PDA

مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن سیستم بعد از چند روز استفاده

mohammad7966
30-04-18, 14:15
سلام
دوستان یه کیسی داریم که خیلی قطعات بالایی نداره،سی پی یو e2200 ،مادربرد گیگا،رم 1.5 گیگ، و خود کیس رو دست دو خریدیم

روی این ویندوز 7 هم نصب میکنیم،اما یه مشکلی داره اینه که بعد از چند روز استفاده هنگ میکنه،(یا حتی اگر چند روز خاموش باشه ولی بعدش روشنش کنیم می بینیم اوایل خوبه ولی بعد از چند ساعت استفاده هنگ میکنه)

نشانه اش هم اینه که cpu خیلی پر میشه حتی اگه خود ویندوز هیچ برنامه ای باز نباشه،حتی ویندوز نو گذاشتم باز هم بعد از چند روز هنگ میکرد

کارایی که برای حل مشکل کردیم اینها هستند

1-رم اولیش 1 گیگ بود که 512 مگ هم بهش اضافه کردم فایده نداشت

2- سی پی یو رو عوض کردم باز فایده نداشت و حتی فن سی پی یو رو هم عوض کردم ولی باز فایده نداشت

فقط به پاور شک دارم و خود مادربرد

به نظر شما مشکل از کجاس؟پاور یا مادربرد یا ....

DOOM999
30-04-18, 15:11
درکل سیستم بسیار ضعیفی دارید . باید پلتفرم رو عوض کنید

AMD>INTEL
30-04-18, 22:19
سلام
دوستان یه کیسی داریم که خیلی قطعات بالایی نداره،سی پی یو e2200 ،مادربرد گیگا،رم 1.5 گیگ، و خود کیس رو دست دو خریدیم

روی این ویندوز 7 هم نصب میکنیم،اما یه مشکلی داره اینه که بعد از چند روز استفاده هنگ میکنه،(یا حتی اگر چند روز خاموش باشه ولی بعدش روشنش کنیم می بینیم اوایل خوبه ولی بعد از چند ساعت استفاده هنگ میکنه)

نشانه اش هم اینه که cpu خیلی پر میشه حتی اگه خود ویندوز هیچ برنامه ای باز نباشه،حتی ویندوز نو گذاشتم باز هم بعد از چند روز هنگ میکرد

کارایی که برای حل مشکل کردیم اینها هستند

1-رم اولیش 1 گیگ بود که 512 مگ هم بهش اضافه کردم فایده نداشت

2- سی پی یو رو عوض کردم باز فایده نداشت و حتی فن سی پی یو رو هم عوض کردم ولی باز فایده نداشت

فقط به پاور شک دارم و خود مادربرد

به نظر شما مشکل از کجاس؟پاور یا مادربرد یا ....

مشخصات دقیق قطعات را بنویسید . اگر پاورت متفرقه است احتمال داره از این باشه

mohammad7966
30-04-18, 23:49
مشخصات دقیق قطعات را بنویسید . اگر پاورت متفرقه است احتمال داره از این باشه

بله پاور که متفرقه است،

اما من تو تنظیمات مادربرد ولتاژ سی پی یو،خود مادربرد و بقیه رو چک کردم،ولتاژش درست بود یعنی اگر ولتاژ مصرفی سی پی یو 1.2 بود خود پاور هم همین مقدار ولتاژ رو میرسوند

یا اگر ولتاژ مصرفی مادربرد 12 ولت باشه همین مقدار 12 ولت رو به مادربرد می رسوند.

در کل به نظرتون مشکل از پاوره؟

AMD>INTEL
01-05-18, 11:04
بله پاور که متفرقه است،

اما من تو تنظیمات مادربرد ولتاژ سی پی یو،خود مادربرد و بقیه رو چک کردم،ولتاژش درست بود یعنی اگر ولتاژ مصرفی سی پی یو 1.2 بود خود پاور هم همین مقدار ولتاژ رو میرسوند

یا اگر ولتاژ مصرفی مادربرد 12 ولت باشه همین مقدار 12 ولت رو به مادربرد می رسوند.

در کل به نظرتون مشکل از پاوره؟

اون ها برای تست پاور دقیق نیستند . عملا کاربردی ندارند
باید با قطعات سالم تست کنید .
قطعات قدیمی و پاور متفرقه همه احتمال داره باعث این مشکل شوند .

mohammad7966
05-05-18, 23:22
سلام دوستان

امروز رفتم پاور 330 گرین خریدم،حالا نمیدونم بعدا به مشکل میخورم یا نه ولی از طریق نرم افزار AiDA مقدار ولتاژ سیستم رو دیدم.اون قسمتی که 12 ولت باید باشه رو زده 8 ولت و در کل به نظرم مشکل از مادربرد.دوستان تایید می کنید؟

عکس زیر مربوط به یک سیستم سالم می باشد ولی اون مقدار آبی رنگی که مشخص کردم در سیستم معیوب 8 ولت نشون میده

آیا میشه درستش کرد یا باید بی خیال این سیستم شد؟

22066

AMD>INTEL
06-05-18, 05:44
سلام دوستان

امروز رفتم پاور 330 گرین خریدم،حالا نمیدونم بعدا به مشکل میخورم یا نه ولی از طریق نرم افزار AiDA مقدار ولتاژ سیستم رو دیدم.اون قسمتی که 12 ولت باید باشه رو زده 8 ولت و در کل به نظرم مشکل از مادربرد.دوستان تایید می کنید؟

عکس زیر مربوط به یک سیستم سالم می باشد ولی اون مقدار آبی رنگی که مشخص کردم در سیستم معیوب 8 ولت نشون میده

آیا میشه درستش کرد یا باید بی خیال این سیستم شد؟

22066

ولتاژ 8 باشه اصلا سیستم کار نمیکنه . این اشتباه گزارش توسط مادربرد هست و نه موردی نداره و باعث مشکل نمیشه