PDA

مشاهده نسخه کامل : ارسال کد در سی شارپ؟

amirpcp30
25-02-18, 09:49
سلام دوستان
چطور میشه در دو پروژه سی شارپ ارسال کد داشته باشیم؟ (بین دو تابع منظورم نیست)
با سپاس

SajjadKhati
25-02-18, 10:27
سلام
توی یه پروژه ، reference>add reference> project> solution را انتخاب و ریفرنس مربوط به پروژه ی دیگه ی تون را انتخاب و از منابع اون پروژه (ی دیگه ی تون) در پروژه ی جاری تون استفاده کنید
البته اعضای داخل اون پروژه ی دیگه (پروژه ای که ریفرنس میدین و میخواین ازش استفاده کنین) ، سطح دسترسی شون باید بصورت public باشه

amirpcp30
26-02-18, 09:43
سلام
توی یه پروژه ، reference>add reference> project> solution را انتخاب و ریفرنس مربوط به پروژه ی دیگه ی تون را انتخاب و از منابع اون پروژه (ی دیگه ی تون) در پروژه ی جاری تون استفاده کنید
البته اعضای داخل اون پروژه ی دیگه (پروژه ای که ریفرنس میدین و میخواین ازش استفاده کنین) ، سطح دسترسی شون باید بصورت public باشه
سلام
ممنون
چطوری میشه بین دو پروژه ارتباط داشت؟ این حالتی که محبت کردید پاسخ دادید فک می کنم برای زمانی هست که هر دو در یک کامپیوتر هستند ، اما من می خوام پروژه ی اول روی سیستم اصلی و پروژه ی دوم روی کلاینت باشه
با سپاس :give_rose:

SajjadKhati
26-02-18, 10:35
سلام
ممنون
چطوری میشه بین دو پروژه ارتباط داشت؟ این حالتی که محبت کردید پاسخ دادید فک می کنم برای زمانی هست که هر دو در یک کامپیوتر هستند ، اما من می خوام پروژه ی اول روی سیستم اصلی و پروژه ی دوم روی کلاینت باشه

سلام
دو سیستم مختلف و شبکه را کار نکردم
بذارید استاد آرمین بیان جواب بدن

Speed Racer
26-02-18, 14:59
سلام

با توجه به مطلب امیر آقا من می خوام این سوال و بپرسم (نمی دونم همون سواله یا جدیده)

اگه فرض کنیم من، آقا سجاد و امیر آقا بخواهیم با هم یک نرم افزار طراحی کنیم و هر کدوم تو شهر خودمون و پشت سیستم خودمون باشیم، در visual studio این امکان داره که از راه دور چند نفره روی یک پروژه کار کنیم و هر کس کد های قسمت خودش رو بنویسه مثلا یکی فقط ظاهر برنامه رو طراحی کنه و دو نفر دیگه روی الگوریتم ها و کد ها کار کنن.

اگه امکان داره چطوری می شه این تقسیم بندی رو انجام داد.

و حالا اگه فرض کنیم 3 یا 4 نفر در یک شرکت بخوان با هم روی یک پروژه کار کنن کامپیوتر ها فقط باید شبکه بشن و یا کار دیگه ای هم باید انجام بشه

SajjadKhati
26-02-18, 16:29
سلام

با توجه به مطلب امیر آقا من می خوام این سوال و بپرسم (نمی دونم همون سواله یا جدیده)

اگه فرض کنیم من، آقا سجاد و امیر آقا بخواهیم با هم یک نرم افزار طراحی کنیم و هر کدوم تو شهر خودمون و پشت سیستم خودمون باشیم، در visual studio این امکان داره که از راه دور چند نفره روی یک پروژه کار کنیم و هر کس کد های قسمت خودش رو بنویسه مثلا یکی فقط ظاهر برنامه رو طراحی کنه و دو نفر دیگه روی الگوریتم ها و کد ها کار کنن.

اگه امکان داره چطوری می شه این تقسیم بندی رو انجام داد.

و حالا اگه فرض کنیم 3 یا 4 نفر در یک شرکت بخوان با هم روی یک پروژه کار کنن کامپیوتر ها فقط باید شبکه بشن و یا کار دیگه ای هم باید انجام بشه

سلام آقا آرشان
بله شدنی هه
اگه شدنی نبود اصلا برنامه نویسی معنا نداشت
بصورت پیش فرض ، هر کی میتونه کدهاشو توی کلاس های مختلف در فایل ها مختلف بنویسه و هر کی برای خودش جداگانه اجرا کنه یا حتی کدهاشو در یک کلاس اما در فایل های مختلف (به عنوان partial class) بنویسه ولی در این مورد آخری ، باید همه ی فایل ها در دسترس باشن
بجز اینا ، ویژال استودیو یه منوی دیگه داره بنام Team که مخصوص همین کارها باید تدارک دیده باشه ولی تا حالا باهاش کار نکردم

ravegoat
26-02-18, 21:42
سلام
ممنون
با سلام،

بنده سوال شما رو دقیقا متوجه نشدم: آیا منظور حالتی هستش که پروژه ی اول روی سرور یک و پروژه ی دوم روی سرور دو باشه ولی هر دو سرور بتونن به هر دو پروژه دسترسی داشته باشن؟ اما در نهایت تغییرات هر پروژه در سرور متناظرش ذخیره بشه؟!

amirpcp30
26-02-18, 21:44

سلام
سوال من متفاوته ، به صورت دیگه بیان می کنم تا اگه دوستان راهی به ذهنشون میرسه یاری کنند
یک پروژه هست که باید دو تیکه شه و تیکه ای از این کد ها باید روی سیستم دوم اجرا شه
به طور مثال در پردازش موازی دستورات ما به صورتی نوشته میشن که روی چند ترد انجام شه ، اما اینجا بحث چند ترد نیست ، میخواییم طوری بنویسیم که روی دو کامپیوتر اجرا شه و این دو پروژه باید با هم ارتباط داشته باشند
حالا سوال اینجاست چطور میشه دو پروژه رو به هم ارتباط داد؟
با سپاس

با سلام،

بنده سوال شما رو دقیقا متوجه نشدم: آیا منظور حالتی هستش که پروژه ی اول روی سرور یک و پروژه ی دوم روی سرور دو باشه ولی هر دو سرور بتونن به هر دو پروژه دسترسی داشته باشن؟ اما در نهایت تغییرات هر پروژه در سرور متناظرش ذخیره بشه؟!
سلام مجدد
پست ها همزمان شد.....
خیر منظورم پردازش توزیع شده هست به صورتی که ی تیکه از کد باید روی سیستم دوم اجرا شه ، مثلا ی حلقه ی for ساده
:give_rose:

ravegoat
26-02-18, 22:08
سلام
سوال من متفاوته ، به صورت دیگه بیان می کنم تا اگه دوستان راهی به ذهنشون میرسه یاری کنند
یک پروژه هست که باید دو تیکه شه و تیکه ای از این کد ها باید روی سیستم دوم اجرا شه
به طور مثال در پردازش موازی دستورات ما به صورتی نوشته میشن که روی چند ترد انجام شه ، اما اینجا بحث چند ترد نیست ، میخواییم طوری بنویسیم که روی دو کامپیوتر اجرا شه و این دو پروژه باید با هم ارتباط داشته باشند
حالا سوال اینجاست چطور میشه دو پروژه رو به هم ارتباط داد؟
با سپاس
سلام مجدد،

به شکل کلاسیک اگر شما بخواهید یک تابع رو از جای متفاوتی صدا بزنید (مثلا تابعی روی یک برنامه در رایانه ای دیگر) باید از .NET Remoting (Only the registered members can see the link) استفاده کنید. روش های دیگری هم هست که در این جا (Only the registered members can see the link(v=vs.100).aspx) اومده که بر حسب کاربری شما هر کدوم می تونند مزایا و معایبی داشته باشن. ولی اگر هدف تون محاسبات موازی هستش، بهترین گزینه می تونه MPI (Only the registered members can see the link(v=vs.85).aspx) باشه.

شاد باشید
آرمین:11():

amirpcp30
27-02-18, 15:09
سلام مجدد،

به شکل کلاسیک اگر شما بخواهید یک تابع رو از جای متفاوتی صدا بزنید (مثلا تابعی روی یک برنامه در رایانه ای دیگر) باید از .NET Remoting (Only the registered members can see the link) استفاده کنید.

شاد باشید
آرمین:11():
سلام
ممنون
به چه صورت باید اینکار انجام شه؟
پروژه ی آماده ای که چنین کاری انجام داده باشه رو دردسترس دارید؟
با سپاس

ravegoat
27-02-18, 21:30
سلام
ممنون
به چه صورت باید اینکار انجام شه؟
پروژه ی آماده ای که چنین کاری انجام داده باشه رو دردسترس دارید؟
با سپاس
خواهش می کنم،

مثال فراوونه ازش! فعلا برای شروع می تونید از این موارد استفاده بفرمایید:
Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link(v=vs.100).aspx
Remoting in .NET (Only the registered members can see the link)

موفق باشید
آرمین :give_rose: