PDA

مشاهده نسخه کامل : چه ایرکولینگی برا این سی پی یو بگیرم؟

yasergh62
05-10-17, 14:29
مادربورد قدیمی سوکت ۷۷۵ هست asus p5k-e سی پی یو هم q9650 هست چه کولینگی براش بگیرم؟
دما تو حالت عادی ۶۵ هست تو لود ۱۰۰ درصد به ۸۵ تا ۹۰ هم میرسه
نوتوس ۴۰۰ گرین خوبه یا نه؟
روی این سوکت نصب میشه؟
ممنونم راهنمایی کنید

sfmth
05-10-17, 14:40
بله خیلی هم خوبه و میخوره فقط باید دقت کنین تو کیستون جا بشه حدود 16 سانت ارتفاع داره
یک خمیر حوب هم تهیه کنین خوبه

yasergh62
05-10-17, 14:55
کیس که فکر کنم مشکلی نداره کیس nvidia cooler master هست
فقط چند تا سوال:
۱. به هیت سینک مادربورد گیر میکنه یا نه؟
۲. تو سایت گرین نوشته سوکت ۷۷۵ رو ساپورت میکنه ولی رو خود کارتن اش فقط سوکتهای ۱۱۵۰ به بالا رو نوشته ساپورت میکنه
۳.خمیر داخل خود پک گرین ظاهرا داره همون خوبه یا چیز دیگه ای بگیرم؟ (اگه جواب مثبته چی مارک و مدلی وقیمت حدودی رو لطفا بگید)

sfmth
05-10-17, 15:02
صبر کنین استاد امید خودشون بیان سوالاتون سخت شد :1. (27):

AMD>INTEL
05-10-17, 15:05
ادربورد قدیمی سوکت ۷۷۵ هست asus p5k-e سی پی یو هم q9650 هست چه کولینگی براش بگیرم؟
دما تو حالت عادی ۶۵ هست تو لود ۱۰۰ درصد به ۸۵ تا ۹۰ هم میرسه
نوتوس ۴۰۰ گرین خوبه یا نه؟
روی این سوکت نصب میشه؟
ممنونم راهنمایی کنید

نوتوس 400 برای این پردازنده خوبیه ولی بهتره با خمیر ارتیک mx 4 استفاده شود .
اگر تو سایت گرین نوشته . از سوکت 775 پشتیبانی میکند

yasergh62
05-10-17, 15:48
اسم کامل خمیر اینه: ارتیک mx 4 ?

AMD>INTEL
05-10-17, 16:13
اسم کامل خمیر اینه: ارتیک mx 4 ?

بله ARCTIC MX-4

yasergh62
05-10-17, 19:30
تشکر میکنم از راهنمایی دوستان

Mahdi_Moosavi
06-10-17, 23:03
صرفاً جهت اطلاع عرض می کنم

خمیری حرارتی موجود در جعبه کولرهای بادی سری Notus و آبی سری Glacier گرین (GT-4 Premium) در تست های ما (واحد تحقیق و توسعه گرین) حتی از خمیر Thermalright CF III هم عملکرد بهتری داشته.

توصیه می کنیم برای خرید خمیر حرارتی جداگانه، هزینه نکنید. چون اختلاف کارایی محسوسی مشاهده نخواهید کرد.

sfmth
07-10-17, 01:21

خمیری حرارتی موجود در جعبه کولرهای بادی سری Notus و آبی سری Glacier گرین (GT-4 Premium) در تست های ما (واحد تحقیق و توسعه گرین) حتی از خمیر Thermalright CF III هم عملکرد بهتری داشته.

توصیه می کنیم برای خرید خمیر حرارتی جداگانه، هزینه نکنید. چون اختلاف کارایی محسوسی مشاهده نخواهید کرد.
جه عالی cf3 یکی از بهترین خمیر ها هستش باmx-4 هم اختلاف زیادی نداره میگم عجیبه از اون خمیر که قبلا تو کولر هاتون میزاشتین به این خمیر اومدین
یه بررسی چیزی بزارین از این خمیر من که نمیدونستم اینقدر خوبه. این خمیر به صورت جدا هم فروخته میشه؟

Mahdi_Moosavi
07-10-17, 09:43
یه بررسی چیزی بزارین از این خمیر من که نمیدونستم اینقدر خوبه.این خمیر به صورت جدا هم فروخته میشه؟

بله. به زودی مدل 4 گرمی این خمیر با قیمت فوق العاده مناسب وارد بازار میشه و برای بررسی هم به مدیاهای داخلی ارسال میشه.

yasergh62
16-10-17, 21:59

دقیقا همینطوره من با خمیر معمولی و فن اصلی خود cpu دمای حدود ۶۵ به بالا تو شرایط عادی داشتم تو فشار که دیگه نگو
ولی با خمیر داخل پک نوتوس ۴۰۰ گرین وهمون فن خودش دما به حدود ۳۸ کاهش پیدا کرد فقط میخواستم تست کنم چطوریه بعدش با همون خمیر گرین و کولر نوتوس۴۰۰ دما به حدود ۳۵ کاهش پیدا کرد.یعنی بیخود رفتم هزینه کولر کردم اگه یه خمیر خوب میگرفتم مشکل حل بود واقعا به اثر خمیر خوب پی بردم ولی خوب باز تو فشار بالا باز نوتوس به کار میاد