PDA

مشاهده نسخه کامل : خمیر زیاد

lii
02-03-18, 10:34
دوستان من دیشب کولر رو بستم رو سی پی یو و امروز دقت کردم خمیر از دورش زده بیرون، نیازی هست کولر باز شه و خمیر پاکسازی بشه چون کولر وصله دیگه انگشت نمیرسه
بعد اگه کولر رو باز کنم بازم نیازه خمیر بزنم؟ چون خمیر اضافه ندارم و باید از سایت سفارش بدم و یکی دو زوز معطلی، اصلا اگر خمیر دور سی پی یو رو بگیره مشکلی پیش میاد؟

در ضمن دمای cpu در بایوس 40 هست یعنی دمای idle، خوبه؟
سی پی یو 1700x و ایرکول ترمالتیک سایلنت 12
انتظار داشتم در زمان idle دما زیر چهل باشه
البته بایوس رو اپدیت کردم چون قبل از اپدیت وحشتناک بود به شصت درجه هم میرسید

AMD>INTEL
02-03-18, 10:37
دوستان من دیشب کولر رو بستم رو سی پی یو و امروز دقت کردم خمیر از دورش زده بیرون، نیازی هست کولر باز شه و خمیر پاکسازی بشه چون کولر وصله دیگه انگشت نمیرسه
بعد اگه کولر رو باز کنم بازم نیازه خمیر بزنم؟ چون خمیر اضافه ندارم و باید از سایت سفارش بدم و یکی دو زوز معطلی، اصلا اگر خمیر دور سی پی یو رو بگیره مشکلی پیش میاد؟

در ضمن دمای cpu در بایوس 40 هست یعنی دمای idle، خوبه؟
سی پی یو 1700x و ایرکول ترمالتیک سایلنت 12
انتظار داشتم در زمان idle دما زیر چهل باشه
البته بایوس رو اپدیت کردم چون قبل از اپدیت وحشتناک بود به شصت درجه هم میرسید

خمیر زیاد تاثیر معکوس داره . بهتره بعد از رسیدن خمیر خمیرهای اضافی رو پاک کنید

lii
02-03-18, 10:53
خمیر زیاد تاثیر معکوس داره . بهتره بعد از رسیدن خمیر خمیرهای اضافی رو پاک کنید

تشکر، البته این دما شاید در ویندوز در برنامه رایزن مستر کمتر نشون داده بشه و دما کمتر از چهل باشه

ولی در کل میخواستم بدونم اگه مقدار کمی خمیر از روی CPU به بیرون اومده باشه خود سی پی یو یا مادربورد که دچار مشکل نمیشن؟ مثل اب که قابلیت اختلال در وسایل برقی رو داره که نیست؟

AMD>INTEL
02-03-18, 11:05
ببینید اصلا نباید خمیره نشت کنه از زیر کولر به سمت سوکت پردازنده و این میتونی برای مادربرد و پردازنده مشکل ایجاد کنه .

lii
02-03-18, 11:52
باز کردم کلا پاک نمیشد مجبور شدم با ادکلن پاک کنم
ولی دستم خورد یه تیکه خمیر گیر کرده تو سی پی یو، چجوری پاکش کنم؟
عکس:
21886

P-Ravesh
02-03-18, 17:36
کار بسیار اشتباه و خطرناکی انجام دادی . ادکلن برای این کار نیست . حلال خمیر حرارتی ایزوپروپیل الکل هست که در داروخانه ها و فروشگاه مواد شیمیایی پیدا میشه و به سادگی خمیر حرارتی رو پاک میکنه . قبل از تعویض خمیر با جستجو در اینترنت وتماشای فیلمهای مختلف در یوتیوب روش درست این کار رو یاد بگیر . با حساس ترین قطعه رایانه اینطور برخورد نمیکنند . اگر ایزوپروپیل الکل پیدا نشد الکل سفید ( نه صنعتی) هم تا اندازه ای تمیز میکنه اما به قدرت ایزوپروپیل نیست .

lii
02-03-18, 18:06
کار بسیار اشتباه و خطرناکی انجام دادی . ادکلن برای این کار نیست . حلال خمیر حرارتی ایزوپروپیل الکل هست که در داروخانه ها و فروشگاه مواد شیمیایی پیدا میشه و به سادگی خمیر حرارتی رو پاک میکنه . قبل از تعویض خمیر با جستجو در اینترنت وتماشای فیلمهای مختلف در یوتیوب روش درست این کار رو یاد بگیر . با حساس ترین قطعه رایانه اینطور برخورد نمیکنند . اگر ایزوپروپیل الکل پیدا نشد الکل سفید ( نه صنعتی) هم تا اندازه ای تمیز میکنه اما به قدرت ایزوپروپیل نیست .

اشکال نداره تجربه شد.
اره اشتباه کردم ادکلن زدم
خمیر هم البته پاک شده ولی ادکلن رو که داشتم میزدم کمی به سمت خازن ها رفت و حالا یکم رنگش باقی مونده یعنی بک گراند خازن حالت دو رنگه شده و به نظرم ادکلنش تقلبی بود و چربیش باقی مونده خخخ :lol:

حالا راهی هست برای پاک کردن ادکلن؟ یه مایعی میخوایم که اینو بشوره بره

فعلا نمیتونم cpu رو تستش کنم ببینم زندس یا مرده، خمیرم رو دو روز دیگه دیجیک میاره

lii
02-03-18, 18:17
ایزوپروپیل الکل رو سمت خازن بریزم مشکلی پیش میاد؟ قیمتش چنده؟

AMD>INTEL
02-03-18, 21:27
ایزوپروپیل الکل رو سمت خازن بریزم مشکلی پیش میاد؟ قیمتش چنده؟

اینطور مواقع اسپری خشک بهتره

P-Ravesh
02-03-18, 22:10
چه بلاهایی سر اون پردازنده بدبخت آوردی ؟:1. (23):
قیمت چندانی نداره . کمی بیشتر از الکل سفید(اتانول الکل) . ایزو پروپیل برای پاک کردن خمیر حرارتیه نه شستشو . از نحوه شستشو اطلاع ندارم به ویژه که پردازنده هم هست . اما بدون شک در اینترنت راه حل وجود داره . یا دوستان که از من تجربه بسیار بیشتری دارند . اما ایزو پروپیل بسیار سریع تبخیر میشه و روی قطعات نمیمونه .
همگی برای سلامتی پردازنده نگون بخت دست به دعا میشیم . منتها ترسم از اینه که کلاً از صحنه گیتی محو شده باشه .

lii
03-03-18, 10:50
اسپری خشک هم سفارش دادم دیجیکالا بیاره ولی با گذشت زمان به نظر میرسه اثری باقی نمونده از ادکلن
حالا نمیدونم اسپری خشک رو بزنم یا خیر؟

AMD>INTEL
03-03-18, 11:05
اسپری خشک هم سفارش دادم دیجیکالا بیاره ولی با گذشت زمان به نظر میرسه اثری باقی نمونده از ادکلن
حالا نمیدونم اسپری خشک رو بزنم یا خیر؟

دستکاری بیشتری نکنید . چون مشکل جدی تر میشه

lii
03-03-18, 12:11
Arctic MX-4 (Only the registered members can see the link)این خمیر رو گرفتم

Only the registered members can see the link

و قراره مثل این ویدیو خمیر بزنم

AMD>INTEL
03-03-18, 13:03
Arctic MX-4 (Only the registered members can see the link)این خمیر رو گرفتم

و قراره مثل این ویدیو خمیر بزنم

خمیر فقط اندازه دو عدس به وسط پردازنده بزنید

lii
04-03-18, 14:26
دوباره نصب کردم سیستم اومد بالا ولی با این خمیر خوب هم دماش همون چهل درجه در حالت بایوسه، البته مطمئن نیستم خمیرش تقلبیه یا خیر

با کدوم برنامه میشه فهمید سی پی یو کاملا پایدار و سالمه؟ با این بلاهایی که سرش اوردم لازمه تست بشه یا دیگه وقتی اومده بالا مشخصه که سالمه؟

Speed Racer
04-03-18, 14:49
دوباره نصب کردم سیستم اومد بالا ولی با این خمیر خوب هم دماش همون چهل درجه در حالت بایوسه، البته مطمئن نیستم خمیرش تقلبیه یا خیر

با کدوم برنامه میشه فهمید سی پی یو کاملا پایدار و سالمه؟ با این بلاهایی که سرش اوردم لازمه تست بشه یا دیگه وقتی اومده بالا مشخصه که سالمه؟

سلام

اگه تو گوگل جستجو کنی نرم افزارهای زیادی برای تست cpu هست

ولی به صورت عملی و با یک نرم افزار کم حجم می تونی این کار رو انجام بدی مثل نرم افزار زیر

Aiseesoft Total Video Converter

باید بری توی option یک گزینه داره که از کارت گرافیک هم برای رندر استفاده می کنه اونو غیر فعال کنی و همچنین یک قسمت داره که تعداد هسته ها رو مشخص می کنه (تو نسخه های قبل بود ولی نمی دونم تو نسخه جدید هم هست)

حالا یک ویدئو چند گیگی رو به یک فرمت دیگه تبدیل کن مثلا 5 یا 10 دقیقه طول می کشه شما ببین دمای سی پی یو تو بیشترین حالت روی چند درجه ثابت می شه. من خودم با نرم افزار speccy دما رو اندازه گیری می کنم

اینم تست دمای Ryzen 1700X

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
04-03-18, 15:04

یک بازی را اجرا کنید . اگر دما خوب بود مشکلی نیست
۴۰ درجه دمای مناسبیه