PDA

مشاهده نسخه کامل : محافظ برق برای کامپیوتر

pejman1234
28-07-17, 17:39
با سلام ،
میخواستم بدونم هنگام قطع شدن برق با وجود محافظ ، آیا صدمه به کامپیوتر وارد میشود یا فقط برای جلوگیری از نوسان برق میباشد.

AMD>INTEL
28-07-17, 17:42
محافظ فقط ولتاژ در دو حالت ولتاژ کم یا زیاد قطع می کند .عموما همین کار از صدمه دیدن به کامپیوتر جلوگیری میکنه .

ebi 2009
11-05-18, 18:26
محافظ هاای برق در نوع هستند نوع غیر استاندارد که قیمت کمی دارند فقط یک تایمر هست که موقع قطع برق با تاخیر برق رو وصل میکنه ضمن این که پلاتین های برق فوق العاده بی کیفیتی دارند و همین باعث صدمه به پاور میشه در نوع استاندارد علاوه بر پلاتین مرغوب و تایمر تاخیری هنگام قطع برق دو مقایسه کننده دقیق برای افزایش و کاهش برق دارند که بصورت دایمی ولتاژ برق رو چک میکنن و بالای 240 و زیر 180 ولت رو قطع میکنند و جلوی صدمه دیدن پاور رو میگیرند پس با تهیه محافظ استاندارد نگران هیچ چیز نباشید:love:

omid2ss
11-05-18, 23:42
محافظ برق خوب من تا حالا ندیدم

محافظ برق وقتی برق از یه حدی کم بشه ،، قطعش میکنه

البته اگر خوب باشه ،، اگه نباشه که دیگه هیچی،، به نظر من باز هم این خوب نیست ،،چون ولتاژ کم در دراز مدت به قطعات اسیب میزنه وقتی که قطعه در معرض ولتاژ کم باشه.

بسته به اینه که محل شما چقدر افت واتاژ داره در روز.

البته اگه قسمت پاور کامپیوترت جدید باشه و امکانات و پروتکشنهای روز رو داشته باشه میتونه جلوی خیلی از اسیب ها رو بگیره.

اگه کامپیوترت زیاد برات مهمه (مثل من) و میخای که قطعات ش عمری طولانی داشته باشن و از نوسات برق صدمه نبینن ،، با توجه به اینکه یه تابستون نزدیک میشیم و فشار به شبکه ی برق و نوسانات برق هم زیاد میشه برو یه یک استابلایزر بخر

استابلایزر ولتاژ برق رو توی یه یه محدوده ی خاص نگه میداره.

در مورد انتخاب بهترین استابلایزر ،، در درجه ی اول به مقدار امپر خروجی و امکاناتش توجه کن. و یه مارک معتبر انتخاب کن.

مثل: استابلایزر امگا کره و استابلایزر شیماتسو ژاپن

خانگی هاش در حد 400 تومن باید باشن.