PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی براخرید مودم adsl

امید رض
24-07-17, 17:11
سلام میخوام مودم adsl بخرم بابودجه 160نهایت

wifi داشته باشه خیلی مهم هست usb خودم سه مورد انتخاب کردم ولی گیجم گیج ...برابازی و باز کردن شبکه .و24ساعت کار ..خط نویزمون هم زیاد... انتن هم خوب قوی باشه بعد درباره انتنش یکی 7دسی بله یکی 5 دسیبله یکی 2دسی بل :1. (27):
............................
DSL.2750U NEW N300
....................
Tenda ADSL2 Plus DH301.............

Asus ADSL2 Plus DSL-N14U-b1

AMD>INTEL
24-07-17, 17:22
N14U-b1 ایسوس را بیشتر میپسندم .یکی از مودم های خوب بازار هست و اون قابلیت USB هم که مد نظر دارید را به خوبی کاور میکند .

امید رض
24-07-17, 17:24
N14U-b1 ایسوس را بیشتر میپسندم .یکی از مودم های خوب بازار هست و اون قابلیت USB هم که مد نظر دارید را به خوبی کاور میکند .
سلام ممنون از جوابتون
فقط این انتن 2دسیبلش مشکل پیش نمیاد؟ :1. (27):

AMD>INTEL
24-07-17, 17:30
سلام ممنون از جوابتون
فقط این انتن 2دسیبلش مشکل پیش نمیاد؟ :1. (27):

بستگی به محیط استفاده دارد . در اکثر جاهایی که تست کردم مشکلی ندید م.

david-ebi
24-07-17, 17:38
مودم تندا dh301 مودم خوبی هست.چونکه چیپست برودکام داره که برای شما که نویز داری خیلی موثره.کلا مودمی رو بگیر که چیپستش برودکام باشه.

امید رض
24-07-17, 17:47
مودم تندا dh301 مودم خوبی هست.چونکه چیپست برودکام داره که برای شما که نویز داری خیلی موثره.کلا مودمی رو بگیر که چیپستش برودکام باشه.
یعنی قوی تراز asus هست؟

david-ebi
24-07-17, 17:51
یعنی قوی تراز asus هست؟

من نتونستم تو نت پیدا کنم که چیپست ایسوس n14u چی هست.اما اگر اونم چیپستش برودکام باشه ایسوس بهتره و گرنه همون تندا.

طبق این لینک (Only the registered members can see the link) چیپست asus n14u در اصل ralink هستش که خوب به خوبی برودکام نیستش.فقط مودم ایسوس انتخابی شما یک b1 هم جلوش داره که شاید شاید با این مدل بدون b1 چیپستش فرق داشته باشه.

امید رض
24-07-17, 19:05
من نتونستم تو نت پیدا کنم که چیپست ایسوس n14u چی هست.اما اگر اونم چیپستش برودکام باشه ایسوس بهتره و گرنه همون تندا.

طبق این لینک (Only the registered members can see the link) چیپست asus n14u در اصل ralink هستش که خوب به خوبی برودکام نیستش.فقط مودم ایسوس انتخابی شما یک b1 هم جلوش داره که شاید شاید با این مدل بدون b1 چیپستش فرق داشته باشه.
همین تندا اینکه میگن دکمه وای فای نداره درسته؟ یا وای فای مودمش مشکل داره وسخت وصل میشه ازاین این حرفا
ببخشید هی سوال میپرسم فقط wifi نگرانم کرده

david-ebi
24-07-17, 19:24
همین تندا اینکه میگن دکمه وای فای نداره درسته؟ یا وای فای مودمش مشکل داره وسخت وصل میشه ازاین این حرفا
ببخشید هی سوال میپرسم فقط wifi نگرانم کرده

منظورتون یک دکمه سخت افزاری برای قطع و وصل کردن وای فای هستش؟اگر همچین چیزی لازمتونه که تندا و خیلی مدلهای دیگه ندارن.اگر ایسوس داره و به کارتون میاد خوبه.
من 2 سال پیش یک مودم تندا تک آنتن ارزون گرفتم تا الان که از نظر آنتن دهی و وای فای اذیت نکرده

AtrafNET
24-07-17, 19:44
N14U رو من دارم خیلی عالیه امکانات اختصاصی که Asus داره ایناست:

امکان به اشتراک گذاری اینترنت موبایل یا مودم 4G از طریق درگاه USB که داره.
همینطور امکان استفاده از هم ADSL و هم اینترنت 3G یا 4G وصل شده به USB به صورت DualWan که خودکار شناسایی میکنه اگر یکیش قطع شد سوییچ میکنه به اون یکی.

ویژگی Download Master و امکان دانلود بدون نیاز به کامپیوتر به صورت خودکار روی دستگاه USB وصل شده.
امکان مدیریت سرعت دانلود و آپلود برای هر یوزر متصل شده به وایرلس (در آپدیت جدید فریمور اضافه شده).
امکان مشاهده لیست سایت های باز شده توسط کاربران وایرلس (در آپدیت جدید یه بخش Traffic Control هستش که می تونید سایت های باز شده رو ببینید فقط فــیلترشکن رو نمی تونه شناسایی کنه).
امکان روشن یا خاموش کردن خودکار وایرلس در یه تایم های خاصی از روز و همینطور امکان محدود سازی تایم استفاده از اینترنت برای هر دستگاه متصل شده به صورت جدا جدا در بخش کنترل والدین.
امکان ایجاد داخلی سرویس DDNS برای مودم و دسترسی به فایل های داخل USB متصل شده حتی در بیرون از خونه با یه آدرس وب اینترنتی و همینطور امکان ایجاد امکان ایجاد FTP Server محلی.
دارای Firewall حرفه ای و امکان جلوگیری از حملات DDoS سطحی همینطور امکان فــیلتر اینترنت بر هر اساسی که دوست دارید (بر اساس کلمه در آدرس یا داخل سایت، بر اساس نوع پورت TDP یا UDP و...)
امکان ایجاد بیشتر از یک وایرلس Access Point و ایجاد اکسس پوینت های مهمان (Guest) با نام و رمز های کاملاً مجزا ازرر نام و رمز اصلی وایرلس برای ارائه به مهمانان که تازه میشه اکسس پوینت های مهمان رو سرعت اینترنتش رو محدود هم کرد :1. (35):

در کل به نظر من مودم عالیه و حتی نرم افزار داخلیش (Firmware) هم خودکار خودش می تونه به روز کنه برعکس D-Link که باید فایلش رو جدا دانلود کنی و خودت تو پنلش بریزی.

فقط تنها عیبش از نظر من یه ذره پیچیدگی پنلش هست چون امکانات خیلی زیادی داره یکم تنظیم کاملش سخته مثلاً من هرگز دوست ندارم اتفاقی بیفته مجبور بشم ریست فکتوری کنم چون دوباره باید از صفر شخصی سازیش کنم تنها عیبش از نظر من همینه پنلش شلوغ نیستا خیلی هم مرتب طراحی شده اما امکانات بسیاری داره و ممکنه یه امکان رو یادتون بره که قبلاً تو کدوم بخشش دیدید.