PDA

مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن مادربرد

lakers
08-08-17, 22:52
با سلام
سیستم من ریستارت میشد و تا میخواست بره داخل ویندوز ریست میشد علت اش هم معمولا بخاطر خاک و گرما سی پی یو هست قبلا همین مشکل برام پیش امد و سی پی یو و فن اش خاک گیری کردم درست شد ولی الان کلا سیستم بالا نمیایدو مانیتور تصویر نمی دهد و مادربرد بوق راه اندازی نمیزند ! به نظرتان مشکل از چی میتونه باشد؟

سپاس

AMD>INTEL
08-08-17, 22:55
بیرون کیس تست کنید . قطعات را با دقت جا بزنید و یکبار CLEAR CMOS کنید و دوباره تست کنید

lakers
08-08-17, 23:53
ممنون تست کردم ولی باز توی همان حالت قبلی بود و تاثیری نداشت !روش دیگه ای سراغ دارید؟

AMD>INTEL
09-08-17, 00:00
ممنون تست کردم ولی باز توی همان حالت قبلی بود و تاثیری نداشت !روش دیگه ای سراغ دارید؟

بدون رم بوق میزنه . البته باید BUZZER وصل باشه .

lakers
09-08-17, 00:45
خیر اصلا بوق نمیزنه موقع در اوردن رم : البته سیم بازر را وصل کردم هیچ بوقی نشنیدم و تصویری هم نمیده !

AMD>INTEL
09-08-17, 00:56
خیر اصلا بوق نمیزنه موقع در اوردن رم : البته سیم بازر را وصل کردم هیچ بوقی نشنیدم و تصویری هم نمیده !

ایراد از مادربرد شماست باید ببرید پیش تعمیرکار

lakers
09-08-17, 01:10
چند سال پیش شبیه همین مشکل را داشتم طرف گفت برد را شستم و مشکل حل شد ! شستن مادربرد به چه صورت بهتر هست ؟ اسپدی خشک ناهید یا .....
سپاس

AMD>INTEL
09-08-17, 02:14
چند سال پیش شبیه همین مشکل را داشتم طرف گفت برد را شستم و مشکل حل شد ! شستن مادربرد به چه صورت بهتر هست ؟ اسپدی خشک ناهید یا .....
سپاس

اسپری ناهید باعث رسوب میشه .
الکل سفید یا تینر فوری بعدش باید 4-5 ساعت صبر کنی برد خشک بشه

lakers
09-08-17, 10:48
توی یک سایتی دیده بودم یک نفرمادر برد را با اب و کف صابون شست ! و خیلی هم میگفت که جواب داده !
قضیه اش چی هست ؟ ایا واقعا جواب میده؟
سپاس

AMD>INTEL
09-08-17, 12:23
توی یک سایتی دیده بودم یک نفرمادر برد را با اب و کف صابون شست ! و خیلی هم میگفت که جواب داده !
قضیه اش چی هست ؟ ایا واقعا جواب میده؟
سپاس

خیر به هیچ عنوان توصیه نمیشه . آب دشمن قطعات الکترونیکه

lakers
09-08-17, 17:23
ممنون مهندس از اطلاعاتی که دادید: احتمالا یک مادربرد جدید بخرم چون این مادربرد قدیمی هست بعدا تعمیر می کنم اش

AMD>INTEL
09-08-17, 17:49
ممنون مهندس از اطلاعاتی که دادید: احتمالا یک مادربرد جدید بخرم چون این مادربرد قدیمی هست بعدا تعمیر می کنم اش

خواهش میکنم . تاپیک قفل میشه