PDA

مشاهده نسخه کامل : نویز در صدای ضبط شده با میکرفون

Mehrdad.A 88
05-06-18, 21:17
درود

برای اینکه صدا به خوبی توسط میکرفون دریافت بشه توی تنظیمات مربوط به mic توی ویندوز سریرگ level میکروفون بوست رو گذاشتم روی 30 دسیبل اما با این کار صدای ضبط شده به شدت نویز داره، میکروفون سالمه چون روی یک سیستم دیگه با همین تنظیمات و با بوست 30 دسیبل تست کردم و نویز نداشت اما روی pc خودم تویز داره.

مشکل از کجاست ؟

nima_hl
05-06-18, 21:50
درود

برای اینکه صدا به خوبی توسط میکرفون دریافت بشه توی تنظیمات مربوط به mic توی ویندوز سریرگ level میکروفون بوست رو گذاشتم روی 30 دسیبل اما با این کار صدای ضبط شده به شدت نویز داره، میکروفون سالمه چون روی یک سیستم دیگه با همین تنظیمات و با بوست 30 دسیبل تست کردم و نویز نداشت اما روی pc خودم تویز داره.

مشکل از کجاست ؟

درود مهرداد جان

بوست 30 معمولا نویز زیادی ایجاد میکنه ( حتی اگر تجهیزاتتون حرفه ای باشه )

پیشنهاد میکنم این ویدئو (Only the registered members can see the link %D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C_%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B2_ %D8%A7%D8%B2_%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%81% D9%88%D9%86)را ببینید

AMD>INTEL
05-06-18, 22:32
درود

مشکل از کجاست ؟

کیفیت میکروفون بسیار مهم است . هر چقدر کیفیت میکروفون بهتر باشه نویز کمتری خواهید داشت

Mehrdad.A 88
05-06-18, 22:33
درود مهرداد جان

بوست 30 معمولا نویز زیادی ایجاد میکنه ( حتی اگر تجهیزاتتون حرفه ای باشه )

پیشنهاد میکنم این ویدئو (Only the registered members can see the link %D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C_%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B2_ %D8%A7%D8%B2_%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%81% D9%88%D9%86)را ببینید

درود بر شما

میکروفون با کیفیت که نه، یک میکروفون خازنی مال یک هدفون خرابه که بهش سیم وصل کردم، البته کیفیتش خوبه.

چیزی باعث تعجب من میشه روی سیستم دیگه با بوست 30 مشکلی نداره روی سیستم من مشکل داره.

nima_hl
05-06-18, 23:05
درود بر شما

میکروفون با کیفیت که نه، یک میکروفون خازنی مال یک هدفون خرابه که بهش سیم وصل کردم، البته کیفیتش خوبه.

چیزی باعث تعجب من میشه روی سیستم دیگه با بوست 30 مشکلی نداره روی سیستم من مشکل داره.

نویز محیط و نویز الکتریکی مهم هستند

برای مثال با نوت بوک یا سیستمی که به ارت متصل باشد کیفیت صدای میکروفون بهتر است

البته ممکنه مثلا یک اسپیکر یا یک ترانس مهتابی در محیط شما ایجاد نویز کند که با گوش شنیده نمیشود ولی روی صدا تاثیر کند

Mehrdad.A 88
06-06-18, 22:47
مشکل رو تقریبا پیدا کردم، وقتی توی تنظیمات میکروفون Sample rate رو میزارم روی Studio quality و دسیبل رو میبرم بالا صدا خراب میشه، حتما باید روی DVD quality باشه تا صدا صاف باشه، البته هنوز نمیتونم از 30 دسیبل استفاده کنم، فقط تا 20 دسیبل اوکی هست. حالا این Sample rate چی هست رو دیگه نمیدونم.

SajjadKhati
06-06-18, 23:10
مشکل رو تقریبا پیدا کردم، وقتی توی تنظیمات میکروفون Sample rate رو میزارم روی Studio quality و دسیبل رو میبرم بالا صدا خراب میشه، حتما باید روی DVD quality باشه تا صدا صاف باشه، البته هنوز نمیتونم از 30 دسیبل استفاده کنم، فقط تا 20 دسیبل اوکی هست. حالا این Sample rate چی هست رو دیگه نمیدونم.

سلام
Sample rate ، نسبت (یا همون تعداد) نمونه برداری در یک ثانیه از صدا هست .
مثال کلی بخوام بزنم ، تقریبا مثل فریم ریت (تعداد فریم در ثانیه) در یک ویدئو میمونه
یک صوت با Sample rate مثلا 44100hz ، یعنی در یک ثانیه ، 44100 تا نمونه داره . هر کدوم از این نمونه ها عدد هستن که اطلاعات صوتی را توی خودشون دارن

Mehrdad.A 88
07-06-18, 12:27
سلام
Sample rate ، نسبت (یا همون تعداد) نمونه برداری در یک ثانیه از صدا هست .
مثال کلی بخوام بزنم ، تقریبا مثل فریم ریت (تعداد فریم در ثانیه) در یک ویدئو میمونه
یک صوت با Sample rate مثلا 44100hz ، یعنی در یک ثانیه ، 44100 تا نمونه داره . هر کدوم از این نمونه ها عدد هستن که اطلاعات صوتی را توی خودشون دارن

گرفتم مرسی، پس این حالت Studio quality فقط برای میکروفون های بسیار باکیفیت و حرفه ای هست.

ghiassie
07-06-18, 14:03
وقتی توی خونه صدا ضبط میکنید حتی با بهترین تجهیزات هم نویز خواهید داشت. در واقع تجهیزات بهتر نویز بیشتری هم خواهند داشت به این دلیل که نویز محیط رو با دقت بیشتری دریافت میکنن. پس ضبط صدا بدون نویز اون هم خارج از استودیو عملا غیر ممکنه. اما راههایی برای مقابله با این مسئله هست. ساده ترین روش که اتفاقا خیلی هم موثره اینه که قبل از اینکه صحبت رو شروع کنید ضبط رو شروع کنید و اجازه بدید چند ثانیه از نویز محیط ضبط بشه. بعدا میتونید با نرم افزارهای ویرایش صدا این چند ثانیه رو به عنوان نویز سمپل به نرم افزار بدید. با این کار نرم افزار تمام فایل صوتی شما رو مرور میکنه و این نویز رو از فایل شما حذف میکنه

P-Ravesh
07-06-18, 21:23
حرف دوست عزیزمان آقای قیاسی کاملاً درسته. با مادربرد بسیار با کیفیت ،کارت صدای بسیار با کیفیت و میکروفون بسیار باکیفیت امتحان کردم همچنان صدای ضبط شده دارای کیفیت پایین و پر از نویز های ریزو درشت بود.(البته در خانه منظورم است). عملاً تجهیزات و جایگاه استودیویی نیاز است . جالب اینکه یکی از پارازیتها که رو اعصاب هم بود مربوط به ترانس لامپ مهتابی بود . خاموش نمودن لامپ مهتابی و تغییر جای کیس هم تاثیر چندانی نداشت چرا که همچنان برق در ترانس لامپ برقرار بود و تولید نویز میکرد (اصولا در هر کجا که ترانس باشد نویز هم وجود دارد حتی اگر ما نشنویم به همین علت وقتی که برق میره احساس میکنیم جهان ساکت شده). استفاده از نرم افزارهای پالایش صدا هم تاثیر گذار است اما جای ضبط استودیویی را هرگز نخواهد گرفت .

nima_hl
07-06-18, 23:31

اگر علاقه داشتید این مقاله (Only the registered members can see the link) را در مورد اتاق ضبط مطالعه بفرمائید

شاید کارتون آنچنان حرفه ای نباشه ولی اطلاعات خوبی داخلش هست که ممکنه به کارتون بیاد :give_rose:

Mehrdad.A 88
08-06-18, 11:49
اگر علاقه داشتید این مقاله (Only the registered members can see the link) را در مورد اتاق ضبط مطالعه بفرمائید

شاید کارتون آنچنان حرفه ای نباشه ولی اطلاعات خوبی داخلش هست که ممکنه به کارتون بیاد :give_rose:

آره حرفه ای که اصلا نیست، ممنون. :11():