PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل اسلات رم مادربرد

r.z68
14-07-17, 00:43
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و استاد امید

دیگه واقعا این مشکلات مادربرد بنده داره میره رو اعصابم،
از چهار اسلات رم مادربردم یک عددش کار میکنه و نمیتونم دو عدد رم 4 گیگی که دارم رو بصورت dual استفاده کنم.
هر موقع که من پردازنده رو درآوردم این اتفاق میفته و اسلات رم مادربردم دچار این مشکل میشه،
همه چیز رو هم چک کردم پایه های رم رو تمیز کردم پین های سوکت پردازنده رو هم چک کردم که کج نشده باشن و هیچ موردی ندارن، باتری بایوس و clrmos رو هم به مدت یک ساعت دراوردم ولی این دفعه اصلا درست نمیشه

هی اسلات ها جا به جا میشن یکی در میان کار میکنن بعضی موقع ها هم هیچکدوم کار نمیکنن جفت رمها هم سالم هستن نمیدونم دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم

AMD>INTEL
14-07-17, 00:47
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و استاد امید

دیگه واقعا این مشکلات مادربرد بنده داره میره رو اعصابم،
از چهار اسلات رم مادربردم یک عددش کار میکنه و نمیتونم دو عدد رم 4 گیگی که دارم رو بصورت dual استفاده کنم.
هر موقع که من پردازنده رو درآوردم این اتفاق میفته و اسلات رم مادربردم دچار این مشکل میشه،
همه چیز رو هم چک کردم پایه های رم رو تمیز کردم پین های سوکت پردازنده رو هم چک کردم که کج نشده باشن و هیچ موردی ندارن، باتری بایوس و clrmos رو هم به مدت یک ساعت دراوردم ولی این دفعه اصلا درست نمیشه

هی اسلات ها جا به جا میشن یکی در میان کار میکنن بعضی موقع ها هم هیچکدوم کار نمیکنن جفت رمها هم سالم هستن نمیدونم دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم

باید به تعمیر کار نشون بدید . میتونه از خود اسلات باشه یا به خاطر المان های SMD اطراف اسلات رم یا فاز تغذیه رم باشه.

r.z68
14-07-17, 00:56
باید به تعمیر کار نشون بدید . میتونه از خود اسلات باشه یا به خاطر المان های SMD اطراف اسلات رم یا فاز تغذیه رم باشه.

اقا امید از چهار تا اسلات مادربرد، دو اسلات اخر فقط کار میکنه اونم هر کدومشون فقط یک رم رو بالا میارن یعنی اگه دو تا رمها رو جا به جا کنم بالا نمیاد
بعید میدونم اسلاتها خراب باشن ، امروز بعد اینکه باتری و clrmos رو دراوردم بعد یه ساعت جا زدم یه لحظه تصویر اومد ولی یهو خاموش شد و وقتی روشن کردم باز تصویر نمیومد، خودمم گیج شدم هر سری من پردازنده رو دراوردم این مشکل بوجود اومد،

ramin1000
14-07-17, 01:04
اقا امید از چهار تا اسلات مادربرد، دو اسلات اخر فقط کار میکنه اونم هر کدومشون فقط یک رم رو بالا میارن یعنی اگه دو تا رمها رو جا به جا کنم بالا نمیاد
بعید میدونم اسلاتها خراب باشن ، امروز بعد اینکه باتری و clrmos رو دراوردم بعد یه ساعت جا زدم یه لحظه تصویر اومد ولی یهو خاموش شد و وقتی روشن کردم باز تصویر نمیومد، خودمم گیج شدم هر سری من پردازنده رو دراوردم این مشکل بوجود اومد،

سلام

رم هات دوال هستن یعنی وقتی خریدی به صورت دوال توی یه پک بودن

r.z68
14-07-17, 01:08
سلام

رم هات دوال هستن یعنی وقتی خریدی به صورت دوال توی یه پک بودن
نه عزیز یه 4 گیگ دیگه خودم اضافه کردم

AMD>INTEL
14-07-17, 01:16

المان ها و مخصوص خازنهای SMD اطراف اسلات صدمه ببینند . همینطوری میشه رندوم میشود .

ramin1000
14-07-17, 01:18
نه عزیز یه 4 گیگ دیگه خودم اضافه کردم

هر کدومشون فقط یک رم رو بالا میارن یعنی اگه دو تا رمها رو جا به جا کنم بالا نمیاد

غیر از مشکل اون دو تا اسلات اول، این مشکلی که در بالا اشاره کردی می تونه از مچ نبودن رم ها باشه حتی اگه باسشون یکی باشه و مال یه برند باشن من خیلی ها رو دیدم که این مشکل شما رو داشتن یعنی اگه جای رم ها تو اسلات ها عوض بشه سیستم بالا نمیاد یا اگه بالا بیاد صفحه آبی میاد و ...

به همین خاطر در آینده اگه خواستی دو تا رم بخری سعی کن حتما دوال باشن و توی یک پک

رم ها رو هم می تونی تک تک قرار بدی و با نرم افزار Memtest86 PRO تست کنی

r.z68
14-07-17, 01:23
اقا رامین از گارانتی مادربردم یه یک ماهی مونده ببرم گارانتی برام تعویض میکنن؟ چون دیگه مادربرد من تولید نمیشه یا با یه مدل دیگه تعویض میکنن
، مدل مادربردم Asrock Fatal1ty Z97Killer هست

AMD>INTEL
14-07-17, 01:26
از گارانتی مادربردم یه یک ماهی مونده ببرم گارانتی برام تعویض میکنن؟ چون دیگه مادربرد من تولید نمیشه یا با یه مدل دیگه تعویض میکنن

تعویض که خیر ولی . مشکل را مرتفع می کنند .

ramin1000
14-07-17, 01:29
از گارانتی مادربردم یه یک ماهی مونده ببرم گارانتی برام تعویض میکنن؟ چون دیگه مادربرد من تولید نمیشه یا با یه مدل دیگه تعویض میکنن

باید ببینی گارانتی کدوم شرکته و شرایطش چیه یعنی بری تو سایتش می تونی بخونی و می تونی زنگ بزنی بپرسی

تو شرکت های گارانتی کننده، گارانتی تعویض هم یک مدت محدوده فکر می کنم همین که تعمیرش کنن کافی باشه

r.z68
14-07-17, 10:09
الان با سشوار داخل اسلات رمها رو باد گرفتم اون دو اسلات که کار نمیکردن، یه لحظه درست شد
فکر کنم داخل اسلات ها کثیف هست یه چیز مانع ارتباط رم با اسلات میشه
با چه چیزی داخل اسلاتها رو میشه تمیز کرد

AMD>INTEL
14-07-17, 12:52
الان با سشوار داخل اسلات رمها رو باد گرفتم اون دو اسلات که کار نمیکردن، یه لحظه درست شد
فکر کنم داخل اسلات ها کثیف هست یه چیز مانع ارتباط رم با اسلات میشه
با چه چیزی داخل اسلاتها رو میشه تمیز کرد

فرچه و مسواک و تینر فوری

REZA13700
17-07-17, 14:58
منم مشکل شما رو داشتم ولی با اپدیت بایوس حل شد

AMD>INTEL
17-07-17, 15:09
منم مشکل شما رو داشتم ولی با اپدیت بایوس حل شد

کاش زمانی که مشکلمون حل میشد . یک تشکر از کسی که راهنمایمون کرده می کردیم و حداقل پست های شخص را تشکر میزدیم .

REZA13700
17-07-17, 18:06
کاش زمانی که مشکلمون حل میشد . یک تشکر از کسی که راهنمایمون کرده می کردیم و حداقل پست های شخص را تشکر میزدیم .

من که از شما همیشه بابت وقتی که میزارید تشکر کردم و سپاس گفتم

r.z68
18-07-17, 10:27
اقا امید بعنوان اخرین راه ، آیا ممکنه IMC پردازنده صدمه دیده باشه؟
الان فقط دو اسلات B1 و B2 راحت کار میکنن ولی A1 و A2 کاملا از کار افتادن چون با یه رم دیگه هم تست کردم

قبل اینکه ببرم گارانتی ، با یه پردازنده دیگه تست کنم

AMD>INTEL
18-07-17, 10:46
اقا امید بعنوان اخرین راه ، آیا ممکنه IMC پردازنده صدمه دیده باشه؟
الان فقط دو اسلات B1 و B2 راحت کار میکنن ولی A1 و A2 کاملا از کار افتادن چون با یه رم دیگه هم تست کردم

قبل اینکه ببرم گارانتی ، با یه پردازنده دیگه تست کنم

تست ضرر ندارد

erfanNGK00
27-06-22, 01:22
سلام ببخشید من یک مادربرد 560 plus wifa. Msi
دارم نو گرفتم 4 تا اسلات رم داره اسلات 3و4 کلا جواب نمیده چه تکی کیندازم چه دوتایی. فقط اسلات 1و2 جواب میده اونم نه دوتاش همزمان فقط یک رم در هر کدام رم 16 گیگ دارم فرکانس 3200
دوتا 8 گیگ
چه کنم ممکنه از ایراد فنی اسلات ها باشه یا بایاس هست یا چیز دیگه نمیدونم لطفا راهنمایی کنید

AMD>INTEL
27-06-22, 05:41
دارم نو گرفتم 4 تا اسلات رم داره اسلات 3و4 کلا جواب نمیده چه تکی کیندازم چه دوتایی. فقط اسلات 1و2 جواب میده اونم نه دوتاش همزمان فقط یک رم در هر کدام رم 16 گیگ دارم فرکانس 3200
دوتا 8 گیگ
چه کنم ممکنه از ایراد فنی اسلات ها باشه یا بایاس هست یا چیز دیگه نمیدونم لطفا راهنمایی کنید

سلام
مدل دقیق مادربرد را بنویسید .

- - - Updated - - -

دوتا 8 گیگ

سلام
مدل دقیق مادربرد را بنویسید .

erfanNGK00
27-06-22, 12:46
MSI Mag B560 Tomahawk wifi LGA 1200 Motherboard

AMD>INTEL
27-06-22, 18:26

1-بایوس را اپدیت کنید به آخرین در وبسایت
2-چک کردن سوکت پردازنده و ببنید پینی کج یا شکسته نباشد
3- چک کردن EZ DEBUG LED موقعی که تصویر نمیده کدام چراغ روشن میماند .

- - - Updated - - -

1-بایوس را اپدیت کنید به آخرین در وبسایت
2-چک کردن سوکت پردازنده و ببنید پینی کج یا شکسته نباشد
3- چک کردن EZ DEBUG LED موقعی که تصویر نمیده کدام چراغ روشن میماند .

erfanNGK00
28-06-22, 02:24
سلام نگاه کنید اسلات 1و2 جواب میده ولی یک دونش نه دوتاش هر بار 3و4 اصلا سوکت پردازنده یکمی تغییر حالت داده که قبلاً دست خود گارانتی بوده و خودشون این کارو کردن و گفتن مشکلی نیست با یک رم راحت ویندوز نصب شد و کار میکرد و اول هم چراغ سفید میشد و عملکرد خوبی داره ولی بعدش با دوتا رم جواب نداد و اصلا روشن نشد و چراغش بصورت مداوم از نارنجی به قرمز تغییر حالت میداد آ پیدیت بایوس امتحان شده ولی یک شب قبلش بردم جایه دیگه دوتا رم رو گذاشت تو اسلات های 1 .2 چراغش سفید شد و روشن شد صحفه ولی برای نصب ویندوز ارور میداد اون قسمت که تیک اول میخوره بعد دومی وسطاش ارور میداد فرداش بردم جایی دیگه cpu باز کرد نگاهی کرد دوباره بست گفت مشکلی نیست. و با دوتا رم امتحان کرد اصلا روشن نمیشد.ولی با یک رم جواب داد بنظرتون مشکل فنی اسلات هاست؟

AMD>INTEL
28-06-22, 05:16
سلام نگاه کنید اسلات 1و2 جواب میده ولی یک دونش نه دوتاش هر بار 3و4 اصلا سوکت پردازنده یکمی تغییر حالت داده که قبلاً دست خود گارانتی بوده و خودشون این کارو کردن و گفتن مشکلی نیست با یک رم راحت ویندوز نصب شد و کار میکرد و اول هم چراغ سفید میشد و عملکرد خوبی داره ولی بعدش با دوتا رم جواب نداد و اصلا روشن نشد و چراغش بصورت مداوم از نارنجی به قرمز تغییر حالت میداد آ پیدیت بایوس امتحان شده ولی یک شب قبلش بردم جایه دیگه دوتا رم رو گذاشت تو اسلات های 1 .2 چراغش سفید شد و روشن شد صحفه ولی برای نصب ویندوز ارور میداد اون قسمت که تیک اول میخوره بعد دومی وسطاش ارور میداد فرداش بردم جایی دیگه cpu باز کرد نگاهی کرد دوباره بست گفت مشکلی نیست. و با دوتا رم امتحان کرد اصلا روشن نمیشد.ولی با یک رم جواب داد بنظرتون مشکل فنی اسلات هاست؟

اسلات بعیده باشه ولی باید با تستر مخصوص تست بشه . مشکل سوکت پردازنده به نظرم بیشتر احتمالش هست .

- - - Updated - - -

اسلات بعیده باشه ولی باید با تستر مخصوص تست بشه . مشکل سوکت پردازنده به نظرم بیشتر احتمالش هست .

erfanNGK00
28-06-22, 21:33
فرستادم گارانتی اگه تعمیر بشه تعمیر میکنن اگه نه تعویض خدا کنه تعویض کنن چون اگه از سوکت باشه خودشون قبلاً درستش کردن بازم نمیتونن باید کلا جا ی پردازنده عوض کنن دیگه مثل اولش نمیشه ولی فک نکنم داشته باشن نمی‌دونم والا گارانتی های ایران هم که خودتون میدونید همش میخان از کار در برن بهونه میارن

AMD>INTEL
29-06-22, 06:02
فرستادم گارانتی اگه تعمیر بشه تعمیر میکنن اگه نه تعویض خدا کنه تعویض کنن چون اگه از سوکت باشه خودشون قبلاً درستش کردن بازم نمیتونن باید کلا جا ی پردازنده عوض کنن دیگه مثل اولش نمیشه ولی فک نکنم داشته باشن نمی‌دونم والا گارانتی های ایران هم که خودتون میدونید همش میخان از کار در برن بهونه میارن

سلام
کلا باز خوبه قبول کردند که درست کنند . در خارج از ایران مشکل فیزیکال سریع ریجکت میشه و خدماتی نمیدن

- - - Updated - - -

سلام
کلا باز خوبه قبول کردند که درست کنند . در خارج از ایران مشکل فیزیکال سریع ریجکت میشه و خدماتی نمیدن