PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید فن کیس

.exe
09-11-17, 19:40
سلام دوستان

برای بهبود کولینگ کیس z4 تصمیم به خرید فن دارم (فنهای خودش 1200 rpm ) . به نظرتون بین این دومدل کدوم بهتره:

Cooler Master Jet Flo 2000 RPM 120mm (Only the registered members can see the link)Enermax D.F.Pressure 2000RPM 120mm (Only the registered members can see the link)و کلا تو رنج قیمت 60 تا 80 چه فنی مناسبه؟

AMD>INTEL
09-11-17, 19:53
Cooler Master Jet Flo 2000 RPM 120mm

.exe
19-11-17, 09:33
سلام.
من فن کولرمستر jet flo تهیه کردم. ولی متاسفانه حواسم نبود که کانکتور این فن 4 پینه ولی مادربرد من و همینطور فن کنترولر کیس z4 سه پین هستند و به لحاظ فیزیکی نمیشه به هم وصلشون کرد.
حالا به نظرتون با چه روشی بهتره فنها رو به سیستم متصل کنم؟ یه سری تبدیل تو نت دیدم مثل molex to 4pin fan ولی نمیدونم تو بازار هست یانه؟

AMD>INTEL
19-11-17, 11:56
فن های 4 پین رو میشه به کانکتور سه پین وصل کرد .کار میکنه عموما

.exe
19-11-17, 12:22
فن های 4 پین رو میشه به کانکتور سه پین وصل کرد .کار میکنه عموما
درسته. ولی تو مادربرد من محل قرارگیریشون چسبیده به خازنها وچیزای دیگس برای همین نمیشه سوکت 4 پینو جا زد.
ولی یه کار دیگه کردم. سوکتهای مادگی فن کنترولر خود کیس رو یه تیکشو از بغل بریدم و درنتیجه سوکتهای 4 پین فن رفت داخلش. حالا سرعت فن ها رم میشه دستی کم و زیاد کرد.

AMD>INTEL
19-11-17, 12:23
درسته. ولی تو مادربرد من محل قرارگیریشون چسبیده به خازنها وچیزای دیگس برای همین نمیشه سوکت 4 پینو جا زد.
ولی یه کار دیگه کردم. سوکتهای مادگی فن کنترولر خود کیس رو یه تیکشو از بغل بریدم و درنتیجه سوکتهای 4 پین فن رفت داخلش. حالا سرعت فن ها رم میشه دستی کم و زیاد کرد.

بسیار خوب ........

ارمان123
19-11-17, 12:28
سلام دوستان

برای بهبود کولینگ کیس z4 تصمیم به خرید فن دارم (فنهای خودش 1200 rpm ) . به نظرتون بین این دومدل کدوم بهتره:

Cooler Master Jet Flo 2000 RPM 120mm (Only the registered members can see the link)

Enermax D.F.Pressure 2000RPM 120mm (Only the registered members can see the link)

و کلا تو رنج قیمت 60 تا 80 چه فنی مناسبه؟
این فنه انرمکس رو چند وقت پیش خریدم خدایی عالیه حرف نداره قدرتمند کم صدا. البته من برا سیپیو خریدمش.

.exe
19-11-17, 19:18
این فنه انرمکس رو چند وقت پیش خریدم خدایی عالیه حرف نداره قدرتمند کم صدا. البته من برا سیپیو خریدمش.
فن کولر مستر هم فن بسیار قدرتمندیه بطوریکه تو حالت سرعت بالا دمای مادربرد رو 7درجه کاهش داد و دمای باقی قطعات هم حدودا 4-5 درجه کم کرد(نسبت به فن های فابریک کیس z4)
ولی تو حالت حداکثر سرعت نویزش زیاده فکر کنم انرمکس نویزش از اینا کمتر باشه.
jetflo کولرمستر 36 دسیبل حداکثر نویزشه ولی انرمکس تو سایتش زده 27 دسیبل

ارمان123
20-11-17, 17:48
فن کولر مستر هم فن بسیار قدرتمندیه بطوریکه تو حالت سرعت بالا دمای مادربرد رو 7درجه کاهش داد و دمای باقی قطعات هم حدودا 4-5 درجه کم کرد(نسبت به فن های فابریک کیس z4)
ولی تو حالت حداکثر سرعت نویزش زیاده فکر کنم انرمکس نویزش از اینا کمتر باشه.
jetflo کولرمستر 36 دسیبل حداکثر نویزشه ولی انرمکس تو سایتش زده 27 دسیبل
حقیقتش با فن کولر مستر تا حالا کار نکردم ولی انرمکس دیپ کول کوگار .گرین.با اینا کار کردم اما این انرمکسه خداییش حرف نداره تا الان که اذیت نکرده حدودا سه ساله رو سیپیو بستمش.خوبیش اینه کلا گردو خاک بخودش نمیگیره گویا گاهی با سرعت برعکس میچرخه که گردو خاکو از خودش دفع کنه.

AMD>INTEL
20-11-17, 18:07
این فن کولر مستر یکی از بهترین کیس فن های موجود در بازار است . صدای کم و گردش هوای مطلوب