PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد تنظیم صدای لاجیتک Z506

.exe
10-10-17, 00:46
سلام . یه اسپیکر لاجیتک z506 5.1 هست که قراره ازش تو رستوران استفاده بشه. یعنی با سیمکشی هر تیکش یک جای خاص قرار بگیره. مین سیستمی هم که اسپیکر قراره بهش وصل بشه مدل MSI H110M PRO-D هست.
الان مشکلی که ما باهاش روبرو هستیم اینه که میخوایم صدای موزیک از هر 5 تیکه دقیقا به یک شکل پخش بشه. درصورتیکه چون حالت 5.1 کاناله داره از باندهای عقب بیشتر صدای موزیک خالی پخش میشه و فقط از باندهای جلو صدای موزیک به صورت کامل پخش میشه.
به نظرتون راه حل این مشکل چی میتونه باشه؟ چجوری میشه از هر 5 باند یک صدای واحد شنید؟

sfmth
10-10-17, 01:50
باید خروجی اسپیکر رو روی حالت تک کاناله بزارین
میتونین توی پخش کننده اهنگ این رو تنظیم کنین

AMD>INTEL
10-10-17, 06:07
سلام . یه اسپیکر لاجیتک z506 5.1 هست که قراره ازش تو رستوران استفاده بشه. یعنی با سیمکشی هر تیکش یک جای خاص قرار بگیره. مین سیستمی هم که اسپیکر قراره بهش وصل بشه مدل MSI H110M PRO-D هست.
الان مشکلی که ما باهاش روبرو هستیم اینه که میخوایم صدای موزیک از هر 5 تیکه دقیقا به یک شکل پخش بشه. درصورتیکه چون حالت 5.1 کاناله داره از باندهای عقب بیشتر صدای موزیک خالی پخش میشه و فقط از باندهای جلو صدای موزیک به صورت کامل پخش میشه.
به نظرتون راه حل این مشکل چی میتونه باشه؟ چجوری میشه از هر 5 باند یک صدای واحد شنید؟

وقتی پیکره بندی به شکل چند کاناله باشه . صدا به این شکل پخش میشه .

.exe
10-10-17, 08:44
باید خروجی اسپیکر رو روی حالت تک کاناله بزارین
میتونین توی پخش کننده اهنگ این رو تنظیم کنین
من با مدیا پلیر ویندوز پلی میکنم. میشه راهنمایی کنید دقیقا از کدوم قسمت باید بزارم رو تک کاناله؟ ممنون

AMD>INTEL
10-10-17, 10:58
از پلیرهای حرفه ای یا از خود کنترل پنل REALTEK استفاده کنید

.exe
10-10-17, 11:46
از پلیرهای حرفه ای یا از خود کنترل پنل REALTEK استفاده کنید
والا تو کنترل پنل ریلتک هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم.اگر زحمتی نیست میشه بگید از کدوم قسمت باید تغییرات بدم؟
یا اسم پلیری که این قابلیتو داره معرفی بفرمایید؟

XFXForce
10-10-17, 12:03
سلام
برنامه media player classic رو نصب کنید
Only the registered members can see the link download.com.rar
در مراحل نصب ازتون میپرسه که اسپبکرتون چن تیکه ست که روی 5.1 بگذارید.
بعد از نصب اجرا کنید و از طریق راست کلیک گزینه options و یا کلید o به تنظیمات بروید. بعد:
Options ---> Internal Filters ---> Audio Switcher----> Enable Custom channel mapping
این گزینه رو فعال کنید اما input channels روی عدد 2 بمونه و به همون ترتیبی که خودش front left , front right رو تیک زده شما هم front center , back left , back right رو تیک بزنید.

21255

البته میتونید برا هر گزینه 2 تا خونه رو هم تیک بزنید و صدا بیشتر میشه اما به جز تو اسپیکرهای بسیار قوی صدا خیلی بد میشه.

.exe
10-10-17, 12:57
سلام
برنامه media player classic رو نصب کنید
Only the registered members can see the link download.com.rar
در مراحل نصب ازتون میپرسه که اسپبکرتون چن تیکه ست که روی 5.1 بگذارید.
بعد از نصب اجرا کنید و از طریق راست کلیک گزینه options و یا کلید o به تنظیمات بروید. بعد:
Options ---> Internal Filters ---> Audio Switcher----> Enable Custom channel mapping
این گزینه رو فعال کنید اما input channels روی عدد 2 بمونه و به همون ترتیبی که خودش front left , front right رو تیک زده شما هم front center , back left , back right رو تیک بزنید.

21255

البته میتونید برا هر گزینه 2 تا خونه رو هم تیک بزنید و صدا بیشتر میشه اما به جز تو اسپیکرهای بسیار قوی صدا خیلی بد میشه.

خیلی ممنون از اینکه پاسخ دادید. کارایی که شما گفتیدو انجام دادم ولی متاسفانه بازهم اسپیکرهای عقب فقط صدای موزیک ازشون میاد و صدای خواننده فقط از اسپیکرهای جلویی میاد!
خواهشا به داد برسید وگرنه یه اسپیکر میمونه رو دستمون.:1. (28):

XFXForce
10-10-17, 13:39
غیر ممکنه عزیز، من این کار رو شاید بیش از 100 بار برا کلی آدم انجام دادم همیشه هم حواب داده، خودم اسپیکرم 7.1 هست و یه وقتایی که لازمه از همین راه استفاده میکنم. وقتی این کار رو کردید و اوکی زدید دوباره چک کردید تیک ها مونده بود؟ چون بعضی وقتا تنظیمات رو سیو نمیکنه. تو همون فرانت لفت و رایت تغییرات بدین تاثیر میکنه؟ مثلا جفت خونه ها رو تیک بزنین صدای اون باند دو برابر میشه؟

وقتی میگید فقط صدا موزیک میاد یعنی تو پیکربندیش مشکل داره (البته به عنوان 5.1 منظورم نیست چون باید هم اینجوری باشه و معمولا وقت کامپوز صدای خواننده و برخی ساز ها رو وقتی میخوان میکس فرکانسی کنن و از دست راسته راست تا دست چپه چپ بچینن اینا رو میذارن فرانت که از جلویی و اصلی ها پخش شه و یه سری ساز رو میذارن از عقبی ها پخش شه که البته باید ترکی که دارین خودش 5.1 ضبط شده باشه،
چون اینجوری میاد دقیقا چیزی که از اسپیکر جلو پخش میکنه رو میبره رو عقبی، در اصل انگار عقبیه همون جلویست، تو نرم افزار کارت صدا تون مگاه کنید تیکه ها رو چه جوری شناخته، معمولا یه پنلی داره که تکه ها و ساب رو چیده و رو هر کدوم کلیک کنی صدا ازش پخش میشه.

جز این یک راه دیگه هم وجود داره که البته اصولی نیست و اگه اسپیکرهای خیلی قدرتمند داشته باشین و مخصوصا رو ولوم خیلی بالا ممکنه به پورت خروحی کارتتون صدمه بزنه مخصوصا اگه کارت صدای آنبورد با کیفیت معمولی باشه، اونم اینه که با دو تا تبدیل 2 (مادگی) به 1 نری بیاید هر 3 سر سبز و مشکی و نارنجی رو به پورت سبر کارت وصل کنید، اگه تکه ویطی و ساب الانش هم کار میکنن فقط با یه تبدیل اون دو تا رو بزنید.

مثل تصویر:

21259

.exe
10-10-17, 15:30
والا چند ساعتی با تنظیمات ریلتک و ویندوزمدیاپلیر کلنجار رفتم. خودمم نفهمیدم چی شد ولی با این تنظیمات درست شد:
21266

.exe
16-10-17, 10:30
سلام دوستان یه مشکلی در مورد اسپیکر z506 (Only the registered members can see the link) که قرار بود توی سالن ازش استفاده کنم بوجود اومده ممنون میشم راهنمایی کنید.
من جای باندها رو مشخص کردم و سیمکشی ها رو هم با سیم درجه یک و با لحیمکاری انجام دادم. طول سیم هرکدوم از باندها حدود 10 متر افزایش پیدا کرد. سیم سبز رنگی که از پشت ساب به کامپیوتر وصل میشه هم 10 متری افزایش پیدا کرد.
الان مشکل اینجاست به محضی که سیم سبز پشت ساب رو به کامپیوتر وصل میکنم روی تمام باندها نویز شدیدی میوفته. و وقتی با یه سیم 1متری ارتباط میگیرم نویز قطع میشه. تمام اتصالاتم چک کردم از لحیمکاری و از جنس سیم مطمئنم.
ممکنه بخاطر افزایش طول سیم مقاومت سیم مشکل ایجاد کرده باشه؟ لطفا یه راهکار بدین بدجوری اسیر شدیم.:1. (12):

AMD>INTEL
16-10-17, 10:43
فکر کنم باید دنبال Ground Loop Isolator باشی . همچنین با کسانی که سیستم های صوتی سالن ها کار میکنند مشورت کن

.exe
16-10-17, 11:16
فکر کنم باید دنبال Ground Loop Isolator باشی . همچنین با کسانی که سیستم های صوتی سالن ها کار میکنند مشورت کن
ممنونم. ولی اطلاعاتی درمورد
Ground Loop Isolator ندارم و الان دقیقا نمیدونم باید چکار کنم.
من اسپیکرها رو جا سازی کردم، افزایش طول کابل دادم و کابلها رو از داخل داکت رسوندم به PC

AMD>INTEL
16-10-17, 14:46
ممنونم. ولی اطلاعاتی درمورد
Ground Loop Isolator ندارم و الان دقیقا نمیدونم باید چکار کنم.
من اسپیکرها رو جا سازی کردم، افزایش طول کابل دادم و کابلها رو از داخل داکت رسوندم به PC

باید از کسی که وارد هست مشورت بگیرید .