PDA

مشاهده نسخه کامل : از این پاور برای سیستم فعلیم استفاده کنم یا تعویضش کنم؟!

S I N A
16-12-17, 15:44
سلام.
عرض کنم که من چند ماه پیش یک پاور گرین مدل GP550A-UK 80Plus Gold رو خریدم،،قصدم این بود که سیستم خودمو ارتقاع بدم و می خواستم یکی یکی قطعات رو بخرم ولی متاسفانه بودجه جور نشد و مشکلات دیگه ای پیش اومد که پولم رو خرج کردم الان تا حداقل یکساله دیگه قصد ارتقاع ندارم.پاور رو هم حتی یک بار به برق نزدم.سیستم فعلیم مشخصات زیر رو داره:
CPU : Core 2duo E7300
MB : P31-ES3G
RAM : 4G DDR2
GPU : GT610 2GB
PSU : Green 330W
2ODD - 1FDD - 2FAN 12CM -1HDD - Dial-up modem
یک هارد دوترا هم خریدم که گذاشته بودم برای سیستم جدیدم ولی ممکنه بخوام ازش استفاده کنم.

باتوجه به اینکه از عمر پاور فعلیم چیزی بیش تر از 7 سال گذشته وپاورش خیلی قدیمی هست که ممکنه سایر قطعات رو خراب کنه،،چند سوال دارم:

1-آیا با توجه به مصرفی که سیستمم داره استفاده بیش تر از یکسال از پاور 550 وات بهش صدمه میزنه؟!-باتوجه به مصرف پایین سیستم فعلی و زمانی که ممکنه تا اون موقع سیستم رو ارتقاع بدم.

2-چه پاوری برای سیستم فعلیم خوب هست تا در صورت نیاز پاور رو بفروشم و پاور جدیدی بگیرم؟

3-نظرتون درباره سری جدید پاورهای گرین مثل Green GP500B HP Plus چیه؟-آیا کیفیت بهتر و برتری ای نسبت به پاور سری UK داره؟-اگه آره پاور فعلیم رو بفروشم یکی از اینا بگیرم که وات پایین تری هم داره؟!

4-مشخص هست چه زمانی پاورهای سری UK PLUS رونمایی میشن؟!-اگه این سری اومد از HP PLUS بهتر هستند؟!

ممنون.

AMD>INTEL
16-12-17, 18:33
سلام
همین
GP550A-UK 80Plus Gold
استفاده کنید پاور خوبیه

AMD>INTEL
16-12-17, 18:55
سلام
همین
GP550A-UK 80Plus Gold
استفاده کنید پاور خوبیه

1-آیا با توجه به مصرفی که سیستمم داره استفاده بیش تر از یکسال از پاور 550 وات بهش صدمه میزنه؟!-باتوجه به مصرف پایین سیستم فعلی و زمانی که ممکنه تا اون موقع سیستم رو ارتقاع بدم.
خیر صدمه نمیزنه

2-چه پاوری برای سیستم فعلیم خوب هست تا در صورت نیاز پاور رو بفروشم و پاور جدیدی بگیرم؟

همین پاور هم به دلیل طراحی جدیدش هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه

3-نظرتون درباره سری جدید پاورهای گرین مثل Green GP500B HP Plus چیه؟-آیا کیفیت بهتر و برتری ای نسبت به پاور سری UK داره؟-اگه آره پاور فعلیم رو بفروشم یکی از اینا بگیرم که وات پایین تری هم داره؟!

تفاوت خیلی زیادی ندارند . که بخواهید ارتقا بدید .مخصوصا با قطعات فعلی شما

4-مشخص هست چه زمانی پاورهای سری UK PLUS رونمایی میشن؟!-اگه این سری اومد از HP PLUS بهتر هستند؟!

اون هم فعلا مشخص نیست

S I N A
17-12-17, 15:53
خیر صدمه نمیزنه

همین پاور هم به دلیل طراحی جدیدش هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه

تفاوت خیلی زیادی ندارند . که بخواهید ارتقا بدید .مخصوصا با قطعات فعلی شما

اون هم فعلا مشخص نیست

خیلی ممنون.

آخه یادمه یه جا خونده بودم که بهترین راندمان یک پاور بین مصرف 20 تا 85 (یا همچین چیزی!-دقیق یادم نیست!) درصد از پاور هست هست،،یعنی اگه مصرف سیستم از بیست درصد قدرت پاور،پایین تر بیاد راندمانش کم میشه وباعث میشه داغ کنه که در نهایت کاهش عمر پاور رو بهمراه داره-آیا درسته این حرف؟!

مصرف زمان بیکاری سیستم من چه قدر میشه؟!
فکرکنم زیر 100 وات باشه برای همین پرسیدم که به پاور فشار میاد یانه؟!

AMD>INTEL
17-12-17, 16:06
خیلی ممنون.

آخه یادمه یه جا خونده بودم که بهترین راندمان یک پاور بین مصرف 20 تا 85 (یا همچین چیزی!-دقیق یادم نیست!) درصد از پاور هست هست،،یعنی اگه مصرف سیستم از بیست درصد قدرت پاور،پایین تر بیاد راندمانش کم میشه وباعث میشه داغ کنه که در نهایت کاهش عمر پاور رو بهمراه داره-آیا درسته این حرف؟!

مصرف زمان بیکاری سیستم من چه قدر میشه؟!
فکرکنم زیر 100 وات باشه برای همین پرسیدم که به پاور فشار میاد یانه؟!

این مورد در پاورهای جدید صدق میکنه . طراحی دجیتال پاورهای جدید
مدیریت مصرف انر›ی و توان دارند
به هیچ عنوان فشار نمیاد . این مسئله برای پاورهای جدید صدق نمیکنه

S I N A
29-12-17, 14:12
این مورد در پاورهای جدید صدق میکنه . طراحی دجیتال پاورهای جدید
مدیریت مصرف انر›ی و توان دارند
به هیچ عنوان فشار نمیاد . این مسئله برای پاورهای جدید صدق نمیکنه

سلام.من پاور رو نصب کردم و داره کار میکنه،،به دومورد بر خوردم:
1-ولتاژ هارو که چک کردم همه ثابت بودن به غیر از شاخه 12 ولت که بین 12.175 تا 12.239 بالا پایین میشه،،این مورد مشکلی نیست؟!

2- من کیسم از این قدیمیا هست که پاور بالا بسته میشه،،حالا فن پاور به سمت پایین و روبه سی پی یو نصب شده خواستم بدونم فن پشت کیس که هوا رو به خارج هدایت میکنه رو روشن بزارم یانه؟!
آخه پاور داره هوا رو به خارج میببره اگه یکی دیگه هم اینکار رو انجام بده مشکلی در تخله هوا ایجاد نمیکنه؟!

ممنون.

AMD>INTEL
29-12-17, 14:18
سلام.من پاور رو نصب کردم و داره کار میکنه،،به دومورد بر خوردم:
1-ولتاژ هارو که چک کردم همه ثابت بودن به غیر از شاخه 12 ولت که بین 12.175 تا 12.239 بالا پایین میشه،،این مورد مشکلی نیست؟!

2- من کیسم از این قدیمیا هست که پاور بالا بسته میشه،،حالا فن پاور به سمت پایین و روبه سی پی یو نصب شده خواستم بدونم فن پشت کیس که هوا رو به خارج هدایت میکنه رو روشن بزارم یانه؟!
آخه پاور داره هوا رو به خارج میببره اگه یکی دیگه هم اینکار رو انجام بده مشکلی در تخله هوا ایجاد نمیکنه؟!

ممنون.

سلام
خیر-رنج ولتاژ نرماله .ولتاژ هم توسط نرم افزار دقیق نیست
اون هم مشکلی نیست . اتفاقا وجود فن تخلیه به گردش هوا بسیار کمک میکنه و هوای گرم خارج شده از پاور به بیرون هدایت میکنه