PDA

مشاهده نسخه کامل : نصب هارد ssd

mohammad k.a
28-10-17, 22:28
سلام من یک هارد hdd 1t داشتم که به تازگی یک هارد ssd هم اضافه کردم.میخاستم بدونم به جز نصب فیزیکی هارد تو ویندوز باید کار خاصی کرد؟واینکه چطور پارتیشن بندی کنم؟هاردم Kingston uv 400 240gb هست.

AMD>INTEL
29-10-17, 05:33
ssd نیاز به پارتشین بندی نداره .فقط باید ویندوزی و پارتشینی که ویندوز روی هارد بوده و سیستم رزو هارد را پاک کنی و ویندوز را روی ssd بریزی

XFXForce
29-10-17, 05:39
توی ویندوزتون به این ادرس برین:

This PC (My Computer) ---> Manage ---> Storage --- > Desk Management

درابو اس اس دیتون رو پیدا کنید. احتمالا نوشته باشه Disk 1 Un Partitioned که روش کلیک میکنین و create New Partition رو میزنین و با فرمت NTFS فرمتش میکنید.
البته اصولی تر اینه که ببیخیال ویندوز روی هارد بشین و یا به اس اس دی منتقلش کنین یا از اول روی اس اس دی تون ویندوز نصب کنین چون بیشترین فایده اس اس دی اینه که ویندوز و نرم افزارها از روی اون ران شن که بتونین سریعتر بودن ش رو متوجه بشین.

این نرم افزار رو هم نصب کنین:
Only the registered members can see the link
که امکاناتی از قبیل وضعیت سلامت، آپدیت فریم ویر، تست سرعت و ... بهتون میده.

s01s
31-01-18, 13:31
ssd نیاز به پارتشین بندی نداره
با سلام من جدیدا یک SSD تهیه کردم که قبل از راه اندازی و نصب ویندوز چند سوال دارم که لازمه پاسخشون رو بدونم. ببخشید سوالات زیاده ولی ممنون میشم به همشون جواب بدین.
1- سوال اول در رابطه با همین جمله شماست. میخوام بدونم منظورتون اینه که برای ویندوز و برنامه های کاربردی که قرار هست روی SSD نصب بشن، پارتیشن های جدا از هم ایجاد نشه و همشون در کنار هم توی یک پارتیشن نصب بشن؟
2- باتوجه به اینکه در مورد نصب SSD ویدئوهای آموزشی از هر دو حالت "نصب با استفاده از سی دی همراه" و "بدون سی دی" در محیط بایوس وجود داره، نتونستم بفهمم کدوم روش درست یا بهتره؟! (لطفا مراحل نصب رو به ترتیب توضیح بدین)
3- هارد قدیمی من فقط یک پارتیشن C داره. آیا درصورتیکه بجای نصب ویندوز جدید، ویندوز و نرم افزارها ی همین هارد رو به اس-اس-دی انتقال بدم، تاریخچه فعالیت های انجام شده، از روی SSD قابل ریکاوری است؟

Speed Racer
31-01-18, 14:21
با سلام
من عضو جدیدم و بتازگی اس-اس-دی گرفتم. چند سوال راجع به SSD و HDD دارم که نمیدونم کجا مطرحشون کنم! ولی یه سوالم در رابطه با همین جمله شماست. میخوام بدونم منظورتون اینه که برای ویندوز و برنامه های کاربردی که قرار هست روی ssd نصب بشن، پارتیشن های جدا از هم ایجاد نشه و همه اینها در کنار هم توی یک پارتیشن نصب شه؟

سلام

در ssd هیچ تفاوتی نداره ولی اگه یک پارتیشن باشه برای مدیریت بهتره چون اگه دو تا درایو C و D تشکیل بدی و ویندوزت هم 64 بیت باشه دو تا program file و program file x86 توی دو درایو داری که مجموعا می شه 4 تا.

مثلا من خودم ssd رو دو پارتیشن کردم چون تو یکی ویندوز 32 بیتی دارم و توی یکی ویندوز 64 بیتی. چون یک نرم افزار دارم که فقط توی 32 بیتی کار می کنه و به خاطر همین مجبورم که دو تا داشته باشم

بعد از نصب ssd هم می تونی کارهای زیر رو انجام بدی

لینک (Only the registered members can see the link)

s01s
31-01-18, 14:48
در ssd هیچ تفاوتی نداره ولی اگه یک پارتیشن باشه برای مدیریت بهتره چون اگه دو تا درایو C و D تشکیل بدی و ویندوزت هم 64 بیت باشه دو تا program file و program file x86 توی دو درایو داری که مجموعا می شه 4 تا.
ازتون خیلی ممنونم.. سیستم من 32 بیت هست. بازم لازمه پارتیشن بندی کنم؟
ضمنا این لینکی که معرفی کردین کارهایی هست که بعد از نصب SSD باید انجام بشه. سوال اصلی من اینه که زمان نصب که باید از محیط بایوس استفاده کنیم، آیا باید با استفاده از سی دی همراهِ SSD نصب رو انجام بدیم یا بدون اون، با تنظیماتی که در همین محیط وجود داره نصب کنیم؟ من توی فیلم های آموزشی که دیدم هر دو حالت وجود داشت. کدوم بهتره؟

Speed Racer
31-01-18, 15:04
شما مدل مادربرد و سی پی یو رو اعلام کن و مدل ssd

بعد اینکه می خوای ویندوز 32 بیت نصب کنی درسته؟

s01s
04-02-18, 13:27
شما مدل مادربرد و سی پی یو رو اعلام کن و مدل ssd

بعد اینکه می خوای ویندوز 32 بیت نصب کنی درسته؟
با تشکر از شما
شرکت سازنده مادربورد: DFI INC
مدل مادربورد: LP BI G41
سی پی یو: Intel Pentium E6300
SSD: Samsung 850EVO 250GB
بله ویندوزم 32 بیت هست

AMD>INTEL
04-02-18, 18:58
با سلام من جدیدا یک SSD تهیه کردم که قبل از راه اندازی و نصب ویندوز چند سوال دارم که لازمه پاسخشون رو بدونم. ببخشید سوالات زیاده ولی ممنون میشم به همشون جواب بدین.
1- سوال اول در رابطه با همین جمله شماست. میخوام بدونم منظورتون اینه که برای ویندوز و برنامه های کاربردی که قرار هست روی SSD نصب بشن، پارتیشن های جدا از هم ایجاد نشه و همشون در کنار هم توی یک پارتیشن نصب بشن؟
2- باتوجه به اینکه در مورد نصب SSD ویدئوهای آموزشی از هر دو حالت "نصب با استفاده از سی دی همراه" و "بدون سی دی" در محیط بایوس وجود داره، نتونستم بفهمم کدوم روش درست یا بهتره؟! (لطفا مراحل نصب رو به ترتیب توضیح بدین)
3- هارد قدیمی من فقط یک پارتیشن C داره. آیا درصورتیکه بجای نصب ویندوز جدید، ویندوز و نرم افزارها ی همین هارد رو به اس-اس-دی انتقال بدم، تاریخچه فعالیت های انجام شده، از روی SSD قابل ریکاوری است؟

1-بله
2-کافیه فقط ویندوز بریزید سپس برنامه سامسونگ را نصب کنید
3-این کار اشتباه است . بهتره روی ssd یک ویندوز جدید نصب کنید