PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل سخت افزاری (بوت نشدن سیستم)

Trance
06-02-18, 21:35
مادربورد ایسوس مدل h110mc با پردازنده ۴۴۰۰ چرا ۸ گیگ رم نصب میشه بوت نمیشه ولی با ۴ گیگ درسته (رم ها عین همه دو تا چهار گیک جی اسیکلddr4)؟

Speed Racer
06-02-18, 22:28
سلام

به فرض اینکه ایراد سخت افزاری نباشه مثلا اسلات ها مشکل نداشته باشن یا رم ها:

به نظر من چون رم ها دوال چنل نیستن (یعنی دو تا سینگل هستن)

می تونی جای رم ها رو عوض کنی و ببینی بوت می شه یا نه

یکی از رم ها رو بزار تو اسلات و با برنامه memtest رم رو تست کن اگه هیچ اروری نداد اون یکی دیگه رو بزار و تست کن و اگه اون هم هیچ اروری نداد پس رم ها سالم هستن و مشکل از همونی هست که گفتم حتی تو این موارد صفحه آبی مرگ میاد

ولی اگه یکی از رم ها مشکل داشت که ایراد سخت افزاریه

AMD>INTEL
07-02-18, 05:34
مادربورد ایسوس مدل h110mc با پردازنده ۴۴۰۰ چرا ۸ گیگ رم نصب میشه بوت نمیشه ولی با ۴ گیگ درسته (رم ها عین همه دو تا چهار گیک جی اسیکلddr4)؟
سلام
بایوس اپدیت شود
تو بایوس چند گیگ میشناسه ؟

Trance
14-02-18, 21:49
اسلات رم نزدیک به پردازنده کار نمیکنه ولی دومی کار میکنه سیستم بوت میشه (بایوس اپدیت شد نتیجه نداد)

AMD>INTEL
14-02-18, 22:06
اسلات رم نزدیک به پردازنده کار نمیکنه ولی دومی کار میکنه سیستم بوت میشه (بایوس اپدیت شد نتیجه نداد)

سوکت پردازنده را چک کنید . اگر یکی از پین ها خم شده باشه یا شکسته باشه اسلات 1 مشکل پیدا میکنه
یا
خود اسلات مشکل داره

Trance
14-02-18, 22:34
سوکت پردازنده را چک کنید . اگر یکی از پین ها خم شده باشه یا شکسته باشه اسلات 1 مشکل پیدا میکنه
یا
خود اسلات مشکل داره

پین ها رو چک کردم و تمیز مشکل نداره اسلات نباید مشکل داشته .(بازم دوباره چک میکنم )جای خواندم بعضی از مین بورد های ایسوس با پردازنده اینتل همچین مشکلاتی رو دارن صحتش رو نمی دانم؟

AMD>INTEL
14-02-18, 22:50
پین ها رو چک کردم و تمیز مشکل نداره اسلات نباید مشکل داشته .(بازم دوباره چک میکنم )جای خواندم بعضی از مین بورد های ایسوس با پردازنده اینتل همچین مشکلاتی رو دارن صحتش رو نمی دانم؟

نه به صورت دیفالت اینطوری نیست . یا اسلات مشکل داره یا مورد از سوکت پردازنده و در نهایت خود پردازنده است

Trance
15-02-18, 14:50
باس رم رو چک کردم ۲۴۰۰ بود فکر کنم با پردازنده ۴۴۰۰ اینتل سازگار نیست باید ۲۱۳۳ باشه(اگه اشتباه نکرده باشم)

AMD>INTEL
15-02-18, 15:05
باس رم رو چک کردم ۲۴۰۰ بود فکر کنم با پردازنده ۴۴۰۰ اینتل سازگار نیست باید ۲۱۳۳ باشه(اگه اشتباه نکرده باشم)

پردازنده های اسکای لیک بله باس 2133 کار میکنند . فقط پردازنده های کبی لیک به صورت بیس از رم های 2400 استفاده میکنند