PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید 3 کاره زیر 1 میلیون

Rking
28-09-17, 01:21
سلام

لطفا مدل های مناسب 3 کاره قیمت زیر 1 میلیون تومان پیشنهاد بدید.
همچنین چند مدل تو رنج 500 تومن هم پیشنهاد بدید.

پیشاپیش ممنون :Love-ssa~! (1):

XFXForce
28-09-17, 03:39
اگر سه کاره عالی میخواهید حتما EPSON L386 بخرید هم مخزن رو خودش داره هم چاپ بی حاشیه هم چاپ بیسیم، دقت اسکن بالا، کیفیت چاپ عکس با کیفیت لابراتو، سرعت چاپ و کپی بالا، رو خود دستگاه 1 دست جوهر اورجینال 70ml (4 کارتریجه ست) + دو تا جوهر مشکی اضافه اورجینال خود اپسون میدن. البته بگم که اکثر فروشنده ها یا این جوهر ها رو میپیچونن یا با جوهر مادیران عوضش میکنن. با دو گارانتی آواژنگ و مادیران موجوده که مادیرانه گرونتره، هد هم شامل گارانتی میشه. من دیروز یه دونه برای کسی خریدم عالیه
اگر براتون چاپ بدون حاشیه یا بیسیم مهم نیست متونید از L220، L365 ، L382 تهیه کنید اما به نظرم 386 بیشتر میصرفه چون همه چیش بالاتره.
ارزون تر میتونید از مدل های کانن G2400 یا G3400 تهیه کنید که درسته کیفیت چاپ بالایی دارن و قیمتشون مناسبه اما متاسفانه بعد از مدت کوتاهیی (یکی دو ماه) اررور کارتریج میده و باید کل مخزن فابریکش عوض شه و متاسفانه گارانتیش (کانولا) قبول نمیکنه و هزینه میگیره ازتون
پس قویا اپسون رو پیشنهاد میکنم. من 15 ساله با انواع مختلفش کار کردم و خودم 5 مدل مختلفش رو داشتم و بالای 100 مدل به بقیه فروختم، همشون عالین و کم دردسر تر از کانن و اچ پی توی حوزه ی جوهر افشان هستن

Rking
28-09-17, 10:32
سپاس از شما بابت نظر کاملتون. :give_rose:

نظرتون در مورد کانون 3010 چیه؟

لطفا دوستان دیگه هم شرکت کنند.

XFXForce
28-09-17, 13:53
اون لیزری هست مگه لیزری میخواستید؟
همه ی مدل هایی که من معرفی کردن جوهر افشان بودن، توی تاپیک بیاد عنوان میکردید که لیزری منظورتون هست

hossein.94
28-09-17, 18:58
اون لیزری هست مگه لیزری میخواستید؟
همه ی مدل هایی که من معرفی کردن جوهر افشان بودن، توی تاپیک بیاد عنوان میکردید که لیزری منظورتون هست
برای لیزری چه مدلی تا این حدود توصیه میکنید؟
برای چاپ رنگی لیزری پیشنهاد میدید یا جوهرافشان؟

XFXForce
28-09-17, 21:37
تو کدوم رنج 500 تومن یا 1 تومن؟
برای رنگی صد در صد جوهر افشان پیشنهاد میدم مخصوصا مدل های تانک سرخود، کیفیت چاپ در حد لابراتور روی کاغذ تا 280 گرم بهتون میدن، رنج هر کدوم رو مشخص کنید بهتون مدل معرفی کنم واینکه آیا یا لیزری یا جوهر افشان میخواید یا هر دو مثلا یک لیزری سیاه سفید در حد 500 و یک جوهر افشان خوب در حد 500 و اینکه کدومش چند کاره باشه کدوم تک کاره

hossein.94
28-09-17, 22:00
تو کدوم رنج 500 تومن یا 1 تومن؟
برای رنگی صد در صد جوهر افشان پیشنهاد میدم مخصوصا مدل های تانک سرخود، کیفیت چاپ در حد لابراتور روی کاغذ تا 280 گرم بهتون میدن، رنج هر کدوم رو مشخص کنید بهتون مدل معرفی کنم واینکه آیا یا لیزری یا جوهر افشان میخواید یا هر دو مثلا یک لیزری سیاه سفید در حد 500 و یک جوهر افشان خوب در حد 500 و اینکه کدومش چند کاره باشه کدوم تک کاره
تو رنج 1ت
بیشتر سیاه و سفید باید چاپ کنم اما چاپ رنگی هم بعضی موارد پیش میاد.
تفاوت لیزری و جوهرافشان تو چاپ پسیاه و سفید چقدره؟

XFXForce
29-09-17, 00:41
از نظر کیفیتی تو سیاه سفید تو حالت کیفیت high از لیزری هم شاید بهتر باشه، تو حالت استاندارد یکیه و تو حالت درفت طبیعتا کیفیتش پایین تر هست اما سرعت چاپش خیلی بیشتر میشه تو این مد،
لیزری حسنش سرعت چاپ بالاتر هست که برای شما خیلی فرق نمیکنه چون قرار نیست که باهاش تو مغازه مثلا هر رور 20 تا تحقیق چاپ کنی که این اختلاف خیلی به چشم بیاد.و اینکه خب دیگه مشکل خشک شدن هد در صورت فاصله ی زیاد بین جاپ نداره، اما الان دیگه حوهر افشان ها مخصوصا مدل های تانکر دار اونقد هزینه چاپ براتون ارزون درمیاد که راحت میتونید هر چقد خواستید چاپ کنید و با هفته ای یکبار یا حتی دو هفته یکبار چاپ فقط یک صفحه از خشک شدن هد جلوگیری کنید.

لیزری های رنگی 4 تا تونر دارن که بعضی مدلها هر تونرش تا 120 قیمتشونه بعنی 4 تاش 500 تومن براتون درمیاد درسته میتونید تا چن بار با هزینه ی خیلی پایین تر شارژ کرد اما بالاخره بعد چن بار شارژ باید 500 تومن دیگه پیاده شید، اما تو جوهرافشان های مخزن دار معمولا 4500 صفحه سیاه سفید و 6000 ضفحه رنگی میتونید با هر بار پر بودن تانک چاپ کنید و بعدا هم که تموم شد (که خب خیلی طول میکشه تا تموم شه) با 40 هزار تومن هر 4 رنگش رو دویاره میتونید پر کنید و خیلی هم ساده ست و نیاز نیست دستگاه رو ببرید بازار شارژ کنن و تو دیقه تو خونه پرشون میکنید بدون دردسر و کثیف کاری.

من امروز برای دوستی رفتم پرینترش رو نصب کردم که دیروز خریده بودم اپسون L386 ، روش یه دست جوهر 70ML کامل اصلی اپسون + 2 تا مشکی اضافه داشت که نوشته 13500 صفحه مشکی با جوهرای رو خودش میزنه، کیفیت چاپش رو که به دوستم نشون دادم دهنش باز مونده بود اونقد خوب بود، مخصوصا اینکه بیسیم هم داره و از لپ تاپ و گوشی آندروید خودش و آیفون همسرش رحت مستقیم چاپ کردن.

اول تصمیمتون رو بگیرید که دقیقا چقد میخواید هزینه کنید و اینکه بالاخره لیزری میخواید یا جوهر افشان که بهتون مدل معرفی کنم

hossein.94
29-09-17, 07:33
از نظر کیفیتی تو سیاه سفید تو حالت کیفیت high از لیزری هم شاید بهتر باشه، تو حالت استاندارد یکیه و تو حالت درفت طبیعتا کیفیتش پایین تر هست اما سرعت چاپش خیلی بیشتر میشه تو این مد،
لیزری حسنش سرعت چاپ بالاتر هست که برای شما خیلی فرق نمیکنه چون قرار نیست که باهاش تو مغازه مثلا هر رور 20 تا تحقیق چاپ کنی که این اختلاف خیلی به چشم بیاد.و اینکه خب دیگه مشکل خشک شدن هد در صورت فاصله ی زیاد بین جاپ نداره، اما الان دیگه حوهر افشان ها مخصوصا مدل های تانکر دار اونقد هزینه چاپ براتون ارزون درمیاد که راحت میتونید هر چقد خواستید چاپ کنید و با هفته ای یکبار یا حتی دو هفته یکبار چاپ فقط یک صفحه از خشک شدن هد جلوگیری کنید.

لیزری های رنگی 4 تا تونر دارن که بعضی مدلها هر تونرش تا 120 قیمتشونه بعنی 4 تاش 500 تومن براتون درمیاد درسته میتونید تا چن بار با هزینه ی خیلی پایین تر شارژ کرد اما بالاخره بعد چن بار شارژ باید 500 تومن دیگه پیاده شید، اما تو جوهرافشان های مخزن دار معمولا 4500 صفحه سیاه سفید و 6000 ضفحه رنگی میتونید با هر بار پر بودن تانک چاپ کنید و بعدا هم که تموم شد (که خب خیلی طول میکشه تا تموم شه) با 40 هزار تومن هر 4 رنگش رو دویاره میتونید پر کنید و خیلی هم ساده ست و نیاز نیست دستگاه رو ببرید بازار شارژ کنن و تو دیقه تو خونه پرشون میکنید بدون دردسر و کثیف کاری.

من امروز برای دوستی رفتم پرینترش رو نصب کردم که دیروز خریده بودم اپسون L386 ، روش یه دست جوهر 70ML کامل اصلی اپسون + 2 تا مشکی اضافه داشت که نوشته 13500 صفحه مشکی با جوهرای رو خودش میزنه، کیفیت چاپش رو که به دوستم نشون دادم دهنش باز مونده بود اونقد خوب بود، مخصوصا اینکه بیسیم هم داره و از لپ تاپ و گوشی آندروید خودش و آیفون همسرش رحت مستقیم چاپ کردن.

اول تصمیمتون رو بگیرید که دقیقا چقد میخواید هزینه کنید و اینکه بالاخره لیزری میخواید یا جوهر افشان که بهتون مدل معرفی کنم
چقدر تو سرعت چاپ تفاوت دارین؟؟
تو هر دقیقه چندتا چاپ میکنن؟
همون رنج 1ت

hossein.94
30-09-17, 18:18
چقدر تو سرعت چاپ تفاوت دارین؟؟
تو هر دقیقه چندتا چاپ میکنن؟
همون رنج 1ت
کسی میدونه؟

XFXForce
30-09-17, 20:14
اگه منظورتون بین لیزری و جوهر افشان هست،کانن سرعت 3010 رو 18 صفحه گفته،
سرعت اپسون 3 کاره تو سیاه سفید 33 صفحه و در رنگی 15 صفحه هست.
البته سرعت هایی که تولید کننده ها اعلام میکنن سرعت واقعی نیست و در شرایط ایده عال (در لیزری با کیفیت 600 DPI و در جوهر افشان در حالت DRAFT) منظور هست،
در شرایط واقعی سرعتشون تو چاپ سیاه سفید تقریبا برابره (رنگیم که اصلا لیزریه نداره)

پیشنهاد من صد در صد اپسون L386 و L455 هست با بودجه شما

Rking
01-10-17, 16:55
اگه منظورتون بین لیزری و جوهر افشان هست،کانن سرعت 3010 رو 18 صفحه گفته،
سرعت اپسون 3 کاره تو سیاه سفید 33 صفحه و در رنگی 15 صفحه هست.
البته سرعت هایی که تولید کننده ها اعلام میکنن سرعت واقعی نیست و در شرایط ایده عال (در لیزری با کیفیت 600 DPI و در جوهر افشان در حالت DRAFT) منظور هست،
در شرایط واقعی سرعتشون تو چاپ سیاه سفید تقریبا برابره (رنگیم که اصلا لیزریه نداره)

پیشنهاد من صد در صد اپسون L386 و L455 هست با بودجه شما
یعنی میفرمایید از لحاظ کیفیت چاپ سیاه سفید فرقی بین لیزری و جوهر افشان نیست؟

XFXForce
01-10-17, 20:08
خب بستگی به کاغذ و تنظیمات مود استفاده تون داره، روی کاغذ a4 معمولی بین لیزری با dpi بالا مثل 1200 و یا جوهر افشان با کیفیت high خیر، اگه جوهر افشان بهتر نباشه بد ترم نیست، اما دیگه چاپ سیاه سفید چیزی نداره که دستگاه های امروزی توش بخوان کم بیارن یا خیلی بینشون فاصله باشه.

توی چاپ عکس هم جوهر افشان ها بی نظیر هستن. حتی بهترین لیزری ها هم یه جاهایی قادر به مقابله باهاشون نیستن. با جوهر افشان ها شما روی ده ها مدل کاعذ عکس با گرم های مختلف تا 300 گرم و براق، گلاسه، مات، ابریشمی، پارچه ای، کوتد و ... میتونید عکستون رو با کیفیت عالی چاپ کنید. که لیزری ها روی این ها نمی تونن چاپ کنن (البته لیزری ها هم کاغذ های عکس مختص به خودشون رو دارن که روش خیلی خوب چاپ میکنن اما تنوعش کمتر و قیمتش بیشتر)
جدا از اینکه باید برای خرید لیزری رنگی عالی چن میلیون هزینه کنید و هر بار کلی پول 4 تا تونر بدید.

پرینتر های لیزری رنگی نهایت با 4800dpi چاپ زنگی میکنن، اما تو جوهر افشان اپسون ها 5760 dpi و یه سری کانن های مخصوص عکس حتی 9600 dpi میتونن چاپ عکس کنن (که البته کاغذی که 9600 باشه پیدا نمیشه)

Rking
01-10-17, 21:56
ما اغلب چاپ سیاه سفید نیاز داریم و به ندرت رنگی نیاز میشه. بنظرتون کدوم رو بگیرم؟

هزینه رنگ این مدل جوهر افشان چطوریه؟

فرمودید هدش خشک میگه اگر یه مدت ازش استفاده نشه؟ مصرف ما خونگیه و ممکنه مثلا یکی دو ماه ازش استفاده نشه.

XFXForce
01-10-17, 22:51
هزینه رنگ مدل هایی که معرفی کردم خیلی خیلی پایینه، رو خودش یک دست کامل داره با 2 تا مشکی اضافه که طبق گفته اپسون تا 13500 صفحه مشکی و 6500 تا رنگی با اونایی که رو خودش هست میشه زد (البته طبق معمول در شرایط ایده عال منظوره اما شما حتی نصفش رو حساب کنی باز خیلیه) وقتیم که تموم شد هر جوهر 100 میل vox درحه 1 قیمتش 10 تومنه یعنی با 40 تومن دوباره انقد میتونین بزنین. (البته جوهرهایی که رو خودش هست اصلی اپسون هستن و مسلما کیفیتشون بالاتره اما فقط تو چاپ حرفه ای و تو مصارف خانگی هیچ فرقی ندارن، البته جوهر اصلیشم هست اما خب گرون تره)
هزینه ی چاپ اونقد پایین در میاد که برای اینکه هدش خسک نشه هفته ای یه صقحه چاپ کنین و هزینه ش به چشم نیاد، (البته ممکن هست با یک ماه فاصله بین چاپ بازم هدش خشک نشه اما به ریسکش نمیارزه)
اگه واقعا یکی دوهفته یک بار چاپ نمیتونین بکنین حتما لیزری بگیرین

XFXForce
01-10-17, 23:10
اگر دستگاه خیلی خوب می خواید و یه کم تو پر بودن از نظر فضا مشکلی نداره براتون دستگاه
HP LaserJet Pro MFP M127fs

21221
رو بخرید (حدودا 900 تومنه) ، فکس هم داره

اگر دستگاه 4 کاره خیلی خوب با قیمت مناسب میخواید
Samsung Xpress M2070F

21222
حدود 600 تومنه

مدل بی فکس هم داره:
21223

که حدود 500 تومنه.

هر سه این مدل ها بهتر از کاننی هستن که گفته بودین (3010)

اون دو تا اچ پی و سامسونگه که فکس دارن حسن دیگه ای هم دارن و اون ADF یا همون تعذیه خودکار هست که خیلی به در بخوره، مثلا شما میخواید 30 برگ رو کپی یا اسکن کنید دیگه نیاز نیست دونه دونه در اسکنر رو باز کنید بذارید داخل و کپی یا اسکن کنید بلکه در قسمت بالاش میذارید و خدش اتوماتیک اینکارو انجام میده.

دقت چاپ کانن فقط 600 DPI هست اما مدل های اچ پی و سامسونگ 1200DPI هست.

رزولوشن اپتیکال اچ پی و سامسونگ (مدل بدون فکس) 1200DPI هست اما مال کانن 600DPI هست.

توان کار ماهانه سامسونگ ها 12000 و اچ پی و کانن 8000 صفحه است.

گارانتی سامسونگ ها سام سرویس و یا آواژنگ هست که خیلی بهتر از گارانتی های اچ پی و کانن مثل سدرا ، کانولا ، آیو و ... هستن که اسمشون گارانتیه فقط.

کیفیت ساخت هر سه برند خوبه و نگران نباشین، از نظر ظاهری سامسونگه خیلی خوشگل تره.

Rking
01-10-17, 23:47
ممنون از راهنماییتون.

این 1200dpi سامسونگ واقعیه؟ خیلیا نظر منفی دارن نسبت به پرینتر های سامسونگ.

بنده خودم از hp 1005 استفاده میکنم (فقط printer ) که واقعا ازش راضی بودم.

ممنون میشم دوستان دیگه هم تو تاپیک شرکت کنن.

XFXForce
02-10-17, 00:16
بله واقعیه،
من که بیشتر از 10 سال پرینترسامسونگ فروختم همه هم راضی بودن، حالا باز تا چن سال قبل میشد گفت که کیفیتش یه کم پایین تر از اچ پی هست (که باز نسبت به قیمتش میارزید) اما تو این سه چهار ساله خیلی بهتر شده و اگه بهتر نباشه بدترم نیست. گارانتیشم عالیه برعکس اچ پی و کانن
من تا همین چن ماه پیش چن تا 1640 داشتم که 9 سال پیش خریده بودم و به یه شرکت فروخته بودم و چن ماه پیش ازشون خریدم و به یه شرکت دیگه فروختم و اون هم راضین (تازه 1640 پایین ترین پرینتر سامسونگ بود و اون موقع 130 تومن خریده بودم)

Rking
17-10-17, 21:43
سلام
نظرتون در مورد پرینتر چندکاره لیزری ریکو مدل SP 212SFNw چیه؟
با تشکر.

XFXForce
17-10-17, 23:44
به نسبت قیمتش دستگاه خوبیه البته دقت چاپ و اسکنش پایین تر از مدلی که من پیشنهاد دادم
و نکته منفیش هم پیدا نشدن قطعاتش در صورت خرابی هست.

Rking
18-10-17, 17:37
سلام

بین مدل های زیر کدوم رو پیشنهاد میدید و چرا؟

پرينتر چندکاره ليزري اچ پي مدل LaserJet Pro MFP M26nw (Only the registered members can see the link)

پرينتر چندکاره ليزري اچ پي مدل LaserJet Pro MFP M130fn
(Only the registered members can see the link)
پرينتر چندکاره ليزري ريکو مدل SP 213SFNw (Only the registered members can see the link)

پرينتر سامسونگ مدل Xpress M2070F (Only the registered members can see the link)

قیمت هاشون اکثرا تو رنح 550 تا 650 هست و از لحاظ قیمت مشکلی نیست. اینکه wifi داشته باشه بنظرم خوبه و کار راحت تره. نمیدونم ADF چقدر موثر هست..
کیفیت hp تو همه محصولاتش مشخصه.. من خودم hp 1005 دارم سال هاست ازش راضی ام.

الان انتخاب بین سامسونگ ، ریکو و HP هست. بنظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟

کیفیت کار، خرابی کم، فراوانی قطعات و بی درد سر بودن برام اهمیت بیشتری داره.

نمیدونم فکس چقدر این روزا بکار میاد و شاید سالی یکبار هم ازش نخوام استفاده کنم..

ممنون میشم راهنمایی کنید.

سپاس.

XFXForce
18-10-17, 20:59
از نظر کیفیت چاپ سامسونگه بهتر و اما کیفیت ساخت همشون خوبه،
اچ پی گارانتیش در عمل الکیه و نباید روش حساب کنید اما اگر سامسونگ رو با گارانتی سام سرویس بخرید انصافا گارانتیش خیلی خوبه و من هر بار رفتم یا کسی رو فرستادم همیشه یا دستگاهش رو درست کردن رایگان یا تعویض در طول گارانتی و بعد اتمام گارانتی هم با هزینه مناسب تعمیر میکنن تا به جال به مشکل نخوردیم که بگن قطعاتش نیست یا درست نمیشه.
اما در تعمیرگاه های بیرون از گارانتی لوازم اچ پی خیلی بیشتر از مارک های دیگه ست.
اما لوازم سامسونگ هم زیاده و قطعات و تونرهاش موجوده اما به اچ پی نمیرسه از نظر فراوانی. ریکو ولی قطعات و تونرهاش خیلی کمتر پیدا میشه و گارانتیشم نمیدونم چه جوریه.
خودم به شخصه سامسونگ رو میخریدم اما به توجه به تردیدی که به این برند دارین اگر اچ پی رو تهیه کنید بهتره به نظرم.
راجع به فکس هم حق با شماست و دیگه کارایی زیاد نداره و دلیل پیشنهاد مدل های فکس دار به شما داشتن ADF هست و اگر فک میکنید به دردتون نمیخوره 3 کاره تهیه کنید. همون مدلی که بالا گفتین مناسبه.

Rking
24-10-17, 10:50
این مدل پرینتر 4 کاره hp مورد تائید هست؟
Only the registered members can see the link

صفحه لمسی داره.. adf و wifi

XFXForce
24-10-17, 11:00
خیر
درسته امکاناتش خوبه اما کیفیت چاپ و بخصوص اسکن بسیار پایینی داره، کیفیت ساختش اصلا خوب نیست. پر سر و صداست، قیمت تونرش هم خیلی بالاست، اصلا پیشنهاد نمیکنم.

Rking
24-10-17, 13:22
برای ما بودن wifi بسیار حائز اهمیته. چون داخل خونه میخوایم با دیوایس های مختلف بهش وصل بشیم.

چون hp برنامه های کاملی مخصوصا برای اندروید و iOS داره خیلی راحت تر میشه باهاش کار کرد. نمیدونم ریکو یا مدل های دیگه هم این قابلیت هارو دارن یا خیر.

رنچ بودجه حدود 600 - 700 تومن هست اگر مارو از سر در گمی در بیارید ممنون میشم. حتما هم پرینتر لیزری باشه.