PDA

مشاهده نسخه کامل : آپدیت بایوس مادربرد ایسوس

ehsan2001
27-08-17, 09:54
سلام دوستان
من میخوام بایوس مادربرد ایسوس سیستمم رو آپدیت کنم ... سوالی که برام پیش اومده اینه که توی سایت ایسوس که رفتم تا آخرین آپدیت رو دانلود کنم ... دیدم بغیر از بایوس چیز های دیگه هم هست .. مثلا صدا و ...
میخواستم بدونم واسه آپدیت بایوس فقط باید آخرین نسخه بایوس رو دانلود کنم ؟ نیازی به بقیه آپدیت ها هست ؟ اونا هم باید انجام بدم ؟ فایده ای داره ؟
bandicam 2017-08-27 10-15-19-179 (Only the registered members can see the link)

یه سوال دیگه : توی توضیحات آپدیت بایوس نوشته که اگه احساس میکنین ویندوزتون ویروسی هست ... آپدیت نکنین ! من ویندوزم نمیدونم ویروسی هست یا نه ! چون آنتی ویروس کسپر اسکی دارم و عالیه ! حالا میگین چیکار کنم ؟

DOOM999
27-08-17, 10:15
بایوس را از طریق ویندوز آپدیت نکنید.آپددیت رو که پسوندش CAP هست رو ترجیحا تو یه فلش بریزید .موقع بوت سیستم DEL رو بزنید وارد تنظیمات بایوس بشید از قسمت تولز وانتخابEZ-Flash بایوس رو آپدیت کنید..درحین عملیات ریست نکنید خاموش نکنید سیستم رو تا تموم بشه

ehsan2001
27-08-17, 10:17
بایوس را از طریق ویندوز آپدیت نکنید.آپددیت رو که پسوندش CAP هست رو ترجیحا تو یه فلش بریزید .موقع بوت سیستم DEL رو بزنید وارد تنظیمات بایوس بشید از قسمت تولز وانتخابEZ-Flash 2 بایوس رو آپدیت کنید..درحین عملیات ریست نکنید خاموش نکنید سیستم رو تا تموم بشه
ببخشید علتی داره که میفرمائید از طریق ویندوز اینکارو نکنم ؟ راستی اون آپدیت های دیگه مثل صدا و ... نیازی نیست بهشون ؟ اونا چطورین /. ؟

DOOM999
27-08-17, 10:22
ببخشید علتی داره که میفرمائید از طریق ویندوز اینکارو نکنم ؟

ضریب خطای بالایی داره اگه ویندوز نقصی داشته باشه و عملیات حساس آپدیت بایوس ناقص انجام شه به مشکل برمیخورید ولی از طریق بوت اگه ویندوزتون خراب یا ویروسی هم باشه مشکلی پیش نمیاد چون مستقیم رفتید داخل برنامه بایوس

ehsan2001
27-08-17, 10:35
ضریب خطای بالایی داره اگه ویندوز نقصی داشته باشه و عملیات حساس آپدیت بایوس ناقص انجام شه به مشکل برمیخورید ولی از طریق بوت اگه ویندوزتون خراب یا ویروسی هم باشه مشکلی پیش نمیاد چون مستقیم رفتید داخل برنامه بایوس
ممنون ، حتما همین کارو میکنم ...
ببخشید در مورد اون آپدیت های دگر هم توضیح میدین که در پست های بالاتر فیلمش رو گذاشتم ؟
سوال دیگر این که وقتی از این طریق آپدیت میکنم بایوس رو ... آیا نیاز هست که آنتی ویروس رو غیر فعال کنم یا نه ؟

ehsan2001
27-08-17, 11:01
کسی نیست دوستان ؟

DOOM999
27-08-17, 11:31
ممنون ، حتما همین کارو میکنم ...
ببخشید در مورد اون آپدیت های دگر هم توضیح میدین که در پست های بالاتر فیلمش رو گذاشتم ؟
سوال دیگر این که وقتی از این طریق آپدیت میکنم بایوس رو ... آیا نیاز هست که آنتی ویروس رو غیر فعال کنم یا نه ؟

آپدیت های دیگه تحت سیستم عامل هستند
وقتی بایوس رو از تو خود برنامه بایوس آپدیت میکنید سیستم عاملی دیگه وجود نداره که آنتی ویروس فعال یا غیر فعال باشه

AMD>INTEL
27-08-17, 12:18
البته در بردهای جدید اپدیت بایوس در ویندوز هم مشکلی ایجاد نمیشه .البته روش در خود بایوس مطمئن تر هست

ehsan2001
27-08-17, 12:24
ممنون از شما دوستان ... من بایوس خودم رو آپدیت کردم ... الانم در حال تست داغ شدن موقع رندر هستم ...
میخواستم بپرسم که توی سایت ایسوس آپدیت های دیگه ای هم برای کارت گرافیک من بود ... برای بایوس رو نمیگم ... کنار بایوس اپدیت audio و lan و ... هم هست .. اونا رو هم باید آپدیت کنم ؟ چطوری ؟
ممنون

bandicam 2017-08-27 10-15-19-179 (Only the registered members can see the link 04724918%2Fbandicam_2017_08_27_10_15_19_179.mp4.ht ml)

DOOM999
27-08-17, 13:14
ممنون از شما دوستان ... من بایوس خودم رو آپدیت کردم ... الانم در حال تست داغ شدن موقع رندر هستم ...
میخواستم بپرسم که توی سایت ایسوس آپدیت های دیگه ای هم برای کارت گرافیک من بود ... برای بایوس رو نمیگم ... کنار بایوس اپدیت audio و lan و ... هم هست .. اونا رو هم باید آپدیت کنم ؟ چطوری ؟
ممنون

bandicam 2017-08-27 10-15-19-179 (Only the registered members can see the link 04724918%2Fbandicam_2017_08_27_10_15_19_179.mp4.ht ml)

از گرافیک پردازنده استفاده میکنید یا کارت گرافیک دارید

ehsan2001
27-08-17, 13:16
از گرافیک پردازنده استفاده میکنید یا کارت گرافیک دارید
کارت گرافیک دارم ... gtx 750 ti

DOOM999
27-08-17, 13:21
کارت گرافیک دارم ... gtx 750 ti

خب پس دیگه لازم نیست آپدیت گرافیک مجتمع که توسایت ایسوس هست رو نصب کنید چون از گرافیک مجتمع استفاده نمیکنید.
می رسیم به کارت گرافیکت
درایور قبلی کارت گرافیک انویدیاتون رو با برنامه DDU حذف میکیند
Display Driver Uninstaller Download version 17.0.7.2 (Only the registered members can see the link)
آخرین درایور انویدیا رو نصب میکنید لینک زیر
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link load%2Fnvidia-geforce-graphics-drivers%2F)

ehsan2001
27-08-17, 14:01
خب پس دیگه لازم نیست آپدیت گرافیک مجتمع که توسایت ایسوس هست رو نصب کنید چون از گرافیک مجتمع استفاده نمیکنید.
می رسیم به کارت گرافیکت
درایور قبلی کارت گرافیک انویدیاتون رو با برنامه DDU حذف میکیند
Display Driver Uninstaller Download version 17.0.7.2 (Only the registered members can see the link)
آخرین درایور انویدیا رو نصب میکنید لینک زیر
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link load%2Fnvidia-geforce-graphics-drivers%2F)
ببخشید من از طریق همین برنامه کارت گرافیکم رو همیشه اپدیت میکنم ... الان باید حذفش کنم ؟ یا نیاز نیست ؟ منظورتون آپدین خود همین برنامه است یا نه آپدیت کارت گرافیک ؟
اونوقت ببخشید اون آپدیتی که واسه صدا و لن در سایت ایسوس بود واسه چیه ؟
ممنون

DOOM999
27-08-17, 14:24
من خوب متوجه نشدم شما اول برنامه DDU رو نصب و اجرا میکنید و درایور گرافیکتون رو حذف میکنید و بعد از اون آپدیت جدید رو که لینکشو دادم دانلود و نصب میکنید
واسه صدا و لن اگه مشکلی ندارید ضروری نیست ولی آپدیت شن قطعا بهتره

ehsan2001
27-08-17, 14:55
من خوب متوجه نشدم شما اول برنامه DDU رو نصب و اجرا میکنید و درایور گرافیکتون رو حذف میکنید و بعد از اون آپدیت جدید رو که لینکشو دادم دانلود و نصب میکنید
واسه صدا و لن اگه مشکلی ندارید ضروری نیست ولی آپدیت شن قطعا بهتره

نه مشکلی که ندارم با صدا و ...
ولی خب احتمالا آپدیت بشه بهتره دیگه ////
اونا رو چطوری باید آپدیت کرد ؟
در رابطه با گرافیک هم منظورم اینه که من برنامه دانلود و نصب آپدیت های کارت گرافیک رو دارم ... و با اون کارت گرافیکم رو همیشه آپدیت میکنم ... که مثل همینی هست که شما گذاشتین ... آیا منظورتون این هست که خود برنامه رو آپدیت کنم ...
اسنم عکس اون برنامه ...
21043

DOOM999
27-08-17, 15:01
نه مشکلی که ندارم با صدا و ...
ولی خب احتمالا آپدیت بشه بهتره دیگه ////
اونا رو چطوری باید آپدیت کرد ؟
در رابطه با گرافیک هم منظورم اینه که من برنامه دانلود و نصب آپدیت های کارت گرافیک رو دارم ... و با اون کارت گرافیکم رو همیشه آپدیت میکنم ... که مثل همینی هست که شما گذاشتین ... آیا منظورتون این هست که خود برنامه رو آپدیت کنم ...
اسنم عکس اون برنامه ...
21043

اگه با nvidia experience راحتید که خب مشکلی نیست