PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عدم چاپ دو رو در پرینتر 1320

amir-roli
25-07-17, 21:08
عرض سلام و وقت بخیر دارم. دوستان با پرینتر 1320 پرینت 2 رو میزنم یک روشو پرینت میگیره کاغذو میکشه تو ولی دیگه روی دیگشو پرینت نمیگیره و کاغذ توی پرینتر گیر میکنه. البته به جایی گیر نمیکنه و وقتی پشتشو باز میکنم خیلی راحت بیرون میاد و کاغذ به هیچ وجه درگیر نیست. از روز اول همین طور بود. البته دست دو خریدم. تیک گزینه پرینت دو رو زدم و دابلکس هم اینستال شده. مشکل از چیه بنظرتون؟

علی حسنی
25-07-17, 21:33
سلام دوست عزیز :
این جور مشکلات سخت افزاری رو نمیشه از راه دور راهنمایی و حل کرد

ولی معمولا گیر کاغذ چند دلیل عمده داره از جمله :
خرابی کارتریج (مثلا بد شارژ و بسته شده باشه) که اگه یه رو درست زده میشه این گزینه ضعیف هست
خرابی غلطک ها و محورهای کاغذ کش و یا وجود مانع در بین اونا
ایراد سنسورها
فیوزینگ دستگاه و ...

البته کاغذتون هم نباید زیاد گرم پایین باشه

amir-roli
26-07-17, 18:33
متشکرم. همیشه کاغذ 80 گرمی استفاده کردم. کارتریج یدک هم دارم با اون هم مشکل هست. گمون نکنم از کارتریج باشه. پیش یک تعمیرکار بردم و گفت سینی 2 رو زن نیست! باید یک سینی 2 رو زن بخری. همچین چیزی هست؟ پرینتری که قابلیت 2 رو زدن داشته باشه چرا باید براش سینی یک رو زن تولید کنن؟ بنظرم حرفش منطقی نیومد.
با توجه به فرمایش شما نمیشه اینطور مشکل رو حل کرد و باید ببرم پیش یک تعمیرکار دیگه. مشکلم با تعمیرکارا اینه که اولا آدم رو تا جاییکه جا داشته باشه درست میکنن، بعد هم چون کافی نت دارم حتی یه روز هم نمیتونم بدون پرینتر سر کنم. چاپ دو رو هم آپشن خیلی خوبیه خصوصا برای من و نمیتونم ازش صرفنظر کنم. حالا موندم چیکار کنم :1. (23):

علی حسنی
27-07-17, 09:04
سینی 2 رو زن نیست! باید یک سینی 2 رو زن بخری.

با توجه به فرمایش شما نمیشه اینطور مشکل رو حل کرد و باید ببرم پیش یک تعمیرکار دیگه. مشکلم با تعمیرکارا اینه که اولا آدم رو تا جاییکه جا داشته باشه درست میکنن،

بعد هم چون کافی نت دارم حتی یه روز هم نمیتونم بدون پرینتر سر کنم.
:1. (23):

دوبلکس بودن دستگاه ربطی به سینی نداره ، وقتی کاغذ به داخل کشیده شد دیگه با سینی نمیتونه درگیر باشه (مال شما تازه یک رو هم چاپ میشه)

به هر حال پرینترتون باید باز بشه ، اگه می تونید خودتون این کار رو انجام بدید ولی اگه تجربه ندارید بدید تعمیرکار ، احتمال زیاد خرابی دستگاه شما از دنده دوبلکس باشه ، ولی از قسمت های دیگه هم ممکنه باشه که باید چک بشه .

در ضمن همیشه با تعمیرگاه های معتبر کار کنید چون علاوه بر اینکه کارشون بهتر و تمیز تر هست ، هزینه کمتری دریافت می کنن ، کارشون هم ضمانت داره و براتون هزینه تراشی نمی کنن .(اعتبارشون رو زیر سوال نمی برن)

amir-roli
27-07-17, 11:22
خیلی خیلی متشکرم از راهنمایی هاتون آقای حسنی. لطف کردین.
من تا حدی دست به آچار هستم. چند روز پیش کاغذ نمیکشید سرچ کردم دیدم از پد و پیکاپه. پیکاپ رو عوض کردم (15 تومن خریدم نمیدونم قیمتشه یا گرون داد) پد رو هم با الکل تمیز کردم خداروشکر مشکل کاملا بر طرف شد. اما پرینتر قطعه زیاد داره و میترسم برای دابلکس بهش دست بزنم.
خدا پولشو بده یک دستگاه کپی بگیرم که پرینتم لنگ نباشه، اینو میدم درستش کنن.
بازم متشکرم از وقتی که گذاشتید.:11():