PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای نصب واتر کولر گرین

.exe
03-07-17, 22:34
سلام، میخواستم واتر کولر گرین رو روی کیس z4 نصب کنم تو نصب فیزیکیش مشکلی ندارم ولی دقیقا نمیدونم کانکتور فنهارو به کدوم قسمت مادربورد متصل کنم مینم asus p6t و سی پی یو core i7 920 هست.
مینم کلا ۴تا جای فن داره که تو عکس مشخص کردم و فقط فن cpu چهار پینه از طرفی فنهای واتر ۴پینه فن بلاک هم ۳پینه اون تبدیل تو عکس هم دقیقا نمیدونم برای چیه!
از طرف دیگه کنترلر فن خود کیس هم هست.
راستش یکم گیج شدم نمیدونم چیو به چی وصل کنم:1. (27): لطفا عزیزانی که واردن راهنمایی کنن.

sfmth
03-07-17, 22:42
واتر رو به سوکت فن سیپیو وصل کن
اون دوتا فن رادیاتور رو به اون تبدیله وصل کن تا یکی بشن بعد اون یکی رو بزن تو سوکت کنار رم
دوتا فن جلوی کیس رو وصل کن به یه کنترلر کیس
فن پشت کیس رو هم وصل کن به یه کنترلر دیگه

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

اخر سر هم از سیستمت بعد اینکه روشنش کردی عکس بده ببینیم سیستمتو :D

.exe
03-07-17, 23:06
ممنون از اینکه راهنمایی کردید فقط دوتا سوال پیش اومد:
اول اینکه کابل واتر بلاک ۳پینه در حالیکه سوکت فن سی پی یو ۴پینه. از این نظر مشکلی نیست؟
دوم اینکه اون کابل تبدیل ۴پینه در صورتیکه سوکت فن کنار رمها که شما فرمودید به اون وصلش کنم، ۳پینه که کنارشم نوشته pwr fan

AMD>INTEL
03-07-17, 23:07
اون تبدیل 2 به یک هست . اگر جا برای کانکتور فن روی برد نباشه . میتونی دو تا از فیشهای واتر را به اون وصل کنی بعد به برد بزنی .

sfmth
03-07-17, 23:07
ممنون از اینکه راهنمایی کردید فقط دوتا سوال پیش اومد:
اول اینکه کابل واتر بلاک ۳پینه در حالیکه سوکت فن cpu ۴پینه. از این نظر مشکلی نیست؟
دوم اینکه اون کابل تبدیل ۴پینه در صورتیکه سوکت فن کنار رمها که شما فرمودید به اون وصلش کنم، ۳پینه که کنارشم نوشته pwr fan
اها من اشتباه خوندم پس جاشونو عوض کنین

.exe
03-07-17, 23:17
اها من اشتباه خوندم پس جاشونو عوض کنین

یعنی کابل واتر بلاکو بزنم به کانکتور pwr کنار رمها و کابل فنهای رادیات هم از طریق اون تبدیله بزنم به فن ۴پین سی پی یو، درسته؟

sfmth
03-07-17, 23:18
یعنی کابل واتر بلاکو بزنم به کانکتور pwr کنار رمها و کابل فنهای رادیات هم از طریق اون تبدیله بزنم به فن ۴پین سی پی یو، درسته؟
بله

.exe
03-07-17, 23:23
مرسی، تموم شد عکسشو میزارم:1. (20):

.exe
03-07-17, 23:36
فقط اون تبدیله یکی از سری هاش ۳تا سوزن داره. باید همینجوری باشه؟

AMD>INTEL
03-07-17, 23:50
فقط اون تبدیله یکی از سری هاش ۳تا سوزن داره. باید همینجوری باشه؟

مشکلی نداره . سشه پین اصلی درسته

.exe
04-07-17, 00:03
ببخشید یه سوال دیگه
بعضیا میگن بهتره برق پمپ مستقیم از پاور گرفته بشه از طریق تبدیل، که هم جریان برق بدونه نوسان باشه و هم اینکه به مادربرد فشار کمتری بیاد. درسته؟

AMD>INTEL
04-07-17, 00:04
ببخشید یه سوال دیگه
بعضیا میگن بهتره برق پمپ مستقیم از پاور گرفته بشه از طریق تبدیل، که هم جریان برق بدونه نوسان باشه و هم اینکه به مادربرد فشار کمتری بیاد. درسته؟

نه مشکلی ایجاد نمیشه . این قطعات با استاندارد طراحی شده است .

.exe
07-07-17, 11:21
واتر رو به سوکت فن سیپیو وصل کن
اون دوتا فن رادیاتور رو به اون تبدیله وصل کن تا یکی بشن بعد اون یکی رو بزن تو سوکت کنار رم
دوتا فن جلوی کیس رو وصل کن به یه کنترلر کیس
فن پشت کیس رو هم وصل کن به یه کنترلر دیگه

اخر سر هم از سیستمت بعد اینکه روشنش کردی عکس بده ببینیم سیستمتو :D

سلام، کولر رو بالاخره بستم یه چند روزی مسافرت بودم نشد عکس بزارم.همونطور که تو عکسا هست کابل فنهای رادیات رو با تبدیل به سوکت فن سی پی یو زدم و فن بلاک هم به سوکت کناری مادربورد.
فقط پشت کیس یه فضای خالی بین سوکتهای مادربورد و دیواره کیس هست که نمیدونم تاثیر منفی تو تهویه کیس داره یا نه؟
اگر ایرادی تو کار هست ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن.

AMD>INTEL
07-07-17, 12:03
سلام، کولر رو بالاخره بستم یه چند روزی مسافرت بودم نشد عکس بزارم.همونطور که تو عکسا هست کابل فنهای رادیات رو با تبدیل به سوکت فن سی پی یو زدم و فن بلاک هم به سوکت کناری مادربورد.
فقط پشت کیس یه فضای خالی بین سوکتهای مادربورد و دیواره کیس هست که نمیدونم تاثیر منفی تو تهویه کیس داره یا نه؟
اگر ایرادی تو کار هست ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن.

همیشه I/O SHEILD COVER را موقع اسمبل نصب کنید . چون خودش یک حالت محافظ برای پورت ها ایجاد میکنه .
وضعیت دمای پردازنده در حالت IDLE-LOAD به چه شکل است .

.exe
07-07-17, 12:34
همیشه I/O SHEILD COVER را موقع اسمبل نصب کنید . چون خودش یک حالت محافظ برای پورت ها ایجاد میکنه .

اوه اوه عجب سوتی دادم:whistle:
پس باید دوباره ببندم.
دمای لود نگرفتم هنوز ولی دمای بیکاری حدود ۳۴، ۳۵

AMD>INTEL
07-07-17, 12:42
اوه اوه عجب سوتی دادم:whistle:
پس باید دوباره ببندم.
دمای لود نگرفتم هنوز ولی دمای بیکاری حدود ۳۴، ۳۵

اوکی ببندی اون رو بهتره

.exe
07-07-17, 15:55

دمای سی پی یو بعد از حدود ۵-۶ دقیقه تست استرس cpu-z تا ۵۴ درجه بالا رفت.
ولی نمیدونم چرا نمایشگر روی بلاک تو همون لحظه ۳۶ درجه رو نشون میداد!طبیعیه؟

AMD>INTEL
07-07-17, 16:02
دمای سی پی یو بعد از حدود ۵-۶ دقیقه تست استرس cpu-z تا ۵۴ درجه بالا رفت.
ولی نمیدونم چرا نمایشگر روی بلاک تو همون لحظه ۳۶ درجه رو نشون میداد!طبیعیه؟

خیلی حساس نباشید . این درجه برای تابستان طبیعی هست .