PDA

مشاهده نسخه کامل : مقدار رم پشتبانی شده ddr2

amirabbas2277
27-02-18, 20:28
سلام دوستان ببخشید من مادربردم ایسوس p5ql هستش نسخه عادی (pro نیست). که تو مشخصات فنیش تو سایتش نوشته بود ۱۶ گیگ رم رو ساپورت میکنه . ولی من شنیده بودم مادربرد های ddr2 فقط ۴ گیگ رم رو ساپورت میکنن ولی با این که مادربرد من ddr2 ولی نوشته بود ۱۶ گیگ ساپورت میکنه . اسلات های مادربردمم ۴ تاست که ۲ تا مشکیه ۲ تا زرد الان رمم رو توی اسلات زرد زدم و یدونست کلا یدون ۲ گیگه. حالا میخوام ۲ تا ۲ گیگ دیگه بخرم بندازم روش بشه ۶ گیگ میخواستم بدونم ساپورت میکنه ؟ قضیه اسلاتای مشکی و زرد چیه اونا هم مشکلی ندارن ۴ تاشون یکیه؟ سی پیو من هم core 2 duo که فک نکنم مشکلی داشته باشه از سیپبو . فقط میخوام بدونم سوالات بالا رو و ممنونم دوستان

omid2ss
27-02-18, 22:09
باید مدل مادربورد رو سرچ کنی ببینی تا چقدر رم ساپورت میکنه

اون رنگهای اسلات هم یعنی باید رم رو تو یه رنگ بزاری - اگر رنگ زرد پر شد بعد باید بری رنگ بعدی

یعنی نمیشه یکی رو توی زرد بزاری یکی رو توی مثلا مشکی

در مورد خرید رم هم حتما به سازگاریش با مادربورد توجه کن

AMD>INTEL
27-02-18, 22:41
سلام دوستان ببخشید من مادربردم ایسوس p5ql هستش نسخه عادی (pro نیست). که تو مشخصات فنیش تو سایتش نوشته بود ۱۶ گیگ رم رو ساپورت میکنه . ولی من شنیده بودم مادربرد های ddr2 فقط ۴ گیگ رم رو ساپورت میکنن ولی با این که مادربرد من ddr2 ولی نوشته بود ۱۶ گیگ ساپورت میکنه . اسلات های مادربردمم ۴ تاست که ۲ تا مشکیه ۲ تا زرد الان رمم رو توی اسلات زرد زدم و یدونست کلا یدون ۲ گیگه. حالا میخوام ۲ تا ۲ گیگ دیگه بخرم بندازم روش بشه ۶ گیگ میخواستم بدونم ساپورت میکنه ؟ قضیه اسلاتای مشکی و زرد چیه اونا هم مشکلی ندارن ۴ تاشون یکیه؟ سی پیو من هم core 2 duo که فک نکنم مشکلی داشته باشه از سیپبو . فقط میخوام بدونم سوالات بالا رو و ممنونم دوستان

شما میتونید سه تا 4 رم مشابه را روی این برد استفاده کنید
اون رنگ بندی هم برای دول چنل هست
اسلات 1و 3 و 2و 4 بگذاری . در صورت استفاده از دو رم به صورت دوال میشه
سه رم هم مشکلی نداره ولی به صورت ungaed میشه

amirabbas2277
27-02-18, 23:23
واقعا لطف کردین ممنونم