PDA

مشاهده نسخه کامل : جلوگیری از محدود کردن سرعت دانلود تورنت

justafriend
03-10-17, 11:46
سلام
من تازه از شرکتی اینترنت 16 مگ با دانلود شبانه نامحدود گرفتم (از ساعت 2 شب تا 8صبح). بعدا متوجه شدن منظورشون از 16 مگ، از 2 مگ تا 16 مگ است (زرشک!). این به کنار.
برای دانلود شبانه با منیجر مشکلی نیست و فعلا تا 1.3 مگ در ثانیه رو هم می تونم دانلود کنم فقط اینکه فایده ای نداره چون اصل دانلود من از طریق تورنت است. مشکل اینه که آقایان زحمت کشده اند و دانلود تورنت رو محدود کرده اند به همان 2 مگ (220سرعت کیلو بایت دانلود). امتحان هم کردم وقتی یک تورنت دانلود می کنم حداکثر سرعتم با وقتی که 8 تورنت رو دانلود می کنم ثابت می مونه. یعنی همون 220 کیلو.

* خواستم پولم رو پس بگیرم (کمتر از 10 روز مشترک شده ام) ولی میگند چون از سمت ما مشکلی نیست پول تون رو پس نمیدیم.

* برای این مشکل از وی پی ان (پولی) استفاده کردم که خطم رمزنگاری بشه و نفهمند تورنت استفاده می کنم. ولی بدتر شد چون کل اینترنتم محدود شد به همون 220 کیلو یعنی با منیجر هم نمی تونستم بیشتر از 220 دانلود کنم. مجبور شدم وی پی ان و رمزگذاری رو بیخیال بشم. به نظرم وقتی ببینند رمزگذاری شده کل خط رو محدود به حداقل ها می کنند.

* الان دو تا سوال دارم.
1. کسی از دوستان راه حلی برای محدود شدن سرعت دانلود تورنت سراغ داره؟
2. از این سایت هایی که خودشون تورنت رو روی سرورشون دانلود می کنند سراغ دارید که حجم فاایل دانلودش بزرگ در حد چند گیگ و حجم کلی ذخیره اش هم برای دانلود سریال های چند ده یا چند صد گیگ مناسب باشه؟
این سایت Only the registered members can see the link رو امتحان کردم فایده ای نداشت. مرتب پیام میده tracker ناکافی یا بد.

متشکر :11():

XFXForce
03-10-17, 12:47
سلام
من خودم از رپیدباز، اولین و بزرگترین سرویس دهنده به اشتراک گذاری منابع اینترنتی (Only the registered members can see the link) استفاده میکنم و خیلی خوبه
اما سریال و فیلم رو از تاینی میگرفتم (که متاسفانه گرفتنشون) و الان از iMovie-DL | بهترین سایت دانلود رایگان فیلم و سریال خارجی با لینک مستقیم (Only the registered members can see the link) میگیرم ( خیلی از سریال هایی رو که حتی تاینی هم فقط 720 داشت این 1080 داره)
برای دانلود بهترین کار استفاده از اینترنت ساعتی نامحدود 2 تا 8 ایرانسل هست. که 3 ساعت نامحدود فقط دو هزار تومنه که من هر شب دو تا میگیرم که میشه 4 تومن و از 2 تا 8 میذارم دان بشه و معمولا شبی 70-80 گیگ دان میکنم و رکوردم هم 105 گیگ تو یه شب هست.

justafriend
03-10-17, 13:22
سلام
من خودم از رپیدباز، اولین و بزرگترین سرویس دهنده به اشتراک گذاری منابع اینترنتی (Only the registered members can see the link) استفاده میکنم و خیلی خوبه
اما سریال و فیلم رو از تاینی میگرفتم (که متاسفانه گرفتنشون) و الان از iMovie-DL | بهترین سایت دانلود رایگان فیلم و سریال خارجی با لینک مستقیم (Only the registered members can see the link) میگیرم ( خیلی از سریال هایی رو که حتی تاینی هم فقط 720 داشت این 1080 داره)
برای دانلود بهترین کار استفاده از اینترنت ساعتی نامحدود 2 تا 8 ایرانسل هست. که 3 ساعت نامحدود فقط دو هزار تومنه که من هر شب دو تا میگیرم که میشه 4 تومن و از 2 تا 8 میذارم دان بشه و معمولا شبی 70-80 گیگ دان میکنم و رکوردم هم 105 گیگ تو یه شب هست.

من از کامپیوتر استفاده می کنم. ایرانسل مگه برای تلفن همراه نیست؟ لطف می کنید بیشتر توضیح بدید؟

ab_mud73
03-10-17, 18:37
میتونی اینترنت گوشی رو روی کامپیوتر با usb یا وایفای
به اشتراک بذاری و از کامپیوتر دانلود بکنی
از طریق usb که باید درایور مربوط به برند گوشی دانلود و بعد نصب بکنی
بعد وصل میکنی و تیک مربوطه تو تنظیمات گوشی رو میزنی از طریق وایفای هم که توضیح نمیخواد

ab_mud73
03-10-17, 18:43
تو منطقه ما سرعت نت بعی موقع کم و زیاد میشه راهی برای بالا بردن سرعت اینترنت گوشی هست البته گوشی من 3g و از اون جدیدا نیست

XFXForce
03-10-17, 22:03
عزیز من یک مودم رومیزی 4G LTE دارم و یک مودم همراه 4G LTE
مودم رومیزیم HUAWEI B310s هست
21232

و مودم همراهم HUAWEI E5577c
21233

هر دو هم آنتن دارن (البته قابل جدا کردن هستن و آنتن داخلی هم داره که اگه جدا کنید اندازه مودمای دیگه که آنتن ندارن جواب میده)

سرعتم با مودم رومیزی:

21235

با همراه:

21234

مودم ها بدون آنتن هم بعضا آنتن گیریشون قوی تر از موبایل هاست،
اما اگه میگید تو منطقه تون سرعت کم و زیاد میشه و احتمالا فرکانسای آنتنش ضعیفه با این مودم ها وقتی که آنتن هاش وصل بشه بهتون اینترنت پر سرعت و کاملا پایدار میده (من که 24 ساعته سرعت نتم عالیه و قطعی هم نداره)
تازه اگه تو جایی باشید که آنتن خیلی خیلی ضعیف باشه باز میشه از آنتن های خیلی قوی (35 تا 45 db) استفاده کرد (برا چن نفر رفته بودم برای نصب مودم که گوشیاشون 4g ساپورت بود اما اصلا تو خونه یا محل کارشون نمیتونستن بگیرن و همش رو 3g بودن و با استفاده از این آنتن ها الان اینترنت 4g پایدار دارن. (البته پر واضحه که جایی که اصلا سرویس 4g ندن نمیشه هیچ کاری کرد، اما اگه باشه ولی خیلی خیلی ضعیف باشه میشه)

اینم یه مدل آنتن 35db و یه 45 db :

21236

21237

مودم های 4g lte گرونن، و تو بازه ی 200 تا 600 قرار دارن بسته به پرتابل یا رومیزی بودنشون، پورت هاشون، همراه داشتن آنتن، ظرفیت باتری، برند، داشتن صقحه نمایش،ساپورت از نسخه های lte ، و cat قیمتاشون بالا میره، که اگه خواستید تهیه کنید بهتون میتونم اطلاعات کامل بدم و مدل معرفی کنم

اما اگه بخواید کمتر هزینه کنید میتونید td-lte تهیه کنید که مودم هاش 150 تومنه، اما سرعتش کمتر از 4g lte هست (برای مقایسه با سرعت های مودم های الانم که بالا عکسشونو گذاشتم وقتی td-lte داشتم سرعتم 12 مگ بود)

mohamad70
04-10-17, 17:06
سلام
من تازه از شرکتی اینترنت 16 مگ با دانلود شبانه نامحدود گرفتم (از ساعت 2 شب تا 8صبح). بعدا متوجه شدن منظورشون از 16 مگ، از 2 مگ تا 16 مگ است (زرشک!). این به کنار.
برای دانلود شبانه با منیجر مشکلی نیست و فعلا تا 1.3 مگ در ثانیه رو هم می تونم دانلود کنم فقط اینکه فایده ای نداره چون اصل دانلود من از طریق تورنت است. مشکل اینه که آقایان زحمت کشده اند و دانلود تورنت رو محدود کرده اند به همان 2 مگ (220سرعت کیلو بایت دانلود). امتحان هم کردم وقتی یک تورنت دانلود می کنم حداکثر سرعتم با وقتی که 8 تورنت رو دانلود می کنم ثابت می مونه. یعنی همون 220 کیلو.

* خواستم پولم رو پس بگیرم (کمتر از 10 روز مشترک شده ام) ولی میگند چون از سمت ما مشکلی نیست پول تون رو پس نمیدیم.

* برای این مشکل از وی پی ان (پولی) استفاده کردم که خطم رمزنگاری بشه و نفهمند تورنت استفاده می کنم. ولی بدتر شد چون کل اینترنتم محدود شد به همون 220 کیلو یعنی با منیجر هم نمی تونستم بیشتر از 220 دانلود کنم. مجبور شدم وی پی ان و رمزگذاری رو بیخیال بشم. به نظرم وقتی ببینند رمزگذاری شده کل خط رو محدود به حداقل ها می کنند.

* الان دو تا سوال دارم.
1. کسی از دوستان راه حلی برای محدود شدن سرعت دانلود تورنت سراغ داره؟
2. از این سایت هایی که خودشون تورنت رو روی سرورشون دانلود می کنند سراغ دارید که حجم فاایل دانلودش بزرگ در حد چند گیگ و حجم کلی ذخیره اش هم برای دانلود سریال های چند ده یا چند صد گیگ مناسب باشه؟
این سایت Only the registered members can see the link رو امتحان کردم فایده ای نداشت. مرتب پیام میده tracker ناکافی یا بد.

متشکر :11():

والا من ندیدم تو ایران دانلود از تورنت رو سرعتشو محدود کنن!! اینجا کپی رایتی به کار نیست که مثلا بخوان جلوی پایرسی از طریق تورنت و اینا رو بگیرن و دلیلی برای محدود کردن این پروتکل تو ایران نیست.
من احتمال میدم شما یا تنظیمات کلاینتت مشکل داره یا اینکه تورنتت شاید سید درست حسابی نداره

به هر ترتیب اگه از utorrent استفاده میکنی قسمت Protocol Encryption دقت کن Enable باشه، تو این حالت معمولا isp نمیفهمه که داری از طریق پروتکل بیت تورنت دانلود میکنی

justafriend
05-10-17, 16:34
من هم خودم امتحان کردم و هم با یکی از همین ISP ها صحبت کردم گفت محدود می کنند ولی انداخت گردن رده های بالاتر یعنی زیرساخت ها. علتش کپی رایت نیست. یه بار میگند به خاطر خارج بودن اون سایت ها، بار دیگه میگند پهنای باند و انواع بهانه های دیگه.

حتی دانلود از سویس های ابری مثل one drive رو هم محدود می کنند. می گذارند روی حداقل.

با نرم افزار vuze دانلود می کنم. رمزنگاری هم می کنم ولی فایده نداره.
از وی پی ان قوی هم که استفاده کردم پروتکل رو تورنت استفاده می کنم کل خط اینترنت اومد روی حداقل. یعنی منیجر هم دیگه نمی تونست سریعتر از حداقل رو دانلود کنه.

سرویسم 2 تا 16 مگابایت است. البته الان میگند بایت نیست بیت هستش !!! یعنی با اشتراک 1 به 8 میشه 1/8 از 1/8
با منیجر سرعت دانلود 1.2M
با تورنت 220KB
با وی پی ان 220KB

mohamad70
05-10-17, 16:47
من هم خودم امتحان کردم و هم با یکی از همین ISP ها صحبت کردم گفت محدود می کنند ولی انداخت گردن رده های بالاتر یعنی زیرساخت ها. علتش کپی رایت نیست. یه بار میگند به خاطر خارج بودن اون سایت ها، بار دیگه میگند پهنای باند و انواع بهانه های دیگه.

حتی دانلود از سویس های ابری مثل one drive رو هم محدود می کنند. می گذارند روی حداقل.

با نرم افزار vuze دانلود می کنم. رمزنگاری هم می کنم ولی فایده نداره.
از وی پی ان قوی هم که استفاده کردم پروتکل رو تورنت استفاده می کنم کل خط اینترنت اومد روی حداقل. یعنی منیجر هم دیگه نمی تونست سریعتر از حداقل رو دانلود کنه.

سرویسم 2 تا 16 مگابایت است. البته الان میگند بایت نیست بیت هستش !!! یعنی با اشتراک 1 به 8 میشه 1/8 از 1/8
با منیجر سرعت دانلود 1.2M
با تورنت 220KB
با وی پی ان 220KB

اینترنتت از مخابراته دیگه؟ همین جشنواره های جدید up to 16mb
چون من خودمم از همین اینترنت مخابرات استفاده میکنم اما محدودیتی در سرعت دانلود تورنت ندارم

به هر ترتیب اگه نتت رو عوض نکنی باید از لیچر استفاده کنی دیگه یا اگه از ترکرهای خصوصی دانلود میکنی سیدباکس گزینه خیلی خوب و به صرفه ایه

justafriend
06-10-17, 13:08
اینترنتم از اسیاتک گرفتم.

از ترکرهای خصوصی که خیر. از همین تورنت های عمومی استفاده می کنم. منظورتون از لیچر همین دانلود کردن های عادی تورنت است؟

در هرحال این شرکت ها همه تورنت ها و حتی ابری ها رو محدود کرده اند.