PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره طرز صحیح قرار گیری فن CPU و عملکرد سیستم

dooste.man83
28-11-17, 21:27
با درود
دوستان بک کولر CPU قبلا خریده بودم که فنش رو عوض کردم ولی الان نمیدونم باید فن رو طوری نصب کنم که هوا رو به داخل هیت سینک بفرسته یا از داخلش خارج کنه

سوال بعدیم اینه که فرکانس 4 گیگ CPU رو قفل کنم آیا برای پردازنده 4770K مناسبه یا زیاده ؟

همچنین رم سیستم هم 8 گیگ DDR3 هست با فرکانس 2000 و ویندوز 10

بازی هم نمیکنم آیا این مقدار رم برای من کافی هست یا در صورت افزایش مقدار رم تفاوت محسوسی رو خواهم داشت ؟

ممنون میشم توضیح بدید

AMD>INTEL
28-11-17, 21:37
با درود
دوستان بک کولر CPU قبلا خریده بودم که فنش رو عوض کردم ولی الان نمیدونم باید فن رو طوری نصب کنم که هوا رو به داخل هیت سینک بفرسته یا از داخلش خارج کنه

سوال بعدیم اینه که فرکانس 4 گیگ CPU رو قفل کنم آیا برای پردازنده 4770K مناسبه یا زیاده ؟

همچنین رم سیستم هم 8 گیگ DDR3 هست با فرکانس 2000 و ویندوز 10

بازی هم نمیکنم آیا این مقدار رم برای من کافی هست یا در صورت افزایش مقدار رم تفاوت محسوسی رو خواهم داشت ؟

ممنون میشم توضیح بدید

مدل دقیق فن قید شود
بستگی به کنترل حرارت پردازنده دارد . اگر دما پایین باشه هیچ مشکلی نداره

رم اگر حین کارهایی انجام میدید توی تسک منیجر پر نمیشه کافیه

dooste.man83
28-11-17, 22:18
مدل دقیق فن قید شود
بستگی به کنترل حرارت پردازنده دارد . اگر دما پایین باشه هیچ مشکلی نداره

رم اگر حین کارهایی انجام میدید توی تسک منیجر پر نمیشه کافیه

سلام استاد عزیز

مدل فن TY-140 - Thermalright (Only the registered members can see the link Fty-140%2F&usg=AOvVaw20j6c9c0iiIt88_vRs_UX-)

هست سینک هم zalman CNPS10X Performa هست Zalman Performa (Only the registered members can see the link)Zalman Performa (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
29-11-17, 05:42
جهت فن رو به رم ها باشه

dooste.man83
29-11-17, 15:53
جهت فن رو به رم ها باشه
ممنون از پاسخت

این عکس زیر وضعیت داخل کیس من هست اینم بگم به دلیل بزرگی هیت سینک امکان نصب فن اون در قسمت راست هیت سینک نیست حتما باید سمت چپ نصب شه تا به رم ها برخورد نکنه

الان طبق فرمایش شما و عکس اینجا چه تغییراتی باید بدم ؟

بعد اگر جهت ها طبق این عکس باشه بنظرتون بهتر نیست فن پشت کیس رو اصلا خاموش کنم ؟؟ (( چون جهت مکش باد هر دو فن کیس و پردازنده برعکس هم هست ))

ممنون

21496

AMD>INTEL
29-11-17, 19:36
ممنون از پاسخت

این عکس زیر وضعیت داخل کیس من هست اینم بگم به دلیل بزرگی هیت سینک امکان نصب فن اون در قسمت راست هیت سینک نیست حتما باید سمت چپ نصب شه تا به رم ها برخورد نکنه

الان طبق فرمایش شما و عکس اینجا چه تغییراتی باید بدم ؟

بعد اگر جهت ها طبق این عکس باشه بنظرتون بهتر نیست فن پشت کیس رو اصلا خاموش کنم ؟؟ (( چون جهت مکش باد هر دو فن کیس و پردازنده برعکس هم هست ))

ممنون

21496

بله دقیقا انور هم همین شکل ببندید . فقط به سمت i/o port باشه. فن کیس هم به حالت تخلیه باشه

dooste.man83
29-11-17, 20:27
بله دقیقا انور هم همین شکل ببندید . فقط به سمت i/o port باشه. فن کیس هم به حالت تخلیه باشه

ممنون از پاسخت پس همین شکلی که هست کاریش ندارم

اون قسمتی که فرمودی
فقط به سمت i/o port باشه منظورتون پورت های پشت کیس هست که مربوط به مادربرد هست بود ؟

در کل بنظرم اومد شکل صحیح تر اینطور باشه که فن وقتی هوای گرم رو به سمت هیت سینک پردازنده میفرسته بعد از عبور از هیت سینک این هوای گرم بوسیله فن پشت کیس تخلیه میشه

که متاسفانه به دلیل اسلات های رم امکان نصب فن در طرف مقابل وجود نداشت و به ناچار در طرف دیگر بستم و با توجه به وجود دو فن در بالای کیس یک مقدار دودل شدم که اصلا وجود فن پشت کیس کاربردی داره یا خیر !!!

AMD>INTEL
29-11-17, 21:24
ممنون از پاسخت پس همین شکلی که هست کاریش ندارم

اون قسمتی که فرمودی
فقط به سمت i/o port باشه منظورتون پورت های پشت کیس هست که مربوط به مادربرد هست بود ؟

در کل بنظرم اومد شکل صحیح تر اینطور باشه که فن وقتی هوای گرم رو به سمت هیت سینک پردازنده میفرسته بعد از عبور از هیت سینک این هوای گرم بوسیله فن پشت کیس تخلیه میشه

که متاسفانه به دلیل اسلات های رم امکان نصب فن در طرف مقابل وجود نداشت و به ناچار در طرف دیگر بستم و با توجه به وجود دو فن در بالای کیس یک مقدار دودل شدم که اصلا وجود فن پشت کیس کاربردی داره یا خیر !!!

اگر خیلی نزدیک هست . بهتره اون فن پشت کیس را برد دارید . چون ممکنه تداخل ایجاد کنه .