PDA

مشاهده نسخه کامل : سیستم مورد نیاز بازی ها چگونه تعیین می‌شود

hamid5233
23-05-18, 02:05
سلام دوستان خسته نباشید من به یه مشکل عجیب برخوردم تو سیستم مورد نیازی که شرکت ها تعیین میکنن
مثلا بازی call of duty WWII
سیستم مورد نیاز نوشته برای رزولوشن 720×1280 روی 30 فریم گرافیک حداقلش gtx 660 هست
گرافیک من intel hd 520 عه. اما بازی روی رزولوشن 720×1280 با تنظیمات low بالا اومد و بالای 45 فریم داد!!!
در صورتی که من توی تمام سایت های خارجی هم که رفتم نوشته بازی با این گرافیک بالا نمیاد!
حالا سوال من اینه سیستم مورد نیاز دقیقا با چه معیاری تعیین میشه؟ مثلا ۶۰ فریم روی فول اچ دی؟ یا تنظیمات روی مدیوم؟

sfmth
23-05-18, 10:14
هر بازی یک معیاری داره چیز استاندادی نیست

SajjadKhati
23-05-18, 10:41
سلام دوستان خسته نباشید من به یه مشکل عجیب برخوردم تو سیستم مورد نیازی که شرکت ها تعیین میکنن
مثلا بازی call of duty WWII
سیستم مورد نیاز نوشته برای رزولوشن 720×1280 روی 30 فریم گرافیک حداقلش gtx 660 هست
گرافیک من intel hd 520 عه. اما بازی روی رزولوشن 720×1280 با تنظیمات low بالا اومد و بالای 45 فریم داد!!!
در صورتی که من توی تمام سایت های خارجی هم که رفتم نوشته بازی با این گرافیک بالا نمیاد!
حالا سوال من اینه سیستم مورد نیاز دقیقا با چه معیاری تعیین میشه؟ مثلا ۶۰ فریم روی فول اچ دی؟ یا تنظیمات روی مدیوم؟

سلام
اول اینکه intel hd 520 ، اون قدرها هم ضعیف نیست که در حد هیچ چی باشه . با gtx 660 ، حدود 5 برابر تفاوت داره (intel hd 520 یه کم ضعیف تر از GT 730 DDR5 هه)
بعد اینکه تنظیمات ، مهم ترین عامل هستن . یکی ازمهم ترین تنظیمات هم Anti Alias هست که اگه از 0 ، بره روی 2X به این معنا نیست که گرافیک فقط باید 2 برابر قویتر باشه تا جواب بده . یا مثلا از 2x بره 4x که دیگه واقعا چندین برابر پردازش بیشتری میخواد
چجوری محاسبه میشه را نمیدونم ولی میتونین توی نرم افزارهای 3 بعدی مثل سینما 4 دی ، یه پروژه را که فقط AA اش را تغییر بدین ، رندر کنین تا متوجه ی کندی چند برابر سرعت بشین . اگه اشتباه نکنم ، از 0 بره روی 4x ، حداقل 11 برابر سرعت پردازش کمتر میشه
بقیه ی تنظیماتش که بماند

salpc
22-08-18, 12:57
خب هر بازی که میاد برا اساس سخت افزاری که تو اون سال تو رده low end قرار میگیره رده بندی میشه واسه سیستم مورد نیاز تا کسی اگه نزدیک به اون قعات داشته باشه بتونه اجرا بکنه.
چون بازی از تکسچرک های قوی برخوردار شده گرافیک پیشنهادیش gtx 660 گفته این به این معنی نیست که روی کمتر از این یعنی gtx 550 اجرا نشه .حتی با gt 730 هم اجرا میشه با توجه به قدرتش .
خلاصه بگم در کل میان یک سری قطعاتی که تو اون چند سل خیلی خوب از پس اجرای بازی ها برمیومدن رو واسه حداقل قرار میدن . مثلا دو نسل قبل تر .

AA
FxAA
TXAA
reflection
shadow
shadow AA
اینها تو کارتهای جدید بهتر عمل میکنن تو low end ها نباید روشن باشن.

mahone
16-01-20, 16:34
بستگی داره بعضی بازیهای گرافیکشون خیلی بهینه طراحی میشه مثل بتلفیلد تمام سری هایش مخصوصاً بتلفیلد 1 که خودم با سیستم زیر رو تنظیمات High (منظورم تمام تنظیماته) بدون هیچ تیکی کمترین فریمی که گرفتم 30 بود بیشترین 65.
i5-2400
8gb ram
HD 6870 1gb
win 10

یا بازی call of duty modern warfare remastered که اونم روی تنظیمات High که مقدار فضای رم کارت گرافیک رو 3580 مگ زده بود گرفته در صورتی که گرافیک من 1 گیگ بود. اینم با سیستم زیر تست گرفتم روی رزولویشن 1680 در 1050
i5-2300
12gb ram
gtx 750 1gb
win 10

خلاصه شما اگه بازی قدیمی رو مثلاً بتلفیلد 3 رو روی گرافیک gtx 750 1gb تمام تنظیمات روی بالاترین بزاری حتی anti aliasing و fxaa تا حداکثرش ببری بالا بدون هیچ مشکلی جواب میده ولی بازیهای روز رو دیگه اینطوری نیست.