PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید مودم

Meysam_M69
03-01-18, 00:07
سلام حالتون خوبه دوستان
به تازگی میخوام برم یه خط اینترنت adsl از مخابرات بگیرم ولی نمیدونم محلمون از فیبر پشتیبانی میکنه یا نه در کل اگه فیبر بود اینترنت بر بستر فیبر بگیرم یا سیم مسی ؟
میخوام یه مودم خوب واسه خرید معرفی کنید و به غیر از مودم وسیله دیگری هم اگه نیازه معرفی کنید ؟

خودم این مودم انتخاب کردم

TP-LINK TD-W9970_V2 VDSL/ADSL Modem Router

فرق مودم روتر با روتر اکسس پوینت چیه ؟

با سپاس و درود فراوان

Meysam_M69
03-01-18, 19:04
..................... UP

AMD>INTEL
03-01-18, 19:04
ASUS DSL-N12E_C1 Wireless N300 ADSL Modem Router
روتر و اکسس پوینت لزوما پورت اتصال rj11 خط تلفن رو ندارند . فقط میتوانند اتصال اینترنت را گسترش وبسط بدهند

Meysam_M69
03-01-18, 19:23
روتر و اکسس پوینت لزوما پورت اتصال rj11 خط تلفن رو ندارند . فقط میتوانند اتصال اینترنت را گسترش وبسط بدهند
مرسی
اینترنت فیبر نوری بهتره یا سیم ؟

AMD>INTEL
03-01-18, 19:25
مرسی
اینترنت فیبر نوری بهتره یا سیم ؟

فیبر نوری در خیلی از مناطق فقط مخابرات میده . در کل فیبر نوری ظرفیت خط را بالا میبره و میشه سرعت بالاتری روی خط ارائه کرد بدون نویز

Meysam_M69
03-01-18, 19:30

اون مودمی که خودم انتخاب کردم چطوره؟
چون از مدلش خیلی خوشم اومده حالت شبکه داره

AMD>INTEL
03-01-18, 19:34
اون هم مودم بسیار خوبیه

Meysam_M69
03-01-18, 21:37
الان با این تعرفه ها و حجم های جدیدی که ارایه شده بفرض مثال من بسته یک ماهه 120 گیگ با سرعت 8 مگ بخرم

همون سرعت واقعی 8 بهم میده یا سرعت ارائه شده تقسیم میشه مثلا 1 به 8 که سابقن بوده

Speed Racer
03-01-18, 21:50
الان با این تعرفه ها و حجم های جدیدی که ارایه شده بفرض مثال من بسته یک ماهه 120 گیگ با سرعت 8 مگ بخرم

همون سرعت واقعی 8 بهم میده یا سرعت ارائه شده تقسیم میشه مثلا 1 به 8 که سابقن بوده

سلام

همون 8 مگ هست. سرعت دانلود بین 800 کیلوبایت در ثانیه تا یک مگابایت در ثانیه. فقط چون سرعتش بالاست ترافیک زود تموم می شه

اگه کل ترافیک 120 گیگ باشه پس بیت المللش می شه 60 گیگ. هر وقت 60 گیگ بیت الملل تموم بشه سرعت به جای 8 مگ میاد روی 128 کیلو بیت. در این حالت شما باید ترافیک اضافه بخری مثلا 2 گیگ بخری دوباره میاد روی 8 مگ.

Meysam_M69
03-01-18, 21:59
سلام

همون 8 مگ هست. سرعت دانلود بین 800 کیلوبایت در ثانیه تا یک مگابایت در ثانیه. فقط چون سرعتش بالاست ترافیک زود تموم می شه

اگه کل ترافیک 120 گیگ باشه پس بیت المللش می شه 60 گیگ. هر وقت 60 گیگ بیت الملل تموم بشه سرعت به جای 8 مگ میاد روی 128 کیلو بیت. در این حالت شما باید ترافیک اضافه بخری مثلا 2 گیگ بخری دوباره میاد روی 8 مگ.
ترافیک بین الملل که 1به 2 محاسبه کردن یعنی 40 گیگ
و بعد از اتمام حجم اعلام کردن که میتونی حجم اضافه بخری یا دوباره حجم کامل ماهیانه بخری

من الان با 3g همراه اول دارم با سرعت 2 الی 3 مگابایت دانلود میکنم یعنی adsl سرعتش از اینم هم پاینتره ؟

21604

Speed Racer
03-01-18, 22:08
ترافیک بین الملل که 1به 2 محاسبه کردن یعنی 40 گیگ
و بعد از اتمام حجم اعلام کردن که میتونی حجم اضافه بخری یا دوباره حجم کامل ماهیانه بخری

من الان با 3g همراه اول دارم با سرعت 2 الی 3 مگابایت دانلود میکنم یعنی adsl سرعتش از اینم هم پاینتره ؟

21604

بعضی شرکت ها نسبت یک به دو دارن ولی درستش اینه که نصفش باید ترافیک بین الملل باشه یعنی اونایی که یک به دو حساب می کنن کم فروشی می کنن

سرعت ADSL هم مشخصه وقتی میگیم 8 مگ همون عددی که گفتم می شه. سرعت 8 مگ به نظرم خوبه مثلا من اعتقاد دارم سرعت دانلود 1 مگ باشه ولی حجم زیاد باشه بهتره

Meysam_M69
03-01-18, 22:12
بعضی شرکت ها نسبت یک به دو دارن ولی درستش اینه که نصفش باید ترافیک بین الملل باشه یعنی اونایی که یک به دو حساب می کنن کم فروشی می کنن

سرعت ADSL هم مشخصه وقتی میگیم 8 مگ همون عددی که گفتم می شه. سرعت 8 مگ به نظرم خوبه مثلا من اعتقاد دارم سرعت دانلود 1 مگ باشه ولی حجم زیاد باشه بهتره
الان سرعتی که من تو idm دانلود میکنم چنده عکسش پست قبلیم هستش ؟
این سرعت مگابیت حساب میشه یا مگابایت

Speed Racer
03-01-18, 22:27
الان سرعتی که من تو idm دانلود میکنم چنده عکسش پست قبلیم هستش ؟
این سرعت مگابیت حساب میشه یا مگابایت

سرعت رو نوشته که 2.4 مگابایت در ثانیه هست سرعتش تقریبا 2.5 برابر 8 مگی هست که می خوای بگیری

AMD>INTEL
03-01-18, 22:31

بستگی به ظرفیت خط شما داره . اگر 8 مگابیت را پشتیبانی کنه بله مشکلی نیست . البته یکسری از مواردی که isp دارند را لحاظ کنید مثل کم فروشی

Meysam_M69
03-01-18, 22:39
بستگی به ظرفیت خط شما داره . اگر 8 مگابیت را پشتیبانی کنه بله مشکلی نیست . البته یکسری از مواردی که isp دارند را لحاظ کنید مثل کم فروشی
زنگ زدم مخابرات گفتن محدوده ای که هستیم فیبر هستش

منظور از ظرفیت خط یعنی کشش خط ؟
چطوری میشه فهمید که 8 مگ پشتیبانی میکنه ؟

AMD>INTEL
03-01-18, 22:41

فیبر نوری محدودیت نداره

karbalad
04-01-18, 13:30

مطمئنید فیبر هست محدوده شما؟؟؟؟؟؟؟؟ به ما گفتن که فیبر هستیم که فقط از خودشون سرویس بگیریم ولی بعد معلوم شد مسی هستیم

Meysam_M69
04-01-18, 15:46
مطمئنید فیبر هست محدوده شما؟؟؟؟؟؟؟؟ به ما گفتن که فیبر هستیم که فقط از خودشون سرویس بگیریم ولی بعد معلوم شد مسی هستیم

دیروز که زنگ زدم مخابرات محلمون اینطوری بهم گفتن

گفت این منطقه کلا فیبره

حالا از اینکه واقعیت داره یا نداره اطلاعی ندارم