PDA

مشاهده نسخه کامل : تفاوت فت با ماسفت

mehdi2017
26-01-18, 18:32
با سلام و احترام
آیا تست فت با ماسفت توسط مولتی متر تفاوتی دارد؟
استادم به من اینجوری گفتند که در فت فقط پایه درین به سورس راه می دهد ولی بقیه پایه ها به هم راه نمی دهند. و در ماسفت هم همین موضوع صادقه با این تفاوت که اگر مرحله اول مشکی مولتی متر را به درین وقرمز آنرا به سورس وصل کنید خوب راه میدهد و یک عددی نشان میدهدحالا اگه مرحله دوم پراب مشکی را ثابت نگه دارید و قرمز را به گیت وصل کنیم راه نمیدهد و اگه مرحله سوم دوباره قرمز را به سورس وصل کنیم بایستی عدد کمتری نسبت به قبلی نشان میدهد. توی یه مقاله نوشته بود که در مرحله سوم باید بوق بزنه.
سوالم اینه که
1-کدام درسته باید بوق بزنه یا عدد کمتری نشان بدهد؟
2- آیا فت با ماسفت از لحاظ تست فرق میکنه و چیزی که من بالا نوشتم درسته؟
با تشکر.

AMD>INTEL
26-01-18, 19:14
با سلام و احترام
آیا تست فت با ماسفت توسط مولتی متر تفاوتی دارد؟
استادم به من اینجوری گفتند که در فت فقط پایه درین به سورس راه می دهد ولی بقیه پایه ها به هم راه نمی دهند. و در ماسفت هم همین موضوع صادقه با این تفاوت که اگر مرحله اول مشکی مولتی متر را به درین وقرمز آنرا به سورس وصل کنید خوب راه میدهد و یک عددی نشان میدهدحالا اگه مرحله دوم پراب مشکی را ثابت نگه دارید و قرمز را به گیت وصل کنیم راه نمیدهد و اگه مرحله سوم دوباره قرمز را به سورس وصل کنیم بایستی عدد کمتری نسبت به قبلی نشان میدهد. توی یه مقاله نوشته بود که در مرحله سوم باید بوق بزنه.
سوالم اینه که
1-کدام درسته باید بوق بزنه یا عدد کمتری نشان بدهد؟
2- آیا فت با ماسفت از لحاظ تست فرق میکنه و چیزی که من بالا نوشتم درسته؟
با تشکر.
شما باید دیتاشیت قطعه را بگیرید بر اساس نوع و پایه ها به این شکل تست کنید .
نحوه تست ماسفت بر اساس N یا P کانال بودن آن
21713

mehdi2017
26-01-18, 21:18
لطفا دوستان نظرات کامل تر و با جزئیات بیشتری در مورد سوالات من بدهند.
لطفا دقیق سوالاتم را بخوانید و هر کدام را جدا جواب دهید.
با تشکر:11():

AMD>INTEL
26-01-18, 22:43
عرض کردم باید با چک کردن پایه ونوع آنها میتونید از طریق جدول بالا تست کنید
2-خیر از نظر تست فرقی ندارند .
فت دارای سه پایه با نام‌های درین D، سورس S و گیت G است که پایه گیت، جریان عبوری از درین به سورس را کنترل می‌کند. فت‌ها دارای دو نوع N کانال و P کانال هستند. در فت نوع N کانال زمانی که گیت نسبت به سورس مثبت باشد جریان از درین به سورس عبور می‌کند. FET‌ها معمولاً بسیار حساس بوده و حتی با الکتریسیته ساکن بدن نیز تحریک می‌گردند. به همین دلیل نسبت به نویز بسیار حساس هستند. نوع دیگر ترانزیستورهای اثر میدانی MOSFET‌ها هستند (ترانزیستور اثرمیدانی نیمه‌رسانای اکسید فلز) یکی از اساسی‌ترین مزیت‌های ماسفت‌ها نویز کمتر آن‌ها در مدار است.