PDA

مشاهده نسخه کامل : پیدا کردن حجم یک سایت

ramin1000
03-07-17, 10:12
سلام

چطوری می شه حجم یک سایت رو پیدا کرد

برای مثال می خوام بدونم حجم سایت لیون کامپیوتر چقدره منظورم ظرفیت هاست اون نیست منظورم حجم اطلاعاتی است که در این سایت گذاشته شده (حجم متن ها و عکس ها و ...)

از آقا آرمین هم می خوام اگه می تونه یه کمکی بکنه این سوال برام خیلی مهمه

الان یکسری سایت ها هستن فقط حجم یک صفحه رو برات حساب می کنن کل یک سایت رو نتونستم پیدا کنم

AtrafNET
03-07-17, 10:25
سلام
اگه از فایرفاکس استفاده میکنی این افزونه رو نصب کن تا حجم هر سایت و صفحه ای که باز میکنی رو پایین مرورگر نشون بده.
اگه حجم کامل یه سایت هم خواستی یه بار Ctrl+F5 روی صفحه اصلیش بزن تا همه فایل هاش از صفر لود بشه و ببینی این افزونه چه حجمی رو تشخیص میده.

Only the registered members can see the link

مرورگر اپرا هم فکر کنم پیش فرض نمایش حجم هر صفحه رو تو Addressbar خودش داره فقط کروم رو نمی دونم چطوریه چون این افزونه برای کروم نیست متاسفانه.

ravegoat
03-07-17, 10:27
با سلام دوست عزیز،

اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم، سایت GTmetrix (Only the registered members can see the link) ابزاری بسیار مناسب برای تحلیل وب سایت ها از لحاظ سرعت هستش. پس از تحلیل اگر به زبانه ی Waterfall تشریف ببرید، با جزییات به شما گفته میشه که هر یک از اجزای سایت چه حجمی رو به خودشون اختصاص دادن.

موفق باشید
آرمین

ramin1000
03-07-17, 10:46
اینا حجم صفحه اول یک سایت یا صفحه ای که درونش هستیم رو نشون میده

هیچکدوم کار نمی کنن ولی به نظرم سایتی که آقا آرمین معرفی کردن حجم صفحه اول رو درست نشون میده ولی افزونه اشتباهه

20564

20565

من حجم کل سایت لیون رو می خوام مثلا یک گیگ و نیم یا 3 گیگ اطلاعات روشه (ظرفیت هاستش رو هم نمی خوام مثلا شابد ظرفبت هاستش 10 گیگ باشه اون برام مهم نیست)

حدودش رو بگه برام کافیه

ravegoat
03-07-17, 11:26
اینا حجم صفحه اول یک سایت یا صفحه ای که درونش هستیم رو نشون میده

هیچکدوم کار نمی کنن ولی به نظرم سایتی که آقا آرمین معرفی کردن حجم صفحه اول رو درست نشون میده ولی افزونه اشتباهه

20564

20565

من حجم کل سایت لیون رو می خوام مثلا یک گیگ و نیم یا 3 گیگ اطلاعات روشه (ظرفیت هاستش رو هم نمی خوام مثلا شابد ظرفبت هاستش 10 گیگ باشه اون برام مهم نیست)

حدودش رو بگه برام کافیه
دوست عزیز،

بنده برداشتم این بود که ابزار هایی که شما تا به حال دیدید تنها homepage رو مورد بررسی می دهند. وگرنه اگر شما بخواهید حجم کل وب سایت رو به دست بیارید دو راه به ذهنم می رسه:

کل وب سایت رو با یک نرم افزار دانلود کنید که البته تنها فایل هایی رو دریافت خواهد کرد که لینکی بهشون وجود داشته باشه.
با یک Website Crawler (Only the registered members can see the link) توی وب سایت بخزید که اگر طراح وب سایت شخص هوشمند و باتجربه ای باشه این راه به شکست منجر میشه.

ramin1000
03-07-17, 11:36
دوست عزیز،

بنده برداشتم این بود که ابزار هایی که شما تا به حال دیدید تنها homepage رو مورد بررسی می دهند. وگرنه اگر شما بخواهید حجم کل وب سایت رو به دست بیارید دو راه به ذهنم می رسه:

کل وب سایت رو با یک نرم افزار دانلود کنید که البته تنها فایل هایی رو دریافت خواهد کرد که لینکی بهشون وجود داشته باشه.
با یک Website Crawler (Only the registered members can see the link) توی وب سایت بخزید که اگر طرح وب سایت شخص هوشمند و باتجربه ای باشه این راه به شکست منجر میشه.

آقا رامین روش اول که به نظرم منطقی نیست که 2 گیگ مثلا دانلود کنم که سودی نداره برام

تو روش دوم که روش خزیدنه آیا به اندازه همون 2 گیگ مثلا ترافیک مصرف می شه یا نه با مصرف ترافیک خیلی کم و زمان کم نتیجه رو نشون میده

ravegoat
03-07-17, 12:03
آقا رامین روش اول که به نظرم منطقی نیست که 2 گیگ مثلا دانلود کنم که سودی نداره برام

تو روش دوم که روش خزیدنه آیا به اندازه همون 2 گیگ مثلا ترافیک مصرف می شه یا نه با مصرف ترافیک خیلی کم و زمان کم نتیجه رو نشون میده
در مورد ترافیک نه الزاما. چون خزنده ها معمولا در تحلیل حجم فایل ها تنها مقدار /Content-Length رو از HTTP Response نشون میدن. دقیقا مثل نرم افزار مدیریت دانلود که به شما میگه که این فایل دو گیگ حجم داره ولی در عمل تا زمانی که دانلودش نکنید اون دو گیگ از ترافیک شما مصرف نمیشه.

در مورد زمان، کاملا متغیره! با توجه به ساختار درختی فایل های وب سایت و قدرت پردازشی سیستم شما، مقدار زمان تحلیل متفاوته. برای وب سایت های کوچک مثلا سایت یه شرکت که تنها اطلاعات تماس و چند تا محصول رو توی وب سایتش قرار داده، این زمان به چند دقیقه میرسه.

AtrafNET
03-07-17, 12:05

یه کار دیگه هم می تونید کنید به نظرم یه بار کش مرورگر رو کامل حذف کنید (می تونید از یه مرورگر دیگه که مرورگر اصلی تون نیست استفاده کنید) بعدش فقط اون سایت مورد نظر رو دونه دونه صفحاتش رو باز کنید.
وقتی همش لود شد برید تو پوشه کش مرورگرتون (تو گوگل سرچ کنید پوشه هر کدوم رو می تونید پیدا کنید) راست کلیک کنید و Properties بزنید ببینید حجمش چقدر شده.
چون اصولاً تمامی فایل های یه سایت با مرورگر دانلود نمیشه مثلاً ممکنه وقتی با نرم افزار هایی مثل HTTrack اقدام به دانلود کل سایت کنید یه سری فایل که فقط سایت بهشون لینک داده تا کاربر اگر خواست دانلود کنه هم دانلود بشه و سر همین قضیه حجم فایل های اضافی هم جزو حجم سایت میاد اما کش مرورگر فقط مواردیه که مرورگر برای نمایش سایت بهشون نیاز داره مثل HTML و CSS و تصاویر و فونت ها و...