PDA

مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ GS73VR برای برنامه نویسی و صفحه نمایش 4k یا fhd

D_felfelak
20-06-17, 10:15
من قصد خرید لپ تاپ دارم عمده استفاده ام برنامه نویسی و کار با ide , نرم افزارهای اینچنینی هست. اصلا اهل بازی کامپیوتری نیستم. کار گرافیکی انچنانی هم قعلا انجام نمیدم فکر میکنم کارم در حد طراحی gui یا پردازش تصویر تو شاخه های هوش باشه. فیلم دیدن با لپ تاپهای جزو کارهای روزانه ام هست. بحث اینده نگری در خرید لپ تاپ و نرخ خرابی و طول عمر برام مهم هست
یه سری خصوصیات برام مهم هست:
صفحه نمایش پنل IPS باشه
رم حتما 16 DDR4 باشه
cpu هم تو این رنج 6700hq یا 7700hq هست که تنها 10 درصد تفاوتش هست
حتما زیر 2.5 کیلو وزن داشته. با 17 اینچ خیلی راحت تر از 15.6هستم اما خب اگه بخوام 15.6" بگیرم کانفیگ بهتری میتونم بردارمOnly the registered members can see the link
بین لپ تاپهایی که دیدم مدل GS73VR msi رو بیشتر پسندیدم چند تا موضوع و سوال دارم:
آیا میشه همزمان رم این لپ تاپ رو به 32 گیگ و ssd رو به 256 ارتقا داد؟ یا فقط امکان یکی از این دو جود داره؟ (چون میخوام پنلش ips باشه 128 ssd داره)
کوچکی فونتها و ایکنها در 4k به چه صورتی هست؟ با تغییر رزولیشن یا تغییر نرم افزاری چیزی نهایتا به چه صورتی میشه؟ راحتی تایپ برام بسیار مهم هست و کار با محیطهای شلوغ ide برام بسیار مهم هست
بالا رفتن دمای این لپ تاپ تا چه اندازه باعث کاهش راندمانش میشه؟
لپ تاپ hp Omen 17T-W200 - A هم مشخصات خوبی داره منتها من هیج بررسی ای چیزی ندیدم بعلاوه کارت گرافیک1050 هست
لپ تاپ ASUS ROG GL502VS هم کانفیگ و قیمت خیلی عالی ای داره منتها هم 15.6 اینچ هست هم با رنگ کیبوردش مشکل دارم اما خب GTX1070 با 256 گیگ ssd و صفحه 4k ipsداره
تفاوت ssd NVMe با ssd های پایینتر در لود برنامه های سنگین و ویندوز چقدر هست؟ غیر از این چه تقاوتی در کار با برنامه های سنگین دارند؟ ایا در لگ و هنگی هنگام کار تاثیر میذارن؟
دوستان احتمالا من بخوام لپ تاپ رو خیلی از روزها بیش از ده ساعت استفاده کنم و ممکن هست ساعتهای زیادی مشفول کارهای سنگین باشم ایا این ضعف کولینگ روی عملکرد و عملکرد لپ تاپ تاثیر منفی میذاره؟ آیا سروصدای بالای این لپ تاپ باعث میشه نتونم در یه محیط عمومی و ساکت مثل کتابخونه استفاده کنم؟ ایا دمای بالاش به حدی هست که باعث سوزش و ازار پوست دست بشه؟ اگر جواب این سوالات رو بدونم شاید مجبور بشم از خیر لپ تاپ 17 اینچی باریک و سبک بگذرم

غیر از لپتاپهای مذکور دیگه چه لپ تاپهایی رو پیشنهاد میدین

خبات کریمی
20-06-17, 11:05
سلام دوست گرامی
برای برنامه نویسی پردازنده i7 با نهایتا 16 گیگ رم
حتما SSD هم داشته باشه
گرافیک و بقیه چیزا مهم نیست
البته نمایشگر بزرگ تر بهتر.
7700hq کلا بهتره به درصدش کار نداشته باش.
به شدت برای شما nvme توصیه میشه.

D_felfelak
20-06-17, 20:24
سلام دوست گرامی
برای برنامه نویسی پردازنده i7 با نهایتا 16 گیگ رم
حتما SSD هم داشته باشه
گرافیک و بقیه چیزا مهم نیست
البته نمایشگر بزرگ تر بهتر.
7700hq کلا بهتره به درصدش کار نداشته باش.
به شدت برای شما nvme توصیه میشه.

خب برای انتخاب بین 4k , fhd نظرتون چی هست؟ مشکل کوچک بودن در 4k تا چد خد جدی هست؟
اگر قرار باشه محاسبات سنگین با نرم افزارهایی مثل matlab انجام بدم ایا کارت گرافیک تاثیری میذاره؟ یه سری برنامه ها از gpu برای محاسبات سنگین مثل جمع و تفریق ماتریسهای بزرگ در پردازش تصویر استفاده میکنند
اگر لپ تاپ msi مذکور که هنگام کار زیاد دمای بالایی داره و بنوعی از مشکل کولینگ رنج میبره بخرم با استفاده هر روزه بیش از ده دوازده ساعت بهش اسیب میرسه و روی عمرش تاثیر منفی میذاره؟
تاثیر 7700hq با 6700hq هنگام کار چقدر هست؟ اخه پنچمارک ها اختلاف رو فقط ده درصد نشون میدن
بین لپ تاپ هایی که gpu های مختلفی دارند اولویت رو به cpu 7700 بدم؟ حتی اگر اختلاف بین gpu سی یا چهل درصد بود؟!

AMD>INTEL
20-06-17, 21:28
ASUS FX753VE
دستگاه خوبیه
برنامه matlab توانایی استفاده از هسته کودا پردازنده گرافیکی را دارد
Only the registered members can see the link
------------
این پردازنده های 7700 و چیپ های گرافیکی 1050 ti حرارت نسبت کمی تولید می کنند نسبت به نسل های پیشن
پس تا حدودی مشکل حرارتی مرتفع شده
در عمل در مدل هایی که کار کردم .تفاوت عملکردشون بیشتر از 10 درصد بود

خبات کریمی
21-06-17, 12:10
خب برای انتخاب بین 4k , fhd نظرتون چی هست؟ مشکل کوچک بودن در 4k تا چد خد جدی هست؟
اگر قرار باشه محاسبات سنگین با نرم افزارهایی مثل matlab انجام بدم ایا کارت گرافیک تاثیری میذاره؟ یه سری برنامه ها از gpu برای محاسبات سنگین مثل جمع و تفریق ماتریسهای بزرگ در پردازش تصویر استفاده میکنند
اگر لپ تاپ msi مذکور که هنگام کار زیاد دمای بالایی داره و بنوعی از مشکل کولینگ رنج میبره بخرم با استفاده هر روزه بیش از ده دوازده ساعت بهش اسیب میرسه و روی عمرش تاثیر منفی میذاره؟
تاثیر 7700hq با 6700hq هنگام کار چقدر هست؟ اخه پنچمارک ها اختلاف رو فقط ده درصد نشون میدن
بین لپ تاپ هایی که gpu های مختلفی دارند اولویت رو به cpu 7700 بدم؟ حتی اگر اختلاف بین gpu سی یا چهل درصد بود؟!
برای برنامه نویسی 4K توصیه نمیشه بله جدیه
باید برنامه های مورد استفاده تون رو چک کنید.
7700 کلا بهینه تره فقط درصد نیست البته زیاد هم نیست
7700 + با گرافیک 1060 یا 1070