PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید محافظ برای کامپیوتر ارزش دارد؟ (پاور گرین)

ABC.ABC
03-11-17, 19:59
سلام
دوستان با وجود پاور استاندارد آیا باز هم نیاز به خرید محافظ هست؟
تا بحال که استفاده نکردم اما چون سیستم 24 ساعته روشنه و می خوام تنظیم کنم اگه برق قطع شد به طور خودکار بعد از وصل شدن برق، سیستم روشن شه
کلا به لحظات اولی که برق وصل میشه شک دارم برای همین گفتم شاید با کمی تاخیر سیستم روشن شه بهتر باشه

XFXForce
03-11-17, 20:19
قطعا اگر تهیه بشه بهتره، اکثر قطعات و لوازم برقی جدید برندهای معتبر خودشون داخل خودشون یک سیستم محافظتی اولیه دارن که تا حدی جلوی خرابی بر اساس نوسان رو بگیرن اما تو ایران با نوسان برق زیادی که ما داریم حتما باید از محافظ هم استفاده بشه و خوشبختانه قیمتی نداره و با 20-30 هزار تومان میشه یک محافظ نسبتا خوب خرید.
به نظرم این مبلغ چیزی نیست که بخواید با نذاشتنش ریسک کنید.

AMD>INTEL
04-11-17, 06:21
سلام
دوستان با وجود پاور استاندارد آیا باز هم نیاز به خرید محافظ هست؟
تا بحال که استفاده نکردم اما چون سیستم 24 ساعته روشنه و می خوام تنظیم کنم اگه برق قطع شد به طور خودکار بعد از وصل شدن برق، سیستم روشن شه
کلا به لحظات اولی که برق وصل میشه شک دارم برای همین گفتم شاید با کمی تاخیر سیستم روشن شه بهتر باشه

دستگاه محافظ میتونه مفید باشه . مخصوصا در مناطقی که ولتاژ برق نوسان بسیار دارد . البته هر محافظی در بازار مناسب نیست و بعضی از محافظها تقریبا با چند راهی تفاوتی ندارند . من محافظ های پیشرانه را بالای 15 سال تست کردم و از نحوه کارشون راضی بودم .

ABC.ABC
06-11-17, 09:39
سلام
ممنونم
ی مورد هم بعضی محافظ ها دیدم میزنن که یک مقداری از برق رو متونن جذب کنن:

میزان ژول حداکثر میزان انرژی است که محافظ ولتاژ می*تواند جذب کند. اگر شوک این حداکثر را نقض کند، محافظ ولتاژ بی*فایده خواهد بود. میزان ژول بالاتر، انرژی بیشتری را توسط محافظ جذب خواهد کرد، بنابراین رتبه ژول بالاتر غالبا نشان دهنده*ی طول عمر بالاتر برای محصول است. برای بهترین حفاظت از لوازم خانگی، شما یک محافظ ولتاژ با نرخ ژول حداقل 600 می*خواهید.
بکار میاد یا بی فایدس؟