PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای تنظیم مانیتور(سردرد گرفتم)

mnbv172
10-07-17, 20:51
سلام من مانیتورمو دادم تحویل یکی موقت که مدتی از ال ای دی 42 استفاده کنم چند دقیقه میشینم پای سیستم چشمم درد میکنه نمیدونم روشناییش و چقدر تنظیم کنم شما نظری ندارین ؟
این ال ای دی هم با راهنمایی خوب دوستان در همین فروم خریدم حدود 3 ساله که بسیار خوب جواب کارمو میده

AMD>INTEL
10-07-17, 21:08
تو تنظیمات پنل کارت گرافیک روی چند هرتز است .

mnbv172
10-07-17, 22:03
تو تنظیمات پنل کارت گرافیک روی چند هرتز است .
59 HZ ست شده

ramin1000
10-07-17, 22:05
سلام من مانیتورمو دادم تحویل یکی موقت که مدتی از ال ای دی 42 استفاده کنم چند دقیقه میشینم پای سیستم چشمم درد میکنه نمیدونم روشناییش و چقدر تنظیم کنم شما نظری ندارین ؟
این ال ای دی هم با راهنمایی خوب دوستان در همین فروم خریدم حدود 3 ساله که بسیار خوب جواب کارمو میده

من متوجه نشدم این تظیمات مانتیوره یا تلویزیون ال ای دی و اگه مانیتوره مدلش چیه

AMD>INTEL
10-07-17, 22:09
59 HZ ست شده

کار خاصی نمیشه .چون تنظیمات خاصی نداره. قابل تغییره ؟

mnbv172
10-07-17, 22:45
من متوجه نشدم این تظیمات مانتیوره یا تلویزیون ال ای دی و اگه مانیتوره مدلش چیه

ال ای دی داداش

کار خاصی نمیشه .چون تنظیمات خاصی نداره. قابل تغییره ؟
آره میشه مقدار هرتزو تغییر داد از 23 تا 60iH

AMD>INTEL
10-07-17, 22:47
ال ای دی داداش

آره میشه مقدار هرتزو تغییر داد از 23 تا 60iH

60 هرتز ست کن . باید بهتر بشه . فکر نمیکنم بشه کار خاصی کرد .

Only the registered members can see the link

AtrafNET
11-07-17, 09:28
برای سلامتی چشم اولاً سعی کن مانیتور رو تا جای ممکن از چشم هات دور ترش کن و عقب تر بذار دوماً همیشه روشنایی اتاق رو کامل فراهم کن و روشنایی مانیتور رو کم کن چون اینطوری هم روشنایی محیط توی صورت شما نیست و از لامپ و مهتابی و... از بالا پخش میشه و هم چون انرژی کمتری مانیتور تولید میکنه کمتر باعث گرم شدن صفحه و پرتاب اون گرما و داغی به چشم شما میشه.

من خودم یه مانیتور 23 اینچ Acer دارم همیشه عقب ترین نقطه میز نگه میدارم چون واقعاً به نظرم یکم بزرگ بودنش وقتی جلو باشه چشمم رو درد میاره اما به جاش همیشه خنکه.
یه مانیتور 21 اینچ از LG هم دارم که اون اندازه اش مناسبه و جلو هم بذارم از نظر اندازه خوبه ولی خیلی خیلی دما تولید میکنه و داغی صفحه اش باعث داغ شدن چشمم هم میشه.