PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید اسمارت فون حدود 1 تومن

shapoor pouladin
19-06-17, 19:15
با سلام.
من یک اسمارت فون می خام بگیرم با قیمت حدود 1 میلیون تومن. با تاکید روی عمر باطری و ساپورت 4G. خودم گوشی Lenovo P2 رو پیدا کردم که ظرفیت باطریش 5100mAh هست و قیمت هم حدود 1150000 تومن. به نظر شما خوبه؟ البته صفحش یه خورده بزرگه.چیز بهتری تو این رنج قیمت پیدا میشه؟ ترجیجا با صفحه 5 اینچ

hamid5233
19-06-17, 23:03
huawei honor 8 با صد تومن اختلاف گوشی خوبیه اگه گوشی عمری میخوای شیائومی mi6 حدود 1500000 به بالا. قدرت پردازشی و دوربین و استحکامش با ایفون هفت هیچ فرقی نداره فقط اندرویده اون ای او اس باتریشم برای یه پرچمدار مناسبه 3350 از گلکسی s8 با همین سخت افزار بیشتر ذخیره میکنه

AMD>INTEL
19-06-17, 23:17
با سلام.
من یک اسمارت فون می خام بگیرم با قیمت حدود 1 میلیون تومن. با تاکید روی عمر باطری و ساپورت 4G. خودم گوشی Lenovo P2 رو پیدا کردم که ظرفیت باطریش 5100mAh هست و قیمت هم حدود 1150000 تومن. به نظر شما خوبه؟ البته صفحش یه خورده بزرگه.چیز بهتری تو این رنج قیمت پیدا میشه؟ ترجیجا با صفحه 5 اینچ

Xiaomi Mi 5s 64GB
هم گزینه خوبیه
بهترین گوشی‌های موبایل پیشنهادی بر اساس قیمت (خرداد و تیر 1396) (Only the registered members can see the link)

shapoor pouladin
20-06-17, 11:17
سلام.
من لیست رو نگاه کردم. دیدم گوشی XIAOMI REDMI 4X خیلی گوشی مناسبیه. شارژدهیش خوبه. و چون من بازی و یا کار سنگین نمی کنم به نظرم مشخصات سخت افزاریش برا من مناسبه. و قیمتش هم مناسبه به نظرم. نظر شما چیه؟
راستی یه گوشی با مشخصات سخت افزاری REDMI 4X و با صفحه کوچکتر سراغ ندارید؟ مثلا 4.5 اینچ

AMD>INTEL
20-06-17, 11:54
سلام.
من لیست رو نگاه کردم. دیدم گوشی XIAOMI REDMI 4X خیلی گوشی مناسبیه. شارژدهیش خوبه. و چون من بازی و یا کار سنگین نمی کنم به نظرم مشخصات سخت افزاریش برا من مناسبه. و قیمتش هم مناسبه به نظرم. نظر شما چیه؟
راستی یه گوشی با مشخصات سخت افزاری REDMI 4X و با صفحه کوچکتر سراغ ندارید؟ مثلا 4.5 اینچ

بله گوشی خوبی است . اون هم باید بگردی . مدل خاصی در ذهنم نیست

shapoor pouladin
20-06-17, 13:11
بله گوشی خوبی است . اون هم باید بگردی . مدل خاصی در ذهنم نیست

به نظر شما REDMI 4X چند می ارزه؟

AMD>INTEL
20-06-17, 13:29
به نظر شما REDMI 4X چند می ارزه؟

قیمتی که براش در نظر گرفته شده مناسبه . توسایت های خارجی هم ریت بالای داره این دستگاه

shapoor pouladin
20-06-17, 13:35
قیمتی که براش در نظر گرفته شده مناسبه . توسایت های خارجی هم ریت بالای داره این دستگاه

یه سایتی زده بود 435 تومن. خوبه؟

AMD>INTEL
20-06-17, 14:19
یه سایتی زده بود 435 تومن. خوبه؟

والا دوست من ریز قیمتشو ندارم . بیشتر سعی کن از جای معتبر تهیه کنی
شاید یک مقدار بالاتر باشه ولی ارزش داره

shapoor pouladin
21-06-17, 18:30
سلام.
برای Xiaomi Redmi 4X تو سایت gsmarena.com باندهای فرکانسی مختلف برای نسل های مختلف شبکه تلفن همراه ، یعنی 2G 3G 4G، رو که ساپورت میکنه زده. من نگاه کردم دیدم گوشی های گرونتر باندهای خیلی بیشتری مخصوصا برای 4G پشتیبانی میکنند. من زیاد سر در نمی یارم.
به نظر شما این گوشی Xiaomi Redmi 4X آنتن دهیش تو ایران چطوره؟ بعد اینکه این گوشی دو مدل داره ظاهرا. یکی برای هند یک مدل برای چین. الان من کدوم رو باید بگیرم؟
با سپاس

AMD>INTEL
21-06-17, 19:02
سلام.
برای Xiaomi Redmi 4X تو سایت gsmarena.com باندهای فرکانسی مختلف برای نسل های مختلف شبکه تلفن همراه ، یعنی 2G 3G 4G، رو که ساپورت میکنه زده. من نگاه کردم دیدم گوشی های گرونتر باندهای خیلی بیشتری مخصوصا برای 4G پشتیبانی میکنند. من زیاد سر در نمی یارم.
به نظر شما این گوشی Xiaomi Redmi 4X آنتن دهیش تو ایران چطوره؟ بعد اینکه این گوشی دو مدل داره ظاهرا. یکی برای هند یک مدل برای چین. الان من کدوم رو باید بگیرم؟
با سپاس

من درباره گوشی های xiaomi مشکل آنتن دهی ندیدم . کسی شکایت کنه .
گوشی های ساخت هر کشوری باشه . زیر مجموعه اون شرکته و طبق استاندارد اون شرکت کار میکند .
هیچ فرقی نمی کند . یکسری این موارد فقط تو ایران وجود داره . تا بتونند گرونتر بفروشن .

shapoor pouladin
21-06-17, 19:20
من درباره گوشی های xiaomi مشکل آنتن دهی ندیدم . کسی شکایت کنه .
گوشی های ساخت هر کشوری باشه . زیر مجموعه اون شرکته و طبق استاندارد اون شرکت کار میکند .
هیچ فرقی نمی کند . یکسری این موارد فقط تو ایران وجود داره . تا بتونند گرونتر بفروشن .

به نظر شما رم 2 گیگ واسه کارای روزمره کافیه؟ برای گوشی که اندروید marshmalow روش نصب باشه؟ واسه کارهایی مثل وصل شدن به اینترنت و تلگرام و این جور کارا؟

AMD>INTEL
21-06-17, 19:29
به نظر شما رم 2 گیگ واسه کارای روزمره کافیه؟ برای گوشی که اندروید marshmalow روش نصب باشه؟ واسه کارهایی مثل وصل شدن به اینترنت و تلگرام و این جور کارا؟

کارهای روزمره بله کافیه . صد درصد کافیه

shapoor pouladin
30-06-17, 21:13
سلام.
سرچ کردم و قیمت های سه نسخه مختلف Xiaomi Redmi 4X رو پیدا کردم:

رم 2 GB حافظه داخلی 16 GB حدود 470 تومن
رم 3 GB حافظه داخلی 32 GB حدود 560 تومن
رم 4 GB حافظه داخلی 64 GB حدود 690 تومن

به نظر شما ارزش داره که رم 4 گیگ بگیرم؟ البته من گیم نمی خام بازی کنم. بیشتر واسه آینده. یعنی مدت بیشتری بتونم ازش استفاده کنم. منظورم اینه که سخت افزار بالاتری بگیرم که نرم افزارهای که در آینده ممکنه بیاد و سخت افزار بالاتری نیاز داره رو بتونه ساپورت کنه
یه چیز دیگه اینکه این قیمت ها قیمت بدون گارانتیه. اکثر فروشگاه ها این گوشی رو بدون گارانتی میفروشن. کدوم گارانتی واسه گوشی های شیائومی تو ایران معتبر تره؟ اگه بدون گارانتی بگیرم خیلی ریسکه؟

یک موضوع دیگه اینکه بعضی مدل ها رام گلوبال دارن و بعضی رام چین. فرق این 2 تا چیه؟ کدوم بهتره؟
با سپاس

AMD>INTEL
30-06-17, 21:25
سلام.
سرچ کردم و قیمت های سه نسخه مختلف Xiaomi Redmi 4X رو پیدا کردم:

رم 2 GB حافظه داخلی 16 GB حدود 470 تومن
رم 3 GB حافظه داخلی 32 GB حدود 560 تومن
رم 4 GB حافظه داخلی 64 GB حدود 690 تومن

به نظر شما ارزش داره که رم 4 گیگ بگیرم؟ البته من گیم نمی خام بازی کنم. بیشتر واسه آینده. یعنی مدت بیشتری بتونم ازش استفاده کنم. منظورم اینه که سخت افزار بالاتری بگیرم که نرم افزارهای که در آینده ممکنه بیاد و سخت افزار بالاتری نیاز داره رو بتونه ساپورت کنه
یه چیز دیگه اینکه این قیمت ها قیمت بدون گارانتیه. اکثر فروشگاه ها این گوشی رو بدون گارانتی میفروشن. کدوم گارانتی واسه گوشی های شیائومی تو ایران معتبر تره؟ اگه بدون گارانتی بگیرم خیلی ریسکه؟

یک موضوع دیگه اینکه بعضی مدل ها رام گلوبال دارن و بعضی رام چین. فرق این 2 تا چیه؟ کدوم بهتره؟
با سپاس

4 گیگش ارزش داره
گارانتی زیاد مهم نیست . همونجا تست کامل کن . فکر کنم بتونی خودت بیمه اش کنی
رام گلوبال بهتره . دردسراش کمتره

shapoor pouladin
30-06-17, 21:35
4 گیگش ارزش داره
گارانتی زیاد مهم نیست . همونجا تست کامل کن . فکر کنم بتونی خودت بیمه اش کنی
رام گلوبال بهتره . دردسراش کمتره

من می خواستم اینترنتی خرید کنم. چون شهرستان زندگی می کنم. اینترنتی اشکال نداره؟ از این سایتها که ستاره دارن

AMD>INTEL
30-06-17, 22:28
من می خواستم اینترنتی خرید کنم. چون شهرستان زندگی می کنم. اینترنتی اشکال نداره؟ از این سایتها که ستاره دارن

بستگی به سایتش دارد درباره این مورد نظری ندارم .

sfmth
30-06-17, 22:30
رم 3 گیگ با حافظه 32 فک کنم برای شما کافی باشه مخصوصا که اپدیت اندروید 7 قراره بیاد براش و توی اندروید 7 رم مشکلی نیست و بیشتر از 3 گیگ نیازی نیست
ولی اگه با گوشیتون فایل های حجیم دانلود میکنین 64 گیگ حافظه قطعا گزینه بهتریه

این گوشی از 4جی پلاس هم پشتیبانی میکنه که پایداری و سرعت رو افزایش میده

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

shapoor pouladin
30-06-17, 23:12
اگه بخام گوشی با رام چین بگیرم چه مشکلاتی برام پیش میاد؟ چون اون مدل با 4 گیگ رم فقط با رام چین موجود هست.

sfmth
01-07-17, 09:18
اگه بخام گوشی با رام چین بگیرم چه مشکلاتی برام پیش میاد؟ چون اون مدل با 4 گیگ رم فقط با رام چین موجود هست.
من نمیدونم
فک کنم زبانش عوض نمیشه یا یه همچین چیزی نمیدونم
رامشم که عوض کنی بعدش هنگ میکنه زیاد

AMD>INTEL
01-07-17, 11:15

تفاوت بین رام گولوبال و رام های چینی :

اولین تفاوت بارز در این رام ها تفاوت در زبان این رام ها است. که رام های چینی تنها شامل زبان انگلیسی و چینی هستند. ولی رام های گولوبال شامل زبان های جهانی و نیز فارسی می باشند به این معنی که میتوانید زبان منوی گوشی خود را به فارسی نیز تغییر دهید.

اما در رام های چینی تنها منوی انگلیسی در دسترس خواهد بود ولی این بدان معنا نیست که نتوان به فارسی تایپ اس ام اس یا غیره کرد و یا اینکه پیام ها و متون فارسی را مشهاده نمود .

دومین تفاوت اصلی رام چینی و رام گولوبال در شیوه نصب Google Play Service & Store است که به طور پیش فرض رام های چینی شامل گوگل پلی سرویس نیستند و بایستی نسخه مخصوص آن را دانلود و نصب نمود.

در غیر این صورت در نصب و اجرای برخی اپلیکیشن ها مشکل خواهید داشت

مخصوصا برنامه ها متعلق به گوگل مانند GMail -Google store

از طرفی میتوان گفت که رام های چینی یک مرحله از نظر توسعه و آپدیت جلوتر هستند.

که این مزیت و برتری رام های چینی است .

و برخی از گوشی های شیائومی فعلا رام گولوبال برآ نها ارایه نشده و بایستی صبر کرد.

گرچه از نظر من فرقی بین رام چین و گلوبال نیست.

جز منوی فارسی که علاقه ای به فارسی شدن منو ها هم شخصا ندارم .

و تنها بایستی گوگل پلی سرویس مخصوص رام های چینی را نصب نموده .

و برخی از اپلیکیشن های چینی که پیش فرض نصب شده اند را پاک از داخل گوشی پاک کرد .

و در آخر یک کیبورد فارسی همانند iKeyboard و یا CM K eyboard را روی آن نصب کنید و رام چینی را همانند رام گولوبال استفاده کنید .

shapoor pouladin
02-07-17, 08:35
سلام.
یه سوال دیگه داشتم. این گوشی Xiaomi Redmi 4X ظاهرا صفحش ضد خش نیست. Corning Gorilla نیست. حالا این باید براش از این برچسب های ضد خش بزارم؟ این برچسب ها هم مارک خوب و بد داره؟ الان این گوشی که دارم Nokia 5800 هست. این هم برچسب روشه. ولی خود برچسب خیلی خش روش افتاده. این برچسبا قابل تعویض هم هستن؟

سپاس

sfmth
02-07-17, 10:53
سلام.
یه سوال دیگه داشتم. این گوشی Xiaomi Redmi 4X ظاهرا صفحش ضد خش نیست. Corning Gorilla نیست. حالا این باید براش از این برچسب های ضد خش بزارم؟ این برچسب ها هم مارک خوب و بد داره؟ الان این گوشی که دارم Nokia 5800 هست. این هم برچسب روشه. ولی خود برچسب خیلی خش روش افتاده. این برچسبا قابل تعویض هم هستن؟

سپاس
گلس بزارین حدود 20 تومنه کمتر خش میفته و از شکستن صفحه هم جلوگیری میکنه

shapoor pouladin
16-07-17, 09:54
سلام.
این گوشی XIAOMI REDMI 4X با رم 4 گیگ که می خام بگیرم، ضمانت نداره فقط 7 روز مهلت تست داره. به نظر شما تو مدت زمان تست، چه چیزایی رو باید چک کنم؟ چه قسمت هایی احتمال خرابی داره؟
با سپاس.

AMD>INTEL
16-07-17, 11:34
سلام.
این گوشی XIAOMI REDMI 4X با رم 4 گیگ که می خام بگیرم، ضمانت نداره فقط 7 روز مهلت تست داره. به نظر شما تو مدت زمان تست، چه چیزایی رو باید چک کنم؟ چه قسمت هایی احتمال خرابی داره؟
با سپاس.

بله . راحت میتونی تست بگیری . هفت روز خودش را نشون میدهد .

shapoor pouladin
16-07-17, 11:42
این گوشیا تقلبی هم دارن؟

AMD>INTEL
16-07-17, 11:47
این گوشیا تقلبی هم دارن؟

نه عزیز . بعد بنچمار بگیرید امیتازهاش هم تو نت هست . مشخص میشه

shapoor pouladin
16-07-17, 15:36
با چه نرم افزاری بنچ مارک بگیرم؟ :1. (28):

AMD>INTEL
16-07-17, 15:40

سرچ کنید نرم افزار های بنچمارک گوشی

AMD>INTEL
16-07-17, 19:41

AnTuTu benchmark

shapoor pouladin
28-07-17, 17:30
سلام. من یه گوشی xiaomi Redmi 4x گرفتم. گوشی خوبیه. برای من که تا حالا nokia 5800 داشتم. ولی یه مشکلی هست نمی دونم طبیعیه یا نه. یه کاور ژله ای برای گوشی گذاشتم که با وجود اون بعضی وقتا حین اجرای بعضی نرم افزارهایی که بار پردازشی بالا دارند دمای باطری تا 41 درجه سانتی گراد بالا می ره. وقتی که کاور رو برمی دارم با توجه به اینکه بدنه گوشی فلزیه، تا 2 درجه دما پایین می آد، شاید هم بیشتر. مثلا امروز یه فایل با فرمت Djvu باز کردم و مشغول مطالعه بودم بعد از چند دقیقه کاملا حرارت رو احساس کردم. نگاه کردم دیدم درصد استفاده از سی پی یو حدود 40 بود و دمای باطری بالای 41 درجه.

به نظر شما اشکال نداره از کاور ژله ای استفاده کنم؟

با سپاس

AMD>INTEL
28-07-17, 17:37
سلام. من یه گوشی xiaomi Redmi 4x گرفتم. گوشی خوبیه. برای من که تا حالا nokia 5800 داشتم. ولی یه مشکلی هست نمی دونم طبیعیه یا نه. یه کاور ژله ای برای گوشی گذاشتم که با وجود اون بعضی وقتا حین اجرای بعضی نرم افزارهایی که بار پردازشی بالا دارند دمای باطری تا 41 درجه سانتی گراد بالا می ره. وقتی که کاور رو برمی دارم با توجه به اینکه بدنه گوشی فلزیه، تا 2 درجه دما پایین می آد، شاید هم بیشتر. مثلا امروز یه فایل با فرمت Djvu باز کردم و مشغول مطالعه بودم بعد از چند دقیقه کاملا حرارت رو احساس کردم. نگاه کردم دیدم درصد استفاده از سی پی یو حدود 40 بود و دمای باطری بالای 41 درجه.

به نظر شما اشکال نداره از کاور ژله ای استفاده کنم؟

با سپاس

کاور ژله ای اون انتقال حرارت را با مشکل مواجه می کند. این طراحی اتفاقا بسیار خوبه . چون حرارت چیپ دستگاه را از طریق بدنه فلزی خالی میکند .

shapoor pouladin
28-07-17, 17:44
به نظر شما سقف درجه حرارت باطری چند درجه است؟ بدون اینکه بش آسیب برسه

AMD>INTEL
28-07-17, 18:40
به نظر شما سقف درجه حرارت باطری چند درجه است؟ بدون اینکه بش آسیب برسه

احتمال ایجاد مشکل بسیار پایینه در شرکت همه موارد قبل از ارسال به مشتری تست میشود