PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنماي خريد پرينتر

KING
18-11-06, 23:09
فرض كنيد وارد يك مغازه فروش كامپيوتر شده ايد و مي خواهيد يك پرينتر بخريد! چه پرينتري انتخاب مي كنيد؟ چه مشخصاتي براي شما اهميت دارد اصلاً آن را براي چه كاربردي مي خواهيد؟

همه روزه افراد زيادي تعدادي پرينتر براي استفاده شخصي يا حرفه اي مي خرند. نوع پرينتري كه انتخاب مي كنيد بستگي به اين دارد كه از چه چيزي مي خواهيد پرينت بگيريد، متن يا گرافيك يا عكس سياه وسفيد؟ اگر بيشتر از متون پرينت مي گيريد و تعداد اين متون هم زياد است يك پرينتر ليزر سياه و سفيد براي شما بسيار مناسب است اما براي پرينت گرفتن از عكس ها يا تصاوير گرافيكي احتياج به يك پرينتر رنگي جوهر افشان (جوهر پاش ) يا در صورت امكان يك پرينتر ليزر رنگي داريد.

پرينتر جوهر افشان و پرينتر ليزر رنگي
پرينترهاي جوهر افشان با پاشيدن نقاط كوچك جوهر در يك ورق كاغذ كار مي كنند. كه باعث بوجود آمدن تصاوير رنگي يا سياه و سفيد و در بعضي مواقع عكاس هايي با كيفيت مي شود. هر چند پرينترهاي جوهر پاش با خطوط تيز ممكن است مشكل داشته باشند بنابراين متني كه با آن چاپ مي شود ممكن است آن دقت لازم را نداشته باشد كه بستگي به سرعت پرينت هم دارد.

اكثر پرينتر هاي معمول جوهر افشان سه رنگ دارند كه براي ساختن رنگهاي مختلف از آنها استفاده مي شود. و در بعضي از پرينتر ها براي ساختن رنگ سياه هم از همين سه رنگ استفاده مي شود كه باعث مصرف زياد جوهر مي شود و علاوه بر آن رنگ سياهي كه به اين صورت توليد مي شود يا به آبي و يا به سبز تمايل دارد كه براي پرينت گرفتن از يك متن ايده آل نيست. براي اينكه در يك پرينتر جوهر افشان رنگ سياه را بدرستي داشته باشيد احتياج به پرينتري داريد كه يك كارتريج مجزا براي رنگ سياه داشته باشد. كه در اين حالت حداقل دو كارتريج بايد وجود داشته باشد. يكي براي سه رنگ اصلي ( آبي - قرمز - سبز ) و يكي براي سياه كه به CMYK معروف است. بهترين ساختار براي يك پرينتر جوهر افشان كارتريجهاي مجزا براي هر رنگ است كه در صورت لزوم فقط كارتريجي را كه رنگ آن تمام شده عوض مي كنيد.

يك عكس خوب بوسيله يك پرينتر CMYK چاپ مي شود و براي عكسهاي با كيفيت حرفه اي به يك پرينتر شش رنگ احتياج داريدكه يك آبي روشن و يك قرمز روشن علاوه بر رنگهاي ذكر شده دارد. اين نوع پرينتر براي براي چاپ عكس بسيار عالي بوده ولي براي پرينت گرفتن از يك متن ضعيف عمل مي كند. بخاطر داشته باشيد كه هر چند پرينتر هاي جوهر افشان كيفيت بالا عكس هاي با كيفيتي را مي توانند چاپ كنند اما مصرف جوهر آنها هم بالاست بنابراين يكي از فاكتورهاي مهم مصرف جوهر آنهاست كه بر قيمت عكس چاپ شده تاثير دارد.

اما پرينتر هاي جوهر افشان بهترين پرينتر هاي موجود نيستند سرعت آنها 2 تا 3 صفحه در دقيقه براي پرينت متن است و براي چاپ هر صفحه گرافيك و عكس 2 تا 3 دقيقه زمان احتياج دارد. طبيعتاً قيمت اين پرينتر ها با افزايش سرعت پرينتر افزايش پيدا مي كند به هر حال پرينتر هاي جوهر افشان از نظر قيمت با بودجه بسياري از افراد سازگار است. البته همه پرينتر هاي جوهر افشان ارزان نيستند و پرينتر جوهر افشان با قيمت 1500 دلار هم در بازار يافت مي شود.

يك انتخاب گرانتر براي پرينت رنگي پرينتر ليزر است كه از تونر CMYK براي خلق تصوير استفاده مي كند. اين پرينترها تصاوير گرافيكي و عكسهاي با كيفيت فوق العاده عالي چاپ مي كنند. به همان خوبي كه خطوط تيز متن را پرينت مي گيرند. سرعت آنها هم قابل توجه است 6 تا8 صفحه در يك دقيقه براي يك متن و يك صفحه در دقيقه براي براي براي پرينت از از تصاوير گرافيكي و عكس ها. ولي يك پرينتر ليزر رنگي بسيار گران است. به طوريكه ارزان ترين پرينتر ليزري از گرانترين پرينتر جوهر افشان هم گرانتر است. البته در يك پرينتر ليزر رنگي هزينه چاپ هر برگ ارزان تر از پرينتر جوهرافشان است. و اگر قرار است تعداد زيادي پرينت رنگي داشته باشيد بايد در خريد پرينتر همه اين نكات را در نظر بگيريد.

پرينتر هاي ليزر سياه و سفيد
پرينترهاي ليزر سياه و سفيد اساس كارشان مانند دستگاه فتوكپي است پرينتر ليزر يك متن را با فونت هاي تيز به خوبي و سرعتي برابر 6 تا 8 ورق در دقيقه و براي تصاوير گرافيكي با سرعت 2 ورق در دقيقه چاپ مي كند. اين پرينترها براي چاپ متن بهترين انتخاب هستند بخصوص اگر متون با خط ريزتر از حد معمول يا درشت تر از حد معمول سر و كار داريد. قيمت تمام شده پرينت براي هر صفحه هم بسيار ارزان است و از كاغذ معمولي هم به راحتي پرينت مي گيرند با اندازه هاي مختلف كاغذ هم نسبت به پرينتر هاي ديگر بي دردسر ترند. قيمت آن مناسب است و اگر به پرينت رنگي احتياج نداريد بهترين انتخاب براي شما هستند.

:83:

Nihilist
04-01-07, 23:51
با تشکر...اگه من بخوام یه پرینتر با قیمتی کمتر از 200،000 بخرم ... بیشتر متن برام مهمه تا عکس اما دوست دارم اگه پیش بیاد عکسهام با کیفیت باشه.... شما چه مدلی پیشنهاد میکنید ؟
نظرتون در مورد پرینترهای چندکاره _پرینتر-اسکنر-فکس و..) چیه ؟ میتونه خواسته های منو براورده کنه ؟

KING
05-01-07, 00:56
Nihilist سلام
عضویتت را تبریک میگم Only the registered members can see the link
اگه من جای تو باشم یه پرینتر سیاه و سفید لیزری میخریدم سرعتشم خوبه قیمتشم خوبه والا خودم که نخریدم ولی دوستام دارن میگن 120,000 خریدن خیلی سرعتش خوبه همینطور کیفیتش
ولی سیاه سفیده چه میشه کرد Only the registered members can see the link

Nihilist
05-01-07, 01:05
Nihilist سلام
عضویتت را تبریک میگم Only the registered members can see the link
اگه من جای تو باشم یه پرینتر سیاه و سفید لیزری میخریدم سرعتشم خوبه قیمتشم خوبه والا خودم که نخریدم ولی دوستام دارن میگن 120,000 خریدن خیلی سرعتش خوبه همینطور کیفیتش
ولی سیاه سفیده چه میشه کرد Only the registered members can see the link

ممنون :14:
حالا نمیشه یه پرینتری بگیرم که هم رنگی باشه و هم سیاه و سفید ؟:17:
من زیاد از پرینتر کار نمیکشم... نهایتاً شاید به طور میانگین در ماه 50تا متن و 7-8 تا عکس پرینت کنم شایدم خیلی کمتر !
یکی از دوستان گفت چون زیاد از پرینتر استفاده نمیکنی ، یه چند کارشو بگیر که هم پرینتر باشه و هم اسکنر و ... اما من کیفیت کار برام خیلی مهمه ... یعنی همون 10تا عکسی هم که پرینت میکنم دوست دارم با کیفیت عالی باشه .

Shahryar
05-01-07, 13:44
عزیزم سلام خوبی؟
ضمن تبریک به شما به خاطر عضو شدنتون ...
باید بگم که معمولا این مالتی فانکشن ها برای دفاتر و شرکت ها استفاده میشه و کیفیتش در حد نسبتا خوب هست اما اصلا کیفیت تک کاره ها را ندارند ! بنابر این اصلا روی کیفیت عکس بالا حساب نکنید اما اگه فقط برای پرینت عکس و سیاه و سفید می خواین و اسکن براتون خیلی مهم نیست من به شما پرینتر EPSON - Stylus Photo R320 را پیشنهاد میکنم با قیمت 200 تومن که عکس را عالی پرینت میگیره . کاتریژش هم نسبتا ارزونه ... و اسکنر هم شما می تونید یک GENIUS - HR6 SLIM بردارین که حدود 50 تومنه و این طوری تقریبا کیفیت همه را در حد خوب دارین...
باتشکر شهریار

Emperatour
05-01-07, 14:06
پربنترهای pixma کنون هم بسیار با کیفیت هستند. من خودم فتو اسمازت اچپی دارم اما کارتریچ بسیار گرونه اما کیفیت خداس

KING
05-01-07, 14:38
پربنترهای pixma کنون هم بسیار با کیفیت هستند. من خودم فتو اسمازت اچپی دارم اما کارتریچ بسیار گرونه اما کیفیت خداس

Only the registered members can see the link
pixma ip 8500 که خودمم دارم قیمتش 450,000 تومان هستش کیفیتش خیلی خوبه 8 تا کاتریج میخوره

Nihilist
05-01-07, 15:55
عزیزم سلام خوبی؟
باید بگم که معمولا این مالتی فانکشن ها برای دفاتر و شرکت ها استفاده میشه و کیفیتش در حد نسبتا خوب هست اما اصلا کیفیت تک کاره ها را ندارند ! بنابر این اصلا روی کیفیت عکس بالا حساب نکنید اما اگه فقط برای پرینت عکس و سیاه و سفید می خواین و اسکن براتون خیلی مهم نیست من به شما پرینتر EPSON - Stylus Photo R320 را پیشنهاد میکنم با قیمت 200 تومن که عکس را عالی پرینت میگیره . کاتریژش هم نسبتا ارزونه ... و اسکنر هم شما می تونید یک GENIUS - HR6 SLIM بردارین که حدود 50 تومنه و این طوری تقریبا کیفیت همه را در حد خوب دارین...
باتشکر شهریار

ممنون .
پس پیشنهاد شما EPSON - Stylus Photo R320 هست ؟ این پرینتر عکسها رو به صورت رنگی پرینت میکنه یا فقط سیاه و سفیده ؟
خودم الان یه HP 1180 دارم Only the registered members can see the link کلاً مارکهای Canon و HP رو می پسندم

Shahryar
06-01-07, 22:16
عزیزم سلام خوبی؟
باتشکر شهریار

ممنون .
پس پیشنهاد شما EPSON - Stylus Photo R320 هست ؟ این پرینتر عکسها رو به صورت رنگی پرینت میکنه یا فقط سیاه و سفیده ؟
خودم الان یه HP 1180 دارم Only the registered members can see the link کلاً مارکهای Canon و HP رو می پسندم

بله عزیزم ... رنگی هست ...

قربانت شهریار

arven_andomil
28-05-07, 20:32
سلام بچه ها
من قصد دارم توی خونه كار تایپ انجام بدم برای همین به یه پرینتر احتیاج دارم . فكر میكنم یك پرینتر لیزری مناسب باشه . همه مطالب بالا رو هم خوندم . حالا میخوام كاملاَ من رو راهنمایی كنید. یك پرینتر كه به درد كار توی خونه بخوره ، قیمتش خیلی بالا نباشه ، در مورد رنگی یا سیاه و سفید بودنش مطمئن نیستم ، دارای سرعت و کیفیت بالایی باشه ... دیگه چیزی یادم نمی یاد که بنویسم ...

Emperatour
28-05-07, 22:33
بین 1018 و 1020 اچ پی ( Hp) یکیشونو بخر/ قیمت هم بین 100 تا 115 متغیر

M A H R A D
29-05-07, 11:16
بین 1018 و 1020 اچ پی ( Hp) یکیشونو بخر/ قیمت هم بین 100 تا 115 متغیر
موافقم ...

arven_andomil
29-05-07, 13:00
اینا که گفتین لیزری هستن یا جوهر افشان؟؟

M A H R A D
29-05-07, 13:03
اینا که گفتین لیزری هستن یا جوهر افشان؟؟

LaserJet - لیزری هستند

Mehdi_Full
29-05-07, 21:54
من پرینتر سامسونگ مدل 2010 Laserjet رو پیشنهاد میكنم
دوست عزیز من با این پرینتر تقریبا 2 ماه هست كه تو اداره دارم باهاش كار میكنم
سرعت بسیار خوبی داره و كیفیت چاپش هم به نسبت قیمتش عالیه:1. (3):
مشخصات فنی :
سرعت : حداکثر 20 صفحه A4 در دقیقه
دقت چاپ : حداکثر 1200 در 600 dpi
پردازنده : سامسونگ 150 Mhz
حافظه :8مگابایت
واسط کاربر: USB1.1 و IEEE 1284 Parallel
فونت: فونتهای ویندوز
سیستم عامل های سازگار: Windows 98/Me/2000/XP و تمام توزیع های لینوکس اعم از Red Hat, Caldera, Debian, Mandrake, Slackware, SuSE
حجم کاغذ ورودی: 150 صفحه
حجم کاغذ خروجی: 100 صفحه
سایز کاغذ: 76 x 127 mm ~ 216 x 356 mm
حجم: 358 x 299 x 217 mm
وزن: 5.5 کیلوگرم
الآن هم فكر میكنم بین 120 تا 130 هزار تومن باشه:1. (3):

Persiastore
05-11-07, 11:26
سلام به تمام دوستان
من یه پرینتر میخوام در رنج قیمت 30-40 هزار تومان
جوهر افشان باشه - سیاه و سفید باشه
اگر ممکنه یکم در مورد پارامترهای یه پرینتر هم توضیح بدید
ممنون
گارانتی و قیمت یادتون نره
با تشکر

arven_andomil
17-04-08, 21:21
بچه ها این پرینترها رنگی هستن یا سیاه و سفید؟؟

1018 و 1020 اچ پی ( Hp) و سامسونگ مدل 2010 Laserjet

PCminister
17-04-08, 21:30
هر سه سیاه و سفیدن

من با 1018 کار میکنم و راضیم.

با تشکر.

Persiastore
17-04-08, 21:32
بچه ها این پرینترها رنگی هستن یا سیاه و سفید؟؟

1018 و 1020 اچ پی ( Hp) و سامسونگ مدل 2010 Laserjet
1018 و 1020 هر دو سیاه و سفید و لیزری هستند و فوق العاده کارایی خوبی دارن
تقریبا هر کدوم با هر بار شارژ 2000 برگه میزنند
سامسونگ تجربه ای ندارم

arven_andomil
17-04-08, 21:41
میشه یک یا دو مدل هم پرینتر رنگی بهم معرفی کنید؟؟ اگه میدونید رنج قیمتشون هم بگید .
ممنونم:love:

Persiastore
18-04-08, 11:30
میشه یک یا دو مدل هم پرینتر رنگی بهم معرفی کنید؟؟ اگه میدونید رنج قیمتشون هم بگید .
ممنونم:love:
برای رنگی که لیزری اصلا خرجش خیلی بالاست و نمیصرفه
ولی جوهر افشان epson r290 که فکر میکنم نهایتا 130 تومن باشه خیلی باصرفه هستش تانکش هم در بازار هستش که برای inktec تانکش 60 تومنه و برای wox طرفهای 80-90 تومن
و با خرید تانک برای این پرینتهای هزینه هر صفحه رنگی برای شما زیر 100 تومن میفته

arven_andomil
18-04-08, 12:11
قیمت اینا رو کسی میدونه؟؟
1018 و 1020 اچ پی ( Hp)

M A H R A D
18-04-08, 12:41
قیمت اینا رو کسی میدونه؟؟
1018 و 1020 اچ پی ( Hp)
قیمتهای حدودی:

HP 1020 : ~110-120

HP 1018 : ~ 90-100

سپاس

arven_andomil
18-04-08, 12:51
یه چیز دیگه ، تفاوت 1020 و 1018 چیه؟( میشه مشخصاتشون رو بگید؟)

Persiastore
18-04-08, 13:42
یه چیز دیگه ، تفاوت 1020 و 1018 چیه؟( میشه مشخصاتشون رو بگید؟)

تفاوت فقط در سرعت چاپ که 1020 سرعتر هستش و تفاوت دوم مخزن کاغذ هستش

arven_andomil
22-04-08, 20:59
پرینتر 2040 برودر چیز به درد بخوری هست؟؟؟ کارایی ، قیمت ... کلاً نظرتون چیه؟؟

Persiastore
23-04-08, 22:00
پرینتر 2040 برودر چیز به درد بخوری هست؟؟؟ کارایی ، قیمت ... کلاً نظرتون چیه؟؟
البته ببخشید ها ....
نمی دونم چرا شما به سراغ پرینترهای برودر رفتید
من هیچ گونه اطلاعاتی در مورد اون ندارم ولی پیشنهاد میکنم پرینتر انتخاب کنید که مواد مصرفی در ایران ارزون باشه و از خرید پشیمونتون نکنه و مورد بعدی به راحتی گیر بیاد مثل پرینترهای اپسون(جوهرافشان)که انواع تانکها برای این پرینترها موجود هستش و واقعا خیلی با صرفه هستش و از اون طرف برای پرینترهای اچ پی هیچ نوع تانکی در ایران وجود نداره و اگر هم باشه خیلی کم
برودر هم کلا در بزار خیلی کمه دیگه چه برسه به مواد مصرفی

yousefbia2
03-06-08, 23:28
با عرض سلام به شما و همکارانتون
من می خوام یه پرینتر سه کاره لیرزی بخرم،اسنکر،پرینتر،فتوکپی جه دستگاهی بخرم هم قیمتش مناسب باشد و هم کیفتش عالی قیمتش چقدره ؟ لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر

Amin123
20-07-08, 17:36
با عرض سلام به شما و همکارانتون
من می خوام یه پرینتر سه کاره لیرزی بخرم،اسنکر،پرینتر،فتوکپی جه دستگاهی بخرم هم قیمتش مناسب باشد و هم کیفتش عالی قیمتش چقدره ؟ لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر

عزيز بودجتون را ميشه بگيد؟

همچنين براي چه كاري ميخواهيد؟

چون دستگاه چند كاره براي كار هاي زياد (مخصوصا مغازه دار ها ) اصلا پيشنهاد نميشه.........

SOHR@B
20-07-08, 22:03
یه پرینتر رنگی بیشتر برای عکس ارزون قیمت تقریبا چقدر در میاد
و اینکه تو طولانی مدت استفاده نکردن جوهرش خشک نشه

green_waves
21-07-08, 13:35
یه پرینتر رنگی بیشتر برای عکس ارزون قیمت تقریبا چقدر در میاد
و اینکه تو طولانی مدت استفاده نکردن جوهرش خشک نشه

سری Deskjet از حدود 40 تومن شروع میشه و سری Photosmart از 60 تومن هست
مشکل خشک شدن در اکثر پرینترهای جوهر افشان دیده میشه برای همین توصیه میشود که هفته ای یک برگ چاپ شود باز هم کاتریج هایی که نازال جداگانه ندارند عمر بیشتری و مشکل کوچکتری در مقابل خشک شدن دارند