PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای نرمال رایزن 1600 چقدر است ؟

haj_farbod
02-06-18, 20:58
سلام و درود ، میخوام بدونم دمای طبیعی رایزن 1600 با فن استوک خودش روی چقدر باید باشه ؟ ( کیس 2 تا فن 120 mm داره )

دو باری فن پردازنده رو از روی سی پی یو جدا کردم و خمیر سیلیکون کمی مونده

Only the registered members can see the link

بعد 10 دو دقیقه در حالت فول لود سی پی یو دما به 65 رسید که دیگه متوقف کردم تست رو

در حالت معمولی ( فشار زیر 10% ) دما بین 35-40 است

haj_farbod
02-06-18, 21:01
یه سوال بین سوالی :lol: توی برنامه Speccy در قسمت رم چرا زده دوآل چنل ناشناخته ؟؟

مدل رم evo forza geil است

omid2ss
03-06-18, 00:16
دما رو بیخیال

دمای 60 تا 70 برای یه CPU مثل رایزن و کلا تویه AMD عادیه....

کلا به این AMD باید گفت : بولدزر... همه چیز نابود میکنه....اونم وقتی رایزن باشه که دیگه خیلی عالیه
نگران نباش......

اگه خیلی نگرانی پیشنهاد میکنم کولر مایع ببندی روش تا خیالت حتی در فول لود هم راحت بشه بابت خنک سازیش.

AMD>INTEL
03-06-18, 05:51
سلام و درود ، میخوام بدونم دمای طبیعی رایزن 1600 با فن استوک خودش روی چقدر باید باشه ؟ ( کیس 2 تا فن 120 mm داره )

بعد 10 دو دقیقه در حالت فول لود سی پی یو دما به 65 رسید که دیگه متوقف کردم تست رو

با یک پروسه عادی تست بگیرید مثل گیم . اگر در گیم دما بالای 70 نره اوکی هست .

P-Ravesh
03-06-18, 21:22

دوست عزیز هربار که فن رو از پردازنده جدا کنی باید خمیر حرارتی تعویض بشه . شیوه درست تعویض خمیر در اینترنت بسیار فراوان آموزش داده شده . به تجربه خنک کننده های آبی توانایی خنک سازی بهتری دارند البته اگر کیس شما از نصب این گونه خنک کننده ها پشتیبانی بنماید .