PDA

مشاهده نسخه کامل : نقطه های سیاه رو کاغذ

saeed450
06-07-17, 09:07
سلام . من پرینتر اچ پی 3050 (سه کاره ) دارم ..اما مدتیه پرینت و کپی رو بالا و وسط و پایین خط یا نقطه های سیاه میندازه ... کارتریج شارژ کنم درست میشه ؟ چون چهار پنج سالی هست شارژ نشده ! :1. (29):

علی حسنی
06-07-17, 10:47
به احتمال زیاد مشکل از درام دستگاه هست ، و باید هنگام شارژ عوض بشه
ولی ممکنه از جای دیگه هم باشه که باید قبل از تعویض چک بشه

البته اگه لکه ها زیاد آزار دهنده نیستند بهتره درام رو عوض نکنید (اگه فابریک هست) چرا که مدلهای طرح زیاد کار نخواهند کرد

sfmth
06-07-17, 11:04
کارتریج رو دربیارین یه مقدار به سمت چپ و راست تکونش بدین احتمالش هست درست بشه
اگه نشد شارژش کنین اگه بازهم نشد درام رو عوض کنین یا بدین تمیزش کنن

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

saeed450
06-07-17, 13:07
به احتمال زیاد مشکل از درام دستگاه هست ، و باید هنگام شارژ عوض بشه
ولی ممکنه از جای دیگه هم باشه که باید قبل از تعویض چک بشه

البته اگه لکه ها زیاد آزار دهنده نیستند بهتره درام رو عوض نکنید (اگه فابریک هست) چرا که مدلهای طرح زیاد کار نخواهند کرد

ممنون درام کدوم قسمت میشه ؟

نه هم لک میندازه هم خط

saeed450
06-07-17, 13:10
الان مدل سه کاره که قابلیت پرینت و کپی دو رو داشته باشه چی پیشنهاد میدید ؟

چون این مدل صفحه شیشه ای نداره و فقط از روی کاغذ کپی یا اسکن میگیره .. از روی شناسنامه یا کتاب نمیشه اسکن یا کپی کرد

sfmth
06-07-17, 13:14
الان مدل سه کاره که قابلیت پرینت و کپی دو رو داشته باشه چی پیشنهاد میدید ؟

چون این مدل صفحه شیشه ای نداره و فقط از روی کاغذ کپی یا اسکن میگیره .. از روی شناسنامه یا کتاب نمیشه اسکن یا کپی کرد
شما با دوربین گوشیتون هم میتونین به راحتی اسکن کنین و به پی دی اف تبدیلش کنین
نرم افزار quick pdf scanner رو خودم استفاده میکنم خوبه و نیازی به تهیه اسکنر نیست
حتی یک استارتاپ ایرانی هم بود که یک جعبه مقوایی و یک نرم افزار میفروختن برای سریعتر اسکن کردن یادم نیست اسمش چی بود اگه خواستین براتون پیدا میکنم

sfmth
06-07-17, 13:15

نه هم لک میندازه هم خط
درام اون رولی هستش که توی کارتریج هست

علی حسنی
06-07-17, 13:28

نه هم لک میندازه هم خط

بهتره بدید یه تعمیر کار براتون شارژ کنه (درام یه استوانه معمولا سبز یا مشکی متصل به کارتریح هست که تو پرینتر های لیزری وجود داره)

پرینتر شما لیزری هست دیگه آره ؟ چون دو مدل 3050 داریم که یکیش جوهر افشانه :

20627

20626

پرینتر چهارکاره سیاه سفید دو رو زن هم می تونید مدل HP MFP M 427 fdn یا HP MFP M 426 fdn
رو انتخاب کنید که اگه قیمتش براتون زیاده شماره های پایین ترش هم موجوده

saeed450
08-07-17, 08:59
شما با دوربین گوشیتون هم میتونین به راحتی اسکن کنین و به پی دی اف تبدیلش کنین
نرم افزار quick pdf scanner رو خودم استفاده میکنم خوبه و نیازی به تهیه اسکنر نیست
حتی یک استارتاپ ایرانی هم بود که یک جعبه مقوایی و یک نرم افزار میفروختن برای سریعتر اسکن کردن یادم نیست اسمش چی بود اگه خواستین براتون پیدا میکنم

برای کافی نت هست :)

m4m4d
08-07-17, 14:21
من چند وقتی هست دارم بررسی میکنم مدل های مختلف رو این 3 مدل مناسب هست به نظرم
HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw
HP LaserJet Pro Multifunction M426fdw
HP color LaserJet Pro MFP M277DW
من خودم تصمیم دارم گزینه اول رو تهیه کنم

saeed450
08-07-17, 20:58
بهتره بدید یه تعمیر کار براتون شارژ کنه (درام یه استوانه معمولا سبز یا مشکی متصل به کارتریح هست که تو پرینتر های لیزری وجود داره)

20627

20626

پرینتر چهارکاره سیاه سفید دو رو زن هم می تونید مدل HP MFP M 427 fdn یا HP MFP M 426 fdn

نه همون مدل اولی جوهر افشان هست (سفید رنگ) :(

saeed450
08-07-17, 21:02

20627

20626

نه این مدلا گرون هستند --- چیزی زیر هفتصد هشتصد گیرم نمیاد ؟ اینایی که تو دیوار گذاشتن یا پرینترای دست دوم بخرم نظرتون چیه ؟

علی حسنی
08-07-17, 21:50
نه همون مدل اولی جوهر افشان هست (سفید رنگ) :(

مدل اولی لیزری هست

- - - Updated - - -

نه این مدلا گرون هستند --- چیزی زیر هفتصد هشتصد گیرم نمیاد ؟ اینایی که تو دیوار گذاشتن یا پرینترای دست دوم بخرم نظرتون چیه ؟

من تاکید می کنم پرینتر دسته دوم نخرید مگر بتونید سالم بودن اون رو خودتون چک کنید و صرفا با گفته فروشنده یا چک کردن کنتور دستگاه نمیشه روی خوب بودن دستگاه نظر داد

saeed450
09-07-17, 14:17
مدل اولی لیزری هست

- - - Updated - - -

من تاکید می کنم پرینتر دسته دوم نخرید مگر بتونید سالم بودن اون رو خودتون چک کنید و صرفا با گفته فروشنده یا چک کردن کنتور دستگاه نمیشه روی خوب بودن دستگاه نظر داد

کارتریج تازه شارژ کردم و مشکل حل شد ... فقط نمی دونم چرا نسبت به قبل کم رنگ تر میزنه !

به نظرتون خوبه این دستگاه بزارم برای پرینت و برای کارهای کپی یا اسکن یه دستگاه جداگانه و ارزون تر بخرم ؟ (که بتونه از روی کتاب کپی یا اسکن کنه)

saeed450
09-07-17, 22:40
با توجه به اینکه الان پرینتر سیاه سفید دارم تصمیم گرفتم که یک پرینتر رنگی بگیرم و این سه تا مدل (هم دو رو میزنه - هم رنگی) رو با توجه به بودجم انتخاب کردم :

پرینتر چندکاره جوهرافشان اچ پی مدل OfficeJet 7612پرينتر چندکاره و مخصوص چاپ عکس کانن مدل PIXMA MG5740پرينتر مخصوص چاپ عکس کانن مدل PIXMA iP7240
که این اخری که قیمتش هم از همه کمتره قابلیت چاپ روی سی دی هم داره - ولی اون اولی سایز a3 رو هم میزنه ---

میشه راهنماییم کنید شما که تجربه بیشتری دارید

علی حسنی
10-07-17, 09:32
کارتریج تازه شارژ کردم و مشکل حل شد ... فقط نمی دونم چرا نسبت به قبل کم رنگ تر میزنه !

به نظرتون خوبه این دستگاه بزارم برای پرینت و برای کارهای کپی یا اسکن یه دستگاه جداگانه و ارزون تر بخرم ؟ (که بتونه از روی کتاب کپی یا اسکن کنه)

بعد از شارژ فابریک دستگاه(اولین شارژ ) ، رنگ چاپ افت پیدا می کنه که این طبیعیه

برای کپی معمولی (مثل کتاب و جزوه و ... ) بهتره یه دستگاه سیاه و سفید لیزری بگیرید که هم براتون هزینه مصرفی زیادی نداشته باشه هم سرعت بالاتر و ...

علی حسنی
10-07-17, 09:49
با توجه به اینکه الان پرینتر سیاه سفید دارم تصمیم گرفتم که یک پرینتر رنگی بگیرم و این سه تا مدل (هم دو رو میزنه - هم رنگی) رو با توجه به بودجم انتخاب کردم :

پرینتر چندکاره جوهرافشان اچ پی مدل OfficeJet 7612

پرينتر چندکاره و مخصوص چاپ عکس کانن مدل PIXMA MG5740

پرينتر مخصوص چاپ عکس کانن مدل PIXMA iP7240

که این اخری که قیمتش هم از همه کمتره قابلیت چاپ روی سی دی هم داره - ولی اون اولی سایز a3 رو هم میزنه ---

میشه راهنماییم کنید شما که تجربه بیشتری دارید

خوب هر کدوم از اینها مزایا و معایب خاص خودش رو داره مثلا :
کبفیت سومی از همه بالاتر هست ولی خوب تک کاره هست
پرینتر 5740 هم قابلیت نصب مخزن رو نداره و قیمت مصرفی جوهر به ازای هر پرینت براتون گرون در میاد
مشکل 7612 حجم زیاد دستگاه و 4 رنگ بودن اونه

در کل این که برای چه کاری بخواین و بین سرعت کار ، کیفیت و قیمت کدوم براتون مهمتره می تونید یکی رو انتخاب کنید (البته اینها همه پرینتر های خانگی اداری هستند و نباید انتظارات زیادی رو ازشون داشت )

saeed450
10-07-17, 14:43
خوب هر کدوم از اینها مزایا و معایب خاص خودش رو داره مثلا :
کبفیت سومی از همه بالاتر هست ولی خوب تک کاره هست
پرینتر 5740 هم قابلیت نصب مخزن رو نداره و قیمت مصرفی جوهر به ازای هر پرینت براتون گرون در میاد

در کل این که برای چه کاری بخواین و بین سرعت کار ، کیفیت و قیمت کدوم براتون مهمتره می تونید یکی رو انتخاب کنید (البته اینها همه پرینتر های خانگی اداری هستند و نباید انتظارات زیادی رو ازشون داشت )

ببخشید این خصوصیت که صفحه شیشه ای داشته باشند و کتاب و جزوه بشه باهاش کپی یا اسکن کرد رو با چه اصطلاحی تو مشخصات فنی دستگاه قید میکنند ؟ (فارسی یا انگلیسی)

چون تو سایت ها و ازروی شکل دستگاه ها نمی تونم بفهمم که این قابلیت رو دارند یا نه .

saeed450
10-07-17, 14:55

4 رنگ بودن چه مشکلی ایجاد میکنه ؟ مگه همه رنگی ها 4 رنگ نیستن ؟

عمده کار پرینت سیاه سفیدم رو که همون 3050 انجام میده این مدل 7612 رو برای کپی سیاه سفید از روی کتاب یا جزوه و هر از گاهی پرینت رنگی میخوام بگیرم .. گزینه خوبی هست به نظرتون ؟

علی حسنی
10-07-17, 17:56
ببخشید این خصوصیت که صفحه شیشه ای داشته باشند و کتاب و جزوه بشه باهاش کپی یا اسکن کرد رو با چه اصطلاحی تو مشخصات فنی دستگاه قید میکنند ؟ (فارسی یا انگلیسی)

.

قسمت صفحه شیشه ای که روی قسمت اپتیک دستگاه قرار داره میز اسناد (orginal table) نامیده میشه ولی تو مشخصات فنی ذکر نمیشه (جز مشخصات فنی دستگاه نیست) ، از روی شکل ظاهری دستگاه کاملا مشخص هست .

4 رنگ بودن باعث پایین تر اومدن کیفیت میشه و تو چاپ عکس ها ، رنگهای واقعی رو تولید نمی کنه (ولی برای کپی های معمولی قابل قبوله)

saeed450
10-07-17, 20:58
قسمت صفحه شیشه ای که روی قسمت اپتیک دستگاه قرار داره میز اسناد (orginal table) نامیده میشه ولی تو مشخصات فنی ذکر نمیشه (جز مشخصات فنی دستگاه نیست) ، از روی شکل ظاهری دستگاه کاملا مشخص هست .

4 رنگ بودن باعث پایین تر اومدن کیفیت میشه و تو چاپ عکس ها ، رنگهای واقعی رو تولید نمی کنه (ولی برای کپی های معمولی قابل قبوله)

حالا این 7612 گزینه مناسبی هست ؟ با توجه به نیازی که گفتم

علی حسنی
10-07-17, 23:09
حالا این 7612 گزینه مناسبی هست ؟ با توجه به نیازی که گفتم

اگه منظورتون از نیاز کافینت هست نه ولی برای خونه یا ادره آره

سرعت این پرینتر 8 صفحه در دقیقه هست حالا خودتون فرض کنید یه جزوه درسی یا یک کتاب چقدر طول میکشه ، اینجوری نه برای شما میصرفه نه مشتری راضی می مونه

معمولا سرعت کار پرینتر و کپی که برای مغازه به کار گرفته می شه بین 30 تا 40 برگ باید باشه (حداقل ) - مدلهای حرفه ای تر 120 برگ در دقیقه هستند .

ولی اگه واقعا کارتون کمه یا برای شروع کار می خواید می تونه مناسب باشه .

saeed450
11-07-17, 15:49
اگه منظورتون از نیاز کافینت هست نه ولی برای خونه یا ادره آره

سرعت این پرینتر 8 صفحه در دقیقه هست حالا خودتون فرض کنید یه جزوه درسی یا یک کتاب چقدر طول میکشه ، اینجوری نه برای شما میصرفه نه مشتری راضی می مونه

معمولا سرعت کار پرینتر و کپی که برای مغازه به کار گرفته می شه بین 30 تا 40 برگ باید باشه (حداقل ) - مدلهای حرفه ای تر 120 برگ در دقیقه هستند .

ولی اگه واقعا کارتون کمه یا برای شروع کار می خواید می تونه مناسب باشه .

از روی جزوه یا کتاب خودش تاخیر ایجاد میکنه ( چون هی باید بلند کنی و بزنی صفحه بعد :) ) منظور شما پرینت یا کپی پشت سر هم هست در دقیقه ؟

مراجعات کپی و جزوه اونقدرا هم زیاد نیست ، نمی دونم حالا اگه مدلی تا یک تومن (سرعت بالاتر) که این امکانات داشته باشه بهم معرفی کنید (رنگی -a3 - میز اسناد - دورو زن)

saeed450
11-07-17, 21:57
ببخشید اینکه لیزری باشه یا جوهر افشان مهمه ؟ چون این 7612 رو پرسیدم گفتن هزینه جوهرش خیلی بالا هست و مقرون به صرفه نیست

ظرفیت کارتریج رو با چه عبارتی در مشخصات فنی ذکر می کنند ؟

علی حسنی
12-07-17, 09:20
ببخشید اینکه لیزری باشه یا جوهر افشان مهمه ؟ چون این 7612 رو پرسیدم گفتن هزینه جوهرش خیلی بالا هست و مقرون به صرفه نیست

مهمه ، هر کدوم برای یه کاری و یه کاربری ساخته شده
کارکرد کارتریج مشکی اون در حالت عادی 400 صفحه و کارتریج رنگی 330 صفحه هست که با احتساب مصرف جوهر اصلی مقرون به صرفه نیست .
همونطور که قبلا گفته شد شما باید روی دستگاه تانک نصب کنید تا قیمت جوهر مصرفیتون به شدت بیاد پایین

ولی خوب واقعا اینکه بخواین دستگاه رنگی جوهر افشان رو بگیرید برای کپی سیاه و سفید واقعا نمی صرفه

saeed450
12-07-17, 14:14
مهمه ، هر کدوم برای یه کاری و یه کاربری ساخته شده
کارکرد کارتریج مشکی اون در حالت عادی 400 صفحه و کارتریج رنگی 330 صفحه هست که با احتساب مصرف جوهر اصلی مقرون به صرفه نیست .
همونطور که قبلا گفته شد شما باید روی دستگاه تانک نصب کنید تا قیمت جوهر مصرفیتون به شدت بیاد پایین

ولی خوب واقعا اینکه بخواین دستگاه رنگی جوهر افشان رو بگیرید برای کپی سیاه و سفید واقعا نمی صرفه

نه خب پرینتر 3050 خودمم هم هست .. همون طور که قبلا عرض کردم پرینتری میخام که نیاز چاپ رنگی و میز اسنادم رو برطرف کنه (استفاده زیادی با این دو مورد ندارم)

که البته این خصوصیت میز اسناد اسمش flatbed هست که هیچ کدوم از اینایی که نام بردم ندارن :)