PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل کجاست ؟! خواهشا دوستان متنو با دقت هضــم کنند ...مدتيه که سي پي يوي Athlon 64 X2 4000 گرفــــتم...

m_a_h_n_o
02-09-07, 08:35
با سلام حضور حاضران و غايبان....خواهشا دوستان متنو با دقت هضــم کنند...ممنون
مدتيه که سي پي يوي Athlon 64 X2 4000 گرفــــتم....65 نانومتري ( مدل 90 نانو هم بود که کش بيشتري هم داشت ولي 65 نانو رو با L2 کش 512*2 ترجيح دادم..)
مشکلم اينه که با اين سي پي يو در اکس پي 32 بيت ، موقع باز کردن هر فولدري با کمي وقفه مواجه ميشــم.! برای راهنمایی مثلا : اگه تعدادي فولدر رو پشت سر هـــم و سريع باز کنـــم اين وقفه در همون بار اول که فولدر اول رو باز ميکنم رخ ميده ولي چنانچــه 3 يا 4 ثانيه مکث کنم و دوباره روي فولدري بزنم همين وقفه ايجاد ميشه ( ممکنه از نظر دوستان مهم نباشه ولي در طولاني مدت رو اعصاب آدم چهارنل ميره !).... یک مدت زمان مشخصیه حدود 2ثانیـــه شاید کمتر یا شایدم بیشتــر !!!!!!!!!!!!!!اگه بخوام بیشــــتر مطلبو باز کنم ==> با اجازه : میدونید که سی پی یو هنگام باز کردن یک فولدر کمی مشغول میشــه مدت زمان مورد نظر من دقیقا همون مدت زمان اشغال سی پی یو هستـــش جالب اینه که اگه اسپیکرو تا ته زیاد کنین زمان شروع و پایان عملیات سی پی یو برای باز کردن فولدر به صورت noise از داخل اسپیکـــر میاد حالا اگه ازین زمان بیشتــر صبــر کنم و بعد روی فولدری بزنم با تاخیــر باز میشـــه....
چند بار با سي پي يوي athlon 64 3500 مقايسه کردم اين مشکل براي 3500 رخ نداد ولي براي X2 4000 64 رخ ميـــده !!! اين مشکل در ويندوزهايvista 32/64 bit و Xp 64 bit و server 2003 برام پيش نـمـيــــاد (توقع دارین روی لینوکس هــم تست کرده باشــم ؟ اگه لازم باشه اینا که سهله ......دیگه باقیشو پیاده شو من حساب میکنم...در پستهای آینده نتایجو میذارم ) !!! .

يه چيزي رو دوباره بگــــــم : در2 حالت مشکل رخ نــمیـده ==>

1- وقتی که یه آهنگــی چیزی گوش میدم .....فقط وقتی آهنگو close میکنم اون مشکل هست (میشه اینجوری گفت که برای سرعت بیشتر باید زورکی ی آهنگــی چیزی گوش کنـم )

2- وقتی که دایور صدا نصب نیست

!!! توجه کنـــید این مشکل با سی پی یوی تک هستـــه ای Athlon 64 به وجود نمیاد !!!

کارت صدام اينه Realtek HD 8 chanel ،همين که صدا رو نصب ميکنم اينجوري ميشه ! حتي درايور جديد Realtek 1.73 رو هم گرفتم بازم تفاوتي نکرد...ولي همين که يه آهنگ يا ويدئو ميذارم همه چي درست ميشه و وقفه ای ایجاد نمیشـــه ..فقط کافیه که یک موزیک ویدئو باز کنم اونوقت،هیچ مکث و وقفه ای نیست !!!... بازم تاکيد ميکنم که توي xp 64 bit مشکلي نبود.يعني سي پي يوي 2 هسته اي با کارت صداي من در ويندوز اکس پي 32 بيت مشکلي داره یا کارت صدا با سی پی یوم مشکل داره یا .... !!!! (دارم دیوونه میشـــم) نميدونم چرا توي 32 بيت اينجوري ميشه...ويندوز هم سالمه ها از هر جهت مطمئنم (32bit Sp2 2002).سي پي يو رو هم که باکس خريدم ! نميدونم قضيه چيه؟!!! از دوستان هنرمند مددي ميطلبـــم. مشخصات سيتمم : مادربورد : Abit Kn9 Ultra سي پي يو : X2 64bit 4000 پاور : ACbel 450W رم : 2*512 <== kingmax 667 Dual.....شايد اين مشکل خيلي ها همين الان باشه ولي به چشم نياد یا براشون مهم نباشه ولي در هر صورت تخميه...در ضمن بایوس رو هم زیاد update کـــردم از بایوس هــم نیست.تمام درایورهام هم جدیده جدیده همشونو یک هفته پیش دانلود کـــردم...ائم از چیپست،گرافیک،صدا،سی پی یو و از هر کدوم برای کلیه ویندوز ها و حتی لینوکس و غیره..از نظر درایور آپدیتــم پس از درایور هم نیست...(اینا رو گفتــــم تا در پاسختون جای شبهه ای نباشه و تا حد توان تونستــه باشــم که مشکلمو با جزئیات دقیق گفته باشـــم )

در پایان متذکــر میشــم که در ویندوز sp2 2002 32 bit نه تنها باز شدن فولدرها و پوشــه ها بلکـــه بیشتـــر عملیات دستخوش کمی مکس یا بهتر بگــم تاخیـــرزمان اجـــرا ،قرار میگیرن ..ولی این یکی که در بالا به اون اشاره شــد از هــمه تابلوتـــر بود ، واســه همین اونو مطرح کــردم....

M A H R A D
02-09-07, 11:55
سلام دوست عزیز ... به پی سی نتورک خوش اومدید

ویندوز رو عوض کنید ، اگه هنوز مشکل داشت میتونید Sp1 نصب کنید

راستی رمها رو بصورت تکی تست کنید ببینید مشکل نداره؟

سپاس

WORYA_SH
02-09-07, 13:46
دوست عزیز من سوالتون را جواب دادم با استفاده از یه ورزن دیگه از ویندوز همچنین استفاده از درایورهای جدید و اپ دیت بایاس مین مطمن باشید مشکلتون حل میشه.

m_a_h_n_o
03-09-07, 01:03
سلام دوست عزیز ... به پی سی نتورک خوش اومدید

ویندوز رو عوض کنید ، اگه هنوز مشکل داشت میتونید Sp1 نصب کنید

راستی رمها رو بصورت تکی تست کنید ببینید مشکل نداره؟

سپاس
با رم OCZ تست کردم همون جوری بود ...رما رو هــم یکی یکی تست کردم ازون هــم نبود...:1. (12):

m_a_h_n_o
03-09-07, 01:06
دوست عزیز من سوالتون را جواب دادم با استفاده از یه ورزن دیگه از ویندوز همچنین استفاده از درایورهای جدید و اپ دیت بایاس مین مطمن باشید مشکلتون حل میشه.
دوست من از اینایی که فرمودین هـــم نبود !!!:1. (12):
نوع sp2 متفاوت نصب کردم بازم همون وقفه ایجاد میشـــه !!! یکی نیس بگه بابا بیخیال این sp2 مگه نه؟؟؟
جدیدترین بایوسم (920) آپدیت کــردم ،مشکلم حل نشــد. از بایوس هـــم نبود.جدیدترین درایور صدای اچ دی 1.73 هم نتونست کاری بکنــه ! درایو چیپستام رو هــم اپدیت کردم از اونا هــم نبود. ...بازم ممنون
فکــر کنم دیگه آخـــر خطــه !!!:1. (27):

m_a_h_n_o
03-09-07, 01:07
راستــی کسی نیست که این مادربوردو با X2 بستــــه باشــه ؟
اگه هست لطف کنیدو اسمشو بدین تا ببینـــم همه مثل من بدشــانسن ؟؟؟

WORYA_SH
03-09-07, 02:55
دوست عزیز من الان همین مین بورد را دارم همجین مشکلی نداره و تا الان بالاتر از 20 تا بستم مشکلی نداشته بد نیست یه سری به گارانتی بزنی .

M A H R A D
03-09-07, 11:21
اینو نصب کردید؟ :

m_a_h_n_o
04-09-07, 03:32
دوستـــان متن اولیه تاپیک رو ویرایش کردم یا بهتر بگــم تصحیح کردم....بی زحمت دوباره تاپیکمو بخونین شاید فرجی شد.....متن فبلی گنگ بود

m_a_h_n_o
04-09-07, 03:50
دوستـــان متن اولیه تاپیک رو ویرایش کردم یا بهتر بگــم تصحیح کردم....بی زحمت دوباره تاپیکمو بخونین شاید فرجی شد.....متن فبلی گنگ بود

M A H R A D
04-09-07, 12:58
شما اینو جواب ندادید:

Only the registered members can see the link

این بالایی رو نصب کردید؟

m_a_h_n_o
05-09-07, 03:39
شما اینو جواب ندادید:

این بالایی رو نصب کردید؟

آره دوست من ...جدیدترینشو از توی سایت AMD گرفتمو نصب کردم...درست نــشــــد .
امروز همین سی پی یو رو روی ی مین دیگه بستم بازم همون مشکل بود...پس خیالم راحت شد که از مین نیست..اون مین هم کارت صداش realtek HD بود..من احتمال میدادم ازین realtek HD باشه چون کلا قضیه توی این نوع کارت صداها فرق میکنه( HD ) ......در ضمن از سیپی یو هم نیست چون ی X2 دیگه هم انداختم روی مینم ولی بازم مشکل رفع نشد..... *****نتیجـــه :مشکل از مین و سی پی یو نیست*****همونطور که گفته بودم این مشکل با Athlon رخ نــمیـــده

:11():

m_a_h_n_o
05-09-07, 03:45
در ضمن این مشکل از ویروس میروسم نیست ها ....!!!! من همیشه bitdefender رو روی سیستمم نصب میکنم..هر هفته هم Update میکنمش..خداییش با هر آنتی ویروسی که بگی مقایسه کردم..همه رو تقریبا سوسک کرده (البته هر کسی نظری داره...ی وقتی بی احترامی به کسی نشه ها !!)

M A H R A D
05-09-07, 12:04
مین رو ببر گارانتی

Mehdi_Full
05-09-07, 14:48
با عرض خوشامدگویی شما به انجمن PcNetwork :11():

به نظر من این مشکل سخت افزاری نمیتونه باشه چون همونطوری که خودتون گفتید این قضیه زمانی

صورت میگیره که درایور کارت صدا رو نصب میکنید و این مشکل به احتمال قوی برای درایور کارت

صداتون هست که با سیستمتون به اصطلاح Conflict (ناسازگاری) داره و نمیخونه

راستی صدای شما باید آنبورد باشه درست میگم ؟

اگه اینطوره تمام درایورهای صدا رو Uninstall کن و از تو ستاپ مادربرد هم غیرفعالش کن

بعد یه کارت صدای Pci بنداز رو سیستمت و درایورش رو هم نصب کن بعد ببین چطور میشه

با تشکر
مهدی:1. (23):

m_a_h_n_o
06-09-07, 01:52
با عرض خوشامدگویی شما به انجمن PcNetwork :11():

به نظر من این مشکل سخت افزاری نمیتونه باشه چون همونطوری که خودتون گفتید این قضیه زمانی

صورت میگیره که درایور کارت صدا رو نصب میکنید و این مشکل به احتمال قوی برای درایور کارت

صداتون هست که با سیستمتون به اصطلاح Conflict (ناسازگاری) داره و نمیخونه

راستی صدای شما باید آنبورد باشه درست میگم ؟

اگه اینطوره تمام درایورهای صدا رو Uninstall کن و از تو ستاپ مادربرد هم غیرفعالش کن

بعد یه کارت صدای Pci بنداز رو سیستمت و درایورش رو هم نصب کن بعد ببین چطور میشه

با تشکر
مهدی:1. (23):

tanx------دوست من...
این کارو کردم درست شد..ولی هدف من این بود سر از کار این ناسازگاری در بیارم وگرنه اصلا اجباری به استفاده از ویندوز اکس پی 32 بیتی نداشتــم (همونطور که اشاره کرده بودم توی ویندوز {XP / Vista /Server}شصت و چهار بیتی این مشکل نیست تازه این مشکل توی vista / server سی و دو بیتی هم نبود.

در واقع این مشکل فقط توی همون xp 32 بیتــی بود.....
از همگی کمال تشکرو دارم......good luck

Mehdi_Full
06-09-07, 20:11
نه دوست من این این گفته شما مبنی بر کلا X2 ( شاید منحصرا Athlon 64 X2 4000 شایدم کل X2 هــا ) با ویندوز XP

Sp2 32 bit مشکل دارن موافق نیستم چون خودم با همین CPU کار میکنم و با ویندوز 32 بیتی XP مشکلی ندارم

خداروشکر که مشکل شما حل شد

قربانت
مهدی

Persiastore
06-09-07, 23:32
حالا دوست من که مشکلت حل شد یه جایی از جریان شما برام جالب شد
جریان 65 نانومتری بودن سی پی یو - تفاوتش با 90 چقدره و آیا 3.6 و 3.8 هم 65 دارند یا نه ؟؟؟
ممنون:1. (23):

m_a_h_n_o
07-09-07, 06:24
نه دوست من این این گفته شما مبنی بر کلا X2 ( شاید منحصرا Athlon 64 X2 4000 شایدم کل X2 هــا ) با ویندوز XP

Sp2 32 bit مشکل دارن موافق نیستم چون خودم با همین CPU کار میکنم و با ویندوز 32 بیتی XP مشکلی ندارم

خداروشکر که مشکل شما حل شد

قربانت
مهدی

حق با شماست...اشتباه نوشتــم..شامس آوردم مسئولین AMD اینو ندیدن و گرنه که سرم میرفت...در کل اشتباه نوشتاری بود ...منظورم این بود که درایور صدام توی ویندوز اکس پی 32 بیتی با سیتمم حالا که X2 انداختـــم سازگار نیست ..در ضمن اگه تاپیکو با دقت خونده باشیـــد گفته بودم که این مشگل وقتی که Athlon 64 میبندم رخ نمیـــــده در واقع فقط وقتـــی Athlon 64 X2 میبنــدم اینجوریه....در کل میتونی اشتباه نوشتــاری منو بذاری به حساب هر چی که دوست داری دوست من...:11():

m_a_h_n_o
07-09-07, 07:15
حالا دوست من که مشکلت حل شد یه جایی از جریان شما برام جالب شد

جریان 65 نانومتری بودن سی پی یو - تفاوتش با 90 چقدره و آیا 3.6 و 3.8 هم 65 دارند یا نه ؟؟؟
ممنون:1. (23):

سلام رفیق...(چایی نخورده ...شدم !!)

!!!! تمام مطالب زیر مربوط به سوکت AM2 میباشــــد !!!!
---------------------------------------------------------

باید به خدمت شما عرض کنـــم که 65 نانو جدیدتره و در اون از اندازه ترانزیستورهای پردازنـــده و همچنین میزان توان مصرفی کاستــه شده و از همه مهمتر فرکانس زیاد شده..این تحول باعث میشه که پردازنده شما دمای کمتری نسبت به همتا و همرده خود داشتــه باشد..اینها که گفتــم مزیتهای مهم65 نانو متری است !!!( تازه 45 نانومتری AMD هــم تو راهـــه ) ولی اینتل 45 نانومتریاشو خیلی وقته که داده بیرون !!!!
مثلا سی پی یوی من X2 4000 64 میباشد که فقط 65 وات مصرف میکنه...خداییش نسیت به 85 وات خیلی کمتره و همین باعث شده دمای کمتر و کارایی بیشتری داشتــه باشه ..چرا نمیری ی سری به سایت AMD بزنی....حتما ی سری بزن..در ضمن Athlon 64 X2 3600 فقط مدل 65 نانو متری رو داره و Athlon 64 X2 3800 فقط 90 نانومتری رو شامل میشه ..4200 هم مثل 3800 ،90 نانومتریه..ولی 4000 هر دو مدل 65 و 90 نانومتری رو زده...90 نانومتریش کشش بیشتره ولی فرکانس داخلیش کمتره و همچنین مصرفش هم بیشتره ولی 65 نانومتریش فرکانســش بیشتـــره و مصرفش کمتره که با ی حساب سر انگشتـــی آدم میفهمه که 65 نانو متری بهتره .....!! تمام Athlon 64 X2 هایی که 65 نامترین کشــشون 2 * 512 هستش !! پس اگه برات کش مهمه برو دنبال 90 نانومتری ولی اگه برات در کل کارایی مهمه 65 نانو رو انتخاب کن.توجه کنید که این مقایسه من برای پردازنده های هم مدل هستــش ها ..مثــــلا 4200 که 90 نانومتریه به هر حال از 4000 65نانومتری قویتره...و بنا به فرمول مقایسه ای من 4000 65نانومتری از 4000 90نانومتری بهتر و قویتر و کم مصرفـــتره !!!!!

برای جزئیات بیشتر برین به :

یا

Persiastore
07-09-07, 08:57
سلام رفیق...(چایی نخورده ...شدم !!)

!!!! تمام مطالب زیر مربوط به سوکت AM2 میباشــــد !!!!
---------------------------------------------------------

باید به خدمت شما عرض کنـــم که 65 نانو جدیدتره و در اون از اندازه ترانزیستورهای پردازنـــده و همچنین میزان توان مصرفی کاستــه شده و از همه مهمتر فرکانس زیاد شده..این تحول باعث میشه که پردازنده شما دمای کمتری نسبت به همتا و همرده خود داشتــه باشد..اینها که گفتــم مزیتهای مهم65 نانو متری است !!!( تازه 45 نانومتری AMD هــم تو راهـــه ) ولی اینتل 45 نانومتریاشو خیلی وقته که داده بیرون !!!!
مثلا سی پی یوی من X2 4000 64 میباشد که فقط 65 وات مصرف میکنه...خداییش نسیت به 85 وات خیلی کمتره و همین باعث شده دمای کمتر و کارایی بیشتری داشتــه باشه ..چرا نمیری ی سری به سایت AMD بزنی....حتما ی سری بزن..در ضمن Athlon 64 X2 3600 فقط مدل 65 نانو متری رو داره و Athlon 64 X2 3800 فقط 90 نانومتری رو شامل میشه ..4200 هم مثل 3800 ،90 نانومتریه..ولی 4000 هر دو مدل 65 و 90 نانومتری رو زده...90 نانومتریش کشش بیشتره ولی فرکانس داخلیش کمتره و همچنین مصرفش هم بیشتره ولی 65 نانومتریش فرکانســش بیشتـــره و مصرفش کمتره که با ی حساب سر انگشتـــی آدم میفهمه که 65 نانو متری بهتره .....!! تمام Athlon 64 X2 هایی که 65 نامترین کشــشون 2 * 512 هستش !! پس اگه برات کش مهمه برو دنبال 90 نانومتری ولی اگه برات در کل کارایی مهمه 65 نانو رو انتخاب کن.توجه کنید که این مقایسه من برای پردازنده های هم مدل هستــش ها ..مثــــلا 4200 که 90 نانومتریه به هر حال از 4000 65نانومتری قویتره...و بنا به فرمول مقایسه ای من 4000 65نانومتری از 4000 90نانومتری بهتر و قویتر و کم مصرفـــتره !!!!!

برای جزئیات بیشتر برین به :

یا

ممنون دوست گرامی
الان یادم افتاد دفعه پیش منم از این 65 واتی ها خریدم
موفق باشید

M A H R A D
07-09-07, 12:17
آیا 3.6 و 3.8 هم 65 دارند یا نه ؟؟؟

X2 3600 هم 90 نانو داره هم 65 نانو ، مدل 90 نانو 2000 مگاهرتز هست با 512KB L2Cache
ولی مدل 65 نانوش 1900 مگاهرتز هست با کش دو برابر

X2 3800 فقط 90 نانو داره

سپاس

Mehdi_Full
07-09-07, 21:33
مهراد جان فقط یه مورد رو خدمتت بگم که این جریان 65 یا 90 نانو رو هر چی

روی جعبه Cpu دنبالش گشتم چیزی ننوشته

من با برنامه Cpu-z فهمیدم که 65 نانو هستش

m_a_h_n_o
08-09-07, 01:30
X2 3600 هم 90 نانو داره هم 65 نانو ، مدل 90 نانو 2000 مگاهرتز هست با 512KB L2Cache

X2 3800 فقط 90 نانو داره

سپاس

جالب شد :11():
دوست من جدی Athlon 64 X2 3600 سوکت Am2 مدل 90 نانومتری هم زده بود !!!؟
آخه اگه زده چرا تو Compare سایت ای ام دی نیست ؟ لینکشــم اینه..لطفا صبر کنید تا لینک بطور کامل باز بشه ، بعد اقدام کنـــید.

m_a_h_n_o
08-09-07, 02:07
اینو یادم رفته بود بگم 90 نانو هم کش 512 داره هم 1024 ولی هم اکنون (شاید قبلا بوده ! ) اگه توی لینک زیر که مال سایت AMD هست اگه لیست سی پی یو ها رو بر اساس مدل و 65 نانومتر فیلتر کنید (که مدل همونAthlon 64 X2 میباشــد) متوجه میشوید که X2 هایی که 65 نانومترین کششون همشون 512 هستش (البته این کش مال یک هسته میباشد)
در ضمـــن شاید به گفته مهراد عزیز X2 3600 سوکت AM2 مدل 90 نانو هم زده ولی منظور من صرفـــا اظهارات اکنون سایت ای ام دی میباشد..شاید زده ولی Discontinue شــــده...شاید به خاطر این توی تقسیم بندی سایت نیست.....

صبر کنید تا سایت به طور کامل بارگذاری شود !

m_a_h_n_o
08-09-07, 02:11

X2 3800 فقط 90 نانو داره

سپاس

اینو یادم رفته بود بگم 90 نانو هم کش 512 داره هم 1024 ولی هم اکنون (شاید قبلا بوده ! ) اگه توی لینک زیر که مال سایت AMD هست اگه لیست سی پی یو ها رو بر اساس مدل و 65 نانومتر فیلتر کنید (که مدل همونAthlon 64 X2 میباشــد) متوجه میشوید که X2 هایی که 65 نانومترین کششون همشون 512 هستش (البته این کش مال یک هسته میباشد)
البته شاید به گفته مهراد عزیز X2 3600 سوکت AM2 مدل 90 نانو هم زده ولی منظور من صرفـــا اظهارات اکنون سایت ای ام دی میباشد..شاید زده ولی Discontinue شــــده...شاید به خاطر این توی تقسیم بندی سایت نیست.....

صبر کنید تا سایت به طور کامل بارگذاری شود !

M A H R A D
08-09-07, 12:45
جالب شد :11():
دوست من جدی Athlon 64 X2 3600 سوکت Am2 مدل 90 نانومتری هم زده بود !!!؟
آخه اگه زده چرا تو Compare سایت ای ام دی نیست ؟ لینکشــم اینه..لطفا صبر کنید تا لینک بطور کامل باز بشه ، بعد اقدام کنـــید.

بله دوست عزیز

این خدمت شما :

M A H R A D
08-09-07, 12:56
مهراد جان فقط یه مورد رو خدمتت بگم که این جریان 65 یا 90 نانو رو هر چی

روی جعبه Cpu دنبالش گشتم چیزی ننوشته

من با برنامه Cpu-z فهمیدم که 65 نانو هستش
میتونید از روی OPN بفهمید که 65 نانو هست یا 90 نانو

البته یکم تخصصی هست Only the registered members can see the link

سپاس