PDA

مشاهده نسخه کامل : خمیر سیلیکون آماسان T12

defaltman
30-01-18, 19:16
سلام یه سوال داشتم...من یه سی پی یو رایزن 1700 دارم که با واتر کولر deepcool capitan 240ex تا 3600 اورکلاک کردم دما در حالت عادی حدود 43 هستش و وقتی برای رندرینگ استفاده میکنم تا 83 بالا میره
اول اینکه میخواستم ببیینم این دماها عادی هستند یا نه..؟
دوم اینکه چند روز پیش دیدم تکنسین برق محل کارم برای هیت سینک های تابلو برق های کوره های ذوب فلز از یه خمیر سیلیکون به نام آماسان t12 استفاده میکرد. خودش میگفت میشه برای سی پی یو هم استفاده کرد..یه مقدار ازش گرفتم ولی ترسیدم استفاده کنم..کسی از دوستان از این خمیر استفاده کرده...؟؟؟ اصلا برای سی پی یو های رایزن میشه استفاده کرد..؟؟؟

AMD>INTEL
30-01-18, 19:30
میشه ولی خمیرهای سیلیکون های که از اکسید فلز استفاده کردند به مراتب انتقال حرارتی بهتری دارند .

defaltman
30-01-18, 19:38
میشه ولی خمیرهای سیلیکون های که از اکسید فلز استفاده کردند به مراتب انتقال حرارتی بهتری دارند .

ممنون
شما از این خمیر استفاده کردید..؟
این خمیر اکسید فلزی نداره..؟
دماهایی که برای پردازنده ذکر کردم عادی هستند..؟
دمای 85 در موقع رندر گیری خطرناکه..؟
خمیر سیلیکون خاصی میتونید بهم پیشنهاد بدید..؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد

Speed Racer
30-01-18, 19:59
سلام یه سوال داشتم...من یه سی پی یو رایزن 1700 دارم که با واتر کولر deepcool capitan 240ex تا 3600 اورکلاک کردم دما در حالت عادی حدود 43 هستش و وقتی برای رندرینگ استفاده میکنم تا 83 بالا میره
دوم اینکه چند روز پیش دیدم تکنسین برق محل کارم برای هیت سینک های تابلو برق های کوره های ذوب فلز از یه خمیر سیلیکون به نام آماسان t12 استفاده میکرد. خودش میگفت میشه برای سی پی یو هم استفاده کرد..یه مقدار ازش گرفتم ولی ترسیدم استفاده کنم..کسی از دوستان از این خمیر استفاده کرده...؟؟؟ اصلا برای سی پی یو های رایزن میشه استفاده کرد..؟؟؟

سلام

چیزی که شما رو به اشتباه انداخته این عبارت هست (کوره های ذوب فلز)

--------------------------

شما به عکس زیر نگاه کن دمای i7-7700k در حالت اورکلاک هست. می بینی که با توجه به قیمت و دما همون deepcool z5 ارزش خرید بیشتری داره. کولر شما هم که یکی از بهترین هاست. اما می تونی اون خمیر اولی رو هم بگیری که محصول جدید گرین هست

21729

دمای سی پی یو هر چی کمتر باشه عمر سی پی یو بیشتره و طبق عکس زیر ماکزیمم دما 95 درجه سانتیگراد هست

21730

اگه می خوای از میزان مصرف و دمای Ryzen 7 1700 اطلاع پیدا کنی و یک مقایسه ای هم داشته باشی به لینک زیر مراجعه کن (قسمت temperatures)

(لینک رو کپی پیست کن توی نوار آدرس)

Only the registered members can see the link

ABC.ABC
30-01-18, 20:02
سلام
برای این پردازنده خصوصا اینکه 3600 نیاز به ولتاژ اضافه نداره ، به نظرم کمی دما بالا هست و باید کمتر از اینها باشه....
خمیر سیلیکون چیل فکتور 3 رو تست کردم خوبه نسبت به قیمتش
خمیر سیلیکون چی زدید؟ فک می کنم مشکل از همین خمیر باشه
ویرایش: پست ها همزمان شد....خمیری که دوستمون گفتند gt-4 هم اینطور که میگن خیلی خوبه و از چیل فکتور 3 بهتر عمل کرده اما خودم شخصا هنوز این دو تا رو با هم مقایسه نکردم

AMD>INTEL
30-01-18, 20:11
ممنون
شما از این خمیر استفاده کردید..؟
این خمیر اکسید فلزی نداره..؟
دماهایی که برای پردازنده ذکر کردم عادی هستند..؟
دمای 85 در موقع رندر گیری خطرناکه..؟
خمیر سیلیکون خاصی میتونید بهم پیشنهاد بدید..؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد

برای پردازنده نه زیاد از این استفاده نمیکنم
چون خیلی اون کیفیت لازم رو که میخوام ندارم
شما خمیر جدید گرین را تهیه کن با یک خنک کننده نوتوس 400

defaltman
31-01-18, 02:03
از همه دوستان ممنونم...فقط دو مورد رو بگم اول اینکه امکان تعویض خنک کننده رو ندارم باید با همین کولر سر کنم و دوم اینکه خمیر سیلیکن فعلی همون فابریک خود کولر هست و من چیزی اضافه نکردم(یه لایه خمیر روی هیت سینک داشت که البته فکر کنم کمی سفت بود)

defaltman
31-01-18, 02:07
[QUOTE=ABC.ABC;405671]سلام
برای این پردازنده خصوصا اینکه 3600 نیاز به ولتاژ اضافه نداره ، به نظرم کمی دما بالا هست و باید کمتر از اینها باشه....
ولتاژ سی پی یو الان روی 1.3 هستش
به خاطر رندر گیری توی تری دی مکس مجبور شدم ولتاژ رو افزایش بدم...با ولتاژ های پایین در حین رندر گیری سیستم ریست میشد...

AMD>INTEL
31-01-18, 06:03
[QUOTE=ABC.ABC;405671]سلام
ولتاژ سی پی یو الان روی 1.3 هستش
به خاطر رندر گیری توی تری دی مکس مجبور شدم ولتاژ رو افزایش بدم...با ولتاژ های پایین در حین رندر گیری سیستم ریست میشد...

وقتی ولتاژ را بالا میبری هم خمیرت باید خوب باشه و هم خنک کننده
با این خنک کننده احتمال داره برای پردازنده مشکل ایجاد بشه به خاطر حرارت و ولتاژ

Aliking7222
31-01-18, 10:07
اصلا این دما عادی نیس!
من همین پردازنده شمارو دارم رو 3.9 اورکلاک کردم نهایت دما به 68 رسید!دادا اول مطمئن شو ک خمیر زیر کولر رو درست زدی!بعد از گردش هوای داخل کیس مطمئن شو.والا تعریف کولر شمارو زیاد شنیدم فک نکنم امکان داشته باشه ک رو 3.6 دما در حالت عادی هم 43 بشه!!!حتی با افزایش ولتاژ!
چون من رو 3.9 هم ک اورکلاک کردم رو ولتاژ 1.4 بازم دمای حالت عادی 33 بود!!!شاید خمیر زیر کولر مرغوب نیس یا خراب شده.یا هم ک شما صجیج نزدی
21731

کولر من Green GLC evo 240 و خمیر زیر کولر gt4 گرین

defaltman
31-01-18, 12:01
[QUOTE=defaltman;405685]

وقتی ولتاژ را بالا میبری هم خمیرت باید خوب باشه و هم خنک کننده
با این خنک کننده احتمال داره برای پردازنده مشکل ایجاد بشه به خاطر حرارت و ولتاژ

ممنون از پاسخگویی تون به نظر شما این واتر کولر (deepcool capitan 240ex) خوب نیست..؟
من قبل از خرید با قسمت فنی لیون تماس گرفتم و 120 همین مدل یا glacier 120 رو برای اورکلاک پیشنهاد کردن..با ابن حال من به خاطر اختلاف قیمت پایین 240 گرفتم..
توی نت خیلی ازش تعریف شده بود..تنها مشکل گزارش چند مورد نشتی از ورژن قبلیش بود که اونم در مدل های جدید با تعویض جنس شیلنگ و پرس های محکم برطرف شده بود

defaltman
31-01-18, 12:05
[QUOTE=Aliking7222;405690]اصلا این دما عادی نیس!
من همین پردازنده شمارو دارم رو 3.9 اورکلاک کردم نهایت دما به 68 رسید!دادا اول مطمئن شو ک خمیر زیر کولر رو درست زدی!بعد از گردش هوای داخل کیس مطمئن شو.والا تعریف کولر شمارو زیاد شنیدم فک نکنم امکان داشته باشه ک رو 3.6 دما در حالت عادی هم 43 بشه!!!حتی با افزایش ولتاژ!
جون من رو 3.9 هم ک اورکلاک کردم رو فرکانس 1.4 بازم دمای حالت عادی 33 بود!!!شاید خمیر زیر کولر مرغوب نیس یا خراب شده.یا هم ک شما صجیج نزدی
ممنونم
من اصلا خمیر نزدم..خود هیت سینک یه لایه داشت که همونطور که گفتم به نظر کمی هم سفت میومد
خودم هم به این نتیجه رسیدم که احتمالا یا جنس خمیر فابریک خوب نبوده یا خاصیتش رو از دست داده..امروز یا فردا میرم بازار و یه خمیر مناسب تهیه میکنم...حتما نتیجه رو گزارش میکنم
از همه دوستان به خاطر اینکه وقت گذاشتن و پاسخ دادن ممنونم

omid2ss
31-01-18, 12:16
خمير سيليکون ديپ کول Z9 خوبه
خمیر سیلیکون GT-4 Green
خمیر سیلیکون مدل TX - 4
خمیر حرارتی ترمال رایت سی اف گرین Chill Factor III

همه خوب هستن

Speed Racer
31-01-18, 12:20
اصلا این دما عادی نیس!
جون من رو 3.9 هم ک اورکلاک کردم رو فرکانس 1.4 بازم دمای حالت عادی 33 بود!!!شاید خمیر زیر کولر مرغوب نیس یا خراب شده.یا هم ک شما صجیج نزدی
21731

کولر من Green GLC evo 240 و خمیر زیر کولر gt4 گرین

سلام

می خواستم از شما که این کولر رو داری بپرسم که این کولر چقدر صدا میده در موقع کار کردن. اگه امکانش باشه صداش رو ضبط کنی و قرار بدی ممنون میشم

defaltman
31-01-18, 13:27
سلام

می خواستم از شما که این کولر رو داری بپرسم که این کولر چقدر صدا میده در موقع کار کردن. اگه امکانش باشه صداش رو ضبط کنی و قرار بدی ممنون میشم
صدای زیادی نداره..حداقل نسبت به مدل مشابه گرین که صداش رو شنیده بودم صدای کمتری داره به هرحال با دوتا فن 120 که دورشون تا بیش از 2000 بالا میره نمیشه انتظار داشت اصلا صدا نداشته باشه صدای هر دو رو در سکوت محض شنیدم ولی به نظرم نه صدای این مدل نه مدل مشابه گرین آزار دهنده نیست ...و شاید خیلی از مواقع اصلا متوجه صدای کیس نخواهید شد ...من شخصا از کیفیت ساختش خیلی راضی بودم هرچند مدت زیادی نیست خریدمش...
چشم سعی میکنم در سکوت محض یه صدا ازش ضبط کنم

Speed Racer
31-01-18, 14:31
صدای زیادی نداره..حداقل نسبت به مدل مشابه گرین که صداش رو شنیده بودم صدای کمتری داره به هرحال با دوتا فن 120 که دورشون تا بیش از 2000 بالا میره نمیشه انتظار داشت اصلا صدا نداشته باشه صدای هر دو رو در سکوت محض شنیدم ولی به نظرم نه صدای این مدل نه مدل مشابه گرین آزار دهنده نیست ...و شاید خیلی از مواقع اصلا متوجه صدای کیس نخواهید شد ...من شخصا از کیفیت ساختش خیلی راضی بودم هرچند مدت زیادی نیست خریدمش...
چشم سعی میکنم در سکوت محض یه صدا ازش ضبط کنم

بهتره لینک زیر رو هم ببینی (شماره 8 )

Aliking7222
31-01-18, 14:39
سلام

سلام.والا دادا خود پمپ کولر صدایی نداره!ولی فن ها رو دور بالا فقط صدای باد رو میدن!ک شما گرون ترین واترکولر رو هم بخری مسلما فن هاش صدا میده!
بنده یه واترکولر از برند معروف بازار رو پارسال تهیه کردم علاوه بر اینکه فن هاش فوق العاده صدا میداد(صدای باد منظورم نیس تو این مدل صدای خود فن!!!!)خود پمپ هم فوق العاده نویز داشت صدایی مث ویززززززززز
چون بنده یکم به صدا حساسم بعد چند وقت فروختمش و این کولر رو گرفتم!به جرات میتونم بگم شما از پمپ این واترکولر صدایی نمیشنوی!فقط صدای فن ها اونم تو دور بالارو میشنوی ک گفتم عادیه

Aliking7222
31-01-18, 14:45
بهتره لینک زیر رو هم ببینی (شماره 8 )

در خوب بودن واترکولر های کورسیر شکی نیس ولی شما مطمئن باش اگه همین corsair h60 با قیمت 65$ وارد ایران بشه حداقل 500 تومن قیمتشه!بخاطر قیمت گذاری نامناسب شرکت وارد کننده و وضعیت دلاری و تغییر هزینه های گمرکی
به شخصه هیچوقت حاضر نیستم جنسی ک ارزش اصلیش این قیمت نیس رو بخرم

Speed Racer
31-01-18, 14:58
در خوب بودن واترکولر های کورسیر شکی نیس ولی شما مطمئن باش اگه همین corsair h60 با قیمت 65$ وارد ایران بشه حداقل 500 تومن قیمتشه!بخاطر قیمت گذاری نامناسب شرکت وارد کننده و وضعیت دلاری و تغییر هزینه های گمرکی
به شخصه هیچوقت حاضر نیستم جنسی ک ارزش اصلیش این قیمت نیس رو بخرم

البته فکر می کنم سوء تفاهم شده چون من می خواستم به کاربر defaltman بگم که کولرش یکی از بهترین هاست نه اینکه بگم corsair از همه بهتره

تو این مدل، دور فن رو نمی شه کم کرد که صدا نده و در این صورت خیلی دما بالا میره.

AMD>INTEL
31-01-18, 15:30
در واتر کولینگ های موجود در بازار داخلی کولر مستر و گرین انتخاب های خوبی هستند
خمیر سیلیکون خوب میتونه تا 15 درجه در حرارت پردازنده موثر باشه .

omid2ss
31-01-18, 23:38
سلام

یه پیشنهاد:

واتر کولر بهتر از کولر بادیه

مارک های Cooler master و کوروسیر و Green عالی هستن

اگه جدید میخای و با نورپردازی البته کمی گرون :

MasterLiquid ML120R RG

MasterLiquid ML240R RGB

البته کمی به خاطر مارکش گرون هست .

کوروسیر هم کیفیت عالی داره.

و اما....

برند محبوب بازار ایران.....Green

3تا واتر کولر عالی و خوش قیمت و با کیفیت داره :

GREEN GLC360-EVO GLACIER 360 EVO AiO Liquid Cooler

GREEN GLC120-EVO GLACIER 120 EVO AiO Liquid Cooler

GREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVO AiO Liquid Cooler

که البته مدل 240 به صرفه تر هستش.

در مورد صدای واتر کولرها معمولا صدای زیادی دارن.

به خاطر دور بالا هستش و شکل پره ها....

اینو من تو این سه برند دیدم.
اما کمتر از همه گرین هستش
ولی....بازم هم یه کم زیاده صداش.!!!!

اما بهتر از ایرکولری که قبلا داشتم CPU عزیزم رو خنک میکنه...حداقل 15 درجه کمترش میکنه

defaltman
01-02-18, 14:17
بالاخره خمیر سیلیکون رو تهیه کردم..دیشب وقتی هیت سینک کولر رو باز کردم دیدم خمیر قبلی خیلی خوب روی سی پی یو نشسته بوده ولی احتمالا از نوع خوبی نبوده چون سفت تر از خمیر های عادی بود و برای پاک کردنش به زحمت افتادم..حتی مجبور شم سی پی یو رو از جاش در بیارم..بگذریم
خمیر تهیه شده Z9 که روانتر از خمیر قبلی بود خیلی خوب و راحت روی سی پی یو پخش شد..دمای سی پی یو دو ساعت بعد از کار مداوم (فرکانس 3600 ولتاژ 1.35) در حالت عادی بین 31 تا 33 متغیر بود(قبلا پایین ترین دما 43 بود) و در هنگام کار با نرم افزار 3dmax بالاتر از 40 درجه(با خمیر قبلی بالای 50)..
بیشترین دما رو در پایان زمان رندر گیری داشتم که در حد 30 ثانیه به 80 درجه رسید..با خمیر قبلی حتی دمای 90 تا 95 رو هم توی همین رندر تجربه کرده بودم (در اکثر مواقع برای رندر گیری بالافاصله پس از شروع عملیات رندر دما تا 85 درجه بالا میرفت و به مرور با افزایش زمان رندرینگ تا 95 میرسید)
در کل خیلی راضی بودم
جا داره بازهم از تمامی دوستانی که کمک کردن مشکلم حل بشه تشکر کنم

P-Ravesh
01-02-18, 17:07
من هم به دوستان واتر کولر گرین رو توصیه میکنم . GREEN GLC360-EVO GLACIER 360 EVO AiO Liquid Cooler رو دارم که بسیار عالی سیستم رو خنک میکنه . نه فقط پردازنده که کلاً هوای گرم کیس رو هم بیرون میکشه . به نظرم کارایی به مراتب بیشتری از کولر های بادی بزرگ و سنگین داره .

AMD>INTEL
01-02-18, 18:08
بالاخره خمیر سیلیکون رو تهیه کردم..دیشب وقتی هیت سینک کولر رو باز کردم دیدم خمیر قبلی خیلی خوب روی سی پی یو نشسته بوده ولی احتمالا از نوع خوبی نبوده چون سفت تر از خمیر های عادی بود و برای پاک کردنش به زحمت افتادم..حتی مجبور شم سی پی یو رو از جاش در بیارم..بگذریم
خمیر تهیه شده Z9 که روانتر از خمیر قبلی بود خیلی خوب و راحت روی سی پی یو پخش شد..دمای سی پی یو دو ساعت بعد از کار مداوم (فرکانس 3600 ولتاژ 1.35) در حالت عادی بین 31 تا 33 متغیر بود(قبلا پایین ترین دما 43 بود) و در هنگام کار با نرم افزار 3dmax بالاتر از 40 درجه(با خمیر قبلی بالای 50)..
بیشترین دما رو در پایان زمان رندر گیری داشتم که در حد 30 ثانیه به 80 درجه رسید..با خمیر قبلی حتی دمای 90 تا 95 رو هم توی همین رندر تجربه کرده بودم (در اکثر مواقع برای رندر گیری بالافاصله پس از شروع عملیات رندر دما تا 85 درجه بالا میرفت و به مرور با افزایش زمان رندرینگ تا 95 میرسید)
در کل خیلی راضی بودم
جا داره بازهم از تمامی دوستانی که کمک کردن مشکلم حل بشه تشکر کنم

نیاز به خنک کننده خوب دارید

defaltman
01-02-18, 18:32
نیاز به خنک کننده خوب دارید
از شما ممنونم...به هر حال فعلا در توانم نیست بالاتر از این...ضمن اینکه دیروز با یکی دونفر از همکاران که از برند های دیگه کولر استفاده میکردن صحبت کردم..اونام همین مشکل دما رو در رندرینگ داشتن..یکی از کولر ها برند معروف cooler master بود..الان به نظرم میاد دما خوب باشه نهایتا" سی پی یو میسوزه..:whistle::1. (23):

Speed Racer
01-02-18, 18:47
به هر حال فعلا در توانم نیست بالاتر از این...ضمن اینکه دیروز با یکی دونفر از همکاران که از برند های دیگه کولر استفاده میکردن صحبت کردم..اونام همین مشکل دما رو در رندرینگ داشتن..یکی از کولر ها برند معروف cooler master بود..الان به نظرم میاد دما خوب باشه نهایتا" سی پی یو میسوزه..:whistle::1. (23):

سی پی یو که به این راحتی ها نمی سوزه فقط وقتی دما زیاد باشه عمرش کمتر می شه (نه اونقدری که فکر کنی) ولی مساله اصلی کارایی سی پی یو هست که پایین میاد

حالا من نظرم اینه که توربوبوست این سی پی یو روی 3.7 هست و به نظرم با توجه به 8 هسته ای بودن نیازی به اور نیست یعنی بهتره استاتدارد خود AMD رعایت بشه که در تست های مختلف این فرکانس رو در نظر گرفتن. حالا کمی زمان رندر بیشتر طول بکشه در عوض سی پی یو به این گرون قیمتی حفظ می شه

omid2ss
01-02-18, 18:55
شانست گفته CPU نسوخته.

با این کارهایی که میکنی . با این دماهایی که میگی حتما یه خنک کننده آبی میخاد.

پشنهاد میکنم اگه پول داری cooler master ML240L RGB بگیری

شما نیاز هم داری که هوای داخل کیس هم تهویه قوی بشه
این فن ها هم خوب هستن توی تهویه:
MasterFan Pro 140 Air Pressure RGB - MasterFan Pro 120 Air Flow RGB -

MasterFan Pro 140 Air Pressure RGB- MasterFan Pro 140 Air Flow RGB

اگر گرون هستن مدل GREEN GF120-HAF-PWM خوب هستش.نمونه 140 میلی متری در فن ها قویتر و بهتر هستش.البته صداشون هم کمی زیاد هست.
سعی کن یه دونه برای سمت چپ یا راست CPU ببندی.

defaltman
01-02-18, 18:59
عمل رندرینگ فشار زیادی به سیستم میاره و خیلی از افراد اصلا حاضر به ریسک کردن و رندر گرفتن با سیستم شخصی نیستند...احتمالا منم رندر های نهایی و سنگین رو به شرکت های فعال در زمینه معماری واگذار کنم...

defaltman
01-02-18, 19:04
سی پی یو که به این راحتی ها نمی سوزه فقط وقتی دما زیاد باشه عمرش کمتر می شه (نه اونقدری که فکر کنی) ولی مساله اصلی کارایی سی پی یو هست که پایین میاد

حالا من نظرم اینه که توربوبوست این سی پی یو روی 3.7 هست و به نظرم با توجه به 8 هسته ای بودن نیازی به اور نیست یعنی بهتره استاتدارد خود AMD رعایت بشه که در تست های مختلف این فرکانس رو در نظر گرفتن. حالا کمی زمان رندر بیشتر طول بکشه در عوض سی پی یو به این گرون قیمتی حفظ می شه
فرکانس من الان روی 3.6 هستش البته با ولتاژ 1.35..توی کارهای معمول و یا حتی مدل سازی با مکس یا ادیت با فتوشاپ دما بالاتر از 48 نمیره (از دیشب لحظه به لحظه زیر نظر داشتم) مشکل فقط رندر های سنگینه..

defaltman
01-02-18, 19:08
شانست گفته CPU نسوخته.

با این کارهایی که میکنی . با این دماهایی که میگی حتما یه خنک کننده آبی میخاد.

پشنهاد میکنم اگه پول داری cooler master ML240L RGB بگیری

شما نیاز هم داری که هوای داخل کیس هم تهویه قوی بشه

این دما ها با کولر آبی 240 به دست اومده...ولی واقعا دست AMD درد نکنه با این سی پی یو رایزن...واقعا کارهایی که من تابحال با این سی پی یو بدبخت کردم داعش با هیچ کس نکرده..:give_rose::1. (28)::1. (27):