PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده از ram trident z در رایزن؟

ABC.ABC
14-12-17, 16:06
سلام
دوستان من دو رم 4 گیگابایتی دارم از مدل TZB دارم، اینجا مدل RGB رو زده که آخرش اگه X باشه برای رایزن هست:
Only the registered members can see the link
حالا من کلا نمیتونم از این رم ها استفاده کنم یا باس کمتری میگیرم؟ (باس 3200 هستند)

AMD>INTEL
14-12-17, 16:32
سلام
دوستان من دو رم 4 گیگابایتی دارم از مدل TZB دارم، اینجا مدل RGB رو زده که آخرش اگه X باشه برای رایزن هست:
حالا من کلا نمیتونم از این رم ها استفاده کنم یا باس کمتری میگیرم؟ (باس 3200 هستند)

اگر تو سایت سازنده جی اسکیل . و صفحه این محصول تو لیست qvl این محصول برای رایزن هم نوشته بود تهیه کنید .
کلا برای رایزن به نظرم رم های باس 3000 و سازگار با am4 کافیه

ABC.ABC
14-12-17, 16:38
اگر تو سایت سازنده جی اسکیل . و صفحه این محصول تو لیست qvl این محصول برای رایزن هم نوشته بود تهیه کنید .
کلا برای رایزن به نظرم رم های باس 3000 و سازگار با am4 کافیه
این مدل رو دارم میخوام ببینم اگه میشه روی رایزنی که میخوام تهیه کنم ازش استفاده کنم :
چیزی برای رایزن نزده فقط 170 270 370 رو زده ، یعنی اگه این مدل رو بزارم کار نمیکنه یا فقط با باس کمتری کار میکنه؟ مثلا همین h270 رو هم نزده اما میشه گذاشت فقط به 2400 محدود میشه

AMD>INTEL
14-12-17, 16:40
این مدل رو دارم میخوام ببینم اگه میشه روی رایزنی که میخوام تهیه کنم ازش استفاده کنم :
چیزی برای رایزن نزده فقط 170 270 370 رو زده ، یعنی اگه این مدل رو بزارم کار نمیکنه یا فقط با باس کمتری کار میکنه؟ مثلا همین h270 رو هم نزده اما میشه گذاشت فقط به 2400 محدود میشه

اگر تو لیست QVL نزده سمت خریدش نرید . چون به احتمال بسیار زیاد مشکل خواهید داشت
H270
این باس را پشتیبانی نمیکنه که تو لیست باشه
رم مخصوص AMD باس 3000 با CL16 در فروشگاه ها داخلی موجود است

ABC.ABC
14-12-17, 16:44
اگر تو لیست QVL نزده سمت خریدش نرید . چون به احتمال بسیار زیاد مشکل خواهید داشت
H270
این باس را پشتیبانی نمیکنه که تو لیست باشه
رم مخصوص AMD باس 3000 با CL16 در فروشگاه ها داخلی موجود است
همونطور که گفتم من همین الان این رم رو دارم فقط میخوام ببینم میتونم استفادش کنم یا همین الان همراه مینبورد رم هم تهیه کنم ، اگه مثل h270 فقط باس رو محدود کنه برام مشکلی نیست
کلا چرا برای رایزن باید رم متفاوت باشه و این تفاوت در چه چیزی هست؟

AMD>INTEL
14-12-17, 16:46
همونطور که گفتم من همین الان این رم رو دارم فقط میخوام ببینم میتونم استفادش کنم یا همین الان همراه مینبورد رم هم تهیه کنم ، اگه مثل h270 فقط باس رو محدود کنه برام مشکلی نیست
کلا چرا برای رایزن باید رم متفاوت باشه و این تفاوت در چه چیزی هست؟

اگر براتون فرکانس بالا مشکلی نیست . بدون فعال کردن XMP میتونی کار کنی . مشکلی نیست .
ولی من به شخصه از این رم تهیه میکنم برای رایزن
Geil AMD Edition EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3000Mhz CL16

ABC.ABC
14-12-17, 21:33
اگر براتون فرکانس بالا مشکلی نیست . بدون فعال کردن XMP میتونی کار کنی . مشکلی نیست .
ولی من به شخصه از این رم تهیه میکنم برای رایزن
Geil AMD Edition EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3000Mhz CL16
داخل سایت msi چک کردم مثل اینکه بایوس داده سه ماه پیش برای سازگاری بیشتر رم و یک قسمت داره که میشه a-xmp رو فعال کرد ، با این حالت فرکانس میاد بالا؟
تفاوت X370 GAMING PRO با X370 SLI PLUS در چه چیزی هست؟ جالبه دیجی gaming pro رو زده 12 فاز داره و sli رو زده 8 فاز ولی اختلاف قیمتشون 18 تومنه... اصلا داخل سایت msi نزده چند فاز... کجا میتونم چک کنم؟

AMD>INTEL
14-12-17, 21:53
داخل سایت msi چک کردم مثل اینکه بایوس داده سه ماه پیش برای سازگاری بیشتر رم و یک قسمت داره که میشه a-xmp رو فعال کرد ، با این حالت فرکانس میاد بالا؟
تفاوت X370 GAMING PRO با X370 SLI PLUS در چه چیزی هست؟ جالبه دیجی gaming pro رو زده 12 فاز داره و sli رو زده 8 فاز ولی اختلاف قیمتشون 18 تومنه... اصلا داخل سایت msi نزده چند فاز... کجا میتونم چک کنم؟

باید تست بشه دوست من . تو این زمینه msi خیلی خوب جواب داده . باید تست کنی .
من شخصا X370 GAMING PRO را میپسندم . البته 8 فاز sli plus هم کاملا کافیه
تعداد فاز را در سایت های قید نمیشه فقط در بعضی از بررسی ها عنوان میشه .

ABC.ABC
15-12-17, 08:33
باید تست بشه دوست من . تو این زمینه msi خیلی خوب جواب داده . باید تست کنی .
من شخصا X370 GAMING PRO را میپسندم . البته 8 فاز sli plus هم کاملا کافیه
تعداد فاز را در سایت های قید نمیشه فقط در بعضی از بررسی ها عنوان میشه .
سلام
ممنون
دیجی که کلا اشتباه زیاد میزنه ، برای مدل sli plus سایت تک پاور آپ اینو زده:

This means that even though there are “10” phases in reality this is a 4+2 design with each of the four vcore phases being doubled up and the vsoc only having a single phase per channel. This is still pretty decent all in all… even if we do wish they had opted for Intersil instead of RichTek
gaming pro carbon تفاوتش با gaming pro فقط در ظاهره؟

AMD>INTEL
15-12-17, 11:03
سلام
ممنون
دیجی که کلا اشتباه زیاد میزنه ، برای مدل sli plus سایت تک پاور آپ اینو زده:

gaming pro carbon تفاوتش با gaming pro فقط در ظاهره؟

مطلب سایت TECHPOWER درسته
X370 GAMING PRO CARBON یک سرو و گردن بهتره . حتی در قسمت صوتی و شبکه