PDA

مشاهده نسخه کامل : دوام SSD Samsung 850 Pro تا 9100 ترابایت !

SajjadKhati
27-06-17, 19:40
سلام
این چی میگه؟! :
SSDهای سری Samsung 850 Pro شگفتی آفریدند، دوام باورنکردنی 9,100 ترابایت! (Only the registered members can see the link)

پس SSD Samsung 850 Evo که نصف اش قدرت نوشتن داره (تا 70 یا 80 ترابایت) ، باید تا 4500 ترابایت بنویسه؟! :1. (27):
راسته؟
راستی این دوام هایی که نمیدونم توی سایت براشون ذکر شد یا هر چی (مثلا برای Samsung 850 Evo دوام 70 تا 80 ترابایت هست) ، جزء عمر مفیدش هست دیگه؟ درسته؟ یعنی خیلی بیشتر از اینا میتونه جزء عمرش محسوب بشه دیگه؟

ramin1000
27-06-17, 23:14
سلام
این چی میگه؟! :
SSDهای سری Samsung 850 Pro شگفتی آفریدند، دوام باورنکردنی 9,100 ترابایت! (Only the registered members can see the link)

پس SSD Samsung 850 Evo که نصف اش قدرت نوشتن داره (تا 70 یا 80 ترابایت) ، باید تا 4500 ترابایت بنویسه؟! :1. (27):
راسته؟
راستی این دوام هایی که نمیدونم توی سایت براشون ذکر شد یا هر چی (مثلا برای Samsung 850 Evo دوام 70 تا 80 ترابایت هست) ، جزء عمر مفیدش هست دیگه؟ درسته؟ یعنی خیلی بیشتر از اینا میتونه جزء عمرش محسوب بشه دیگه؟

آقا سجاد من این نتایج رو واقعی نمی دونم معلوم نیست که اینا تست رو چطور انجام دادن یعنی این سامسونگی که اینا تست کردن واقعا samsung 850 pro بوده یا یک نسخه ای از طرف سامسونگ برای تبلیغات

بعد این تست ها در سرایط کار صورت نمی گیره مثلا من سرعت هارد خودم رو تست کردم با نرم افزار زده مثلا 100 مگابایت رایت، اما در عمل 22 بیشتر رایت نمی کنه و توی فایل های iso تا 32 هم می ره

من هارد 120 شما رو قبلا خودم می خواستم بخرم دو نفر به صورت واقعی در خانه از این استفاده کرده بودن یکی تا 250 ترابایت رایت کرده بود و یکی تا 600 هم رفته بود که خراب شده بود

اما اونی که تا 250 رفته بود ننوشته بود که تا 250 خراب شده یا هنوز ادامه داره

یعنی به نظر من ssd شما 200 ترابایت رو رایت می کنه اگه درست استفاده کنی و تحت فشار و گرما قرارش ندی مخصوصا الان که تابستونه
در این صورت اگه روزی 100 گیگ رایت کنی 5 سال و 4 ماه و اگه روزی 50 گیگ رایت کنی 10 سال و 8 ماه عمر می کنه

بعد هم هر چی ssd حجمش میره بالاتر دوامش هم بیشتر می شه

این عکس samsung magician یکی از دوستان تو همین انجمنه که در حدود 300 روز بدست اومده

لینک (Only the registered members can see the link)

ایشون گیم ها رو روی ssd بازی می کنه بنابراین اگه ما فرض رو همون 75 ترابایت بگیریم و ایشون با همین شرایط به کارش ادامه بده ssd ایشون 3 سال دیگه حداقل کار می کنه

تقریبا روزی 50 گیگ رایت کرده و اگه فرض کنیم 150 ترابایت عمر کنه با یک سال اول کلا 7 سال این ssd عمر می کنه

خبات کریمی
28-06-17, 08:24
سلام
این چی میگه؟! :

راسته؟

سلام دوست گرامی
خیر نمیشه چنین نتیجه ای گرفت. نوع تراشه های بکار رفته کاملاً متفاوته.
نه لزوما، اینها یه جورایی عمر تضمینیه.
فرضا که SSD شما 5 سال هم گارانتی داشته باشه. اگه تو یک هفته به این حجم از نوشتن برسی دیگه گارانتی باطل میشه و کار ندارن یک هفته است خریدی.

SajjadKhati
29-06-17, 09:53
ممنون از هر دو
بعد اینکه من هنوز دقیق متوجه نشدم که ssd رو defragment کنم یا نه؟! اشکال داره دیفرگمنت کردنش؟

mohsen.01
12-07-17, 06:57
ممنون از هر دو
بعد اینکه من هنوز دقیق متوجه نشدم که ssd رو defragment کنم یا نه؟! اشکال داره دیفرگمنت کردنش؟

یه جایی خوندم نباید این کار رو کرد

DOOM999
12-07-17, 08:27
ممنون از هر دو

ssd رو باید trim کرد سجاد جان .Defrag برای hdd البته ویندوز 8و10 خودش دستور تریم رو داره برای ssd