PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ تا حداکثر 3300 (Aspire F5-573G ؟)

Milad._.R
05-12-17, 00:31
سلام
نهایت بودجه 3300

کارم با لپ تاپ طوریه که میخوام شب و روز روشن باشه مشکلی براش پیش نیاد
کارمم بیشتر در اینترنت هست (وبمستر)
صفحه نمایشش چشم رو ادیت نکنه، سرعتش خوب باشه، با باز کردن 10-20 تا تب تو کروم ، یه برنامه ftp و یکی دو تا برنامه سبک دیگه به طور همزمان ، هنگ نکنه

اکثرا میگن ایسوس بهتره... ولی من به این مدل رسیدم : Aspire F5-573G
ظاهرا این کانفیگ های مختلف داره ، نمیدونم کدومش رو بگیرم، لطفا راهنمایی کنید،

این مدل بدون خارج کردن درایور نوری، میشه بهش ssd نصب کرد ؟ همراهش ssd هم داره ؟

در کل همین ایسر خوبه ، یا ایسوس بگیرم ؟ مثل K556UR

در ضمن من تهران هم نیستم(ساکن ساری) نرجیح میدم از یک سایت معتبر خرید کنم، کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

DOOM999
05-12-17, 12:12
MSI CX62 7QL-F

Milad._.R
05-12-17, 12:29
MSI CX62 7QL-F
ممنون
ولی ظاهرا این قیمتش 3500 هست،
صفحه نمایشش هم fhd نیست

برند msi اینقدر بهتر از ایسر هست که من 200-300ت بیشتر هزینه کنم و لپ تاپ تقریبا هم سطح با Aspire F5-573G و شاید هم ضعیف تر بگیرم ؟

DOOM999
05-12-17, 13:00
ممنون
ولی ظاهرا این قیمتش 3500 هست،
صفحه نمایشش هم fhd نیست

برند msi اینقدر بهتر از ایسر هست که من 200-300ت بیشتر هزینه کنم و لپ تاپ تقریبا هم سطح با Aspire F5-573G و شاید هم ضعیف تر بگیرم ؟

Aspire برند بسیار خوبیه ولی کیفیتش قطعاتش به msi نمیرسه (به تجربه عرض میکنم )چون گفتید میخواهید 24 ساعت روشن باشه
ولی این مدل Aspire F5-573G که خودتون نوشتید خیلی خوبه و راحت جواب کارتون رو میده
ASUS X541UV-H هم لپ تاپ خوبیه قیمتش 3100 آریا کامپیوتر

XFXForce
05-12-17, 15:08
من بهتون همون ACER رو پیشنهاد میدم، X541 ها خرابیشون زیاده هر روز چن نفر دارن میارن هر کدوم یه چیش خراب شده.
اما ایسره عالیه
تو روشن بودن شبانه روی هم هیچ مشکلی پیدا نمیکنه، بارها مدل های مختلف ایسرو رو تست کردم از جمله E5 رو

Milad._.R
05-12-17, 17:01
Aspire برند بسیار خوبیه ولی کیفیتش قطعاتش به msi نمیرسه (به تجربه عرض میکنم )چون گفتید میخواهید 24 ساعت روشن باشه
ولی این مدل Aspire F5-573G که خودتون نوشتید خیلی خوبه و راحت جواب کارتون رو میده
ASUS X541UV-H هم لپ تاپ خوبیه قیمتش 3100 آریا کامپیوتر

مدل Laptop: MSI CX62 7QL-F قیمت بالاتری نسبت به سری E داره، ولی cpu ضعیف تری داره، فقط رم بالاتر و یک هارد ssd داره
من همین سری E رو بگیرم بهتره ، درسته ؟
هارد ssd میشه بهش وصل کرد؟ بدون اینکه درایور نوری جدا بشه ؟

من بهتون همون ACER رو پیشنهاد میدم، X541 ها خرابیشون زیاده هر روز چن نفر دارن میارن هر کدوم یه چیش خراب شده.
اما ایسره عالیه
تو روشن بودن شبانه روی هم هیچ مشکلی پیدا نمیکنه، بارها مدل های مختلف ایسرو رو تست کردم از جمله E5 رو

ممنون، این مدل ایسر بدون خارج کردن درایو نوری میشه بهش ssd نصب کرد؟ ظاهرا 128 گیگ همراهشون هست، درسته ؟

نمیدونم بین msi و acer کدومشو بگیرم، فقط fhd بودن ایسر نسبت به msi به چشمم میاد همچنین گرافیک بهتر، خیلی در کیفیت نهایی صفحه نمایش تاثیر داره ؟

DOOM999
05-12-17, 19:14
مدل Laptop: MSI CX62 7QL-F قیمت بالاتری نسبت به سری E داره، ولی cpu ضعیف تری داره، فقط رم بالاتر و یک هارد ssd داره
من همین سری E رو بگیرم بهتره ، درسته ؟
هارد ssd میشه بهش وصل کرد؟ بدون اینکه درایور نوری جدا بشه ؟

ممنون، این مدل ایسر بدون خارج کردن درایو نوری میشه بهش ssd نصب کرد؟ ظاهرا 128 گیگ همراهشون هست، درسته ؟

نمیدونم بین msi و acer کدومشو بگیرم، فقط fhd بودن ایسر نسبت به msi به چشمم میاد همچنین گرافیک بهتر، خیلی در کیفیت نهایی صفحه نمایش تاثیر داره ؟

همون ایسر رو بگیرید شاید وقتی خواستید کار گرفیکی یا بازی هم انجام بدید
یه کانفیگ Acer Aspire F5-573G Core i7 16GB 1TB+128GB SSD هست که اس اس دی هم داره 3700
یه کانفیگ Acer Aspire F5-573G Core i7 7500U 8GB هست 3150 که خیلی خوبه
یه مدل Acer Aspire E5-575G Core i7 16GB هم هست 3 تومن که رم 16 و پردازنده گرافیکی خوبی هم داره فقط رزولوشنش HD

Milad._.R
05-12-17, 19:49
همون ایسر رو بگیرید شاید وقتی خواستید کار گرفیکی یا بازی هم انجام بدید
یه کانفیگ Acer Aspire F5-573G Core i7 16GB 1TB+128GB SSD هست که اس اس دی هم داره 3700
یه کانفیگ Acer Aspire F5-573G Core i7 7500U 8GB هست 3150 که خیلی خوبه
یه مدل Acer Aspire E5-575G Core i7 16GB هم هست 3 تومن که رم 16 و پردازنده گرافیکی خوبی هم داره فقط رزولوشنش HD

مرسی، این مدل های ایسر و msi همزمان میتونن درایور نوری و ssd داشته باشن ؟ یا باید یکیشون رو خارج کرد؟

DOOM999
05-12-17, 20:03
مرسی، این مدل های ایسر و msi همزمان میتونن درایور نوری و ssd داشته باشن ؟ یا باید یکیشون رو خارج کرد؟

معمولا HDD یا درایور نوری رو خارج میکنن .مبدل sata به usb هست ولی بهتره درایور نوری اکسترنال استفاده کنید جاشو بدید به اس اس دی

XFXForce
05-12-17, 20:30
مدل ایسر 575 نیازی نیست که درایو نوری یا هارد رو دربیارین خودش اسلات m.2 داره برای اضافه کردن ssd

Milad._.R
05-12-17, 23:41
معمولا HDD یا درایور نوری رو خارج میکنن .مبدل sata به usb هست ولی بهتره درایور نوری اکسترنال استفاده کنید جاشو بدید به اس اس دی

در توضیحات msi cx62 این بند منظورش چیه ؟ ارتباطی به نصب اینترنال ssd نداره ؟

حافظه PCI-E GEN3 X4 SSD با سرعت ذخیره سازی بالا
آخرین فناوری PCI-E Gen 3.0x4 با استفاده از فناوری NVMe بر روی M.2 SSD پتانسیل عملکردی کامل Gen 3.0 SSD از طریق بهینه‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار را ارائه می کند تا سرعت خواندن تا بیش از 2200 مگابایت در ثانیه که پنج برابر سریع‌تر از SATA3 SSD است را داشته باشید.

مدل ایسر 575 نیازی نیست که درایو نوری یا هارد رو دربیارین خودش اسلات m.2 داره برای اضافه کردن ssd

مدل 573 هم همینطور ؟

مدل Aspire F5-573G-73RW گرافیکش 950M هست، بهتر از 940MX هست ؟
بخوام همین مدلو بگیرم، به نظرتون همراش چه مدل هارد ssd بگیرم ؟ قیمت مناسب
خودم میتونم از طریق m2 هارد رو نصب کنم، یا باید لپ تاپ باز بشه
اگه سایت معتبری برای خرید میشناسید لطفا معرفی کنید

ولی همچنان تردید دارم بین ایسر و msi :|
به نظر msi با دوام تره

XFXForce
05-12-17, 23:59
573g بله از ssd پشتیبانی میکنه از نوع m.2 و خوشبختانه برعکس اکثر لپ تاپای این قیمتی که یا اصلا نمیخورن یا بخورن هم باید کنترلرشون sata باشه،
این لپ تاپ 573ش یه سریاشون از فقط m.2 SATA Controler پشتیبانی میکنن
یه سری از NVME هم پشتیابنی میکنن البته از 2xش نه 4x T ولی همینم خیلی خوبه.

اگه ساتا کنترلرش رو بخواین من WD Blue 250GB M.2 پیشنهاد میدم
اگه PCI-E کنترلرش رو یهتون SAMSUNG 960 Evo 250GB پیشنهاد میدم

بسته به لپ تاپ داره توی ایسرا اغلب تو قسمتی هست که اسلاتای رم قرار داره، یعنی همون دو تا پیچ رو باز میکنی میندازی میبندی.
ببری گارانتی هم همین کارو میکنه اما حداقل 20-30 تومنم میگیره.
من ایسر رو به ام اس آی ترجیح میدم، ام اس ای برند عالی هست و لپ تاپ های مخصوص گیمش مخصوصا خیلی خوبن اما تو اون هم من سری pREDATOR ایسر رو بیشتر قبول دارم.
در کل جفتشون در سطح خیلی خوبن

Milad._.R
06-12-17, 00:14
573g بله از ssd پشتیبانی میکنه از نوع m.2 و خوشبختانه برعکس اکثر لپ تاپای این قیمتی که یا اصلا نمیخورن یا بخورن هم باید کنترلرشون sata باشه،
این لپ تاپ 573ش یه سریاشون از فقط m.2 SATA Controler پشتیبانی میکنن
یه سری از NVME هم پشتیابنی میکنن البته از 2xش نه 4x T ولی همینم خیلی خوبه.

اگه ساتا کنترلرش رو بخواین من WD Blue 250GB M.2 پیشنهاد میدم
اگه PCI-E کنترلرش رو یهتون SAMSUNG 960 Evo 250GB پیشنهاد میدم

بسته به لپ تاپ داره توی ایسرا اغلب تو قسمتی هست که اسلاتای رم قرار داره، یعنی همون دو تا پیچ رو باز میکنی میندازی میبندی.
ببری گارانتی هم همین کارو میکنه اما حداقل 20-30 تومنم میگیره.
من ایسر رو به ام اس آی ترجیح میدم، ام اس ای برند عالی هست و لپ تاپ های مخصوص گیمش مخصوصا خیلی خوبن اما تو اون هم من سری pREDATOR ایسر رو بیشتر قبول دارم.
در کل جفتشون در سطح خیلی خوبن
خیلی ممنون بابت توضیحات کامل

این دو تا که معرفی کردید قیمت نهایی رو بالا میبره، لطفا اگه موجود هست ارزون تر با ظرفیت کمتر معرفی کنید

برای
Aspire F5-573G-73RW کدوم نوعش رو باید بگیرم ؟ PCI-E یا ساتا

XFXForce
06-12-17, 02:01
اگه میخواین ارزون باشه بهترین چیزی که میشه گرفت Transcend MT800 120GB هست که حدود 290 ایناست.

Milad._.R
06-12-17, 17:04
مدل MSI PE60 هم یه سری کانفیگ داره با قیمت حدود 3500
مشخصاتش از CX62 7QL خیلی بهتره، مثل رم، fHD ، گرافیک و cpu
نمیدونم چطور با قیمت برابر کانفیگ بهتری داره...

در ضمن اینطور که متوجه شدم این مدل های msi هم ssd میخوره بدون جدا کردن درایور نوری و...

ولی سایتی پیدا نکردم موجود داشته باشه!

نظرتون در مورد این مدل چیه ؟ اصلا با این قیمت پیدا میشه ؟ یا قیمت برای قدیمه

Only the registered members can see the link

XFXForce
06-12-17, 17:25
جناب این مدل خیلی وقته که نیست و تموم شده و قیمتشم قیمت قبل هست.
اینم بگم که پردازنده ش 6700 هست یعنی نسل 6 (درسته از نظر کارایی تفاوت چندانی با 7700 نداره)
و گرافیکش هم درسته 960 هست اما با 2 گیگ حافظه نه 4! که همون 2 گیگیش هم از نظر من بهتر از 4 گیگ 950 هست.
اگر پیدا میشد بله مناسب بود.

XFXForce
06-12-17, 17:31
ولی خب سری HQ خیلی بهترن تا سری U و مسلما چه 6700 و چه 7700 HQ خیلی بهترن به دلیل دو برابر بودن تعداد هسته ها و ترد ها و کلی چیز دیگه.

اگه بخواید از سری حرفه ای انتخاب کنید باید چیزی مثل K550VX ایسوس یا A715 ایسر انتخاب کنین.

Milad._.R
06-12-17, 17:54
ولی خب سری HQ خیلی بهترن تا سری U و مسلما چه 6700 و چه 7700 HQ خیلی بهترن به دلیل دو برابر بودن تعداد هسته ها و ترد ها و کلی چیز دیگه.

اگه بخواید از سری حرفه ای انتخاب کنید باید چیزی مثل K550VX ایسوس یا A715 ایسر انتخاب کنین.

Only the registered members can see the link

اگه بشه همون PE60 رو با همون حدود قیمتی پیدا کنم خیلی خوب میشه، ssd هم همراش داره
حالا با رم 16 نباشه، با رم 8-12 هم خوبه
متاسفانه دسترسی به بازار تهران ندارم تا بگردم

و همچنان فکر میکنم ایسر ظریف باشه و زیر دست من داغ کنه، هنگ کنه و... :|

این دو مدلی که الان معرفی کردید هم قیمتشون بالاست

Milad._.R
08-12-17, 11:18
چرا از لپ تاپ های لنوو هیچ پیشنهادی ندادید ؟
یکی از دوستام لنوو سری thinkpad داره، چندساله که ازش خیلی کار میکشه و بازی میکنه و.. و میگه نه صدا میده، نه داغ میکنه ، نه هنگ میکنه و... خیلی راضیه
نظرتون چیه؟

XFXForce
08-12-17, 17:30
چرا از لپ تاپ های لنوو هیچ پیشنهادی ندادید ؟
یکی از دوستام لنوو سری thinkpad داره، چندساله که ازش خیلی کار میکشه و بازی میکنه و.. و میگه نه صدا میده، نه داغ میکنه ، نه هنگ میکنه و... خیلی راضیه
نظرتون چیه؟

دوست عزیز برندهایی مثل ایسوس و ام اس ای و لنوو و ایسر، دل ، اچ پی همگی برندهای بسیار معتبر هستند که سالانه هزاران محصول تولید و عرضه میکنند.
هیچکدوم از اینایی که گفتم بنجل ساز نیستن یا نشناخته.
لنوو هم برند خوبیه و یه جاهایی مخصوصا از نظر قیمتی ارزش خرید بالایی داره.
ولی خب نمیشه که از همه ی این برندها هم مدل پیشنهاد داد اینجوری میشه 10 تا مدل که خود خریدار رو اذیت میکنه و گیج.
به شخصه به نظر من این مدل ایسری که گفتم کیفیت بالاتری داره و اونو پیشنهاد دادم. و فقط هم از نظر مشخصات نگفتم و کیفیت برد و دیزاین و متریال داخلی رو هم حساب کردم.