PDA

مشاهده نسخه کامل : روشن کردن کامپیوتر از راه دور

SajjadKhati
07-11-17, 13:21
سلام
میشه کامپیوتر رو وقتی که خاموش هه از راه دور روشن کرد؟ حالا از طریق اینترنت یا هر جور دیگه ای (بجز توسط زمان بندی از بایوس)

AMD>INTEL
07-11-17, 13:40
سلام
میشه کامپیوتر رو وقتی که خاموش هه از راه دور روشن کرد؟ حالا از طریق اینترنت یا هر جور دیگه ای (بجز توسط زمان بندی از بایوس)
مادربرد هم H97-D3H هه

با این روش میتونید
Only the registered members can see the link

SajjadKhati
08-11-17, 11:04
با این روش میتونید

ممنون
این سایت :

آموزش فارسی شو داد . من وقتی به اونجایی که تنظیمات مودم رو میگه که در قسمت Advanced Setup>NAT ، گزینه ها را پر کنم ، ip و اطلاعات مربوطه رو میدم ولی وقتی save رو میزنم ، هیچ چی سیو نمیشه و وقتی دوباره به به همون صفحه میرم ، میبینم خالی هه
چی کار باید کنم؟
اگه این آموزش رو یکی بصورت کامل در انجمن میذاشت ، خیلی خوب میشد

SajjadKhati
09-11-17, 08:59
ممنون استاد امید
بخاطر این انگار تنظیمات توی مودم ذخیره نمیشد که ip public رو در تنظیمات مودم وارد میکردم (باید ip ای که با 192..... هست را وارد میکردم که بعدش درست تنظیم شد) . پورت مربوط به این کار هم یا 9 هست (بصورت پیش فرض) یا 7 که باید توی تنظیمات مودم وارد کنیم
بعد توی آندروید نرم افزار Wake On Lan را نصب کردم (که نرم افزارش آیکون آبی رنگ داره؛ چون یکی دیگه با نام همین نرم افزار هست که آیکون سبز داره) ولی در اطلاعات اونجا ، باید ip public که هر بار با روشن و خاموش کردن کامپیوتر عوض میشه (میتونیم آدرس ip public رو از گوگل با دستور my ip بگیریم) .
------------------
خوب مشکلش هم همینه فعلا . چون با خاموش شدن کامپیوتر ، ip public عوض میشه ، دیگه اطلاعات ip public ای که به نرم افزار دادیم ، معتبر نیست و عمل نمیکنه و بنابراین فعلا فقط روی hibernate یا sleep جواب میده

سئوالم اینه نمیشه کاری کرد که ip public ثابت بمونه؟
دومین سئوالم اینه که اگه این کار بشه (ثابت موندن ip) ، واسه امنیت ضرر داره دیگه و درسته؟

ویرایش :
از طریق ویندوز ip رو ثابت نگه میدارم (در تنظیمات tcp/ip v4) ، بازم موقعی که خاموش میکنم ، روشن نمیشه و فقط موقع hibernate و sleep روشن میشه) . البته این بار از سایت :

برای روشن شدن استفاده کردم چون اون نرم افزار انگار یه کم باگ داره
ولی خوبیش اینه که چون ip ثابت شد ، بعد از هر بار روشن کردن مجدد هم ip ثابت هه و دوباره اگه روی hibernate بذاریم ، با همون ip قبلی روشن میشه

ولی نمیدونم اگه با مودم ip static ست کنم ، موقع خاموش شدن هم کار میکنه یا نه

AMD>INTEL
09-11-17, 10:53
ممنون استاد امید
بخاطر این انگار تنظیمات توی مودم ذخیره نمیشد که ip public رو در تنظیمات مودم وارد میکردم (باید ip ای که با 192..... هست را وارد میکردم که بعدش درست تنظیم شد) . پورت مربوط به این کار هم یا 9 هست (بصورت پیش فرض) یا 7 که باید توی تنظیمات مودم وارد کنیم
بعد توی آندروید نرم افزار Wake On Lan را نصب کردم (که نرم افزارش آیکون آبی رنگ داره؛ چون یکی دیگه با نام همین نرم افزار هست که آیکون سبز داره) ولی در اطلاعات اونجا ، باید ip public که هر بار با روشن و خاموش کردن کامپیوتر عوض میشه (میتونیم آدرس ip public رو از گوگل با دستور my ip بگیریم) .
------------------
خوب مشکلش هم همینه فعلا . چون با خاموش شدن کامپیوتر ، ip public عوض میشه ، دیگه اطلاعات ip public ای که به نرم افزار دادیم ، معتبر نیست و عمل نمیکنه و بنابراین فعلا فقط روی hibernate یا sleep جواب میده

سئوالم اینه نمیشه کاری کرد که ip public ثابت بمونه؟
دومین سئوالم اینه که اگه این کار بشه (ثابت موندن ip) ، واسه امنیت ضرر داره دیگه و درسته؟

ویرایش :
از طریق ویندوز ip رو ثابت نگه میدارم (در تنظیمات tcp/ip v4) ، بازم موقعی که خاموش میکنم ، روشن نمیشه و فقط موقع hibernate و sleep روشن میشه) . البته این بار از سایت :

برای روشن شدن استفاده کردم چون اون نرم افزار انگار یه کم باگ داره
ولی خوبیش اینه که چون ip ثابت شد ، بعد از هر بار روشن کردن مجدد هم ip ثابت هه و دوباره اگه روی hibernate بذاریم ، با همون ip قبلی روشن میشه

ولی نمیدونم اگه با مودم ip static ست کنم ، موقع خاموش شدن هم کار میکنه یا نه

عموما در اینطور موارد باید از سرویس دهنده اینترنت خودت باید اپی ثابت بخرید

SajjadKhati
09-11-17, 10:53
اون static ip ای که توی مودم ست میکنن ، باید از isp مون تهیه کنیم یا خودمون هم میتونیم توی مودم این نوع ip رو ست کنیم؟ سئوال مهم اینه که فرق ست کردن ip static توی تنظیمات مودم و ست کردن توی ویندوز ، چیه؟
اگه باید به isp سفارش بدیم اول ، پول میگیرن؟ اگه آره ، چقدر؟
اگه همین جوری میشه ست کرد ، مودمم tp link هه . کجا باید برم؟

SajjadKhati
09-11-17, 10:56
عموما در اینطور موارد باید از سرویس دهنده اینترنت خودت باید اپی ثابت بخرید

ممنون
سئوال پست بالا را جواب میدی؟
به اضافه ی اینکه من توی تنظیمات ویندوز ، ip static رو ست کردم که باعث شد هر بار بعد از روشن و خاموش کردن توی گوگل ، my ip رو میزنم ، آی پی ام ثابت هست
فرق ip static در تنظیمات ویندوز و در تنظیمات مودم ، چیه؟

AMD>INTEL
09-11-17, 10:56
اون static ip ای که توی مودم ست میکنن ، باید از isp مون تهیه کنیم یا خودمون هم میتونیم توی مودم این نوع ip رو ست کنیم؟ سئوال مهم اینه که فرق ست کردن ip static توی تنظیمات مودم و ست کردن توی ویندوز ، چیه؟
اگه باید به isp سفارش بدیم اول ، پول میگیرن؟ اگه آره ، چقدر؟
اگه همین جوری میشه ست کرد ، مودمم tp link هه . کجا باید برم؟

باید سوال کنی سجاد جان . ایپی ثابت هزینه دارد ولی مقدارش رو نمیدونم

SajjadKhati
09-11-17, 11:00
باید سوال کنی سجاد جان . ایپی ثابت هزینه دارد ولی مقدارش رو نمیدونم

ممنون
فرق شون چیه؟
یعنی ست کردن و خرید ip static توسط شاتل (isp ام) ، باعث میشه این مشکل یعنی روشن شدن کامپیوتر زمانی که خاموش هه (hibernate و sleep منظورم نیست) ، درست شه؟

AMD>INTEL
09-11-17, 11:28
ممنون
فرق شون چیه؟
یعنی ست کردن و خرید ip static توسط شاتل (isp ام) ، باعث میشه این مشکل یعنی روشن شدن کامپیوتر زمانی که خاموش هه (hibernate و sleep منظورم نیست) ، درست شه؟

ip اختصاصیه و ثابته

ABC.ABC
09-11-17, 19:08
سلام
شما wake on lan رو داخل بایوس فعال کردید؟ چون دیگه نباید مشکلی باشه
ایپی که از isp میگیرید زمانی تغییر می کنه که مودم رو روشن خاموش یا دیسکانکت کنید
ای پی استاتیکی که داخل مودم دیدید احتمالا رزرو بوده که dhcp اون ای پی رو فقط به همین کامپیوتر بده
ای پی استاتیک اگه بخواید از isp بگیرید قبلا حدود 120-130 بود الان رو خبر ندارم

SajjadKhati
10-11-17, 09:20
سلام
شما wake on lan رو داخل بایوس فعال کردید؟ چون دیگه نباید مشکلی باشه
ایپی که از isp میگیرید زمانی تغییر می کنه که مودم رو روشن خاموش یا دیسکانکت کنید
ای پی استاتیکی که داخل مودم دیدید احتمالا رزرو بوده که dhcp اون ای پی رو فقط به همین کامپیوتر بده
ای پی استاتیک اگه بخواید از isp بگیرید قبلا حدود 120-130 بود الان رو خبر ندارم

ممنون
بله فعاله
با خاموش شدن کامپیوتر هم تغییر میکنه
برای ثابت نگه داشتن اش باید در تنظیمات اترنت در ویندوز ، آی پی را ثابت نگه دارم که متوجه شدم چجوری هه
ولی بازم فقط برای هایبرنت و اسلیپ کار میکنه و موقع شات داون بودن ، تاثیری نداره

ABC.ABC
10-11-17, 13:01
ممنون
بله فعاله
با خاموش شدن کامپیوتر هم تغییر میکنه
برای ثابت نگه داشتن اش باید در تنظیمات اترنت در ویندوز ، آی پی را ثابت نگه دارم که متوجه شدم چجوری هه
ولی بازم فقط برای هایبرنت و اسلیپ کار میکنه و موقع شات داون بودن ، تاثیری نداره
سلام
خواهش می کنم
ایپی که از isp میگیرید با خاموش کردن سیستم تغییر نمیکنه ، اون ایپی هست که مودم به سیستم شما میده
ایپی که مودم میده رو رزرو کنید برای همین مک ادرس ، که دیگه تغییر نکنه (دستی ایپی دادن داخل ویندوز همیشه گزینه خوبی نیست...)