PDA

مشاهده نسخه کامل : [ویدئو] - شروع ماینینگ به کمک Claymore و استخراج اتریوم!!

TechBaMohsen
27-06-17, 15:40
Only the registered members can see the link

با دنبال کردن دنیای پول های الکترونیکی ، واقعا میشه درآمد خوبی داشت.نیاز به تلاش برای درک بازار این سکه ها و همینطور خرج وقت روی سکه ای که احتمال پیشرفتش هست.
بودند کسانیکه با تلاش و هوش خوبی که داشتن، براحتی ازین راه کسب درآمد خوبی داشتند.
:11():

mohsen1367
27-06-17, 19:29
سلام
با چه سیستمی هش ریت 21 مگا گرفتی ؟

TechBaMohsen
27-06-17, 21:35
سلام
با چه سیستمی هش ریت 21 مگا گرفتی ؟
سلام.
با RX 470 یک کوچولو آورکلاک. 70وات مصرف.
:11():

mohsen1367
27-06-17, 21:41
خیلی کمه
بااین کارت ۲۱ مگاهش !!!!
در بدترین حالت ممکن باید ۱۰ برابر این عدد باشه

TechBaMohsen
27-06-17, 22:04
خیلی کمه
بااین کارت ۲۱ مگاهش !!!!
در بدترین حالت ممکن باید ۱۰ برابر این عدد باشه
نه محسن جان.همین مقدار هش ریت درسته.ماکزیمم هش با این کارت حدود 27 هست با مُد بایوس.
:great:

ramin1000
27-06-17, 22:51
سلام

یکسری سوال است که برام ایجاد شده

1- اگه 6 عدد کارت RX 470 داشته باشیم بدون اورکلاک در هر ساعت چند مگاهش تولید می کنه

2- آیا می شه یک سیستم با 6 کارت Rx 470 بیست و چهار ساعت روز و 365 روز سال روشن باشه برای تولید مگاهش

میزان خرابی و آسیب دیدن قطعات چقدر خواهد بود و یا عمر قطعات چه مدت خواهد بود

آیا اگه از خنک کننده های خوب استفاده کنیم شرایط فرق میکنه

3- اگه بخواهیم سیستم اسیب نبینه بهتره مثلا هر 10 ساعت 2 ساعت سیستم رو خاموش کنیم که در این صورت در روز 20 ساعت می تونه کار کنه

4- اگه فرض کنیم سیستم 24 ساعت در روز و 365 روز سال روشن باشه چقدر پول برق میاد با RX 470

5- بهترین کارت گرافیک ز نظر قیمت و بازدهی فعلا همین RX 470 است و اگه هست دقیقا کدام برندش

6- بهترین سایت و بهترین پول الکترونیکی و بهترین نرم افزار از بین تمامی آنها کدام است که مگاهش بیشتری تولید می کنه و می شه راحت پولمون رو به حساب بانکی خودمون انتقال بدیم

SajjadKhati
27-06-17, 23:24
سلام آقا محسن . خسته نباشی . آموزش خوبی بود . ممنون :11():
منم یه سئوال دارم
توی فیلم قبلی حدودا گفتی (چون دقیقا متوجه نشدم) ماینینگ یعنی اینکه پول رو امن تر کنیم با پردازشی که کامپیوتر انجام میده . خوب اگه پردازش هست ، به نظر میرسه که باید بر عهده ی سی پی یو باشه نه گرافیک .
گرافیک که پردازش تصویر میکنه . مگه به opengl و directx و این رابط ها بستگی داره و پردازش میشه؟!

TechBaMohsen
27-06-17, 23:44
1) حدود 120 مگا هَش.
2) بله، همین کارم دارن میکنن. بررسی نکردم ولی عموما خاموش نمیشن. دمای کارت گرافیک زیر 60درجه باشه خوبه با آورکلاک امکان پذیره، فشار خاصی بهش نمیاد و فقط عمر معمولِش تمام میشه ( 5سال مداوم در حالت ایده آل برای آی سی ها در دمای 55درجه، کمتر هم میشه قطعا.)
3) فکر میکنم Power On و Power Off تاثیر بدتری داشته باشه تا Steady work یا همون روشن بودن مداوم.
4) حدود 9میلیون وات ساعت ( 9MW/H) با توجه به قیمت هر کیلو وات ساعت در حداکثر نرخ برق ایران (300تومان هر 1000وات ساعت) میشه 2میلیون و 700هزار تومان، توی استان های گرم در فصل تابستان حدود 300هزار تومان.
5) همین هست. برند سافایر.بدلیل چیپ مموری بهتر و مُد شدن راحت تر بایوس، تا 27مگاهش میشه بوجود آورد.
6) بهترین سایت منظور همون بهترین استخر هست، استخر Ethermine.org
بهترین پول الکترونیکی برای ماینینگ برای کارت گرافیک در حال حاظر اتریوم هست، سپس اتریوم کلاسیک.
بهترین نرم افزار از بینشون، Claymore هست، سپس ethminer ، ولی تقریبا هر دو یک هش ریت میدن، فقط کلیمور امکانات بیشتری داره مثل قطع فشار روی کارت گرافیک اگر دما به فلان رسید، و خیلی موارد دیگه.

محاسبه گر قدرت و میزان درآمد:

(کارت گرافیک در سکه های دیگر، هش ریت ـش فرق میکنه با اتریوم و اتریوم کلاسیک)

ورود به این عرصه رو فقط برای کسانیکه اطلاعات بسیار خوبی از سخت افزار و دنیای پول های الکترونیکی و بازار این سکه ها دارن، پیشنهاد میدم.

سلام آقا محسن . خسته نباشی . آموزش خوبی بود . ممنون
منم یه سئوال دارم
توی فیلم قبلی حدودا گفتی (چون دقیقا متوجه نشدم) ماینینگ یعنی اینکه پول رو امن تر کنیم با پردازشی که کامپیوتر انجام میده . خوب اگه پردازش هست ، به نظر میرسه که باید بر عهده ی سی پی یو باشه نه گرافیک .
گرافیک که پردازش تصویر میکنه . مگه به opengl و directx و این رابط ها بستگی داره و پردازش میشه؟!

سلام سجاد جان.
ماینینگ داریم تا ماینینگ.بیت کوین خیلی خوب روی سی پی یو هم جواب میداد، برخی از پول ها مثل XMR الگوریتمش جوریه که روی سی پی یو هم جواب میده کم و بیش مثلا روی گرافیک 600 هش قدرت داره و روی سی پی یو 300 هَش.
ولی اتریوم الگوریتمش جوریه که حداقل به 2گیگابایت حافظه پرسرعت نیاز داره و مجموعه ی زیادی از پردازشگر ها، و ترافلاپس رووش تاثیر بسیار مهمی میزاره و همینطور هسته های پردازشی که معمولا در AMD بیشتر از انویدیا هست.
قدرت اصلی کارت گرافیک در محاسبه Flop هست، خودت هم دیدی که مثلا رایزن7 با 8هسته و 16رشته، نهایت 330گیگافلاپس تولید میکنه، ولی کارت گرافیک Rx460 حدود 2100 گیگافلاپس! با این تفاسیر و اینکه پهنای باند مموری در گرافیک وحشتناک بالاتر از سی پی یو هست:
در اتریوم، با کارت RX470 روی گرافیک حدود 25مگاهَش میشه گرفت، ولی با بهترین سی پی یو، 1مگاهَش هم نمیشه بدست آورد.

محاسبات هر سکه با سکه ی دیگر، فرق میکنه.:11():

mohsen1367
27-06-17, 23:45
نه محسن جان.همین مقدار هش ریت درسته.ماکزیمم هش با این کارت حدود 27 هست با مُد بایوس.
:great:
آخه تو سایت gpuboss زده هش ریت ۵۱۲ مگاهش

ramin1000
28-06-17, 00:10
سلام آقا محسن . خسته نباشی . آموزش خوبی بود . ممنون :11():
منم یه سئوال دارم

آقا سجاد فکر می کنم که این به سازمان فضایی ناسا و سازمان هوا فضای آمریکا ربط داره و اونا می خوان یکسری اطلاعات رو پردازش کنن که به تصویر مربوط می شه اما حتی ابر کامپیوترها هم نمی تونن چون هزینه ساختشون خیلی بالاست و از نظر هزینه راحت تر اینه که از سیستم های کاربرهای سرتاسر دنیا استفاده کنن و ارزونتر براشون تموم می شه

یعنی هر کسی یک قسمت از یک پازل رو پردازش می کنه مثل internet download manager که چند پارت می کنه ولی در آخر یک فایل کامل می شه

ضمن اینکه چون خودشون تولید کننده cpu و تراشه گرافیکی هستن بنابراین اون هزینه ای که کردن دوباره براشون بر می گرده

حالا می خواد این تصاویر مربوط به کهکشان ها و ... باشه یا نقشه های سه بعدی کشورها

بنابراین در پردازش تصویر گرافیک مهمه

ما هم این وسط یه پول خوبی به جیب می زنیم بدون کار کردن و با یک سرمایه گذاری جزئی

TechBaMohsen
28-06-17, 00:12
آخه تو سایت gpuboss زده هش ریت ۵۱۲ مگاهش
اون برای سکه ی بیت کوین هستش.

با کارت گرافیک خودم روی سکه ی اتریوم ETH مقدار هش حدود 21میلیون و 664 هزار هَش در هر ثانیه هست.:
Only the registered members can see the link[ویدئو]-شروع-ماینینگ-به-کمک-claymore-و-استخراج-اتریوم-eth-jpg

با همون کارت روی سکه ی XMR یا مونرو مقدار هش حدود 514 هَش در هر ثانیه هست»
Only the registered members can see the link[ویدئو]-شروع-ماینینگ-به-کمک-claymore-و-استخراج-اتریوم-xmr-jpg

برای هر سکه متفاوته، نوع استفاده از منابع گرافیکشون، فرق میکنه.البته اتریوم بهینه تر هم شده.

واسه تست هم که شده، باحاله. یکی از بچه های فروم همسایه، با یک کارت توی یک هفته 50تومن استخراج کرد،گهگداری میگذاشتش روی ماین.
جالبه :lol: حتی موقتی هم باشه، اینکه اینجوری هم میشه کسب درآمد داشت، واسه خیلی ها آپشن خوبیه.

ادیت برای اطلاعات عمومی»
(NSA سازمان امنیتی آمریکا هستش، بیت کوین هم برخی ها گفتن از این قسمت متولد شده ولی خود اطلاعات بیت کوین و سکه ها رو که باز کنی و مشاهده کنی، فقط نقل و انتقال اعتبارات هستش و ارتباطی به محاسبات خارج از بیزنس نداره و این سیستم از ده ها سال پیش بوده، الآن هم دارن رووش کار میکنن که تا سال 2040 بتونن یک سکه های امن و مطمئن الکترونیکی بوجود بیارن.)

mohsen1367
28-06-17, 00:36
اون برای سکه ی بیت کوین هستش.

واسه تست هم که شده، باحاله. یکی از بچه های فروم همسایه، با یک کارت توی یک هفته 50تومن استخراج کرد،گهگداری میگذاشتش روی ماین.
جالبه [emoji38] حتی موقتی هم باشه، اینکه اینجوری هم میشه کسب درآمد داشت، [/B]

بله دیگه
بقول قدیمیا پول ، پول میاره
ما که نداریم سیستم آنچنانی بخریم
اونیکه داره نوش جونش ☺☺☺

TechBaMohsen
28-06-17, 00:44
بله دیگه
بقول قدیمیا پول ، پول میاره
ما که نداریم سیستم آنچنانی بخریم
اونیکه داره نوش جونش ☺☺☺
امیدوارم موقعیتش واسه ات پیش بیاد یه سیستم High End ببندی که حالشو ببری. حتی باز کردن جعبه و بستن قطعات کامپیوتر واسه من که یه لذت خاصی داره.:love:
خرید کامپیوتر از جمله خرید هایی هستش که کم پیش میاد پشیمون بشیم، چون مدت های زیادی کار میکنه. حالا طرف یه موبایل 3میلیون تومنی تهیه میکنه، نهایت یه تماس و چهارتا پیام تلگرام و یه کلیپ ببینه... یه نفر با 3-4میلیون تومن کامپیوتر میبنده و خیلی استفاده های بیشتری میشه ازش برد.

انشالله موقعیتش واسه ات پیش بیاد محسن جان.موفق باشی.:11():

خبات کریمی
28-06-17, 13:05
TechBaMohsen
سلام دوست گرامی
بنده پست های شما از اولین تا به امروز رو دنبال کردم و به این نتیجه رسیدم که به طرز معناداری در سودآوری ماینینگ اغراق می کنید.

TechBaMohsen
28-06-17, 13:32
@TechBaMohsen (Only the registered members can see the link)
سلام دوست گرامی
بنده پست های شما از اولین تا به امروز رو دنبال کردم و به این نتیجه رسیدم که به طرز معناداری در سودآوری ماینینگ اغراق می کنید.
سلام جناب.
متوجه صحبتتون نشدم جناب، خواهش میکنم در این ارتباط بیشتر توضیح بدید و منظورتون رو مستقیم بیان کنید.
اگر منظورتون اینه که چی شد یهو در مورد ماینینگ ویدیو ارسال کردم، قضیه برمیگرده به حباب ماینینگ که در حال رشد هست تا چند ماه آینده سودآوری خوبی داره، در فروم لیون در موردش با بچه ها صحبت داشتیم.
خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.:11():

خبات کریمی
28-06-17, 13:34
سلام جناب.
متوجه صحبتتون نشدم جناب، خواهش میکنم در این ارتباط بیشتر توضیح بدید و منظورتون رو مستقیم بیان کنید.
اگر منظورتون اینه که چی شد یهو در مورد ماینینگ ویدیو ارسال کردم، قضیه برمیگرده به حباب ماینینگ که در حال رشد هست تا چند ماه آینده سودآوری خوبی داره، در فروم لیون در موردش با بچه ها صحبت داشتیم.
خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.:11():

مکرراً یاد آور میشین که شما خودتون ماینر تازه کار هستین اما به شدت دارین ملت رو ترغیب میکنید که برن ماین کنن. تا حالا به این موضوع فکر کردین همینایی که با اغراق و به به و چه چه شما میرن کارت گرافیک میگیرن و ماین میکنن فردا ضرر کنن یا نتونن کوین رو نقد کنن چقد به شما بد و بیراه میگن؟

TechBaMohsen
28-06-17, 14:08
مکرراً یاد آور میشین که شما خودتون ماینر تازه کار هستین اما به شدت دارین ملت رو ترغیب میکنید که برن ماین کنن. تا حالا به این موضوع فکر کردین همینایی که با اغراق و به به و چه چه شما میرن کارت گرافیک میگیرن و ماین میکنن فردا ضرر کنن یا نتونن کوین رو نقد کنن چقد به شما بد و بیراه میگن؟

من متوجه یک موضوعی نشدم، اگر من بیام در ارتباط با مثلا ساخت وبسایت فروشگاهی، ویدیو آموزشی بسازم (که اتفاقا در دست ساخت بود و کنسلش کردم)، یعنی هرکسی رفت فروشگاه زد و ضرر کرد، باید بیاد یقه ی من رو بگیره بگه تو یادم دادی و ترغیبم کردی؟
یا در مورد آموزش بلفرض ماینینگ، که قیمت همین آموزش رو دوستان عزیزی، 5جلسه 200هزار تومان نفری میخواستن راه بندازن که همینها رو بگن...
حالا من همین ها رو خیلی ساده و خلاصه آمدم رایگان در اختیار ملت قرار میدم، دقیقا به چه کسی دارم ضرر میزنم؟

واقعا عصبی کنندست، من توی فکرم چی میگذره بقیه چی فکر میکنن.. برخی مواقع واقعا حس میکنم توی این دنیا زندگی نمیکنم.
بنده پریروز حدود یک ساعت از طریق Snagit ویدیو رو از کامپیوترم ضبط کردم، بعدش روی ویدیو اسکریپت نوشتم، بعدش بردمش یه جای خلوت اسکریپت رو حفظ کردم، همون رو با میکروفون موبایل چندبار ضبط کردم که قشنگ دربیاد، اینها رو آوردم توی آدوبی پریمیر پرو، نزدیک 6ساعت زمان میبره که بخوای ویدیو های تکه تکه کنی و تایم هاشون رو فیکس کنی.آخرای ادیت گفتم یه انیمیشن روی آدوبی افتر افکت بسازم با اینکه اصلا حوصله اش رو نداشتم...
واسه چی؟
چون تصورم اینه یه کانال بسازم مخصوص خودم، به اسم خودم، دوس دارم خبر،آموزشی و خیلی چیزهای دیگه رو مثل یوتیوبر ها ارائه بدم، علاقه ای که از ده سال پیش داشتم.
هی چک میکنم ببینم کدوم ویدیو چه کسی چه نظری داده از چی بدش اومده چی خوبه،چی بزارم که دوس داشته باشن، ترک میکنم ببینم بازدید روی کدوم بیشتره و چرا بخاطر لحنم بخاطر محتوای آموزشی بخاطر افکت بخاطر ویدیو
نقشه ی راه کشیدم که مثلا ویدیو بعدی لاین آپ سی پی یو های رایزن و اپیک و غیره رو بسازم

توی قضیه ی ماینینگ هم به محض اینکه دیدم یه نفر میخواد کلاس هاشو بفروشه همون لحظه ویدیو های یوتیوب رو سرچ کردم،زبانم هم مشکلی نداره، قشنگ یادش گرفتم همون رو یه هفته تمرین میکردم تا بتونم یه چیزی ارائه بدم.

بعد از این، شما، و دو سه نفر دیگه، برگشتن به بنده پیام میدن که محسن، انبار کارت گرافیک داری میخوای بفروشی؟ نکنه فلان و فولان هستی؟
بنده دارم آموزش میدم آموزش آمووووووووووووووزشششششششش ششششششششششششششششششششششششش شششش
نگفتم یالا بلند بشید برید بخرید چون من میگم.مگه من کی هستم که یه نفر بخاطر حرف من بلند بشه 15میلیون تومن صد میلیون تومن بخاطر یک ویدیویی که 150تا بازدید داره، زندگیشو خرج کنه؟ یعنی یک آدم نمیفهمه باید همه جوانب رو در نظر بگیره؟ مگر در تاپیک های فروم لیون صد ها بار در مورد مشکلاتش توضیح ندادم (اگر دیده باشید). نمیدونم دیگه یعنی یه چیزی هست، نگیم؟
چرا اینجوری هستید؟ چرا تفکرتون این شکلیه؟ چرا همش همه فکر میکنن حتما قراره یکی بخوره و ببره و بدزده و صد در صد به فکر خودش باشه؟
درک نمیکنم، من غیر عادی ام یا شما عزیزان؟

حقیقتش این حرفها، این تیکه "به طرز معناداری" و خیلی چیزهای دیگه، برای بنده بشدت عصبی کننده است. خداوند مغز و عقل و اراده داده به ما که فکر کنیم بعد تصمیم بگیریم.
فلانی سی پی یو پیشنهاد میده به من، خب من که دارم 1میلیون تومن پول سی پی یو میدم، نباید بپرسم "چرا؟"؟؟
دوستان توی پیغام خصوصی صحبت کردن که چه کنیم و شروع کنیم یا نه، شده 1دونه پیغام خصوصی رو بی جواب بزارم یا بگم یالا بلند شو خرج کن خودت رو بدبخت کن چون من سادیسم دارم دوس دارم شما ضرر کنی!!!!!

ببخشید.ولی این چندروز از چند نفر این حرف رو شنیدم. اینجا نوشتم..

خبات کریمی
28-06-17, 14:16
من متوجه یک موضوعی نشدم، اگر من بیام در ارتباط با مثلا ساخت وبسایت فروشگاهی، ویدیو آموزشی بسازم (که اتفاقا در دست ساخت بود و کنسلش کردم)، یعنی هرکسی رفت فروشگاه زد و ضرر کرد، باید بیاد یقه ی من رو بگیره بگه تو یادم دادی و ترغیبم کردی؟
یا در مورد آموزش بلفرض ماینینگ، که قیمت همین آموزش رو دوستان عزیزی، 5جلسه 200هزار تومان نفری میخواستن راه بندازن که همینها رو بگن...
حالا من همین ها رو خیلی ساده و خلاصه آمدم رایگان در اختیار ملت قرار میدم، دقیقا به چه کسی دارم ضرر میزنم؟

واقعا عصبی کنندست، من توی فکرم چی میگذره بقیه چی فکر میکنن.. برخی مواقع واقعا حس میکنم توی این دنیا زندگی نمیکنم.
بنده پریروز حدود یک ساعت از طریق Snagit ویدیو رو از کامپیوترم ضبط کردم، بعدش روی ویدیو اسکریپت نوشتم، بعدش بردمش یه جای خلوت اسکریپت رو حفظ کردم، همون رو با میکروفون موبایل چندبار ضبط کردم که قشنگ دربیاد، اینها رو آوردم توی آدوبی پریمیر پرو، نزدیک 6ساعت زمان میبره که بخوای ویدیو های تکه تکه کنی و تایم هاشون رو فیکس کنی.آخرای ادیت گفتم یه انیمیشن روی آدوبی افتر افکت بسازم با اینکه اصلا حوصله اش رو نداشتم...
واسه چی؟
چون تصورم اینه یه کانال بسازم مخصوص خودم، به اسم خودم، دوس دارم خبر،آموزشی و خیلی چیزهای دیگه رو مثل یوتیوبر ها ارائه بدم، علاقه ای که از ده سال پیش داشتم.
هی چک میکنم ببینم کدوم ویدیو چه کسی چه نظری داده از چی بدش اومده چی خوبه،چی بزارم که دوس داشته باشن، ترک میکنم ببینم بازدید روی کدوم بیشتره و چرا بخاطر لحنم بخاطر محتوای آموزشی بخاطر افکت بخاطر ویدیو
نقشه ی راه کشیدم که مثلا ویدیو بعدی لاین آپ سی پی یو های رایزن و اپیک و غیره رو بسازم

توی قضیه ی ماینینگ هم به محض اینکه دیدم یه نفر میخواد کلاس هاشو بفروشه همون لحظه ویدیو های یوتیوب رو سرچ کردم،زبانم هم مشکلی نداره، قشنگ یادش گرفتم همون رو یه هفته تمرین میکردم تا بتونم یه چیزی ارائه بدم.

بعد از این، شما، و دو سه نفر دیگه، برگشتن به بنده پیام میدن که محسن، انبار کارت گرافیک داری میخوای بفروشی؟ نکنه فلان و فولان هستی؟
بنده دارم آموزش میدم آموزش آمووووووووووووووزشششششششش ششششششششششششششششششششششششش شششش
نگفتم یالا بلند بشید برید بخرید چون من میگم.مگه من کی هستم که یه نفر بخاطر حرف من بلند بشه 15میلیون تومن صد میلیون تومن بخاطر یک ویدیویی که 150تا بازدید داره، زندگیشو خرج کنه؟ یعنی یک آدم نمیفهمه باید همه جوانب رو در نظر بگیره؟ مگر در تاپیک های فروم لیون صد ها بار در مورد مشکلاتش توضیح ندادم (اگر دیده باشید). نمیدونم دیگه یعنی یه چیزی هست، نگیم؟
چرا اینجوری هستید؟ چرا تفکرتون این شکلیه؟ چرا همش همه فکر میکنن حتما قراره یکی بخوره و ببره و بدزده و صد در صد به فکر خودش باشه؟
درک نمیکنم، من غیر عادی ام یا شما عزیزان؟

حقیقتش این حرفها، این تیکه "به طرز معناداری" و خیلی چیزهای دیگه، برای بنده بشدت عصبی کننده است. خداوند مغز و عقل و اراده داده به ما که فکر کنیم بعد تصمیم بگیریم.
فلانی سی پی یو پیشنهاد میده به من، خب من که دارم 1میلیون تومن پول سی پی یو میدم، نباید بپرسم "چرا؟"؟؟
دوستان توی پیغام خصوصی صحبت کردن که چه کنیم و شروع کنیم یا نه، شده 1دونه پیغام خصوصی رو بی جواب بزارم یا بگم یالا بلند شو خرج کن خودت رو بدبخت کن چون من سادیسم دارم دوس دارم شما ضرر کنی!!!!!

ببخشید.ولی این چندروز از چند نفر این حرف رو شنیدم. اینجا نوشتم..

وقتی چند نفر اونم آدم های مختلف میان یه چیزی رو به شما میگن لابد چیزی وجود داره که باعث میشه این برداشت رو پیدا کنن.
و الی چرا کسی به اونایی که آموزش اورکلاک میدن نمیاد بگه داری کاری میکنی ملت CPU بسوزونن یا اصلا 10 تا 10 تا بخرن.
نمیشه که آدم فقط تایید کنه، باید قضاوت هم بکنه.

از نظر شخصی بنده حتی اگه ادعای خودتون که هیچ منفعتی ندارید (هرچند شک دارم) درست باشه، بازم دارید از روی نا آگاهی یا اغراق ملت رو تو چاه میندازین. شما میای میگی من آماتورم من سابقه ندارم من تجربه ندارم بعد میای به ملت میگی این کار آینده داره و برید سرمایه گذاری کنید.

شما نه آموزش بلکه داری ملت رو ترغیب میکنی. این آموزش نیست.

شما خودت میگی "حباب ماینینگ"، حباب عمرش کوتاس و میترکه، پس چرا انقد به به و چه چه میکنید؟

ساده بگم یا آموزش (به ادعای خودتون) بلد نیستید یا دارین ملت رو اغفال میکند.
در هر دو حالت کارتون درست نیست.

FRANKLIN
28-06-17, 14:21
جناب آقای محسن عزیز با عرض ادب و احترام یکی از آسیب هایی که در بازار سخت افزار ما وجود داره همونطور که میدونید آدم های متقلب هستند که کارتهای ماین شده رو ارزون میخرن به اسم نو به ملت میفروشن یا ... و همینطور برخی شرکت های گارانتی کننده غیر منصف .فقط متصور بشید خودتون برای یک کارت گرافیک 2میلیون تومن پول دادید بی خبر از این که اون کارت زیر فشار ماینینگ له شده .البته شما که مقصر نیستید چون باعث و بانیش اشخاص دیگه هستند ولی اگر به نوبه خودتون کمک کنید این شغل کاذب کمتر نشر پیدا کنه لطف بزرگی کردید

TechBaMohsen
28-06-17, 15:06
وقتی چند نفر اونم آدم های مختلف میان یه چیزی رو به شما میگن لابد چیزی وجود داره که باعث میشه این برداشت رو پیدا کنن.
و الی چرا کسی به اونایی که آموزش اورکلاک میدن نمیاد بگه داری کاری میکنی ملت CPU بسوزونن یا اصلا 10 تا 10 تا بخرن.
نمیشه که آدم فقط تایید کنه، باید قضاوت هم بکنه.
از نظر شخصی بنده حتی اگه ادعای خودتون که هیچ منفعتی ندارید (هرچند شک دارم) درست باشه، بازم دارید از روی نا آگاهی یا اغراق ملت رو تو چاه میندازین. شما میای میگی من آماتورم من سابقه ندارم من تجربه ندارم بعد میای به ملت میگی این کار آینده داره و برید سرمایه گذاری کنید.
شما نه آموزش بلکه داری ملت رو ترغیب میکنی. این آموزش نیست.
شما خودت میگی "حباب ماینینگ"، حباب عمرش کوتاس و میترکه، پس چرا انقد به به و چه چه میکنید؟
ساده بگم یا آموزش (به ادعای خودتون) بلد نیستید یا دارین ملت رو اغفال میکند.
در هر دو حالت کارتون درست نیست.
شما داری قضاوت میکنی
شما داری تهمت میزنی، خب حداقل بگو بر اساس این مدرک و چونکه خود شما تست کردید و شکست خوردید و ضرر کردید، کار من (محسن) اشتباه هست. وگرنه بهیچوجه دخالت نکنید وقتی نمیدونید.

خب وظیفه ی منه که حقیقتش رو بگم، واقعا هم توی این کار مبتدی هستم، ولی بلدم یاد بدم یکنفر با همون گرافیکی که توی خونه داره، راهش بندازه و ببینه آیا این کار امکان پذیر هستش یا خیر.

اینجا بطور کامل دلایلی دارم که این کار سود آور هست،وگرنه با چنین قاطعیتی نمیگفتم و وجهه ی خودم رو خراب نمیکردم:
هرکسی خواست اینکارو انجام بده مسئولیتش با خود من»
با کارت گرافیک سیستمتون (ترجیحا 1میلیون تومنی به بالا)
از ویدیو ساخت اکانتم استفاده کنید:
آموزش نحوه ساخت حساب کیف پولی اتریوم (Only the registered members can see the link)

از ویدیو کار با کلیمور استفاده کنید:
آموزش استخراج سکه اتریوم به کمک Claymore (Only the registered members can see the link)

1هفته که گذشت و میزان 0.05 اتریوم بدست آوردید بهم پیغام بدید خودم راهنماییتون میکنم چطور تبدیلش کنید به حدود 50 تا 100هزار تومان پول.
وارد وبسایت زیر میشید:
این وبسایت رو به هیچکس پیشنهاد نمیدم،مگر اینکه صد در صد به بنده (محسن) اعتماد داشته باشید.
بعد میزان 0.05 اتریوم رو به این حساب انتقال میدید، طرز انتقالش هم توی پیغام میگم. وقتی پول واریز شد به حسابتون، آنوقت، اگر دوس داشتید دنیای ماینینگ رو شروع کنید، با مسئولیت خودم.

این نکته اول بود.

نکته دوم ایندفعه مستقیم میگم: جناب آقای خبات کریمی، به شما هیچ ارتباطی نداره که من الآن دارم به کاربرها چه چیزی پیشنهاد میدم یا چه چیزی پیشنهاد نمیدم. این صد در صد مسئولیتش با منه. هرموقع خلاف قوانین ارائه شده در وبسایت، عمل کردم، دکمه گزارش رو بزنید و بنویسید برای مدیریت تا پست من رو پاک کنن و اخطار بدن. به همین سادگی. هر توهین و تیکه ای هم دارید واسه ی خودتون نگه دارید. اگر سوالی از من دارید براحتی بپرسید، اگر میخواید یادتون بدم بپرسید، اگر میخواید بهم پند و اندرز بدید، با احترام بنویسید، منم با احترام گوش میدم و به مرور در رفتارم اعمال میکنم. ولی هرمشکل شخصی ای با بنده دارید، برای خودتون نگهش دارید.

نکته سوم، ویدیو هایی دیگه ای هم در این ارتباط میسازم، دوستان میتونن در کانال آپارات دنبال کنن، ویدیو بعدی احتمالا در مورد خرید بازی های استیم توسط Getmerito هست که دوست خوبمون Dark Devil بهم پیشنهاد دادن (دستش درد نکنه)

با احترام.

جناب آقای محسن عزیز با عرض ادب و احترام یکی از آسیب هایی که در بازار سخت افزار ما وجود داره همونطور که میدونید آدم های متقلب هستند که کارتهای ماین شده رو ارزون میخرن به اسم نو به ملت میفروشن یا ... و همینطور برخی شرکت های گارانتی کننده غیر منصف .فقط متصور بشید خودتون برای یک کارت گرافیک 2میلیون تومن پول دادید بی خبر از این که اون کارت زیر فشار ماینینگ له شده .البته شما که مقصر نیستید چون باعث و بانیش اشخاص دیگه هستند ولی اگر به نوبه خودتون کمک کنید این شغل کاذب کمتر نشر پیدا کنه لطف بزرگی کردید
سلام جناب.
بله بله قطعا این مورد توی ذهنم هست ولی خواه ناخواه این بازار ماینینگ بسیار بزرگتر از الآن میشه.خوبیش اینه 6ماه آینده کارت های مخصوص ماینینگ میان و این قضیه دو تکه میشه یکی گیمر ها یکی ماینر ها، این نکته خوبیه.
علاوه بر این دیگه فقط 1دلیل برای خرید کارت گرافیک نیست (بازی) بلکه بیزنس و سرمایه گذاری و کسب درآمد هم شامل میشن و قسمت وسیع تری از مردم کارت میخرن، و این یعنی واردات و فروش بیشتر که صد در صد قیمت کارت گرافیک رو کاهش میده که تنها قطعه ی کامپیوتری هستش که بسیار گران تر از قیمت بازارش هست، و دلیلش جامعه ی آماری کمی هست که کارت رو میخریدن(گیمرها). کلاً به مرور بدی و خوبی های این قضیه سر به سر میشه. هیچکس هم نمیتونه جلوی پیشرفتش رو بگیره.حتی توقف کار من.

فقط اینکه میگید شغل کاذب کمتر نشه، صحبت هاتون خوبن، ولی من بشدت مخالف اینم که یک علم یک کسب درآمد یک چیز، مخصوص دو سه نفر باشه و دو سه نفر میلیونر بشن باهاش، و بقیه له له بزنن بخاطر این قضیه. بزاریم فراگیر بشه.بزاریم همه بدونن.بزاریم همه بتونن با 1دونه کارت گرافیکشون هم 2تا سکه در ماه استخراج کنن بدون فشار به کامپیوترشون. بزاریم همه بدونن باعث میشه همه ی کساییکه میخوان کارت گرافیک دست دوم بخرن با ماینینگ و احتمال خرابی کارت آگاه باشن.

خبات کریمی
28-06-17, 15:39
شما داری قضاوت میکنی
شما داری تهمت میزنی، خب حداقل بگو بر اساس این مدرک و چونکه خود شما تست کردید و شکست خوردید و ضرر کردید، کار من (محسن) اشتباه هست. وگرنه بهیچوجه دخالت نکنید وقتی نمیدونید.

خب وظیفه ی منه که حقیقتش رو بگم، واقعا هم توی این کار مبتدی هستم، ولی بلدم یاد بدم یکنفر با همون گرافیکی که توی خونه داره، راهش بندازه و ببینه آیا این کار امکان پذیر هستش یا خیر.

اینجا بطور کامل دلایلی دارم که این کار سود آور هست،وگرنه با چنین قاطعیتی نمیگفتم و وجهه ی خودم رو خراب نمیکردم:
هرکسی خواست اینکارو انجام بده مسئولیتش با خود من»
با کارت گرافیک سیستمتون (ترجیحا 1میلیون تومنی به بالا)
از ویدیو ساخت اکانتم استفاده کنید:
آموزش نحوه ساخت حساب کیف پولی اتریوم (Only the registered members can see the link)

از ویدیو کار با کلیمور استفاده کنید:
آموزش استخراج سکه اتریوم به کمک Claymore (Only the registered members can see the link)

1هفته که گذشت و میزان 0.05 اتریوم بدست آوردید بهم پیغام بدید خودم راهنماییتون میکنم چطور تبدیلش کنید به حدود 50 تا 100هزار تومان پول.
وارد وبسایت زیر میشید:
این وبسایت رو به هیچکس پیشنهاد نمیدم،مگر اینکه صد در صد به بنده (محسن) اعتماد داشته باشید.
بعد میزان 0.05 اتریوم رو به این حساب انتقال میدید، طرز انتقالش هم توی پیغام میگم. وقتی پول واریز شد به حسابتون، آنوقت، اگر دوس داشتید دنیای ماینینگ رو شروع کنید، با مسئولیت خودم.

این نکته اول بود.

نکته دوم ایندفعه مستقیم میگم: جناب آقای خبات کریمی، به شما هیچ ارتباطی نداره که من الآن دارم به کاربرها چه چیزی پیشنهاد میدم یا چه چیزی پیشنهاد نمیدم. این صد در صد مسئولیتش با منه. هرموقع خلاف قوانین ارائه شده در وبسایت، عمل کردم، دکمه گزارش رو بزنید و بنویسید برای مدیریت تا پست من رو پاک کنن و اخطار بدن. به همین سادگی. هر توهین و تیکه ای هم دارید واسه ی خودتون نگه دارید. اگر سوالی از من دارید براحتی بپرسید، اگر میخواید یادتون بدم بپرسید، اگر میخواید بهم پند و اندرز بدید، با احترام بنویسید، منم با احترام گوش میدم و به مرور در رفتارم اعمال میکنم. ولی هرمشکل شخصی ای با بنده دارید، برای خودتون نگهش دارید.

نکته سوم، ویدیو هایی دیگه ای هم در این ارتباط میسازم، دوستان میتونن در کانال آپارات دنبال کنن، ویدیو بعدی احتمالا در مورد خرید بازی های استیم توسط Getmerito هست که دوست خوبمون Dark Devil بهم پیشنهاد دادن (دستش درد نکنه)

با احترام.

سلام جناب.
بله بله قطعا این مورد توی ذهنم هست ولی خواه ناخواه این بازار ماینینگ بسیار بزرگتر از الآن میشه.خوبیش اینه 6ماه آینده کارت های مخصوص ماینینگ میان و این قضیه دو تکه میشه یکی گیمر ها یکی ماینر ها، این نکته خوبیه.
علاوه بر این دیگه فقط 1دلیل برای خرید کارت گرافیک نیست (بازی) بلکه بیزنس و سرمایه گذاری و کسب درآمد هم شامل میشن و قسمت وسیع تری از مردم کارت میخرن، و این یعنی واردات و فروش بیشتر که صد در صد قیمت کارت گرافیک رو کاهش میده که تنها قطعه ی کامپیوتری هستش که بسیار گران تر از قیمت بازارش هست، و دلیلش جامعه ی آماری کمی هست که کارت رو میخریدن(گیمرها). کلاً به مرور بدی و خوبی های این قضیه سر به سر میشه. هیچکس هم نمیتونه جلوی پیشرفتش رو بگیره.حتی توقف کار من.

فقط اینکه میگید شغل کاذب کمتر نشه، صحبت هاتون خوبن، ولی من بشدت مخالف اینم که یک علم یک کسب درآمد یک چیز، مخصوص دو سه نفر باشه و دو سه نفر میلیونر بشن باهاش، و بقیه له له بزنن بخاطر این قضیه. بزاریم فراگیر بشه.بزاریم همه بدونن.بزاریم همه بتونن با 1دونه کارت گرافیکشون هم 2تا سکه در ماه استخراج کنن بدون فشار به کامپیوترشون. بزاریم همه بدونن باعث میشه همه ی کساییکه میخوان کارت گرافیک دست دوم بخرن با ماینینگ و احتمال خرابی کارت آگاه باشن.

برادر **** نیست که هرکی بیاد دکون خودش رو بزنه.

FRANKLIN
28-06-17, 16:49
شما داری قضاوت میکنی

سلام جناب.

استدلال منطقی بود اگر برام مسجل شه کارتم آسیب نمیبینه به صورت تفننی شاید این کار رو انجام بدم چون بعضی سایت های خارجی برای عضویت پول میخوان سوال اول بنده اینه که آیا این پول رو میشه در قالب ویزا کارت نگه داشت دوم اینکه آیا شما اطلاع دارید این کارتهای گرافیک کی از رده ماینینگ خرج میشن و در نهایت به چه شکلی از چرخه خارج میشن

salpc
28-06-17, 22:11
درود
من آموزش ها رو دیدم
روی گرافیک خاصی این کار انجام میشه یا نه؟
مثلا با کارت GT 730 DDR3 امکان داره ماینینگ انجام بشه ؟ یا در کل به کانفیگ سیستم بستگی داره مثل بازیها و نرم افزارها
اگه انجام بشه چند ساعت طول میکشه؟
یه جورایی مثل رندر کردن سیستم رو کامل درگیر میکنه نه؟
بعد کارتهای quadro امکان ماینینگ دارن؟

TechBaMohsen
29-06-17, 03:07
استدلال منطقی بود اگر برام مسجل شه کارتم آسیب نمیبینه به صورت تفننی شاید این کار رو انجام بدم چون بعضی سایت های خارجی برای عضویت پول میخوان سوال اول بنده اینه که آیا این پول رو میشه در قالب ویزا کارت نگه داشت دوم اینکه آیا شما اطلاع دارید این کارتهای گرافیک کی از رده ماینینگ خرج میشن و در نهایت به چه شکلی از چرخه خارج میشن
بله یه داون کلاک تر و تمیز روی کارت انجام بدید برای مثال ( بسامد کارت روی 70% باشه یعنی مثلا اگر 2000مگاهرتز بسامد داشت، روی 1400 قفلش کنید، پاور روی 95% تنظیم بشه که برق کمتری به کارت برسه، بسامد مموری کارت روی 115% تنظیم بشه یعنی 15% بیشتر که روی ماینینگ بشدت تاثیر مثبتی میزاره) و بدین شکل شما میتونی روی دمای زیر 60درجه سانتی گراد، و دور فن زیر 50% ، ماینینگ بسیار خوبی داشته باشید بدون ترس از خرابی کارت چون دما ایده آل هست از هرکسی بپرسید میدونه دمای 60درجه برای کارت گرافیک فوق العاده خوبه.
اگر ایران تحریـم نبود که براحتی از وبسایت بیتفینکس میشد اتریوم یا سکه های الکترونیکی رو به هر پولی که دوست دارید تبدیلش کنید،دلار یورو و... و به هر کارتی واریزش کنید، ویزا پی پال و... ولی متاسفانه چون تحریم هستیم، فقط صرافی ها به این امکانات دسترسی دارند و میتونن پول رو به تومان تحویل ما بدن. هرچند راه های زیادی در این زمینه هست که من شخصا دنبالش نرفتم، ماینر های حرفه ای بصورت جدی پی این قضیه هستن.
معمولا کارت های گرافیک رو ماینر های حرفه ای، بصورت لود ماکزیمم روی حداکثر توان با دور فن 80% کار میکنن و بعد از ششماه تا یه سال فن میسوزونه و معمولا با آورکلاک روی حداکثر اینقدر ماین میکنن تا خود کارت گرافیک بسوزه. ماینر های مبتدی هستند که هفت هشتا کارت میخرن، آشنایی ندارن، میخوان یکنفر رو استخدام کنن که واسشون ماین کنه و پول دربیارن، میبینن نمیتونن و در آخر کارت رو میفروشن توی بازار. وگرنه ماینر های حرفه ای دلیلی برای دردسر فروش کارت ندارن، سیستمشون داره ماین میکنه خب چرا کارت رو بفروشن؟ چون مثلا گرد و خاک گرفته؟ معمولا اینقدر میزارن کار کنه تا یا بسوزه یا خیلی سالها بگذره و اونقدر هش ریتش پایین باشه و مصرف برقش بالا که ماین کردن باهاش بصرفه نباشه.

درود
من آموزش ها رو دیدم
روی گرافیک خاصی این کار انجام میشه یا نه؟
مثلا با کارت GT 730 DDR3 امکان داره ماینینگ انجام بشه ؟ یا در کل به کانفیگ سیستم بستگی داره مثل بازیها و نرم افزارها
اگه انجام بشه چند ساعت طول میکشه؟
یه جورایی مثل رندر کردن سیستم رو کامل درگیر میکنه نه؟
بعد کارتهای quadro امکان ماینینگ دارن؟
روی همه ی گرافیک ها قابل انجام هست ولی هرچقدر سخت افزار ضعیف تر باشه، رسیدن به سکه های مورد نظر همینطور بیشتر طول میکشه.
کارت 730 هم انویدیا هست (هسته های پردازشی و فلاپس کمتر) و هم خودش کارت ضعیفیه، با توجه به وبسایت زیر:
Bitcoin Mining Hardware Comparison (Only the registered members can see the link)
قدرت پردازشش فقط 1مگاهَش هست ، که 20برابر از کارت RX 470 ضعیف تره، برای همین ارزش ماینینگ نداره.ولی مثلا کارت RX460 با آورکلاک مموری حدود 15مگاهَش قدرت داره، تفاوت GT730 با RX460 فقط دوبرابر قیمته،ولی 15برابر توی ماینینگ تفاوت دارند. برای همین با کارت 730 اصلا بصرفه نیست جوریکه مصرف برق هزینه اش بیشتر از ماینینگ هست برای همین نمیصرفه.
مقدار اینکه چند ساعت طول میکشه، کاملا به قدرت و سکه ای که میخوای ماین کنی بستگی داره،مثلا با کارت من برای سکه ی اتریوم:
Only the registered members can see the link[ویدئو]-شروع-ماینینگ-به-کمک-claymore-و-استخراج-اتریوم-clipboard_20170629-jpg

حدودا توی یکسال اگر بصورت 24ساعته و هفت روز هفته این یدونه کارت رو بزاری کار کنه، میشه بصورت تئوری 4عدد اتریوم بدست آورد که قیمت 4دونه اتریوم برابر هست با:
Only the registered members can see the link[ویدئو]-شروع-ماینینگ-به-کمک-claymore-و-استخراج-اتریوم-clipboard_20170629-3-jpg

چهار میلیون و نهصد هزار تومان.

حالا دوباره میگن بقیه رو تشویق میکنی، بابا، ما نمیگیم برید صد عدد کارت بخرید، میگیم با همون یدونه کارت گرافیکی که دارید اگر قدرتمند هست و هش ریت خوبی داره، بزاریدش روی ماینینگ، شما نمیخواد 24ساعته، شما فقط 6ساعت در روز بزار کار کنه، سر سال شاید 1میلیون تومن (اندازه قیمت خود کارت) دستت رو گرفت. اگر هم قیمتش بشکنه بشه 100دلار که همون اول بود، نهایت میشه 400تومن سودت، توی این مدت هیچ چیزی هم از دست نمیدی جز اینکه مواقع بیکاری،با کارت گرافیکت گذاشتی کیف پول الکترونیکیت شارژ بشه. همه ی کارت ها هم که گارانتی دارند. گارانتی کنندگان نفری صد تومن از ما گرفتن برای چی؟ برای همین مواقع که بزاریم کار کنه مشکلی داشت رایگان درستش کنن. والا خب. حتی اگرم نشد و اصلا همه چیز دروغ بود ماهم الکی گفتیم همینجوری خوشی زده بود زیر دلمون واسه خنده، نهایتش چیزی از دست نمیدید.
(البته اگر نیان بگن که حتما یه کاسه ای زیر نیم کاسه است! که میگن:1. (38): )

تمام سیستم رو درگیر نمیکنه، سی پی یو کاملا بیکار هست توی ماینینگ با کارت گرافیک و سکه های اتریوم.
برای همین من هنگام ماین، هم فیلم میبینم هم دانلود میکنم هم الآن وسط ماین دارم واستون تایپ میکنم خودتون مشاهده بفرمایید:
Only the registered members can see the link[ویدئو]-شروع-ماینینگ-به-کمک-claymore-و-استخراج-اتریوم-clipboard_20170629-jpg

در مورد کارت های کوادرو، زیاد تفاوتی نداره و محاسبات Hash ارتباطی به رندرینگ نداره. تقریبا به همون اندازه ی کارت گرافیک هم رده، Hash Rate تولید میکنن.

امیدوارم توضیحات مفید بوده باشه.سلامت باشین عزیزان.:11():

AtrafNET
29-06-17, 09:55
سلام
جناب محسن شما که ماشالا انقدر روحیه و علاقه آموزش دارید با توجه به اینکه تو صحبت هاتون خوندم که طراحی سایت هم بلدید چرا یه سایت آموزشی خوب نمیزنید؟ مطمئن باشید اگه همینطوری فیلم های آموزشی با همین کیفیت بالای تصویر و صدای شاد و مشتاق منتشر کنید خیلی زود کارتون میگیره.

برای این میگم چون الان قضیه بحث شما و جناب کریمی رو ببینید شما اعتقاد دارید که ماینینگ سود آوره ایشون اعتقاد دارن که نه دردسرش بیشتره خب اصلاً کاری به اعتقاد نه شما و نه جناب کریمی ندارم اما وقتی شما داری از تریبون شهر سخت افزار استفاده میکنی جسارتاً بهتره که یکم با مدیران این تریبون مراعات کنید مثل یه معلم یا استاد دانشگاه که هرگونه اعتقادی که می خواد داشته باشه مسلماً باید در کنار اعتقاداتش مراعات قوانین مدرسه یا دانشگاه و همچنین احترام مدیر و سایر معلم ها رو کنه نه؟ باور کنید هیچ کس حسود، بخیل و مخالف پیشرفت شما نیست حرف جناب کریمی اینه که شهر سخت افزار یه سایت معروف و شناخته شده در زمینه سخت افزار هستش خب حالا بازار ایران هم با اون همه کلاه بردار و سودجو دنبال انداختن به مشتری حالا این دو مقوله رو بذارید کنار هم اگر شهر سخت افزار اقدام به حمایت از حباب ماینینگ کنه چی میشه؟ معلومه دیگه یعنی از یه سری حرف های معمولاً دروغ کلاه برداران و سودجویانی که فقط دنبال یه فرصت میگردن حمایت کرده.

احتمالاً مغازه های راسته علاءالدین رفتید درسته؟ می دونم اونجا برای موبایله اما اگه رفته باشید محاله یه بار شیره مالیدن سر یه مشتری رو از نزدیک ندیده باشید خودم بار ها دیدم اما جرات نداشتم حرف بزنم مثل کسایی که میگفتن برای نصب اندرویدش باید 100 تومن بدید یا کارت حافظه گوشی قبلیتون رو اگه به گوشی جدید بزنید خراب میشه و باید یه کارت حافظه جدید حداقل 8 گیگ بگیرید یا کسی که مراحل Wizard اولیه اندروید رو به عنوان نصب و کانفیگ تخصصی 50 هزار تومان میگیره فقط Next Next بزنه.

حالا همین قضیه تو بازار های دیگه هم هست مشتری میاد کارت 1060 بگیره فروشنده میگه الان 1060 رو همه ماینر ها خریدن از دم همشون خرابن از هیچ جای دیگه هم نخر مال اونا هم خرابه فقط بیا 1070 دارم این خوبه اینو بخر یا یه مثال دیگه فروشنده میاد برای مشتری که اصلاً نمی دونه ماینینگ چیه میگه ببین کارت گرافیک یه بار می خوای بخری دیگه 1060 چرا می خوای بیا یه 1080 بگیر سر 2 ماه پول خودشو با ماینینگ در میاره طرفم می پرسه ماینینگ چیه میگه هیچی یه نرم افزاره دانلود میکنی هی برات پول میاد همین طرفم خوشحال کلی پول میذاره رو بودجه اش به جای 1060 بیاد 1080 بگیره :1. (35):

اما وقتی آموزش هاتون حالا در هر زمینه ای رو تو سایت یا کانالی که گفتید به نام خودتون منتشر کنید نه دیگه به قول خودتون مشکل دخالت های افرادی مثل جناب کریمی رو دارید و نه مشکل نظراتی که به جای تشکر مثل من دخالت میکنن هم ندارید. :1. (24):

TechBaMohsen
29-06-17, 11:04
سلام
جناب محسن شما که ماشالا انقدر روحیه و علاقه آموزش دارید با توجه به اینکه تو صحبت هاتون خوندم که طراحی سایت هم بلدید چرا یه سایت آموزشی خوب نمیزنید؟ مطمئن باشید اگه همینطوری فیلم های آموزشی با همین کیفیت بالای تصویر و صدای شاد و مشتاق منتشر کنید خیلی زود کارتون میگیره.

برای این میگم چون الان قضیه بحث شما و جناب کریمی رو ببینید شما اعتقاد دارید که ماینینگ سود آوره ایشون اعتقاد دارن که نه دردسرش بیشتره خب اصلاً کاری به اعتقاد نه شما و نه جناب کریمی ندارم اما وقتی شما داری از تریبون شهر سخت افزار استفاده میکنی جسارتاً بهتره که یکم با مدیران این تریبون مراعات کنید مثل یه معلم یا استاد دانشگاه که هرگونه اعتقادی که می خواد داشته باشه مسلماً باید در کنار اعتقاداتش مراعات قوانین مدرسه یا دانشگاه و همچنین احترام مدیر و سایر معلم ها رو کنه نه؟ باور کنید هیچ کس حسود، بخیل و مخالف پیشرفت شما نیست حرف جناب کریمی اینه که شهر سخت افزار یه سایت معروف و شناخته شده در زمینه سخت افزار هستش خب حالا بازار ایران هم با اون همه کلاه بردار و سودجو دنبال انداختن به مشتری حالا این دو مقوله رو بذارید کنار هم اگر شهر سخت افزار اقدام به حمایت از حباب ماینینگ کنه چی میشه؟ معلومه دیگه یعنی از یه سری حرف های معمولاً دروغ کلاه برداران و سودجویانی که فقط دنبال یه فرصت میگردن حمایت کرده.

احتمالاً مغازه های راسته علاءالدین رفتید درسته؟ می دونم اونجا برای موبایله اما اگه رفته باشید محاله یه بار شیره مالیدن سر یه مشتری رو از نزدیک ندیده باشید خودم بار ها دیدم اما جرات نداشتم حرف بزنم مثل کسایی که میگفتن برای نصب اندرویدش باید 100 تومن بدید یا کارت حافظه گوشی قبلیتون رو اگه به گوشی جدید بزنید خراب میشه و باید یه کارت حافظه جدید حداقل 8 گیگ بگیرید یا کسی که مراحل Wizard اولیه اندروید رو به عنوان نصب و کانفیگ تخصصی 50 هزار تومان میگیره فقط Next Next بزنه.

حالا همین قضیه تو بازار های دیگه هم هست مشتری میاد کارت 1060 بگیره فروشنده میگه الان 1060 رو همه ماینر ها خریدن از دم همشون خرابن از هیچ جای دیگه هم نخر مال اونا هم خرابه فقط بیا 1070 دارم این خوبه اینو بخر یا یه مثال دیگه فروشنده میاد برای مشتری که اصلاً نمی دونه ماینینگ چیه میگه ببین کارت گرافیک یه بار می خوای بخری دیگه 1060 چرا می خوای بیا یه 1080 بگیر سر 2 ماه پول خودشو با ماینینگ در میاره طرفم می پرسه ماینینگ چیه میگه هیچی یه نرم افزاره دانلود میکنی هی برات پول میاد همین طرفم خوشحال کلی پول میذاره رو بودجه اش به جای 1060 بیاد 1080 بگیره :1. (35):

اما وقتی آموزش هاتون حالا در هر زمینه ای رو تو سایت یا کانالی که گفتید به نام خودتون منتشر کنید نه دیگه به قول خودتون مشکل دخالت های افرادی مثل جناب کریمی رو دارید و نه مشکل نظراتی که به جای تشکر مثل من دخالت میکنن هم ندارید. :1. (24):
سلام.
مرسی جناب نظرتون محترمه.

والا بنده که مشکلی با نظر مخالف ندارم میشنوم،به مرور در کارهام اعمال میکنم، مشکل بنده با تهمت یا توهین هست. والا بخدا خودمم ناراحت میشم با یکنفر، بحث داشته باشم. فقط ایشان وقتی مارو میزارن توی منگنه میگویند که یا شما چیزی بارت نیست و داری اشتباه به خورد مردم میدی یا اینکه شما چیزهایی بارت هست و میخوای سو استفاده کنی. که در هر دوحالت برای من توهین محسوب میشه. شما صحبتت درسته در مورد استاد و قوانین دانشگاه، ولی بلفرض رییس دانشگاه هم بیاد چنین جمله ای بهم بگه، بنده دقیقا به همین شکل پاسخشون رو میدم حالا ترم بعد توی اون دانشگاه درس بدم یا ندم واسه بنده فرقی نداره هدف ما آگاهی دادنه، نه اینکه خاموش ماندن در این باره، و یا زدن یه خبر که میگه یه سکه 300دلاری شده 10سنت آی که بیاید ببینید ماینر ها بدبخت شدند! بعد باید بگردی تمام خبر رو بخونی بفهمی یه گوشه نوشته واسه چند ثانیه این اتفاق رخ داده که بخاطر یه باگ ساده بوده و رفع شده. خب الآن کار من اشتباه هست یا اینجور خبر ها؟ خب خبر میزنن، خبرها رو کامل پوشش بدن، نه از کل دنیای ماینینگ یه خبر اونهم این شکلی باشه، از رشد سکه ها بگن، از خوبی ها و بدی هاش بگن، از لوازم مورد نیازش بگن، از ریسک ها و همینطور پیروزی هاش بگن، به این میگن خبرگذاری صحیح. این نظر منه. حالا دوستان ممکنه مخالف نظر من باشند.

از طرفی، یک تاپیک، توسط یک کاربر، نمایانگر اعتقاد یک وبسایت نیست. اعتقاد وبسایت از صفحه اولش و خبرهاش و مدیرانش مشخصه، نه از یک کاربر جزء . دلیل اینکه اینجا اسمش فروم،تاپیک،مکانی برای گفت و گو هست، همینه. خب اگر همه نظرات شبیه به هم باشن که جالب نیست.
اتفاقا من مشکلی با کلیات نظر ایشون ندارم، در مورد خوبی و بدی قضیه ی سکه ها هم ویدیو در دست احداث داشتم و همین حرف ها هم قبلا بهم گفته شده بود توی ذهنم هست که اسکریپتش کنم. بنده مشکلم فقط با تهمت ایشان بود. همین. وگرنه من حس میکنم میدونم نظر ایشان از کجا میاد، از قضیه ی قطعات هست. از بالا رفتن قیمت یک قطعه هست. از نگرانی بابت ایجاد یک جوّ عظیم برای هجوم به ماینینگ هست. من حس میکنم نظرشون از این نگرانی ها آب میخوره، و نگرانیشون خوبه. ولی خیییییییلی بهتر میتونست با بنده گفت و گو کنه.
هنوز دو هفته نگذشته از صحبت من در این باره (از فروم همسایه تا اینجا)،اصلا فرصت نمیدن بگذارن ببینن ما میخوایم سمت و سوی قضیه رو به کجا هدایت کنیم. سریع میخوان اطلاعات در مورد ماینینگ رو در نطفه خفه کنن که اشاعه پیدا نکنه.مگه بیماری ـه. یک اتفاقه یک بیزنسه که باید هدایت بشه. ممنوعیت صحبت در اینباره دیگر چه صیغه ایست.

در ارتباط با مغازه داران هم بهتون حق میدم، ولی راستای نیّت کار من، بهیچوجه در این سمت و سو نخواهد بود و نخواهد رفت و با این قضیه خود شخص بنده ضرر دیدم و بشدت مخالفشم و یکی از دلایل وجود ایده ی تک تیوبر، دقیقا همین مسئله هست. خیالتون تخت.

در مورد وبسایت هم که چی بگم.....
نه والا دخالت چیه، شما لحن پیامتون قابل مقایسه با دوستان دیگر هست؟ بهرحال ایشان زحمات زیادی کشیدن و شما درست میگید درست نیست این برخورد ها پیش بیاد. همون موقع هم که دکمه ارسال رو زدم ناراحت بودم ولی نمیتونستم چیزی نگم.
بهرحال فکر میکنم این درست باشه که از ایشون بخاطر لحن سنگینم، عذر خواهی کنم. انشالله که به دل نگیرن. بحث های این شکلی پیش میاد، مهم اینه نتیجه مثبتی گرفته بشه.

موفق باشید.:11():

rez
05-07-17, 04:58
آقا محسن
هم اینجا هم لیون هم آپارات از آموزش هات استفاده میکنم
فقط یک کلمه : خدا عوضت بده ایشالا
شما هم اصلا ناراحت نشو.
بچه ها حق دارند. از بس که آدم خیرخواه کم شده به همه چی مشکوک میشیم.
----------------
کسی هم که راه اندازی و اسمبل و اورکلاک نمیدونه خوب نباید این کارها رو انجام بده.
اصلا چرا جای دور بریم.مثلا عرض میکنم: آقا اگه شما دست فرمون ات خوب نیست همین ماشین و رانندگی از همه چی خطرناک تره

yasernox1
20-12-17, 22:01
با سلام
من میخام وارد اینکار بشم
از شبکه و برخی مسایل کامپیوتر سر در میارم از ارزهای رمزنگاری هم کمو بیش میدونم و همه روزه دارم اقزایش میدم اگاهیمو اما یه مسائله این که من بخوام یک سیستم ماینینگ جمع کنم چه چیزای بخرم خوبه مثلا بهترین کارت گرافیک خوب همون rx 470 هست البت اگه بخوای هزینه کنی میتونی با rx 480 و یک کول بسیار قوی براش به هش ریت بالاتری دس پیدا کنی چون تا اونجا که میدونم مدل ۴۸۰ خیلی داغ میکنه بماند
میخام که یک سیستم با چهار گرافیک ببندم اما خوب نمیدونم چه وردازنده چه هارد(البت باید کع اس اس دی باشه) و ... بگیرم و ببندم
اگه بشه کمکم کنید متشکر میشم
و یه محاسبه ریز
میخام چهار کارت گرافیک ببندم البت اول سه تا بعد یه ماه که یکم در اوردم ازش پولی چهارمیشم میگرم و دوباره به مرور (فعلا اول راه رو برم مابیقیشو با هم پی میگریم)
نکته که هس من خودم سه سال کامپیوتر درس خوندم برنامه نویسی، اس کیو ال، و ... بلدم اما بصورت مبتدی
منظورم اینه که بگی متوجه میشم:1. (29)::1. (23):

yasernox1
20-12-17, 22:08
با سلام
من میخام وارد اینکار بشم
از شبکه و برخی مسایل کامپیوتر سر در میارم از ارزهای رمزنگاری هم کمو بیش میدونم و همه روزه دارم اقزایش میدم اگاهیمو اما یه مسائله این که من بخوام یک سیستم ماینینگ جمع کنم چه چیزای بخرم خوبه مثلا بهترین کارت گرافیک خوب همون rx 470 هست البت اگه بخوای هزینه کنی میتونی با rx 480 و یک کول بسیار قوی براش به هش ریت بالاتری دس پیدا کنی چون تا اونجا که میدونم مدل ۴۸۰ خیلی داغ میکنه بماند
میخام که یک سیستم با چهار گرافیک ببندم اما خوب نمیدونم چه وردازنده چه هارد(البت باید کع اس اس دی باشه) و ... بگیرم و ببندم
اگه بشه کمکم کنید متشکر میشم
و یه محاسبه ریز
میخام چهار کارت گرافیک ببندم البت اول سه تا بعد یه ماه که یکم در اوردم ازش پولی چهارمیشم میگرم و دوباره به مرور (فعلا اول راه رو برم مابیقیشو با هم پی میگریم)
نکته که هس من خودم سه سال کامپیوتر درس خوندم برنامه نویسی، اس کیو ال، و ... بلدم اما بصورت مبتدی
منظورم اینه که بگی متوجه میشم:1. (29)::1. (23):

mousso
21-12-17, 12:09
درود دوستان

یک بنده خدایی تصمیم داره وارد این کار بشه اخیرا . بودجه ای که درنظر گرفته 20-25 میلیون هست و به گفته خودش برق صنعتی هم میتونه جور کنه . سوالاتشو میزارم دوستان به ترتیب جواب بدن ممنون میشم :
1 - درآمد روزانه و ماهیانش بصورت حداقلی و حداکثری ( برای کسی که خیلی حرفه ای نیست و نمیخاد به قطعات هم فشار وارد بشه) چقدر هست ؟ و تو چند ماه به سود دهی میرسه
2 - اگه اومدیم و افت کرد همه چیز ، قیمت سیستمی که فرضا 20تومن بسته شده ، میشه 14-15 رد کرد بره ؟ یعنی افت قیمتیش چقدره برای فروش قطعات
3 - نحوه دقیق بدست آوردن سودش چیه ؟ باید حساب ارزی بزنه طرف یا صرافی ها هم کفایت میکنن ؟

خوشحال میشم دوستان شرکت کنند . تشکر

Mz75962
03-01-18, 11:16
سلام.من یه مشکل با نرم افزار clay mor دارم .من برای بار اول که وارد برنامه میشم بدون هیچ مشکلی کار میکنه و حتی تا چند روزم ماین میکنم .اما اگه یه بار برنامه رو ببندم بار بعد این ارور رو میده ethdcminer has stop working.راستی برای بار اول avalaible memory رو 4096 تو برنامه claymor نشون میده اما برا بار بعد 3072 فکر کنم مشکل همینه اما راه حل رو نمیدونم.فقط باید ویندوز رو عوض کنی تا درست بشه.کسی میدونه مشکل چیه

larmanrahimil
27-02-18, 17:54
میخواستم بدونم الان به ظر دوستان روی بیت کوین سرمایه گذاری کنیم بهتره یا اتریوم:1. (28):

mralirezaahmadi
11-03-18, 18:20
من یک سوالی خدمتتون دارم اینه که الان اتریم استخراجش به صرفس یا بیت کوین

hesam6666
07-07-18, 05:10
با سلام . دوستان اگه هنوز امکان ماینینگ با کارت ها گرافیک هست بنده را راهنمایی فرمایید . اگر هم فعلا فقط از گروه اسیک ها بصرفه تره کدام یک ارزانتر و ماین بیشتری داره ؟ این جمیل م هست(ss.jj211Gmail.com) هر کدام از عزیزان اطلاعات خوبی داره برام ارسال کنه . ممنون و سپاسگزارم .

ABC.ABC
09-07-18, 10:30
سلام
امکان ماین با گرافیک هنوز هست اما مثل قبل به صرفه نیست ، من پیشنهاد میکنم اگه میخوایید برای ماین هزینه کنید ، جای هزینه برای ماین ، درصدی از اون رو کوین بخرید (به این دلیل میگم درصدی از اون رو که ریسکتون کم شده باشه)
مثلا اگه میخوایید 18 میلیون برای یک ریگ ماینینگ بدید بهتره 4-5 میلیون رو بدید کوین بخرید و دردسر ماین هم با توجه به اینکه مثل قبل بازدهی نداره نداشته باشید