PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای یادگیری برنامه نویسی

yas1717
25-06-17, 12:59
سلام خسته نباشید
من روزی 4 تا 5 ساعت شاید بیشتر میتونم برنامه نویسی یادبگیرم
الان ویژوال بیسیک و Html و css رو بلدم
خیلی جدی شروع کردم به یادگیری برنامه نویسی و تصمیم دارم تا اخر تابستون asp.net و جاوا اسکریپت رو هم یادگرفته باشم، و مهم ترین هدفم اینه که بتونم یه متخصص همه فن حریف تو مباحث نرم افزاری باشم(مثل آقای amd> intel ) که تو بحث سخت افزار کسی فکر نمیکنم تو ایران اطلاعاتشون از ایشون بالاتر باشه.
این چارته منه آیا اینشکلی پیش برم نتیجه میگیرم ؟
ویژوال بیسک
html و css
سی شارپ(الان تو این مرحله ام )
جاوا اسکریپت
asp.net
bootstrap
jquery
ورود به بازار کار در آوردن در آمد برای تامین مخارجم
همزمان با کار اینارو هم به ترتیب یادبگیرم
java
android studio
برای در آمد
..........
c
و اسمبلی
برای ویروس نویسی (علاقه دارم)
...............
php
.......
python با آموزش های خارجی(چون میگن یه چیز هاییش غیر مجازه یادگرفتنش و تو ایران یاد نمیدن درستی این حرف رو نمیدونم )
...........
هم زمان باهاشون میخوام زبان انگلیسی هم فول کنم.
هم زمان باهاشون کالی لینوکس و مباحث هک رو هم میخوام یادبگیرم
هرکاری لازم باشه انجام میدم و همه چیزمو میزارم تو یاد بگیرم با کمک خدا .
شما حالا منو راهنمایی کنید تجربه هاتون رو بگید . پیشنهادتون رو بگید و نظرتون راجب چارت .
مثلا بعضی ها میگن قبل از شروع انگلیسیمو 100 درصد کنم درسته حرفشون ؟
سن من : 17

SajjadKhati
25-06-17, 14:22
سلام
اول اینکه تبریک میگم بابت این همه علاقه . این آتیش ، به شرطی که فروکش نکنه بعدا :Love-ssa~! (1):
جدای از شوخی ، چون منم یه کم برنامه نویسی کار کردم (مبتدی ام) ، خواستم نظراتمو بگم
اول اینکه سن خوبی هه واسه ی برنامه نویسی
دوم اینکه به نظرم زیاد فشرده کار نکنی ، بهتره ولی همین روزی 4 تا 5 ساعت خوبه . دو بخش کن . نصفش رو آموزش ببین (یا بخون) و نصف دیگه شو تمرین کن
درباره ی گستردگی ، اصلا این همه گستره ای که میخوای یاد بگیری ، لازم نیست و این کار به نظرم اشتباه هه . یعنی لازم نیست و کار بسیار اشتباهی هست که چندین زبان رو بخوای یاد بگیری . به نظرم تمرکزت رو روی یه زبان فقط بذار اون هم یه زبان قدرتمندی یا مثل سی شارپ یا جاوا یا ++C (نه اینکه هر 3 رو یاد بگیری) . البته پیشنهاد من سی شارپ هه چون هم تجاری هست و هم راحت تر و برای سن شما مناسب و هم قدرت خوبی نسبت به اون دو داره و هم گستره ی بیشتری داره (یعنی روی همه ی پلتفرم ها میشه باهاش برنامه نوشت) . بعد بجای اینکه الکی صرف وقت یادگیری زبان های بیشتری کنین ، روی تکنولوژی های مختلف سی شارپ (یا زبان مورد نظر) وقت بذارین مثل تکنولوژی asp.net در سی شارپ (که مد نظرتون بود) یا برنامه نویسی چند لایه و ... در سی شارپ (یا زبان مورد نظرتون)
البته بعد از اینکه روی یه زبان و تکنولوژی هاش مسلط شدی (که حدودا یک تا چند سال طول میکشه) ، اون وقت روی زبان های قویتر مثل سی پلاس پلاس یا اسمبلی تمرکز کنی ، خوبه
موفق باشین

yas1717
25-06-17, 14:55
سلام
اول اینکه تبریک میگم بابت این همه علاقه . این آتیش ، به شرطی که فروکش نکنه بعدا :Love-ssa~! (1):
جدای از شوخی ، چون منم یه کم برنامه نویسی کار کردم (مبتدی ام) ، خواستم نظراتمو بگم
اول اینکه سن خوبی هه واسه ی برنامه نویسی
دوم اینکه به نظرم زیاد فشرده کار نکنی ، بهتره ولی همین روزی 4 تا 5 ساعت خوبه . دو بخش کن . نصفش رو آموزش ببین (یا بخون) و نصف دیگه شو تمرین کن
درباره ی گستردگی ، اصلا این همه گستره ای که میخوای یاد بگیری ، لازم نیست و این کار به نظرم اشتباه هه . یعنی لازم نیست و کار بسیار اشتباهی هست که چندین زبان رو بخوای یاد بگیری . به نظرم تمرکزت رو روی یه زبان فقط بذار اون هم یه زبان قدرتمندی یا مثل سی شارپ یا جاوا یا ++C (نه اینکه هر 3 رو یاد بگیری) . البته پیشنهاد من سی شارپ هه چون هم تجاری هست و هم راحت تر و برای سن شما مناسب و هم قدرت خوبی نسبت به اون دو داره و هم گستره ی بیشتری داره (یعنی روی همه ی پلتفرم ها میشه باهاش برنامه نوشت) . بعد بجای اینکه الکی صرف وقت یادگیری زبان های بیشتری کنین ، روی تکنولوژی های مختلف سی شارپ (یا زبان مورد نظر) وقت بذارین مثل تکنولوژی asp.net در سی شارپ (که مد نظرتون بود) یا برنامه نویسی چند لایه و ... در سی شارپ (یا زبان مورد نظرتون)
البته بعد از اینکه روی یه زبان و تکنولوژی هاش مسلط شدی (که حدودا یک تا چند سال طول میکشه) ، اون وقت روی زبان های قویتر مثل سی پلاس پلاس یا اسمبلی تمرکز کنی ، خوبه
موفق باشین
سلام ممنونم بابت پاسختون
مطمعنا سی شارپ زبانه قدرتمندیه (با توجه به مقالاتی که خوندم ) و باهاش میشه هم توی وب ، ویندوز ، اندروید نوشت ، اما آیا در ایران با تعداد منابع فارسی که برای زامارین تهیه شده واقعا میشه با زامارین یه برنامه نویس حرفه ای اندروید بود و باهاش هر برنامه ای رو نوشت ؟ با توچه به اینکه گوگل هم اندروید استودیو رو پیشنهاد کرده
این حرفتون که میگید یه زبان رو کلی یادبگیر بهتر از اینه که چند زبان رو بلد باشی، روش زیاد فکر کردم ، اما با توجه به هدفم که متخصص شدنه یعنی یه جوری باشه هرکسی هر سوالی پرسید بلد باشم ، نمیتونم فقط به سی شارپ تکیه کنم
البته اگر به قول شما وسط راه فروکش نکنم و بیخیالش نشم و به یکی از این زبان ها بچسبم ،

TechBaMohsen
25-06-17, 15:50
سلام

شما حالا منو راهنمایی کنید تجربه هاتون رو بگید . پیشنهادتون رو بگید و نظرتون راجب چارت .
سلام.
فارق از دنیای برنامه نویسی و اینها...چنتا چیز ساده باهات در میون میزارم که امیدوارم بدردت بخوره دوست من و بخونیشون:
اول اینکه منبع این انرژی ای که همین الآن همین امروز داشتی رو پیدا کن.چطور شد که تاپیک زدی،نوشتی،در مورد شغل آینده ات فکر کردی؟ بخاطر چه چیزی بود؟
وقتی این رو بخوبی متوجه شدی، خب حالا شما فقط وظیفه داری 1کار خیلی ریز و کوچیک انجام بدی تا موفق باشی و موفق بمونی: همون دلیلی که باعث شوق و انرژی توی وجودت میشه رو هر روز هر ثانیه به خودت یادآوری کن.و اگر تونستی سعی کن این دلیل رو هی ارتقاء بدی و بهترش کنی،بزرگونه ترش کنی.منطقی تر یا احساسی ترش کنی، هرکاری کنی که این دلیل بشه اعتقادت.

بعد این رو در نظر بگیر که شبیه به رُبات نباش،چون نمیتونی باشی: صبح بلند شم، تمرین کنم تا 2ظهر، فلان کنم تا ساعت فلان،بعدش این،قبلش باید اینکارو کنم،بعدش باید فلان کنم و....
برای شخص خودم این برنامه ریزی هام همگی با شکست مواجه شد. و هر بار که اینجوری میباختم، هفته ها از اهدافم عقب می افتادم. این برنامه ریزی ها رو به کل از زندگیم حذف کردم.

سعی کن با تمام وجودت با تمام قدرتی که داری با حس های اشتباه درونت مقابله کنی (مثل غرور یا حسادت) و سعی کنی از هرکسی که حتی بدت میاد، درس یاد بگیری.حرفی که میزنه یا تجربه ای که داره رو خوب گوش بده، بشدت با خودت مقابله کن که قضاوت نکنی و سعی کنی از حرفهاش سود ببری. به محض اینکه کوچکترین قضاوتی در مورد حرفِ آدمی که موفق نشده داشته باشی، متاسفانه خودت هم طعم باخت اون فرد رو دقیقا میچشی.

مثلا نوشتی باید زبانم فول باشه یا باید فلان کنم...هیچ بایدی وجود نداره در هیچ کاری.... به جز یک باید» هیچوقت از چیزیکه دوس داری، دست نکش.
هیچوقت.
حتی اگر آخر شب به این نتیجه رسیدی که هرکاری که کردی بیهوده بوده،دست نکش.
حتی اگر همه آدمها بگن و واست دلیل بیارن که تو بازنده ای و میبازی، نترس، برو و بباز. وقتی باختی با غرورت مقابله کن.
بعد از اینهمه مدت از زندگیم،تازه به این نتیجه رسیدم که باختن، همون موفقیته. تنها چیزیکه در زندگیم کمکم میکنه،همین باختن هست. هرچقدر بیشتر ببازی، موفق تری. دلیلش خیلی پیچیده تر از اینه که بنویسم،چون خودمم نمیدونم چرا، ولی هروقت ببازی،اونقدر چیز یادمیگیری،که همینها یک پله میبرنت بالاتر،اونجا سخت تر میبازی و چیزهای بیشتری یاد میگیری و یک پله ی دیگه میری بالاتر، اونقدر اینکار رو تکرار میکنی تا برمیگردی پشت سرت رو میبینی که اوووه چقدررررر از زمین ارتفاع گرفتی.

در ارتباط با پول هم یکدونه قانون بیشتر وجود نداره: هرچقدر علم و دانش و تخصصت در چیزی (هرچیزی) بیشتر باشه، به همون نسبت احتمال پولدار شدنت بیشتره. حالا میخواد دانشت در کارهای خوب بیشتر باشه یا کارهای بد فرقی نمیکنه،هرچقدر بیشتر از دیگران سعی کنی بفهمی، سعی کنی دنبال کنی،سعی کنی کنجکاوی کنی، و دست نکشی، به همون اندازه احتمال اینکه پولدار و پول دار تر بشی هی بیشتر میشه.
توجه کن کلمه "احتمال" رو بکار بردم، چون نیاز به تلاش هم هست.

و در آخر این جمله رو از من داشته باش» بازنده ی واقعی شخصی هست که کنار کشیده.
موفق باشی.:11():

ramin1000
25-06-17, 17:11
سلام خسته نباشید
من روزی 4 تا 5 ساعت شاید بیشتر میتونم برنامه نویسی یادبگیرم
الان ویژوال بیسیک و Html و css رو بلدم
خیلی جدی شروع کردم به یادگیری برنامه نویسی و تصمیم دارم تا اخر تابستون asp.net و جاوا اسکریپت رو هم یادگرفته باشم، و مهم ترین هدفم اینه که بتونم یه متخصص همه فن حریف تو مباحث نرم افزاری باشم(مثل آقای amd> intel ) که تو بحث سخت افزار کسی فکر نمیکنم تو ایران اطلاعاتشون از ایشون بالاتر باشه.
این چارته منه آیا اینشکلی پیش برم نتیجه میگیرم ؟
ویژوال بیسک
html و css
سی شارپ(الان تو این مرحله ام )
جاوا اسکریپت
asp.net
bootstrap
jquery
ورود به بازار کار در آوردن در آمد برای تامین مخارجم
همزمان با کار اینارو هم به ترتیب یادبگیرم
java
android studio
برای در آمد
..........
c
و اسمبلی
برای ویروس نویسی (علاقه دارم)
...............
php
.......
python با آموزش های خارجی(چون میگن یه چیز هاییش غیر مجازه یادگرفتنش و تو ایران یاد نمیدن درستی این حرف رو نمیدونم )
...........
هم زمان باهاشون میخوام زبان انگلیسی هم فول کنم.
هم زمان باهاشون کالی لینوکس و مباحث هک رو هم میخوام یادبگیرم

سلام

شما تو تاپیک مربوط به آموزش های آقا سجاد از من راهنمایی خواستید ولی من که برنامه نویس نیستم و اون لینک ها رو هم به خاطر اینکه آقا سجاد رو دوست دارم قرار دادم

ولی به خاطر شما امروز بیست و خورده ای مقاله تو سایت های مختلف رو مطالعه کردم که نتیجش رو برای شما میذارم

1- اول شما باید مشخص کنی در چه محیطی می خواهی برنامه بنویسی. دسکتاپ، وب، موبایل

2- اگه در محیط desktop می خواهی برنامه بنویسی چون بیشتر ایرانی ها از ویندوز استفاده می کنن باید فقط روی سی شارپ تمرکز کنی چون زبان اصلی مایکروسافت برای ساخت برنامه ها در ویندوزه و چیزی به نام پایگاه داده داره به نام sql server که ابن دو تا رو باید یاد بگیری

3- اگه می خواهی برای وب برنامه بنویسی ابتدا باید html و html5 و css و css3 رو کامل یاد بگیری
بعد جاوا اسکریپت که یک زبان تحت client است و کتابخانه های مهمش رو یاد بگیری مثل JQuery و AngularJS

بعد php یا ASP.NET که زبان های تحت سرور هستن رو یاد بگیری

نکته: مثل اینکه برای یادگیری ASP.NET باید C# رو هم یاد بگیری که پس تا آخر تابستون امکان پذیر نیست

4- اگه برای موبایل می خواهی باید همون Java رو برای اندروید انتخاب کنی

با java برای وب هم می شه برنامه ساخت

اینایی که نوشتم کلیات بود و اگه شما توی هر مسیر وارد بشی غیر از اونایی که گفتم باید یکسری چیزهای دیگه هم یاد بگیری
مثلا کسی که بخواد برنامه نویسی وب انجام بده باید کمی photoshop هم بلد باشه و همین طور در دیگر زبان ها

بعد اینکه می تونی برای وب، دسکتاپ و موبایل زبان های دیگه رو هم یاد بگیری که بعضی ها رو هم خودت اشاره کردی مثلا Visual basic.net رو برای دسکتاپ و python رو برای وب

انقدر زبان برنامه نویسی هم داریم که خود من گیج شدم چون هر کی نظرش روی یک زبانه

مثلا یکی می گفت فقط Ruby که من اسمش رو هم نشنیده بودم خوب هر کی یک نظری داره دیگه

کلا شما برای موفقیت در هر رشته ای باید زبان انگلیسی رو بلد باشی به این صورت که اول لغات عمومی هر زبان رو یاد بگیری بعد لغات تخصصی مربوط به اون رشته رو

پس الان شما لغات عمومی زبان رو یاد بگیر و بعد برو لغات تخصصی کامپیوتر مربوط به برنامه نویسی

زبان رو به مرور یاد بگیر

حالا اگه شما در یک زمینه تسلط کامل پیدا کردی همون برای کسب درآمد کافیه ولی اگه دوست داشتی می تونی بری زبان های دیگه رو هم دنبال کنی

در یک سایتی نوشته بود اگه کسی اصول برنامه نویسی رو یاد بگیره سوییچ کردن از یک زبان به زبان دیگه کار مشکلی نیست کافیه فقط syntax هاش رو یاد بگیره که مثلا 3 تا 6 ماه می تونه یاد بگیره

اینایی که گفتم صرفا ترجمه بودن و من خودم قسمت دوم فیلم آقا سجاد رو دیدم کلا هنگ کردم

من به پیشنهاد آقا سجاد شروع کردم یاد بگیرم سی شارپ رو چون آقا سجاد خیلی خوب یاد میده با مثال های مختلف و نقاشی و ...

حالا اگه علاقه داری بیا من و شما و دوستای دیگه مثل niu و ehx با هم یاد بگیریم و اگه سوالی مطرح شد اونیکه بلده جواب بده

یعنی اگه با هم یاد بگیریم خیلی راحت تر می شه

SajjadKhati
25-06-17, 19:12
سلام ممنونم بابت پاسختون
مطمعنا سی شارپ زبانه قدرتمندیه (با توجه به مقالاتی که خوندم ) و باهاش میشه هم توی وب ، ویندوز ، اندروید نوشت ، اما آیا در ایران با تعداد منابع فارسی که برای زامارین تهیه شده واقعا میشه با زامارین یه برنامه نویس حرفه ای اندروید بود و باهاش هر برنامه ای رو نوشت ؟ با توچه به اینکه گوگل هم اندروید استودیو رو پیشنهاد کرده
این حرفتون که میگید یه زبان رو کلی یادبگیر بهتر از اینه که چند زبان رو بلد باشی، روش زیاد فکر کردم ، اما با توجه به هدفم که متخصص شدنه یعنی یه جوری باشه هرکسی هر سوالی پرسید بلد باشم ، نمیتونم فقط به سی شارپ تکیه کنم
البته اگر به قول شما وسط راه فروکش نکنم و بیخیالش نشم و به یکی از این زبان ها بچسبم ،

خواهش میشود
اول اینکه شما بخوای توی همه چیز ، تا ته تخصص اش رو بری ، اصلا به نظرم این کار شدنی نیست . به نظرم علم امروزی توی هر چیزی این قدر پیشرفت کرد که اگه یه شاخه شو بگیری تا ته بخوای بری ، همه ی عمر رو هم بذاری ، بازم کمه
پس اول ، باید هدفت رو مشخص تر و بعد توی یه تخصص وارد شی نه همه .
زامارین هم با اونکه از سال 2015 وارد ویژال استودیو شد ولی تا جایی که من خبر دارم ، بسیار گسترده و پر حجم و پر از توابع مورد نیاز برای برنامه نویسی آندروید هست . یعنی زامارین چیز متوسط یا ضعیفی نیست . اما بالاخره نمیتونم با آندروید استودیو مقایسه اش کنم چون با هیچ کدوم فعلا کار نکردم (ولی حجم زامارین برابر کل ویژال استودیو و 30 گیگ هست) . در ایران ساپورت بشه یا نه ، چندان مهم نیست چون زبانش سی شارپ هه ، با یادگیری این زبان ، میشه باهاش کار کرد . هر چند آموزشش هم توی ایران تک و توک داره داده میشه (بازم میگم زامارین چون فقط 2 ساله اومد ، فعلا زیاد آموزش درباره اش نیست)
منظورم از اینکه یه زبان رو روش وقثت بذار اینه که هر وقت کامل یه زبان رو یاد گرفتی ، بعد برو سروقت بقیه ی زبان ها چون سوئیچ کردن روی زبان های مختلف (حداقل هم سطح) ، هم وقت هدر دادن الکی هست و هم هیچ قدرتی رو به برنامه نویس اضافه تر نمیکنه و یا به هدر دادن وقت اش نمیارزه . یعنی مثلا سی شارپ رو که یاد گرفتی ، حالا زبان هم سطح اش مثل جاوا رو بخوای کار کنی ، هیچ فرقی نمیکنن چون هر چیزی که با جاوا بتونی بنویسی ، با سی شارپ هم میتونی . بجای وقت اضافی روی جاوا ، میتونی تکنولوژی های مختلف سی شارپ (مثل دیتابیس و asp.net و برنامه نویسی چند لایه و ده ها مورد دیگه) رو یاد بگیری که هر کدوم شون باز ماه ها وقت میبرن حرفه ای شدن توش . حالا چه برسه به زبان های ضعیف تر از زبانی که میخوای یاد بگییری که اصلا توصیه نمیشه . یعنی وقتی سی شارپ یاد گرفتی ، بعدش بخوای مثلا پایتون یا جاوا اسکریپت یاد بگیری . یا با یادگیری asp بخوای بعدا php یاد بگیری . قطعا این دیگه کاملا وقت هدر دادن بدون اضافه شدن بار علمی یا قابلیت کاربردی اضافه تر هست اما مثلا بعد از یادگیری کامل سی شارپ ، بخوای بعدا ++C رو یاد بگیری ، ارزش داره . یا بعد از یادگیری کامل ++C ، بخوای اسمبلی رو یاد بگیری ، بازم ارزش بسیار زیادتری داره
شما اگه بخوای بخاطر سئوال پرسیدن این و اون علم رو یاد بگیری ، به نظرم درست نیست چون علم جاهایی اش بسیار پیچیده و نیاز به فکر کردن های بسیار زیاد داره و قطعا با این انگیزه ، کسی نمیتونه در قسمت های سخت ، راه به جلو ببره

mohsen1367
25-06-17, 20:00
شما اگه بخوای بخاطر سئوال پرسیدن این و اون علم رو یاد بگیری ، به نظرم درست نیست چون علم جاهایی اش بسیار پیچیده و نیاز به فکر کردن های بسیار زیاد داره و قطعا با این انگیزه ، کسی نمیتونه در قسمت های سخت ، راه به جلو ببره

با صحبت شما شدیدا موافقم
پستی که استارتر محترم گذاشتن بیشتر رنگ و بوی کمالگرایی میده تا ذوق برای یادگیری و پیشرفت و همراه بودن با منطق
که البته تو این سن و سال برای همه هست و طبیعیه
بنده برنامه نویس نیستم و حتی سمتش هم نرفتم اما خب چیزایی در موردش شنیدم اینکه چقد به ریاضیات شباهت داره و ....
خب من برخلاف برنامه نویسی با ریاضیات خیلی سرو کار داشتم و دارم
و حداقل در مورد ریاضیات این رو میدونم که صرف حفظ کردن مثلا 1000 تا فرمول مختلف کسی نمیتونه بگه من ریاضی دان هستم و حتی 90درصد افراد اگه یک مسئله ریاضی رو با فرمولهای مورد نیاز برای حل کردن جلو روشون بزاری قدرت حل مسئله رو ندارند.

پس ریاضی دو قسمته یکی سواد ریاضی که از همون حفظیات نشات میگیره دومیش قدرت تجزیه و تحلیل و حل مسئله

بدون شک برنامه نویسی هم همین قاعده رو داره
اگه کدهای برنامه نویسی رو همون فرمولهای ریاضی درنظر بگیریم به همین نتیجه میرسیم.
با زمان بندی های اینچنینی که من 6 ماه فلان زبان یاد بگیرم بعد 3 ماه فلان زبان بعد برم سراغ یکی دیگه ....
اینجور آدم تبدیل میشه به یک دایرهٌ المعارف بی مصرف که همه چی بلدی و هیچی بلد نیستی
خبره شدن تو برنامه نویسی به زمان زیاد، تمرین زیاد ، والبته تحمل زیاد برای شکست خوردن نیاز داره

yas1717
25-06-17, 21:02
سلام

شما تو تاپیک مربوط به آموزش های آقا سجاد از من راهنمایی خواستید ولی من که برنامه نویس نیستم و اون لینک ها رو هم به خاطر اینکه آقا سجاد رو دوست دارم قرار دادم

ولی به خاطر شما امروز بیست و خورده ای مقاله تو سایت های مختلف رو مطالعه کردم که نتیجش رو برای شما میذارم

1- اول شما باید مشخص کنی در چه محیطی می خواهی برنامه بنویسی. دسکتاپ، وب، موبایل

2- اگه در محیط desktop می خواهی برنامه بنویسی چون بیشتر ایرانی ها از ویندوز استفاده می کنن باید فقط روی سی شارپ تمرکز کنی چون زبان اصلی مایکروسافت برای ساخت برنامه ها در ویندوزه و چیزی به نام پایگاه داده داره به نام sql server که ابن دو تا رو باید یاد بگیری

3- اگه می خواهی برای وب برنامه بنویسی ابتدا باید html و html5 و css و css3 رو کامل یاد بگیری
بعد جاوا اسکریپت که یک زبان تحت client است و کتابخانه های مهمش رو یاد بگیری مثل JQuery و AngularJS

بعد php یا ASP.NET که زبان های تحت سرور هستن رو یاد بگیری

نکته: مثل اینکه برای یادگیری ASP.NET باید C# رو هم یاد بگیری که پس تا آخر تابستون امکان پذیر نیست

4- اگه برای موبایل می خواهی باید همون Java رو برای اندروید انتخاب کنی

با java برای وب هم می شه برنامه ساخت

اینایی که نوشتم کلیات بود و اگه شما توی هر مسیر وارد بشی غیر از اونایی که گفتم باید یکسری چیزهای دیگه هم یاد بگیری
مثلا کسی که بخواد برنامه نویسی وب انجام بده باید کمی photoshop هم بلد باشه و همین طور در دیگر زبان ها

بعد اینکه می تونی برای وب، دسکتاپ و موبایل زبان های دیگه رو هم یاد بگیری که بعضی ها رو هم خودت اشاره کردی مثلا Visual basic.net رو برای دسکتاپ و python رو برای وب

انقدر زبان برنامه نویسی هم داریم که خود من گیج شدم چون هر کی نظرش روی یک زبانه

مثلا یکی می گفت فقط Ruby که من اسمش رو هم نشنیده بودم خوب هر کی یک نظری داره دیگه

کلا شما برای موفقیت در هر رشته ای باید زبان انگلیسی رو بلد باشی به این صورت که اول لغات عمومی هر زبان رو یاد بگیری بعد لغات تخصصی مربوط به اون رشته رو

پس الان شما لغات عمومی زبان رو یاد بگیر و بعد برو لغات تخصصی کامپیوتر مربوط به برنامه نویسی

زبان رو به مرور یاد بگیر

حالا اگه شما در یک زمینه تسلط کامل پیدا کردی همون برای کسب درآمد کافیه ولی اگه دوست داشتی می تونی بری زبان های دیگه رو هم دنبال کنی

در یک سایتی نوشته بود اگه کسی اصول برنامه نویسی رو یاد بگیره سوییچ کردن از یک زبان به زبان دیگه کار مشکلی نیست کافیه فقط syntax هاش رو یاد بگیره که مثلا 3 تا 6 ماه می تونه یاد بگیره

اینایی که گفتم صرفا ترجمه بودن و من خودم قسمت دوم فیلم آقا سجاد رو دیدم کلا هنگ کردم

من به پیشنهاد آقا سجاد شروع کردم یاد بگیرم سی شارپ رو چون آقا سجاد خیلی خوب یاد میده با مثال های مختلف و نقاشی و ...

حالا اگه علاقه داری بیا من و شما و دوستای دیگه مثل niu و ehx با هم یاد بگیریم و اگه سوالی مطرح شد اونیکه بلده جواب بده

یعنی اگه با هم یاد بگیریم خیلی راحت تر می شه

واقعا تشکر میکنمت ازت داداش خیلی بامرامی لطف کردی
منظور شما رو درست متوجه نشدم
برداشتی که من از صحبت های شما کردم مثل نظره آقا سجاده که فقط رو یک پلتفرم خاص کار کنم نه ؟

خواهش میشود
اول اینکه شما بخوای توی همه چیز ، تا ته تخصص اش رو بری ، اصلا به نظرم این کار شدنی نیست . به نظرم علم امروزی توی هر چیزی این قدر پیشرفت کرد که اگه یه شاخه شو بگیری تا ته بخوای بری ، همه ی عمر رو هم بذاری ، بازم کمه
پس اول ، باید هدفت رو مشخص تر و بعد توی یه تخصص وارد شی نه همه .
زامارین هم با اونکه از سال 2015 وارد ویژال استودیو شد ولی تا جایی که من خبر دارم ، بسیار گسترده و پر حجم و پر از توابع مورد نیاز برای برنامه نویسی آندروید هست . یعنی زامارین چیز متوسط یا ضعیفی نیست . اما بالاخره نمیتونم با آندروید استودیو مقایسه اش کنم چون با هیچ کدوم فعلا کار نکردم (ولی حجم زامارین برابر کل ویژال استودیو و 30 گیگ هست) . در ایران ساپورت بشه یا نه ، چندان مهم نیست چون زبانش سی شارپ هه ، با یادگیری این زبان ، میشه باهاش کار کرد . هر چند آموزشش هم توی ایران تک و توک داره داده میشه (بازم میگم زامارین چون فقط 2 ساله اومد ، فعلا زیاد آموزش درباره اش نیست)
منظورم از اینکه یه زبان رو روش وقثت بذار اینه که هر وقت کامل یه زبان رو یاد گرفتی ، بعد برو سروقت بقیه ی زبان ها چون سوئیچ کردن روی زبان های مختلف (حداقل هم سطح) ، هم وقت هدر دادن الکی هست و هم هیچ قدرتی رو به برنامه نویس اضافه تر نمیکنه و یا به هدر دادن وقت اش نمیارزه . یعنی مثلا سی شارپ رو که یاد گرفتی ، حالا زبان هم سطح اش مثل جاوا رو بخوای کار کنی ، هیچ فرقی نمیکنن چون هر چیزی که با جاوا بتونی بنویسی ، با سی شارپ هم میتونی . بجای وقت اضافی روی جاوا ، میتونی تکنولوژی های مختلف سی شارپ (مثل دیتابیس و asp.net و برنامه نویسی چند لایه و ده ها مورد دیگه) رو یاد بگیری که هر کدوم شون باز ماه ها وقت میبرن حرفه ای شدن توش . حالا چه برسه به زبان های ضعیف تر از زبانی که میخوای یاد بگییری که اصلا توصیه نمیشه . یعنی وقتی سی شارپ یاد گرفتی ، بعدش بخوای مثلا پایتون یا جاوا اسکریپت یاد بگیری . یا با یادگیری asp بخوای بعدا php یاد بگیری . قطعا این دیگه کاملا وقت هدر دادن بدون اضافه شدن بار علمی یا قابلیت کاربردی اضافه تر هست اما مثلا بعد از یادگیری کامل سی شارپ ، بخوای بعدا ++C رو یاد بگیری ، ارزش داره . یا بعد از یادگیری کامل ++C ، بخوای اسمبلی رو یاد بگیری ، بازم ارزش بسیار زیادتری داره

واقعا تشکر میکنم از شما حالا کاملا اوکی شدم ، یعنی اینکه من اگر تمام زبان های برنامه نویسی دنیا رو یادبگیرم هر روز براشون آپدیت میاد و علم پیشرفت میکنه و بروز بودن سخته ، مدیون شما هستم
چارت پیشنهادی شما برای طراحی وب و هکر شدن چیه ؟
دنبال این بچه بازیا نیستم که این روزا به اسم هک انجام میدن ، دنبال تخصصی یادگرفتنم

با صحبت شما شدیدا موافقم
پستی که استارتر محترم گذاشتن بیشتر رنگ و بوی کمالگرایی میده تا ذوق برای یادگیری و پیشرفت و همراه بودن با منطق
که البته تو این سن و سال برای همه هست و طبیعیه
بنده برنامه نویس نیستم و حتی سمتش هم نرفتم اما خب چیزایی در موردش شنیدم اینکه چقد به ریاضیات شباهت داره و ....
خب من برخلاف برنامه نویسی با ریاضیات خیلی سرو کار داشتم و دارم
و حداقل در مورد ریاضیات این رو میدونم که صرف حفظ کردن مثلا 1000 تا فرمول مختلف کسی نمیتونه بگه من ریاضی دان هستم و حتی 90درصد افراد اگه یک مسئله ریاضی رو با فرمولهای مورد نیاز برای حل کردن جلو روشون بزاری قدرت حل مسئله رو ندارند.

پس ریاضی دو قسمته یکی سواد ریاضی که از همون حفظیات نشات میگیره دومیش قدرت تجزیه و تحلیل و حل مسئله

بدون شک برنامه نویسی هم همین قاعده رو داره
اگه کدهای برنامه نویسی رو همون فرمولهای ریاضی درنظر بگیریم به همین نتیجه میرسیم.
با زمان بندی های اینچنینی که من 6 ماه فلان زبان یاد بگیرم بعد 3 ماه فلان زبان بعد برم سراغ یکی دیگه ....
اینجور آدم تبدیل میشه به یک دایرهٌ المعارف بی مصرف که همه چی بلدی و هیچی بلد نیستی
خبره شدن تو برنامه نویسی به زمان زیاد، تمرین زیاد ، والبته تحمل زیاد برای شکست خوردن نیاز داره
متشکرم از نظرتون مخصوصا اون مثالتون خیلی خوب بود بهم کمک کرد
اما هدف من این چیزی که شما فکر میکنید نبود شاید درست منظورمو بیان نکردم ،

SajjadKhati
25-06-17, 22:57
واقعا تشکر میکنمت ازت داداش خیلی بامرامی لطف کردی
منظور شما رو درست متوجه نشدم
برداشتی که من از صحبت های شما کردم مثل نظره آقا سجاده که فقط رو یک پلتفرم خاص کار کنم نه ؟

واقعا تشکر میکنم از شما حالا کاملا اوکی شدم ، یعنی اینکه من اگر تمام زبان های برنامه نویسی دنیا رو یادبگیرم هر روز براشون آپدیت میاد و علم پیشرفت میکنه و بروز بودن سخته ، مدیون شما هستم
چارت پیشنهادی شما برای طراحی وب و هکر شدن چیه ؟
دنبال این بچه بازیا نیستم که این روزا به اسم هک انجام میدن ، دنبال تخصصی یادگرفتنم

متشکرم از نظرتون مخصوصا اون مثالتون خیلی خوب بود بهم کمک کرد
اما هدف من این چیزی که شما فکر میکنید نبود شاید درست منظورمو بیان نکردم ،

خواهش میکنم
تا جایی که من میدونم ، هکر شدن ، فقط به یادگیری برنامه نویسی نیست . اول اینکه علم پایه ی برنامه نویسی ، به قول دوستمون خودش ریاضی هست و کسایی که ریاضی (چه هندسه یا ریاضی معمولی مخصوصا ریاضی گسسته ی) قویتری داشته باشن ، درک و نوشتن الگوریتم براشون راحت تره . پس علاوه بر یادگیری برنامه نویسی (هر زبانی) ، پیشنهادم اینه که ریاضی (هر دو مخصوصا ریاضی گسسته) تون رو آروم آروم قویتر و قویتر کنین و اگه قوی هستین ، عالی تر کنین (کلا ریاضی از برنامه نویسی جدا نیست)
دوم اینکه در زمینه ی هک ، فقط برنامه نویسی کافی نیست . تا جایی که میدونم ، باید خیلی از مباحث علوم دانشگاهی مثل طراحی الگوریتم و ... رو بلد باشن . بجز این ، باید با درس سیستم عامل (که ربطی یا حداقل ربط خاصی به برنامه نویسی نداره) باید تسلط کامل داشت (البته این علوم دانشگاهی بازم که برای هک و ... فکر کنم مبتدی محسوب شه)
در کل خبر ندارم برای علم هک باید چه روال و علم هایی کسب بشه . میتونین از استاد آرمین در انجمن یا کسای دیگه بپرسین
درباره ی طراحی وب هم که تا جایی که میدونم 2 تا زبون وجود داره یکی php که خیلی ساده تر و ضعیف تر و یکی asp.net که قویتر اما نیاز به یادگیری سی شارپ داره و هر کس بسته به کارش یکی از این ها رو انتخاب میکنه ولی من وجه تمایزشون رو نمیدونم (بازم بهتره از آقا آرمین بپرسین)

mohsen1367
23-09-17, 04:22
سلام
آقای خطی میخوام برنامه نویسی توی c++ و c شارپ رو یاد بگیرم.
میشه از 0 شروع کرد و cپلاس پلاس یا سی شارپ رو یاد گرفت ؟

SajjadKhati
23-09-17, 06:51
سلام
آقای خطی میخوام برنامه نویسی توی c++ و c شارپ رو یاد بگیرم.
میشه از 0 شروع کرد و cپلاس پلاس یا سی شارپ رو یاد گرفت ؟

سلام
بله چرا نشه
من سی پلاس پلاس کار نکردم (توی سی شارپ هم مبتدی ام) ولی هر چی بلد هستم رو از صفر توی آموزش سی شارپ که در حال تکمیل هست رو گفتم . میتونین آموزش ها رو پیگیری کنین