PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید پرینتر و ......

gamer666
10-09-17, 20:40
سلام
من میخوام کافی نت راه اندازی کنم
برای پرینت و کپی و ایکن و فکس میخواستم دستگاه Pro MFP M277DW
رو بخرم اما کیت کامل کاتریجش از خود دستگاه گرئن تر در میاد!
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارند بنده رو راهنمایی کنید
حالا یا یک دستگاه چند کاره معرفی کنید یا جداگانه پرینت و کپی و فکس و اسکن معرفی کنید
ممنونم

XFXForce
11-09-17, 01:30
سلام
حتما می خواید لیزری باشه؟ اگه آره که چون تونر های رنگی گرون هستن هر دفه ش گرون تر از خود دستگاه در میادو تونرهایی هم که رو خودش همون اول هست استارت هستن و خیلی زود تموم میشن،
البته اگه شارژ کنید خب تا حدی میصرفه چون هم هزینه ش پایینه هم چن بار هر کدوم شارژ میشن.
اما اگه جوهرافشان میخواید، مدل های زیاد با قیمت مناسب و قابل شارژ با کیفیت بسیار بالا هست که اگر خواستید بگید راهنماییتون کنم.

gamer666
11-09-17, 02:48
سلام
حتما می خواید لیزری باشه؟ اگه آره که چون تونر های رنگی گرون هستن هر دفه ش گرون تر از خود دستگاه در میادو تونرهایی هم که رو خودش همون اول هست استارت هستن و خیلی زود تموم میشن،
البته اگه شارژ کنید خب تا حدی میصرفه چون هم هزینه ش پایینه هم چن بار هر کدوم شارژ میشن.
اما اگه جوهرافشان میخواید، مدل های زیاد با قیمت مناسب و قابل شارژ با کیفیت بسیار بالا هست که اگر خواستید بگید راهنماییتون کنم.
والا من توی این زمینه تجربه ندارم
فک میکردم لیزری به صرقه تر باشه و بیشتر بکار من بیاد
شما میگید جوهر افشان بهتره؟
معرفی کنید لطفا

XFXForce
11-09-17, 03:44
هر کدوم یه سری خوبی دارن، مثلا لیزری ها هر چقد هم بین پرینتاتون فاصله بیفته خراب نمیشن، اما جوهر افشان ها اگه یه مدت باهاشون پرینت نکنید هشون خشک میشه،
البته با پرینت حداقل هقته ای یکبار این مشکل حل میشه.
جوهر افشان و لیزری اگه بخواید براشون کارتریح یا تونر اصل بخرید هیچکدوم به صرفه در نمیان (به جز سیاه سفید لیزری که فقط یه تونر میخوره و بسته به مدل حتی با یه تونر تا 2500 صفحه هم چاپ میکنه)
اما همونطور که گفتم اکثر تونرها و قابل شارژ هستن (مثلا تونری که نوش 120 تومنه دونه ای با 20 تومن شارژش میکنن)
برای جوهر افشان ها هم از وقتی تانک جوهر و کارتریج قابل شارژ اومده خیلی هزینه چاپ پایین درمیاد (همشون قابلیت شارژ ندارن)
پیشنهاد من جوهر افشان هست. مخصوصا پرینترهای جوهر افشان امروزی با کیفیت لابراتور براتون عکس میزنن.
حالا فقط بگید که تک کاره میخواید یا 3 کاره یا 4 کاره؟ که بهتون مدل و مشخصات معرفی کنم.
و اینکه چاپ روی سی دی و یا اسکن نگاتیو مهمه>؟

XFXForce
11-09-17, 03:48
اینم بگم که پرینترهای جوهرافشان یکم دردسر هم دارن و بهش رسیدن میخواد، تنظیمات چاپ پیشرفته تر و طبیعتا پیچیده تری دارن نسبت به لیزری
یه سری نکات رو باید بدونید مثل چه طور شارژ کردن، هواگیری کردن، رول کلینینگ، هد الاینمنت، هد کلینینگ، نازل چک و ... که اگه خواستید بهتون توشیح میدم

- - - Updated - - -

حدود بودجه تون رو هم بگید

AMD>INTEL
11-09-17, 06:07
سلام
برای پرینت و کپی و ایکن و فکس میخواستم دستگاه Pro MFP M277DW
رو بخرم اما کیت کامل کاتریجش از خود دستگاه گرئن تر در میاد!
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارند بنده رو راهنمایی کنید
حالا یا یک دستگاه چند کاره معرفی کنید یا جداگانه پرینت و کپی و فکس و اسکن معرفی کنید
ممنونم

میزان و سقف بودجه شما چقدره ؟

gamer666
11-09-17, 07:46
هر کدوم یه سری خوبی دارن، مثلا لیزری ها هر چقد هم بین پرینتاتون فاصله بیفته خراب نمیشن، اما جوهر افشان ها اگه یه مدت باهاشون پرینت نکنید هشون خشک میشه،
البته با پرینت حداقل هقته ای یکبار این مشکل حل میشه.
جوهر افشان و لیزری اگه بخواید براشون کارتریح یا تونر اصل بخرید هیچکدوم به صرفه در نمیان (به جز سیاه سفید لیزری که فقط یه تونر میخوره و بسته به مدل حتی با یه تونر تا 2500 صفحه هم چاپ میکنه)
اما همونطور که گفتم اکثر تونرها و قابل شارژ هستن (مثلا تونری که نوش 120 تومنه دونه ای با 20 تومن شارژش میکنن)
برای جوهر افشان ها هم از وقتی تانک جوهر و کارتریج قابل شارژ اومده خیلی هزینه چاپ پایین درمیاد (همشون قابلیت شارژ ندارن)
پیشنهاد من جوهر افشان هست. مخصوصا پرینترهای جوهر افشان امروزی با کیفیت لابراتور براتون عکس میزنن.
حالا فقط بگید که تک کاره میخواید یا 3 کاره یا 4 کاره؟ که بهتون مدل و مشخصات معرفی کنم.
و اینکه چاپ روی سی دی و یا اسکن نگاتیو مهمه>؟

من ترجیحم چند کاره هست
چاپ روی cd و نگاتیو اینا هم مهم نیست
نهایت کار ما پرینت پایان نامه یا کپی شناسنامه و کارت ملی هست یا مثل اسکن کارت ملی

میزان و سقف بودجه شما چقدره ؟
دیگه نهایت 1500

AMD>INTEL
11-09-17, 09:47
HP LaserJet M1536DNF Multifunction Laser Printer
گزینه خوبیه

علی حسنی
11-09-17, 11:22
سلام
کیت کامل کاتریجش از خود دستگاه گرئن تر در میاد!

شما قبل از هر چیز نیاز به یه پرینتر سیاه و سفید تک کاره لیزری با سرعت متوسط دارید (چهارکاره فوق نه برای شما به صرفه هست و سرعت مناسبی داره )
در کنار اون هم می تونید از یه چهارکاره برای کارهای رنگی و فکس و ... استفاده کنید

gamer666
11-09-17, 16:49
HP LaserJet M1536DNF Multifunction Laser Printer
گزینه خوبیه

شما قبل از هر چیز نیاز به یه پرینتر سیاه و سفید تک کاره لیزری با سرعت متوسط دارید (چهارکاره فوق نه برای شما به صرفه هست و سرعت مناسبی داره )
در کنار اون هم می تونید از یه چهارکاره برای کارهای رنگی و فکس و ... استفاده کنید

برای تک کاره این رو انتخاب کردم به نظر دستگاه خوبی هست
HP LaserJet Pro M402dn
ولی چند کاره نمیدونم چی انتخاب کنم,چون عملا وقتی دستگاه تک کاره بگیرم دیگه چند کاره فقط برای پرینت رنگی یا کپ یا اسکن اگر کسی لازم داشت ازش استفاده میکنم

علی حسنی
11-09-17, 18:27
عملا وقتی دستگاه تک کاره بگیرم دیگه چند کاره فقط برای پرینت رنگی یا کپ یا اسکن اگر کسی لازم داشت ازش استفاده میکنم

ببینید نمی دونم چقدر سابقه کاری دارید ، ولی باید از الان بدونید که سهم بسیاری از درامد شما از همین پرینت و کپی خواهد بود یعنی شما برای راه اندازی یه کافینت در کنار داشتن یه سیستم خوب نیاز به یه پرینتر خوب هم دارید (اصولا پرینتر چهار کاره برای کارهای خونگی و اداری هست نه برای کار - مگه دستگاه رومیزی یا کپی پرینتر تهیه کنید)

در هر صورت به چهار کاره متوسط به بالا هم بگیرید مثلا مدل 3620 اپسون مناسب هست که باز هم اگه از نظر بودجه مشکل ندارید مدل های بهتری می تونید تهیه کنید

این هم یادتون باشه که بهتره همون اول روی دستگاه مخزن جوهر نصب کنید تا هزینه مصرفی جوهر به شدت کم بشه (نصبش زیاد مشکل نیست )

gamer666
11-09-17, 19:24
ببینید نمی دونم چقدر سابقه کاری دارید ، ولی باید از الان بدونید که سهم بسیاری از درامد شما از همین پرینت و کپی خواهد بود یعنی شما برای راه اندازی یه کافینت در کنار داشتن یه سیستم خوب نیاز به یه پرینتر خوب هم دارید (اصولا پرینتر چهار کاره برای کارهای خونگی و اداری هست نه برای کار - مگه دستگاه رومیزی یا کپی پرینتر تهیه کنید)

در هر صورت به چهار کاره متوسط به بالا هم بگیرید مثلا مدل 3620 اپسون مناسب هست که باز هم اگه از نظر بودجه مشکل ندارید مدل های بهتری می تونید تهیه کنید

این هم یادتون باشه که بهتره همون اول روی دستگاه مخزن جوهر نصب کنید تا هزینه مصرفی جوهر به شدت کم بشه (نصبش زیاد مشکل نیست )

الان این به نظرت برای پرینت مناسب هست
HP LaserJet Pro M402dn
+
همون پرینتری که گفتید

یا مثلا یدونه
SHARP AR-X201

من میخوام دستگاهی تهیه کنم که مناسب باشه برام + هزینه کارتریج و...... به صرفه باشه
حالا یکم هم گرون تر باشه ولی ارزش داشته باشه موردی نداره

XFXForce
12-09-17, 04:46
با توجه به نیازتون اگر نطر من رو بخواید یه چن کاره لیزری سیاه سفید بخرید و کپی و اسکن و چاپ متون وتحقیق و فکس رو با اون انجام بدید.
این مدل از نطر قیمت و کاراییی بسیار خوب هست و تونرهاش هم چن بار میشه شارژ کرد. فکس و گوشی هم داره.
Samsung Xpress M2070FH Multifunction Laser Printer With Handset21120

قیمت حدود 750 با 1 سال گارانتی سام سرویس

برای چاپ عکس و متون رنگی هم این مدل رو بخرید که هم قیمتش مناسبه هم رو خودش تانک حوهر داره (مدل هایی که ندارن و بهشون تانک وصل کنید دیگه گارانتی قبول نمیکنه اما این رو خودش داره و تانکشم شامل گارانتی میشه) یک سال هم گارانتی کانولا
Canon PIXMA G14002112121122

قیمت جوهر تانک هم 100 میلش دونه ای فقط 10 تومنه یعنی با 40 تومن می تونیدحتی بیشتر از 1000 عدد باهاش چاپ کنید به طور میانگین.
قیمتش حدود 400 هست. اگه میتونید حدود 500 برا این بذارید این مدل چن کاره هم داره، اگه خدای نکرده یه وقت یکشون نیاز به تعمیر داشت یا جوهر یا تونرتون تموم شده بود و عجله هم داشتید وقتی دوتاشون چن کاره باشن اون یکی لااقل کارتون رو راه میندازه.
Canon PIXMA G2400 چن کاره هست.
من 15 ساله با صد ها مدل چرینتر تو شرکت های مختلف کار کردم و خودم هم بالای 10 مدل پرینتر تا حالا داشنم، الان هم یه لیزری جند کاره اچ پی دارم و پرینتر مخصوص عکس کانن و یه جوهر افشان اپسون، تحربه ی خوبی تو زمینه پرینتر اینا دارم و هر سوالی داشتید در خدمتون هستم.

اینجوری با کمتر از 1500 که گفتید می تونید دو دستگاه عالی خریداری کنید.[QUOTE]

اگه هم میخواید حتما یک دستگاه باشه و رنگی هم باشه و خرکار این مدل رو تهیه کنید:
Epson WorkForce WF-362021123
بسیار دستگاه خوب ، پیشرفته و خرکاری هست. در کل اپسون تو زمینه ی جوهر افشان خیلی بهتر از کانن و اچ پی هست

علی حسنی
12-09-17, 10:16
الان این به نظرت برای پرینت مناسب هست
HP LaserJet Pro M402dn
+
همون پرینتری که گفتید

یا مثلا یدونه
SHARP AR-X201

من میخوام دستگاهی تهیه کنم که مناسب باشه برام + هزینه کارتریج و...... به صرفه باشه
حالا یکم هم گرون تر باشه ولی ارزش داشته باشه موردی نداره

پرینتر 402 خویه ، هر جند من خودم 2035 یا 400 رو ترجیح می دهم

در مورد دستگاه شارپ : این دستگاه از نوع رومیزی هست که نسبت به موارد بالا، کلاس کاری بالاتری دارند ، قابلیت نصب چند سینی کاغذ و سرعت و امکانات بیشتری دارند ، می تونید کارهای کپی بیشتری رو با سرعت بیشتری (نسبت به پرینتر چهار کاره) انجام بدید .فقط ضعف دستگاهی که فرمودید سرعتش هست که اگه بتونید یکی سرعت بالاتر بگیرید بهتره

ولی باز هم باید برای کارهای رنگیتون یه تک کاره رنگی بیگیرید