PDA

مشاهده نسخه کامل : خنک کردن کارت گرافیک جهت افزایش کارایی

sma075
17-06-17, 15:49
سلام
یه کارت گرافیک ۱۰۷۰ سری دوال ایسوس دارم تو بازیا برای ثابت موندن دما روی ۶۵ درجه بدون کاهش کارایی باید سرعت فن ها رو روی ۸۰ درصد بذارم که صدای زیادی تولید میکنه و درحالت خودکار صدا کمه اما بازدهی کارت گرافیک میاد پایین راهی برای خنک کردن بیشتر با سر و صدای کمتر هست؟
متشکرم

AMD>INTEL
17-06-17, 16:04
سلام
این خنک کننده این کارت در کل نویز و عملکردش همین هست . عموما بهترین راه تعویض کارت با کارتهایی هست که دارای خنک کننده اختصاصی بهتری هستند .

sma075
17-06-17, 17:52
سلام
این خنک کننده این کارت در کل نویز و عملکردش همین هست . عموما بهترین راه تعویض کارت با کارتهایی هست که دارای خنک کننده اختصاصی بهتری هستند .

ینی نمیشه یه خنک کننده بهش اضافه کرد؟
الآن کدوم ۱۰۷۰ ها خنک کننده خوبی دارند؟
البته با توجه به قیمت

AMD>INTEL
17-06-17, 18:00
ینی نمیشه یه خنک کننده بهش اضافه کرد؟
الآن کدوم ۱۰۷۰ ها خنک کننده خوبی دارند؟
البته با توجه به قیمت

مدلهای gaming x msi و همچنین زوتک سری AMP و گیگابایت سری GAMING G1 و اسوس سری STRIX

خبات کریمی
17-06-17, 19:03
سلام
یه کارت گرافیک ۱۰۷۰ سری دوال ایسوس دارم تو بازیا برای ثابت موندن دما روی ۶۵ درجه بدون کاهش کارایی باید سرعت فن ها رو روی ۸۰ درصد بذارم که صدای زیادی تولید میکنه و درحالت خودکار صدا کمه اما بازدهی کارت گرافیک میاد پایین راهی برای خنک کردن بیشتر با سر و صدای کمتر هست؟
متشکرم

درود
هر کسی به اولین چیزی که باید مشکوک بشه تهویه کیس و دمای محیطه. این کارت ها مشکل دما ندارن و احتمال زیاد تهویه کیس یا دمای محیط شما مناسب نیست.
و الی بهترین کارت رو بزار تو کیس بد با تهویه بد یا محیط با دمای بالا میپزه.
نیاز نیست کارت رو تعویض کنید مشکل داشت کسی استفاده نمیکرد و برچسب آشغال می خورد که اینطور نیست.

Dark Devil
17-06-17, 20:41
سلام
متشکرم

همونطور که خبات جان گفتن این کارت مشکل دما نداره و نیازی هم نیست روی 65 درجه با دور بالای فن نگه داشته بشه (که قطعا باعث کاهش عمر فن و به صدا افتادن اون میشه)
این کارت OC BOOST 1800MHz توسط کارخونه اعلام شده که تا دمای زیر 80 درجه توی تست ها فرکانس بوست بالای 1900MHz هست
پس خیلبی حساس نشین رو فرکانس بوست و اگر خیلی احتیاج به فرکانس بالا دارین در نرم افزار MSI Afterburner میتونین با تنظیم Temp Limit و اورکلاک , کارت رو در فرکانس مورد نظر نگاه دارین و تعادلی بین دما و فرکانس GPU برقرار کنید.

sma075
18-06-17, 02:57
درود
هر کسی به اولین چیزی که باید مشکوک بشه تهویه کیس و دمای محیطه. این کارت ها مشکل دما ندارن و احتمال زیاد تهویه کیس یا دمای محیط شما مناسب نیست.
و الی بهترین کارت رو بزار تو کیس بد با تهویه بد یا محیط با دمای بالا میپزه.
نیاز نیست کارت رو تعویض کنید مشکل داشت کسی استفاده نمیکرد و برچسب آشغال می خورد که اینطور نیست.
اتاق که مقداری نسبتا زیاد گرم هست. اما کیس ۵تا فن داره ولی شاید تو جای مناسب از حیث تهویه نباشه.

همونطور که خبات جان گفتن این کارت مشکل دما نداره و نیازی هم نیست روی 65 درجه با دور بالای فن نگه داشته بشه (که قطعا باعث کاهش عمر فن و به صدا افتادن اون میشه)
این کارت OC BOOST 1800MHz توسط کارخونه اعلام شده که تا دمای زیر 80 درجه توی تست ها فرکانس بوست بالای 1900MHz هست
پس خیلبی حساس نشین رو فرکانس بوست و اگر خیلی احتیاج به فرکانس بالا دارین در نرم افزار MSI Afterburner میتونین با تنظیم Temp Limit و اورکلاک , کارت رو در فرکانس مورد نظر نگاه دارین و تعادلی بین دما و فرکانس GPU برقرار کنید.

مشکلی که من برام پیش اومد تو بازی مافیا ۳ بود که گاهی آفت فریم محسوسی به وجود میومد ولی فن رو که دستی زیاد میکردم مشکلی نداشت.
در کل متشکر حتما موارد رو بررسی میکنم.
فقط سرعت فن و دمای مناسب رو چجوری متوجه بشم؟

Dark Devil
18-06-17, 17:46
برای چیپ های سری 10xx دمای زیر 80 کاملا مناسبه و فشاری به کامپوننت های کارت وارد نمیشه و اگر اورکلاک میکنین و میخواهید بیشتر کارت رو تحت فشار قرار بدین سعی کنین Fan curve رو طوری تنظیم کنید که بالاتر از 85 درجه در حالت Full Load نباشه.
این حدود دمایی برای داشتن نویز کمتر و کارایی مناسب میتونه کمکتون کنه

موفق باشید
:1. (35):