PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با تنظیم رایتر ایسوس

ارمان123
26-09-17, 19:58
درود بر دوستان.
رایتر مارک ایسوس مدله24D5MTرو باز کردم که نوره لیزرشو از طریق پیچه پتانسیومتر تنظیم کنم. انگار این پیچو نداره.کسی اطلاهاتی در این زمینه داره؟

AMD>INTEL
26-09-17, 20:09
تنظیم پیج حتما باید با دقت با کمک اهم متر انجام بشه . ممکنه یکسری اپیتک ها به شکلی ساخته شده باشند که پیچ اپتیک را حذف کرده باشند .

ارمان123
26-09-17, 21:06
تنظیم پیج حتما باید با دقت با کمک اهم متر انجام بشه . ممکنه یکسری اپیتک ها به شکلی ساخته شده باشند که پیچ اپتیک را حذف کرده باشند .
ممنون. ولی فرمودید با اهم متر؟یعنی چند اهم باید نشون بده که متوجه بشیم درست تنظیم کردیم؟ایا قاعده خاصی داره؟

AMD>INTEL
26-09-17, 21:28
باید شناخت کافی از الکترونیک داشته باشید . موردی نیست که بشه با چند خط یاد داد . اگر به طرز کار اپتیک آشنا بودید . متوجه میشدید که برای تنظیم لنز باید با اهم متر انجام بشه .یعنی با تغییر دادن پتانسیومتر اپتیک باید با اهم متر اندازه گیری بشه برای دقت کار

ارمان123
26-09-17, 23:34
قبل از انجام هر تغییری، باید وضعیت اولیه مقاومت را یادداشت کنید. در اینجا ما باید مقاومت مربوط به DVD را تغییر دهیم. البته همانطور که اشاره شد ابتدا مقاومت اولیه را اندازه گیری کرده و یادداشت می کنیم. مالتی متر را روی 20 کیلو اهم تنظیم کرده.

گیره های مالتی متر را ثابت نگه دارید تا عدد روی صفحه ثابت شود. عددی که می بینید احتمالاً چیزی بین 3.4 K تا 4.2 K می باشد. این عدد را یادداشت کنید.
حالا باید با کم کردن مقاومت، قدرت لیزر لنز را بیشتر کرد. برای اینکار یک پیچ گوشتی ریز بردارید و مقاومت مربوط به DVD را در جهت گردش عقربه های ساعت، به آرامی و به میزان خیلی کم بچرخانید (دقت کنید که خیلی کم بچرخانید !) یکبار دیگر با مالتی متر مقاومت جدید را اندازه بگیرید. بسته به اینکه مقاومت اولیه چقدر بوده، مقداری را که بعد از تنظیم مجدد به دست می آید، می توان تعیین کرد. اگر مقاومت اولیه بالای 4.0 K بوده، شما می توانید با کشیدن مقاومت به 3.7 K ، درایو را ببندید و یکبار تست کنید. اگر به نتیجه مطلوب نرسیدید باز هم می توانید مقاومت را پایین تر بیاورید.
توجه : هرگز مقاومت را زیر 2.8 K تنظیم نکنید، چون منجر به سوختن لیزر لنز شده و درایو را به کلی از کار خواهد انداخت !

معمولاً اگر بین 3.0 K تا 3.4 K به نتیجه مطلوب دست پیدا نکنید، مشکل از لنز بوده و احتمالاً فقط با تعویض کلی لنز، مشکل حل خواهد شد.
اینو تویه اینترنت پیدا کردم. شاید برایه کسانیکه قصده تنظیم لنز دارن مفید واقع بشه.