PDA

مشاهده نسخه کامل : بلایی که آکرونیس به سرم آورد

میدوری
02-03-18, 08:48
درود بر دوستان
در هنگام ریکاوریِ هارد حاوی سیستم ویندوز (پارتیشن c) , آکرونیس 2018 شروع کرد به جابجایی و پارتیشن ها را جابجا کرد و یک پارتیشن حاوی موسیقی و فیلم های چند ساله ی من را نابود کرد و بجایش از پارتیشن ویندوز کپی گرفت و در آنجا نشاند و بعد آن پارتیشن و یکی دیگر را (unallocate) کرد که با دیسک دیرکتور بازیابی کردم ولی فایل ها جایگزین شده بودند . به هیچ وجه هم نمیتوانم بطور کامل آرونیس را پاک کنم . دوستان مراقب باشند . حال پرسش من از دوستان این است با توجه به تصویری که به پیوست است , چگونه میتوانم پارتیشن ها را مرتب کنم , چون الان پارتیشن C از یک هارد و پارتیشن D از یک هارد دیگر با هم کار میکنند که پیش از این هردو روی یک هارد بودندو سه تا پارتیشن پرایمری هم ایجاد کرده است :1. (27)::1. (27):

21882

Speed Racer
02-03-18, 11:37
سلام

اگه ویندوز شما روی درایو C هست کار راحتیه

شما در دسکتاپ روی computer یا this-pc راست کلیک کن و manage رو انتخاب کن. بعد در سمت چپ گزینه disk management رو در زیر مجموعه storage انتخاب کن

حالا روی هر پارتیشن راست کلیک کن و طبق عکس زیر گزینه ای رو که مشخص کردم انتخاب کن

21883

بعد روی change کلیک کن

21884

حالا طبق تصویر زیر حرف درایو رو تغییر بده

21885

نکته ها:

شما نمی تونی حرف درایو ویندوز رو تغییر بدی اما می تونی حرف درایو های دیگه رو تغییر بدی. همچنین اگه حرف مورد نظرت برای یک درایوی قبلا انتخاب شده پس نمی تونی تغییرش بدی

شما غیر از درایو C بقیه درایو ها رو طبق سلیقه خودت و یا بر اساس یک منطق در یک فایل notepad دسته بندی کن و ببین چه ترتیبی باید داشته باشن

حالا طبق روشی که در بالا توضیح دادم حرف تمام درایو ها رو غیر از C تغییر بده به آخرین حروف الفبا. مثلا z ، x ، y و ... و بعد از تغییر حرف هر درایو و بعد از Ok کردن باید صبر کنی تا در پنحره باز شده اطلاعات خونده بشه

وقتی همه درایو ها رو از آخرین حروف الفبا نام گذاری کردی حالا حروف D و E و F و G و ... آزاد شده و دوباره شما می تونی با همون روش گفته شده بری و حرف هر درایو رو طبق سلیقه خودت به حرف مورد دلخواهت تغییر بدی

درایو یا درایو هایی که می خوای روش ویندوز نصب کنی باید از نوع primary باشن ولی درایو هایی که می خوای اطلاعات روش بریزی باید از نوع منطقی باشن

یک راه ساده برای تغییر درایو primary به منطقی (logical) استفاده از نرم افزار MiniTool Partition Wizard هست. روش انجام اینکار رو در خود سایت رسمی این نرم افزار می تونی مشاهده کنی . فقط apply آخر یادت نره و سیستم نباید خاموش بشه

Only the registered members can see the link

میدوری
02-03-18, 15:01
ممنون از پاسخگویی . پارتیشن D من با C در یک هارد بود(الان روی هارد دیگر نصب شده) و برنامه های من بیشتر روی D نصب شده آیا به مشکل شناسایی بر نمیخوره؟ (جالب اینجاست که الان با این وضع سیستم بخوبی هم کار میکند :1. (23): ) در ضمن من باید محتویات D را هم با صحبت های شما انتقال بدهم درست است؟ . در ضمن با یک سری کارها و راهنمایی از سایت فیکس ویندوز (Only the registered members can see the link) توانستم آکرونیس رو حذف و بک آپ خود ویندوز را فعال کنم ولی چون پارتیشن ها قاطی شدند بک آپ گیری را نمیتواند انجام دهد . فکر کنم آکرونیس کمر به نابودی سیستم ها بسته :1. (27):

Speed Racer
02-03-18, 15:14
ممنون از پاسخگویی . پارتیشن D من با C در یک هارد بود(الان روی هارد دیگر نصب شده) و برنامه های من بیشتر روی D نصب شده آیا به مشکل شناسایی بر نمیخوره؟ در ضمن من باید محتویات D را هم با صحبت های شما انتقال بدهم درست است؟ ( در ضمن با یک سری کارها و راهنمایی از سایت فیکس ویندوز (Only the registered members can see the link) توانستم آکرونیس رو حذف و بک آپ خود ویندوز را فعال کنم) ولی چون پارتیشن ها قاطی شدند بک آپ گیری را نمیتواند انجام دهد . فکر کنم آکرونیس کمر به نابودی سیستم ها بسته :1. (27):

الان طبق عکس، پارتیشن C شما روی Disk 2 و پارتیشن D روی Disk 3 قرار داره و معنیش این نیست که پارتیشن D شما از Disk 2 رفته روی Disk 3 چون غیر ممکنه

در اینجا پارتیشن D شما که قبلا داشتی حرفش تغییر کرده به یکی از حروف K ، N ، Q

شما همون کاری که گفتم رو انجام بده

مثلا حرف درایو C که نمی تونه تغییر کنه. شما برو توی درایو ها ببین درایو D شما کدوم بوده طبق فولدرهایی که داشتی و همون طور که در بالا اشاره کردم غیر از درایو C حرف همه درایوها رو به X و Y و Z و ... تغییر بده و بعد دوباره برو ببین کدوم درایو، درایو D شما بوده و حرفش رو به D تغییر بده

اگه Teamweaver و .. شکن داری می تونم آنلاین بیام برات درستش کنم

میدوری
02-03-18, 15:48
الان طبق عکس، پارتیشن C شما روی Disk 2 و پارتیشن D روی Disk 3 قرار داره و معنیش این نیست که پارتیشن D شما از Disk 2 رفته روی Disk 3 چون غیر ممکنه

در اینجا پارتیشن D شما که قبلا داشتی حرفش تغییر کرده به یکی از حروف K ، N ، Q

شما همون کاری که گفتم رو انجام بده

مثلا حرف درایو C که نمی تونه تغییر کنه. شما برو توی درایو ها ببین درایو D شما کدوم بوده طبق فولدرهایی که داشتی و همون طور که در بالا اشاره کردم غیر از درایو C حرف همه درایوها رو به X و Y و Z و ... تغییر بده و بعد دوباره برو ببین کدوم درایو، درایو D شما بوده و حرفش رو به D تغییر بده

اگه Teamweaver و .. شکن داری می تونم آنلاین بیام برات درستش کنم
ممنون دوست خوبم که وقت میزاری برای مشکل من . الان در درایو d که جاش عوض شده دقیقا همون فایل های قدیمی من هست و درایو های N و K هم محتویات قبلی خودشان را دارند . آکرونیس همرو قاطی کرده و دو تا درایو O و Q را هم از اعتبار انداخت (unallocate) که باز گردانی کردم ولی فایلهای داخلش از بین رفته بود (موزیک و فیلم های جمع آوری شده در طی هفت هشت سال :1. (28):) فعلا دارم محتویات N و K رو منتقل میکنم تا لاجیکالشون کنم بعدطبق دستور شما Q را D کنم بعد هم برم سراغ D و محتویاتش رو به D منتقل کنم > آیا جایی را اشتباه انجام میدم؟ در ضمن Teamweaver ندارم .

Speed Racer
02-03-18, 17:42
ممنون دوست خوبم که وقت میزاری برای مشکل من . الان در درایو d که جاش عوض شده دقیقا همون فایل های قدیمی من هست و درایو های N و K هم محتویات قبلی خودشان را دارند . آکرونیس همرو قاطی کرده و دو تا درایو O و Q را هم از اعتبار انداخت (unallocate) که باز گردانی کردم ولی فایلهای داخلش از بین رفته بود (موزیک و فیلم های جمع آوری شده در طی هفت هشت سال :1. (28):) فعلا دارم محتویات N و K رو منتقل میکنم تا لاجیکالشون کنم بعدطبق دستور شما Q را D کنم بعد هم برم سراغ D و محتویاتش رو به D منتقل کنم > آیا جایی را اشتباه انجام میدم؟ در ضمن Teamweaver ندارم .

شما 12 درایو داری که اگه از درایو C شروع کنیم به ترتیب می شه:

21887

و اگه یک دی وی دی رایتر هم داشته باشی درایو O هم به لیست بالا اضافه می شه. ولی الان ترتیبشون به هم خورده و باید درستش کنی

شما به عکس زیر نگاه کن

21888

چون درایو C در Disk 2 قرار داره بهتر و اصولی تره پارتیشن های کناریش به تریتب D ، E و F باشند (ترتیبش رو هر چی دوست داری تعیین کن)

و همین طور هر اسم (حرف) پارتیشن های دیگه هم باید از نظر حروف کنار هم باشن به نظر من اینطوری بهتره

حالا برای درست کردن یکبار دیگه به عکس زیر نگاه کن

21888

طبق روشی که در اولین پستم گفتم به ترتیب حرف درایو ها رو طبق روش زیر تغییر بده

1- چون حرف پارتیشن های disk 1 درسته بهشون دست نزن

2- حرف درایو K رو به Z تغییر بده و بعد از تغییر دادن وقتی OK زدی یک پنجره ای باز می شه تا اطلاعاتت رو index کنه و صبر کن تا تموم بشه و همین طور در مورد تمام تغییراتی که میدی همین کار رو بکن

3- درایو N رو به Y تغییر بده

4- درایو Q رو به X تغییر بده

5- درایو O (اولین پارتیشن در disk 3 از سمت چپ) رو به R تغییر بده

6- درایو D رو به S تغییر بده

7 - درایو E رو به T تغییر بده

8- درایو F رو به U تغییر بده

9- اگه دی وی دی رایتر داری باید حرفش رو به O تغییر بدی (اُ انگلیسی مثل LOOP و نه صفر)

حالا پارتیشن های Disk 1 که که حرفشون درسته و درایو C هم همین طور. اما بقیه درایو ها رو ما تغییر دادیم

حالا می تونی طبق سلیقه خودت پارتیشن های دیسک های 2 و 3 رو طبق سلیقه خودت دوباره به حرف مورد نظر تغییر بدی .طبق حروفی که در عکس نشون دادم. باید پارتیشن های هر دسک حروف انگیسی به ترتیب داشته باشن.

اگه خودت نمی دونی باید چیکار کنی در ادامه اول کارهایی که گفتم رو انجام بده (موارد 1 تا 9 ) و تغییرات صورت بگیره و بعد دوباره یک عکس بزار تا بهت بگم کدوم درایو رو به چه نامی تغییر بدی

میدوری
02-03-18, 23:51
شما 12 درایو داری که اگه از درایو C شروع کنیم به ترتیب می شه:

21887

و اگه یک دی وی دی رایتر هم داشته باشی درایو O هم به لیست بالا اضافه می شه. ولی الان ترتیبشون به هم خورده و باید درستش کنی ....

مشکل در تغییر نام ندارم ولی مشکل اینجاست که بیشتر برنامه های نصب شده ی من در درایو D قرار دارند و اگر D را به L تغییر نام دهیم اشکالی در اجرای برنامه ها ایجاد نمیشود؟

Speed Racer
03-03-18, 02:58
مشکل در تغییر نام ندارم ولی مشکل اینجاست که بیشتر برنامه های نصب شده ی من در درایو D قرار دارند و اگر D را به L تغییر نام دهیم اشکالی در اجرای برنامه ها ایجاد نمیشود؟

اگه برنامه هات تو درایو D نصب شدن پس نمی تونی تغییر نام بدی چون برنامه هات اجرا نمیشن.

پس شما درایو C و درایو هایی که حرفشون مثل قبل درسته رو بزار همون طور بمونن و حرف درایو های دیگه رو تغییر بده طبق اصولی که قبلا گفتم.

میدوری
03-03-18, 08:58
اگه برنامه هات تو درایو D نصب شدن پس نمی تونی تغییر نام بدی چون برنامه هات اجرا نمیشن.

پس شما درایو C و درایو هایی که حرفشون مثل قبل درسته رو بزار همون طور بمونن و حرف درایو های دیگه رو تغییر بده طبق اصولی که قبلا گفتم.

ممنون از شما دوست خوب بابت راهنمایی های مفیدتون .
من چون با خیال راحت آکرونیس رو گذاشتم که ریکاوری کنه و رفتم خوابیدم (گذاشتم تا خودش بعد از ریکاوری کامپیوتر را خاموش کند) این بلا به سرم اومد و صبح سیستم بالا نیامد و درخواست فلاپی کرد که با دی وی دی ویندوز رفع اشکال کردم و بعد فاجعه را دیدم . توصیه میکنم دوستان مراقب این برنامه باشند تا با اینگونه مشکلات مواجه نشوند .
من با یک سری کارها و راهنمایی از سایت فیکس ویندوز (Only the registered members can see the link g%2Ffix-w7-backup-restore-acronis-true-image%2F) توانستم آکرونیس رو حذف و بک آپ خود ویندوز را فعال کنم . ولی چون پارتیشن ها قاطی شدند بک آپ گیری را نمیتواند انجام دهد . فکر کنم آکرونیس انتقام چند سال کار مفتی و مجانی که ازش کشیدم رو توی نسخه ی 2018 ازمن گرفته :1. (27):

باز هم تشکر بایت وقتی که گذاشتید امیدوارم همواره در کار و زندگی موفق و پیروز باشید . :11():

میدوری
06-03-18, 10:23
درودی دوباره به دوستان
بالاخره از دست آکرونیس آزاد شدم . درایوها را با آکرونیس 2017 (بنظرم آکرونیس 2018 مشکل دارد) به حالت قبل برگرداندم البته با شش ساعت کار و معطلی :1. (27): و بلافاصله آکرونیس و خانواده اش را پاک کردم . ولی مشکل جدید پیدا شده درایو K در سیستم من وجود ندارد (امکان ایجادش هم نیست , چون یکی از هاردهایم را به ویندوز 10 دادم) درایوهایم C,D,E,F,G,H,I,J هستند و بک آپ ویندوز فقط به درایو K وصل است و امکان مدیریت هم ندارد . آیا راهی برای غیر فعال کردن و انتخاب درایو دیگری هست؟
تصویر ایراد به پیوست است . ممنون از دوستان