PDA

مشاهده نسخه کامل : خرابی پاور و گارانتی

tyr0n
10-05-18, 08:30
سلام خسته نباشید

من پاورم خراب شده حدود 3 سال استفاده کردم و گارانتی 5 ساله داره
همیشه توی دمای 20 تا 30 درجه بوده توی اتاق و اینکه دست هیچکسی بهش نخورده تا حالا از روزی که سیستم رو خریدم تو کیس هست
من فقط و فقط با کامپیوتر بازی میکردم روزی متوسط 2 -3 ساعت کانتر استرایک که بازی واقعا بسیار سبک و کم مصرفی هم هست و الان 5 دقیقه که بازی میکنم سیستم خاموش میشه بخاطر مشکل پاور درحالی که پاور کاملا خنک هست و gpu و cpu دماش زیر 65 هستند.

میخواستم بدونم اواژنگ تعمییرش میکنه یا تعویض؟ و اینکه چقدر طول میکشه؟ چون من باید با توجه به فعالیتم خیلی نمیتونم بدون پاور بونم و باید به وب سایت هام و .. سر بزنم.

فکر میکردم بهترین مارک کولر مستره ولی با این تجربه کمی بد بین شدم

با تشکر

AMD>INTEL
10-05-18, 13:25
سلام خسته نباشید

همیشه توی دمای 20 تا 30 درجه بوده توی اتاق و اینکه دست هیچکسی بهش نخورده تا حالا از روزی که سیستم رو خریدم تو کیس هست
من فقط و فقط با کامپیوتر بازی میکردم روزی متوسط 2 -3 ساعت کانتر استرایک که بازی واقعا بسیار سبک و کم مصرفی هم هست و الان 5 دقیقه که بازی میکنم سیستم خاموش میشه بخاطر مشکل پاور درحالی که پاور کاملا خنک هست و gpu و cpu دماش زیر 65 هستند.

میخواستم بدونم اواژنگ تعمییرش میکنه یا تعویض؟ و اینکه چقدر طول میکشه؟ چون من باید با توجه به فعالیتم خیلی نمیتونم بدون پاور بونم و باید به وب سایت هام و .. سر بزنم.

با تشکر

سلام به گارانتی مراجعه کنید . تا مشخص بشه مشکل از پاور هست یا نه

P-Ravesh
10-05-18, 14:13
سلام خسته نباشید

با تشکر

چطوری فهمیدی مشکل از پاور هست ؟

AMD>INTEL
10-05-18, 18:52
سلام به گارانتی مراجعه کنید . تا مشخص بشه مشکل از پاور هست یا نه

در ضمن حتما قبل از ارسال به گارانتی مطمئن بشید خرابی از پاور است

tyr0n
10-05-18, 19:00
سلام به گارانتی مراجعه کنید . تا مشخص بشه مکشل از پاور هست یا نه

چطوری فهمیدی مشکل از پاور هست ؟

متشکرم دوستان عزیز.
مشکل 100% از پاور هست

من در زمینه سخت افزار زیاد حالیم نیست ولی در اون حد تست و ... انجام دادم که متوجه شدم از پاوره

دمای سی پیو و گرافیک بالای 65 نمیره موقع بازی کردن

موقعی که گرافیک رو در بیارم سیستم روشن میشه و موقعی که سر جاش بزارم سیستم بالا نمیاد و به زور cmos reset و به سختی بالا میاد. باطری cmos عوض کردم. مادر برد رو چک کردم مشکلی نداشت.

اگر زیر لود سنگین برود به نحوی یکباره خاموش میشه که انگار دوشاخه برقش رو از دیوار جدا کنیم وقتی تلاش میکنم سیستم را روشن کنم دگمه پاور تیک میخوره ولی کمتر از 100 میلی ثانیه برقش قطع میشه

و جالبه گرافیک ضعیفتر مثلا gt630 که بزارم بالا میاد درحالی که گرافیکم رو روی سیستم دوستم تست کردم 2 ساعت نشستیم بازی کردیم نهایت دمای 71 درجه بود بدون کوچکترین مشکل.

با برنامه hwinfo64 برسی کردم موقعی که بازی اجرا میشه اون ولتاز +12v قشنگ میاد زیر 12 مثلا میشه 11.8 و اگر مثلا مصرف گرافیک و سی پیو رو محدود کنم مثلا گرافیک رو 30% و سی پیو رو 2.0ghz کنم، این ولتاژ روی همون 12 میمونه و اگر مجددا مصرف برق سی پیو و گرافیک رو بکنم پیشفرض این ولتاز میاد پایین و سیستم خاموش میشه.

با برنامه occt هم نصب کردم موقع که روی سی پیو تست میزارم حتی 90 دقیقه روی فشار 4.4ghz و 100% مصرف سی پیو مشکلی پیش نیومد چون مصرف سی پیو نصف گرافیک منه. ولی تا اینکه روی گزینه تست psu کلیک میکنم و سیستم تحت فشار میره حدود 30 ثانیه بعدش خاموش میشه و دیگه روشن هم نمیشه تا نیم ساعت

یعنی سیستم تا زیر فشار و مصرف بالای 200-300 وات نرسه این مشکل خودشو نشون نمیده

برای همین اینجا خواستم بدونم ایا آواژنگ فقط میاد یه تستر ولتاژ میزنه و یا واقعا تست میکنه و زیر فشار میزاره؟

با تشکر

P-Ravesh
10-05-18, 21:01
متشکرم دوستان عزیز.
مشکل 100% از پاور هست

من در زمینه سخت افزار زیاد حالیم نیست ولی در اون حد تست و ... انجام دادم که متوجه شدم از پاوره

موقعی که گرافیک رو در بیارم سیستم روشن میشه و موقعی که سر جاش بزارم سیستم بالا نمیاد و به زور cmos reset و به سختی بالا میاد. باطری cmos عوض کردم. مادر برد رو چک کردم مشکلی نداشت.

اگر زیر لود سنگین برود به نحوی یکباره خاموش میشه که انگار دوشاخه برقش رو از دیوار جدا کنیم وقتی تلاش میکنم سیستم را روشن کنم دگمه پاور تیک میخوره ولی کمتر از 100 میلی ثانیه برقش قطع میشه

و جالبه گرافیک ضعیفتر مثلا gt630 که بزارم بالا میاد درحالی که گرافیکم رو روی سیستم دوستم تست کردم 2 ساعت نشستیم بازی کردیم نهایت دمای 71 درجه بود بدون کوچکترین مشکل.

با برنامه hwinfo64 برسی کردم موقعی که بازی اجرا میشه اون ولتاز +12v قشنگ میاد زیر 12 مثلا میشه 11.8 و اگر مثلا مصرف گرافیک و سی پیو رو محدود کنم مثلا گرافیک رو 30% و سی پیو رو 2.0ghz کنم، این ولتاژ روی همون 12 میمونه و اگر مجددا مصرف برق سی پیو و گرافیک رو بکنم پیشفرض این ولتاز میاد پایین و سیستم خاموش میشه.

با برنامه occt هم نصب کردم موقع که روی سی پیو تست میزارم حتی 90 دقیقه روی فشار 4.4ghz و 100% مصرف سی پیو مشکلی پیش نیومد چون مصرف سی پیو نصف گرافیک منه. ولی تا اینکه روی گزینه تست psu کلیک میکنم و سیستم تحت فشار میره حدود 30 ثانیه بعدش خاموش میشه و دیگه روشن هم نمیشه تا نیم ساعت

برای همین اینجا خواستم بدونم ایا آواژنگ فقط میاد یه تستر ولتاژ میزنه و یا واقعا تست میکنه و زیر فشار میزاره؟

با تشکر
یه لطفی بکن مشخصات دقیق سیستم مخصوصا پاور رو بنویس تا مشکل راحت تر پیدا بشه .

AMD>INTEL
10-05-18, 23:01
متشکرم دوستان عزیز.
مشکل 100% از پاور هست

با تشکر

پاور با دستگاه اکتیو لود تست میشه . شما ببر آواژنگ تا از سلامت پاور مطمئن بشی

omid2ss
10-05-18, 23:12
این چه پاوری بوده که 3 سال کار کرده و بعدم خراب شده؟؟؟

برا یه پاور این مدت کار کردن ،،خیلی کمه............

اسم و مدلش چیه؟

---------------------------------------------------------

من همیشه اینو میگم: تو بازار ایران به قول بچه های با ادب " قالب کردن جنس " زیاده......حالا اگه طرف چیزی از قطعات ندونه که دیگه مثل خیار میکنن تو پاچه ی طرف ....

این من بارها و بارها دیدم.......

من میگم وقتی میخان یه چیزی که ازش سردر نمی یارین بخرین...قبلش تحقیق کنید ،، یا سعی کنید اطلاعاتتون رو در موردش ببرید بالا

چون جنس تقلبی و به درد نخور و کم کیفیت زیاد هست....

tyr0n
11-05-18, 02:27
پاور با دستگاه اکتیو لود تست میشه . شما ببر آواژنگ تا از سلامت پاور مطمئن بشی
بله این هفته میبرم ایشالا که پشتیبانیش خوب باشه اولین تجربه منه

این چه پاوری بوده که 3 سال کار کرده و بعدم خراب شده؟؟؟

برا یه پاور این مدت کار کردن ،،خیلی کمه............

اسم و مدلش چیه؟ اره خودمم تعجب کردم اون موقع گرین خیلی ارزون تر از این بود نگرفتم چون خواستم جنس بهتر بگیرم خیالم راحت تر باشه.

---------------------------------------------------------

من همیشه اینو میگم: تو بازار ایران به قول بچه های با ادب " قالب کردن جنس " زیاده......حالا اگه طرف چیزی از قطعات ندونه که دیگه مثل خیار میکنن تو پاچه ی طرف ....

این من بارها و بارها دیدم.......

من میگم وقتی میخان یه چیزی که ازش سردر نمی یارین بخرین...قبلش تحقیق کنید ،، یا سعی کنید اطلاعاتتون رو در موردش ببرید بالا

چون جنس تقلبی و به درد نخور و کم کیفیت زیاد هست....

یه لطفی بکن مشخصات دقیق سیستم مخصوصا پاور رو بنویس تا مشکل راحت تر پیدا بشه .

giga z97x gaming 3
gtx 1080ti
i7 4790k
2x4 gb g.skill 2400mhz cl10
128gb ssd sp900 adata

PSU: cooler master v750 semi modular 80 plus gold
البته فعلا روی سیستم gtx 970g1 نصبه

Avajang
12-05-18, 20:59
سلام خسته نباشید

با تشکر

سلام دوست گرامی
به گواه سال ها سابقه درخشان و همچنین بررسی های معتبر، کولرمستر جزو بهترین پاورها است، با این حال خرابی بخش جدایی ناپذیری از وسایل الکترونیکی است. سازنده می تونه تلاش کنه تا جای ممکن خرابی کم باشه و همین کار رو هم کرده.
خوشبختانه به همین دلیل گارانتی تعریف شده تا اگر نواقص حین ساخت و یا اجزای بکار رفته مسبب خرابی بوده، خدمات مناسب رو دریافت کنند.
لطفاً پاور رو به نزدیک ترین خدمات پس از فروش آواژنگ ارجاع بدین تا خدمات مناسب ارائه بشه.
بدیهی است تصمیم به تعمیر و یا تعویض منوط به شرایط مندرج شده در گارانتی و همچنین وضعیت پاور است.

09358751495
23-05-18, 01:35
سلام به تمام دوستان خوبم
بابت موضوع گارانتی اواژنگ که خیلی قبولش داشتم
ولی سر موضوع پاورم نظرمو عوض کرد
من یک پاور کولرمسترv1000 دارم که اخیرا سیستم منو روشن نمیکنه که بردم سیستم عیب یابی کردن مشخص شد از پاور و سیستم با یه پاور دیگه روشن میشه خلاصه که من پاور به نمایندگی بردم و خود نمایندگی گفت به احتمال زیاد عوضش میکنیم و بعد یه هفته بامن تماس گرفتن و گفتن که پاور شما موجود نداریم( در حالی تمامی سایت ها و فروشگاه هاموجود دارن)و فاکتوری که اون زمان خریدین بیارید پولشو به شما بدیم😐😐😐
حالا به نظر شما زمانی که من پاورمو 800 هزار تومن خریدم و الان قیمتش شده 1750 با این پاور چه فرقی داره (ژنش فرق میکنه یا بهتره) که مشتری باید ضرر کنه؟؟؟ یا اینکه اگه عوضش میکردن میگفتند که باید باقیشو نقدا پرداخت کنید تا پاور بدیم !!!! یا اینکه اگه ارزونتر میشد ایا میگفتن که بیان باقیشو به شما پرداخت کنیم؟؟؟
الان میگن اگه میخای فقط پولشو میدیم اونم اون قیمتی که خریدی به نظر شما با این قیمت الان پاور کولرمسترv1000 میدن
اخه اینم شد جواب که به مشتری میدین ؟؟؟
و اینکه پاورم تا سال 2020 گارانتی داره

tyr0n
26-05-18, 14:09
سلام دوست گرامی
به گواه سال ها سابقه درخشان و همچنین بررسی های معتبر، کولرمستر جزو بهترین پاورها است، با این حال خرابی بخش جدایی ناپذیری از وسایل الکترونیکی است. سازنده می تونه تلاش کنه تا جای ممکن خرابی کم باشه و همین کار رو هم کرده.
خوشبختانه به همین دلیل گارانتی تعریف شده تا اگر نواقص حین ساخت و یا اجزای بکار رفته مسبب خرابی بوده، خدمات مناسب رو دریافت کنند.
لطفاً پاور رو به نزدیک ترین خدمات پس از فروش آواژنگ ارجاع بدین تا خدمات مناسب ارائه بشه.
بدیهی است تصمیم به تعمیر و یا تعویض منوط به شرایط مندرج شده در گارانتی و همچنین وضعیت پاور است.

سلام و احترام

بنده پاور رو ارسال کرده بودم خدمت اواژنگ

امروز برام یک پاور آکبند فول ماژولار ارسال کردند درحالی که پاور خودم نیمه ماژولار بود

این لطف آواژنگ رو فراموش نخواهم کرد

خیلی ممنون از خدمات عالی شرکت شما

واقعا منتظر پاور تعممیر شده ی خودم بودم که غافلگیرم کردید

همیشه موفق باشید به امید خدا