PDA

مشاهده نسخه کامل : تشخیص ورژن کابل رایز

ABC.ABC
09-07-17, 18:37
سلام
می خواستم پبرسم به چه صورت می تونیم ورژن کابل رو تشخیص بدیم؟
به اسم 007s خریدم ، البته بغل پاکت هم باز شده بود و چسب زدن روش البته usb ها رو که دقیق نگاه کردم تا بحال متصل نشده بودند

AMD>INTEL
09-07-17, 18:45
سلام
به اسم 007s خریدم ، البته بغل پاکت هم باز شده بود و چسب زدن روش البته usb ها رو که دقیق نگاه کردم تا بحال متصل نشده بودند

رایزر هایی که از USB 3.0 استفاده میکنند . همشون PCIE 3.0 هستند .

nima_hl
09-07-17, 19:28
سلام

سلام

تا اونجا که من میدونم آخرین ورژن 006C هستش که دقیق روی برد نوشته مانند این

20664

کابلهائی که به عنوان ورژن 7 و حتی 8 فروخته میشوند معمولا ریمارک ورژن 3 یا همون ورژن 6 هستند ( در نمونه شما بنظر میرسه ورژن 6 باشد )

ABC.ABC
09-07-17, 20:14
سلام

تا اونجا که من میدونم آخرین ورژن 006C هستش که دقیق روی برد نوشته مانند این

20664

کابلهائی که به عنوان ورژن 7 و حتی 8 فروخته میشوند معمولا ریمارک ورژن 3 یا همون ورژن 6 هستند ( در نمونه شما بنظر میرسه ورژن 6 باشد )
ممنون جالب بود تا بحال فک می کردم 007s اخریش هست چون یکی از سایت های اینترنتی 007s و 006c رو داشت و قیمت 7 ، 20 تومن بیشتر بود
006c آخریشه یا مدل های دیگه ای هم هست؟ این مدل روی pcie 1x نوشته ver 001 اون ربطی به این موضوع نداره؟ روی برد اصلی هم چیزی ننوشته

nima_hl
09-07-17, 21:41
ممنون جالب بود تا بحال فک می کردم 007s اخریش هست چون یکی از سایت های اینترنتی 007s و 006c رو داشت و قیمت 7 ، 20 تومن بیشتر بود
006c آخریشه یا مدل های دیگه ای هم هست؟ این مدل روی pcie 1x نوشته ver 001 اون ربطی به این موضوع نداره؟ روی برد اصلی هم چیزی ننوشته

تا اونجا که میدونم برای رایزر مرجع خواصی وجو ندارد و مدل 6c مدلیه که توسط اگثر ماینرها تست و تائید شده

برد کوچیک زیاد مهم نیست و فکر نمیکنم در ورژنهای مختلف تغییری کرده باشد

برد بزرگ از نظر منبع تغذیه در ورژنهای مختلف بهبود پیدا کرده

به هر حال بردیه که خریدید امیدوارم براتون کار کنه و دلار چاپ کنید :give_rose:

ABC.ABC
09-07-17, 22:05
تا اونجا که میدونم برای رایزر مرجع خواصی وجو ندارد و مدل 6c مدلیه که توسط اگثر ماینرها تست و تائید شده

برد کوچیک زیاد مهم نیست و فکر نمیکنم در ورژنهای مختلف تغییری کرده باشد

برد بزرگ از نظر منبع تغذیه در ورژنهای مختلف بهبود پیدا کرده

به هر حال بردیه که خریدید امیدوارم براتون کار کنه و دلار چاپ کنید :give_rose:
ممنون
فقط این مورد که چطوری میشه تشخیص داد 006c هست یا خیر رو ممنون میشم بفرمایید
همونطور که گفتم به اسم 007s و اکبند گرفتم که مثل اینکه باز شدن و مشکلی با برگشت کالا ندارم
------
یک سوال خارج از این مورد هم داشتم ، کابل های ریزر تمامی 75 وات pci-e رو از ورودی برق میگیرند و از مین بورد برق نمیگیرند درسته؟ می خواستم مطمعن شم که به مین در بعضی حالات ضربه نزنه

nima_hl
10-07-17, 00:46
ممنون
فقط این مورد که چطوری میشه تشخیص داد 006c هست یا خیر رو ممنون میشم بفرمایید
همونطور که گفتم به اسم 007s و اکبند گرفتم که مثل اینکه باز شدن و مشکلی با برگشت کالا ندارم
------
یک سوال خارج از این مورد هم داشتم ، کابل های ریزر تمامی 75 وات pci-e رو از ورودی برق میگیرند و از مین بورد برق نمیگیرند درسته؟ می خواستم مطمعن شم که به مین در بعضی حالات ضربه نزنه

کانکتور و قطعات روی برد تشابه زیادی با ورژن 6 دارند ( ورژنهای قدیمی تر از کانکتورهای دیگه استفاده کرده و یک سری قطعاتشون هم کمتر بود)

درسته رایزرهای ورژن جدید کل برق مورد نیاز خود را از سوکت خود تامین کرده و هیچ ولتاژی از مادربرد دریافت نمیکنند ( رایزرهای قدیمی سوکت خور هم برق 12 ولت را از سوکت میگرفتند ولی چند برق جزئی دیگر را از مادربرد تامین میکردند )

ABC.ABC
10-07-17, 10:00
کانکتور و قطعات روی برد تشابه زیادی با ورژن 6 دارند ( ورژنهای قدیمی تر از کانکتورهای دیگه استفاده کرده و یک سری قطعاتشون هم کمتر بود)

درسته رایزرهای ورژن جدید کل برق مورد نیاز خود را از سوکت خود تامین کرده و هیچ ولتاژی از مادربرد دریافت نمیکنند ( رایزرهای قدیمی سوکت خور هم برق 12 ولت را از سوکت میگرفتند ولی چند برق جزئی دیگر را از مادربرد تامین میکردند )
ممنون
مدل های قدیمی منظورتون فلت ها هستند یا در usb 3 ها هم بوده که برق رو از مین دریافت کنند؟

nima_hl
10-07-17, 15:02
ممنون
مدل های قدیمی منظورتون فلت ها هستند یا در usb 3 ها هم بوده که برق رو از مین دریافت کنند؟

اگر درست یادم باشه ورژن 1 هم یک سری برق ( به جز 12 ولت را از مادربرد میگرفت )

البته این برق در حدی نبود که به مین فشار وارد کند

ABC.ABC
14-07-17, 15:59
اگر درست یادم باشه ورژن 1 هم یک سری برق ( به جز 12 ولت را از مادربرد میگرفت )

البته این برق در حدی نبود که به مین فشار وارد کند
یک سوال ، مورد اول 007 بهتر هست یا مورد دوم 006d ؟ مورد اول 20.000 قیمتش بیشتره
مورد اول دقیقا مثل همینی هست که بالا خودم عکسشو گذاشتم فقط این زده 007 اون نزده

nima_hl
14-07-17, 20:05
یک سوال ، مورد اول 007 بهتر هست یا مورد دوم 006d ؟ مورد اول 20.000 قیمتش بیشتره
مورد اول دقیقا مثل همینی هست که بالا خودم عکسشو گذاشتم فقط این زده 007 اون نزده

یه توضیح کلی میدم تا یکم موضوع مشخص بشه

گرافیک 2 مدل برق 12 و 3.3 ولت از سوکت میگیره

ماکزیمم برق مجاز دریافتی از سوکت به این شرح است

12 ولت 5.5 آمپر (66 وات ) و برق 3.3 ولت 3 آمپر ( حدود 10 وات ) و کمباین 75 وات

حالا موضوع یکم تخصصی میشه

اگر پاور شما بتونه مستقیما برق 3.3 ولت مورد نیاز کاتهای شما را فراهم کنه نوع رایزر اهمیت بخصوصی ندارد

چون برق 3.3 ولت را مستقیما از سوکت گرفته و به کارت میرساند

اگر پاور شما نتواند برق مورد نیاز را پشتیبانی کند بهتر است از رایزر 006C استفاده بشه ( همون که خازن و قطعات اضافه دارد )

چون این رایزر برق 12 ولت را به 3.3 ولت تبدیل میکند

ولی اگر پاور شما مثلا 1200 باشد خروجی حدود 25 آمپر برای 3.3 ولت دارد که بهتر است از رایزر قدیمی استفاده شود تا برق 3.3 ولت از پاور دریافت کند

پینوشت : اگر از مطالب بالا چیزی دستگیرتون نشد همون مدل 4 خازنه را تهیه کنید:give_rose:

ABC.ABC
15-07-17, 17:04
یه توضیح کلی میدم تا یکم موضوع مشخص بشه

گرافیک 2 مدل برق 12 و 3.3 ولت از سوکت میگیره

ماکزیمم برق مجاز دریافتی از سوکت به این شرح است

12 ولت 5.5 آمپر (66 وات ) و برق 3.3 ولت 3 آمپر ( حدود 10 وات ) و کمباین 75 وات

حالا موضوع یکم تخصصی میشه

اگر پاور شما بتونه مستقیما برق 3.3 ولت مورد نیاز کاتهای شما را فراهم کنه نوع رایزر اهمیت بخصوصی ندارد

چون برق 3.3 ولت را مستقیما از سوکت گرفته و به کارت میرساند
سلام خیلی ممنون
درسته برق 75 وات حداکثر برق pci هم هست فقط یک مورد اینکه فقط یک نوع رایزر 007s رو دیدم که برق ساتا مستقیم بهش متصل شه بقیه یا مولکس هستند یا 6 پین

اگر پاور شما مثلا 1200 باشد خروجی حدود 25 آمپر برای 3.3 ولت دارد که بهتر است از رایزر قدیمی استفاده شود تا برق 3.3 ولت از پاور دریافت کند

پینوشت : اگر از مطالب بالا چیزی دستگیرتون نشد همون مدل 4 خازنه را تهیه کنید
:give_rose:
دستگیرم شد خیلی هم خوب توضیح دادید اما ببخشید که باز چند سوال برام پیش اومد
نکته:گزینه ای که خارن بیشتر دارد 007 هست و چهار خازن دارد کلا 006c در این دو مورد وجود نداشت اما جستجو کردم که مثل همین 006d بود (سه خازن)
1-دلیل اینکه اگه پاور می تونه برق رسانی کنه از نوع قدیمی استفاده شه چه چیزی هست؟ (ریپل، اتلاف انرژی یا ...؟ ) و اینکه از مدل قدیمی منظورتون کدوم مدل هست؟
2-دلیل اختلاف قیمت رایزر ها چه چیزی هست؟ در ویدئو 6 best pci-e 1x to 16x usb3.0 ، آخر ویدئو قیمت ها رو هم چک می کنه مدل 006c قیمت 5.29 دلار (شبیه مورد 3 خازن) مدل 007s 6.99 دلار (ساتا) و مدلی 006 7.49 دلار (شبیه مدل چهار خازنی هست که عکس گذاشتم)
3-مشکل صفحه آبی و... از چه چیزی هست؟ مثلا چند تا بگیریم یکی دو تاش این مشکلات رو داشته باشه
بازم تشکر

nima_hl
15-07-17, 18:59
سلام خیلی ممنون
درسته برق 75 وات حداکثر برق pci هم هست فقط یک مورد اینکه فقط یک نوع رایزر 007s رو دیدم که برق ساتا مستقیم بهش متصل شه بقیه یا مولکس هستند یا 6 پین

دستگیرم شد خیلی هم خوب توضیح دادید اما ببخشید که باز چند سوال برام پیش اومد
نکته:گزینه ای که خارن بیشتر دارد 007 هست و چهار خازن دارد کلا 006c در این دو مورد وجود نداشت اما جستجو کردم که مثل همین 006d بود (سه خازن)
1-دلیل اینکه اگه پاور می تونه برق رسانی کنه از نوع قدیمی استفاده شه چه چیزی هست؟ (ریپل، اتلاف انرژی یا ...؟ ) و اینکه از مدل قدیمی منظورتون کدوم مدل هست؟
2-دلیل اختلاف قیمت رایزر ها چه چیزی هست؟ در ویدئو 6 best pci-e 1x to 16x usb3.0 ، آخر ویدئو قیمت ها رو هم چک می کنه مدل 006c قیمت 5.29 دلار (شبیه مورد 3 خازن) مدل 007s 6.99 دلار (ساتا) و مدلی 006 7.49 دلار (شبیه مدل چهار خازنی هست که عکس گذاشتم)
3-مشکل صفحه آبی و... از چه چیزی هست؟ مثلا چند تا بگیریم یکی دو تاش این مشکلات رو داشته باشه
بازم تشکر

همانطور که قبلا توضیح دادم متاسفانه نامگذاری رایزرها منبع بخصوصی ندارد

در بازار ورژن 3 دیدم که روش نوشته 7

الان اگر 1000 عدد رایزر به چین سفارش دهید هر چه دلتون بخواد روش میتونید بزنید ( مثلا ورژن 10 )

به همین دلیل شما نمیتونید به نوشته روی برد استناد کنید

برق در پاور به صورت کمباین تولید میشه و اگر شما فقط از برق 12 استفاده کنید ریپل برق 12 بالا رفته و به قطعات پاور فشار وارد میشود

به همین دلیل اگر شما از برق 3.3 و 5 ولت هم استفاده کنید فشار روی پاور کمتر میشه

شما میتونید یک تعداد فن به شاخه 5 ولت متصل کنید

در مورد رایزری که برق 3.3 را مستقیم از پاور بگیرد نمیتونم نظر قلطعی بدهم چون باید رایزر در اختیارم باشه تا تست کنم

رایزرهای فلتی که خودم دارم برق 3.3 را از سوکت pcie میگیره

اگر رایزر سالم باشه معمولا مشکل صفحه آبی ندارید، البته مشکل میتونه از مادربرد هم باشه

ABC.ABC
15-07-17, 23:39
همانطور که قبلا توضیح دادم متاسفانه نامگذاری رایزرها منبع بخصوصی ندارد

در بازار ورژن 3 دیدم که روش نوشته 7

الان اگر 1000 عدد رایزر به چین سفارش دهید هر چه دلتون بخواد روش میتونید بزنید ( مثلا ورژن 10 )

به همین دلیل شما نمیتونید به نوشته روی برد استناد کنید

برق در پاور به صورت کمباین تولید میشه و اگر شما فقط از برق 12 استفاده کنید ریپل برق 12 بالا رفته و به قطعات پاور فشار وارد میشود

به همین دلیل اگر شما از برق 3.3 و 5 ولت هم استفاده کنید فشار روی پاور کمتر میشه

شما میتونید یک تعداد فن به شاخه 5 ولت متصل کنید

در مورد رایزری که برق 3.3 را مستقیم از پاور بگیرد نمیتونم نظر قلطعی بدهم چون باید رایزر در اختیارم باشه تا تست کنم

رایزرهای فلتی که خودم دارم برق 3.3 را از سوکت pcie میگیره

اگر رایزر سالم باشه معمولا مشکل صفحه آبی ندارید، البته مشکل میتونه از مادربرد هم باشه
سلام
ممنون برای توضیحات کاملتون ، خب مشکل اینجاست به چه صورت میشه رایزر خوب رو تشخیص داد؟ مثلا همین که گفتید 3 بوده روش زده 7 چه راه تشخیصی وجود داره
در مورد مشکل صفحه آبی خیر فقط با یکی دو مورد از این چند رایزر (همگی از همین نوع چهار خازن) بود و با بقیه درست بود مشخص بود یکی دو تا ازشون مشکل داره چون بقیه مشکلی نداشتند

nima_hl
16-07-17, 06:01
سلام
ممنون برای توضیحات کاملتون ، خب مشکل اینجاست به چه صورت میشه رایزر خوب رو تشخیص داد؟ مثلا همین که گفتید 3 بوده روش زده 7 چه راه تشخیصی وجود داره
در مورد مشکل صفحه آبی خیر فقط با یکی دو مورد از این چند رایزر (همگی از همین نوع چهار خازن) بود و با بقیه درست بود مشخص بود یکی دو تا ازشون مشکل داره چون بقیه مشکلی نداشتند

متاسفانه با تعداد انبوه تولید کننده چشم بادومی و ما ایرانیهای پول دوست تشخیص رایزر خوب از بد سخته

یکی از نشانه های رایزر 3 کانکتور برقشه که مولکس میخوره ( مثل عکس سمت چپی پست خودتون )

جالبه بدونبد موقع سفارش برد میتونید یک برد را با ظاهر یکسان با قیمت گوناگون خرید کنید

هفته قبل داشتم سفارش میدادم قیمت از 4.2 دلار تا 9.6 بود. برای یک برد با ظاهر کاملا یکسان (006c )

مسلما برد ارزانتر دارای کیفیت قطعات پائین تر و خرابی بیشتر است

ABC.ABC
16-07-17, 08:44
متاسفانه با تعداد انبوه تولید کننده چشم بادومی و ما ایرانیهای پول دوست تشخیص رایزر خوب از بد سخته

یکی از نشانه های رایزر 3 کانکتور برقشه که مولکس میخوره ( مثل عکس سمت چپی پست خودتون )

جالبه بدونبد موقع سفارش برد میتونید یک برد را با ظاهر یکسان با قیمت گوناگون خرید کنید

هفته قبل داشتم سفارش میدادم قیمت از 4.2 دلار تا 9.6 بود. برای یک برد با ظاهر کاملا یکسان (006c )

مسلما برد ارزانتر دارای کیفیت قطعات پائین تر و خرابی بیشتر است
ممنون ، می تونند به گرافیک ، پاور ، یا مین بورد آسیب بزنند یا فقط خودشون زودتر خراب میشند؟ پیشنهاد شما همون مدل 4 خازن و 6 پین هست؟

nima_hl
16-07-17, 09:24
ممنون ، می تونند به گرافیک ، پاور ، یا مین بورد آسیب بزنند یا فقط خودشون زودتر خراب میشند؟ پیشنهاد شما همون مدل 4 خازن و 6 پین هست؟

بله میتونند به گرافیک آسیب برسونند

تا اونجا که تحقیق کردم فعلا بهترین مدل (از نظر طول عمر خود رایزر ) همون مدل است که فرمودید

این مدل بین ماینرها عمومیت زیادی دارد

ABC.ABC
16-07-17, 10:23
بله میتونند به گرافیک آسیب برسونند

تا اونجا که تحقیق کردم فعلا بهترین مدل (از نظر طول عمر خود رایزر ) همون مدل است که فرمودید

این مدل بین ماینرها عمومیت زیادی دارد
ممنونم پس از همین مدل باز تهیه می کنم انشاالله که کمترین ریپل رو هم داشته باشند تا کارت گرافیک هم بیشترین عمر رو داشته باشه
:11():