PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک AMD Ryzen 1700

Mars 22
04-02-18, 17:33
سلام دوستان .

من زیاد اطلاعات و تجربه ای از اورکلاک کردن ندارم . سیستمم اینه :

Only the registered members can see the link

الان روی بازی هایی که بیشتر روی CPU تمرکز دارن مشکل دارم و روی کیفیت بالا گیر می کنه . ممنون میشم پله پله بگید چطور و روی چه ولتاژ و فرکانسی اورکلاک کنم سیستم رو تا هم در دراز مدت مشکلی برای سیستم پیش نیاد و هم بتونه بدون مشکل بازی ها رو اجرا کنه .

در ضمن ؛ مانیتورم Full HD هست .

منتظر کمک دوستان هستم .

Speed Racer
04-02-18, 18:19
سلام

یعنی Ryzen 7 1700 با 8 هسته و 16 ترد و 16 مگ کش نمی تونه GTX 1080 رو هندل کنه؟

Mars 22
04-02-18, 18:28
سلام

متاسفانه بازی هایی که CPU Intensive هستن رو گیر می کنه .

چون اون بازی ها بیشتر با دو سه هسته ی CPU درگیر میشن و به خاطر همین تعداد هسته ها اصلا تاثیری نداره و CPU های چهار هسته ای عملکرد بهتری دارن . الان دنبال اینم که با اورکلاک این کمبود CPU رو تا حدودی جبران کنم .

AMD>INTEL
04-02-18, 18:51
سلام

چون اون بازی ها بیشتر با دو سه هسته ی CPU درگیر میشن و به خاطر همین تعداد هسته ها اصلا تاثیری نداره و CPU های چهار هسته ای عملکرد بهتری دارن . الان دنبال اینم که با اورکلاک این کمبود CPU رو تا حدودی جبران کنم .

ماکس دما تو گیم ها
گیم بوست را فعال کردی ؟

Speed Racer
04-02-18, 19:01
سلام

البته سوال شما چیز دیگه ایه ولی اون کسی که این سیستم رو به شما معرفی کرده، دانش لازم رو نداشته چون بهترین پردازنده برای گیم i7-7700K هست که چند ماه پیش قیمتش تقریبا هم سطح Ryzen 1700 بود و شما باید اون رو می گرفتی چون برای گیم می خواستی و فرکانس هسته بالاتر مهمتر از تعداد هسته هاست ولی برای رندر 8 هسته بهتر عمل می کنه

omid2ss
04-02-18, 19:15
بابا ای ولا ....عجب سیستمی....

شما با این سیستم باید بتونی 4کی رو اجرا کنی....

خوب ببین وقتی بازی رو روی کیفیت بالا اجرا میکنی CPU چقد لود میکنه...

ولی یه چیزی هست که همه ی کارایی مربوط به سخت افزار نیست...
گاهی بازی بهینه نیست
مثل قفل های که دارن...

Speed Racer
04-02-18, 19:41
بابا ای ولا ....عجب سیستمی....

شما با این سیستم باید بتونی 4کی رو اجرا کنی....

خوب ببین وقتی بازی رو روی کیفیت بالا اجرا میکنی CPU چقد لود میکنه...

ولی یه چیزی هست که همه ی کارایی مربوط به سخت افزار نیست...
گاهی بازی بهینه نیست
مثل قفل های که دارن...

شما درست می گی این سیستم بسیار بسیار عالیه ولی نه برای گیم منظورم پردازندشه

الان تمام نرم افزارها فقط روی یک هسته اجرا می شن چی بشه که در یک نرم افزار از برنامه‌نویسی موازی (Parallel Programming) استفاده بشه که کار بسیار سختیه که در این صورت 2 هسته کافیه. فقط فرکانس هسته هر چی بالاتر باشه عملکرد بهتری رو می بینیم.

شما اگه وارد نوشتن الگوریتم بشی می بینی که نوشتن الگوریتم معمولی چقدر سخته چه برسه الگوریتم موازی اون هم در سطح گیم های حرفه ای

DOOM999
04-02-18, 19:59
بازی های روز وجدید اتفاقا بیشتر با تعداد هسته کاردارن 1700 واسه دوتا 1080 تو 4k هم گلوگاه نمیشه تمام بازی های که اواخر 2017 تا به الان ساخته میشن مثل Wolfenstein II The New Colossus کاملا با رایزن سازگارن .یه ماه پیش من سیستم بستم با 1600 و gtx 1060 تو بالاترین سطح تنظیمات طرف داره تو فول اچ دی بازی میکنه

Aliking7222
04-02-18, 23:03
دادا طبق تجربه من بعضی بازی اصلا بهینه نیستن مث همین بازی ها جدید assassins orgins
من تو مانیتورینگ سیستم نگا میکنم پردازنده 50% درگیره و گرافیک 80 % و رم هم 6 گیگ ولی میبینم 45 فریم میده !
پردازندمم همین پردازنده شماس

Mars 22
05-02-18, 00:42
ماکس دما تو گیم ها
گیم بوست را فعال کردی ؟

الان زمستونه محیط خنک تره .

قبلا که گرفتم کارت گرافیک دور و بر 60 بود و CPU تا 55 , و گاهی یه کم بالاتر هم میشد .

گیم بوست ؟

نه . اصلا نمیدونم چی هست و چطور فعال میشه .

ببینید . بازی ای مثل GTA V رو تقریبا با کیفیت دیوانه وار بدون لگ اجرا می کرد و فقط وقتی توی تنظیمات که دقیقا یادم نیست یه تنظیم گرافیکی رو از 8 به 16 میبردم یه مقدار گیر می کرد .

الان میخوام طوری اورکلاک کنم که همونم نباشه . مشکل اصلی روی بازیهایی هست که CPU Intensive هستن .

ممنون میشم برای اورکلاک کردن راهنمایی کنید . طوری که در دراز مدت هم مشکلی برای سیستم پیش نیاد .

AMD>INTEL
05-02-18, 05:29
الان زمستونه محیط خنک تره .

قبلا که گرفتم کارت گرافیک دور و بر 60 بود و CPU تا 55 , و گاهی یه کم بالاتر هم میشد .

گیم بوست ؟

نه . اصلا نمیدونم چی هست و چطور فعال میشه .

ببینید . بازی ای مثل GTA V رو تقریبا با کیفیت دیوانه وار بدون لگ اجرا می کرد و فقط وقتی توی تنظیمات که دقیقا یادم نیست یه تنظیم گرافیکی رو از 8 به 16 میبردم یه مقدار گیر می کرد .

الان میخوام طوری اورکلاک کنم که همونم نباشه . مشکل اصلی روی بازیهایی هست که CPU Intensive هستن .

ممنون میشم برای اورکلاک کردن راهنمایی کنید . طوری که در دراز مدت هم مشکلی برای سیستم پیش نیاد .

تو بایوس فعالش کنید خودش سیستم را اور میکنه

Mars 22
05-02-18, 05:46
تو بایوس فعالش کنید خودش سیستم را اور میکنه

سلام .

فعالش کردم .

به نظر عملکرد سیستم بهتر شده .

فقط یه سوال . این گیم بوست به صورت خودکار عمل می کنه یا باید هر موقع بازی سنگین اجرا میشه فعالش کنم ؟

اگر برنامه ای که عملکرد سیستم رو بهینه تر کنه هست هم معرفی کنید لطفا تا سیستم راحت تر بازی و برنامه سنگین رو اجرا کنه . ویندوز روی سیستم 10 هست .

AMD>INTEL
05-02-18, 06:15
سلام .

فعالش کردم .

به نظر عملکرد سیستم بهتر شده .

فقط یه سوال . این گیم بوست به صورت خودکار عمل می کنه یا باید هر موقع بازی سنگین اجرا میشه فعالش کنم ؟

اگر برنامه ای که عملکرد سیستم رو بهینه تر کنه هست هم معرفی کنید لطفا تا سیستم راحت تر بازی و برنامه سنگین رو اجرا کنه . ویندوز روی سیستم 10 هست .

همین گیم بوست عالیه . خودش به بهترین شکل ممکن سیستم را اورکلاک میکنه

DOOM999
05-02-18, 08:25
کولرهای خود amd عالی هستن ولی برای اطمینان یه نوتوس 400 و یه خمیر خوب مثل z9 یا Chill Factor III Thermalright یا خمیرهای شرکت Noctua و کولرمستر .دیگه کلا خیالتون راحت میشه از بابت دما

AMD>INTEL
05-02-18, 09:27
کولرهای خود amd عالی هستن ولی برای اطمینان یه نوتوس 400 و یه خمیر خوب مثل z9 یا Chill Factor III Thermalright یا خمیرهای شرکت Noctua و کولرمستر .دیگه کلا خیالتون راحت میشه از بابت دما

فن خودشون HYPER 212 هست .

DOOM999
05-02-18, 10:48
فن خودشون HYPER 212 هست .

خیلی خوبه .ندیدم استاد امید

ABC.ABC
05-02-18, 14:22
سلام دوست عزیز
گیم بوست که دوستمون گفتند خوبه اما ی مشکلی که هست فقط تا 3.2 اورکلاک می کنه ، شما در حالت لود cpu-z رو باز بزار ببین فرکانس روی چنده
اگه روی همین 3.2 هست بیخیالش شو
ضریب رو بزار روی 37 بدون هیچ ولتاژ و... این پردازنده پایدار میشه ، در هر حال ی تست پایداری هم بگیری بد نیست
با فرکانس 3.7 دیگه مشکلی در فرکانس ندارید که گلوگاه ایجاد کنه ، بالاتر هم نیاز نیست چون احتیاج به ولتاژ داره و ارزشش رو نداره

Mars 22
05-02-18, 17:00
خیلی ممنون از همه .

AMD>INTEL
05-02-18, 19:06
خیلی ممنون از همه .

گیم بوست به نظرم تا حد قابل قبولی نیاز گیمر را برطرف میکنه . نیازی به اورکلاک بیشتر نیست . قابلیت بسیار کاربردی و خاصیه