PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش ساختن سی دی ویندوز Xp با نصب اتوماتیک !

sAsAn.K
29-08-07, 13:57
سلام دوستان ، در این تاپیک قصد دارم نحوه ی ساختن سی دی ویندوز XP به نصب اتوماتیک رو آموزش بدم . ( یعنی نصب بدون سریال ، بدون خواستن مشخصات ، بدون انتخاب زبان و بدون ... ).
خوب بریم سر آموزش :

ابتدا سی دی Windows XP Professional Service Pack 2 را درون سی دی رام قرار دهید .
اگر اتوران باز شد آن را ببندید . به My Computer رفته و روی درایو سی دی رام کلیک کنید و Open رو بزنید .
تمامی محتویات موجود در سی دی ویندوز XP SP2 را انتخاب کرده و درون یک پوشه در یک درایو کپی کنید .
به محل فایل های کپی شده بروید . وارد پوشه ی SUPPORT شده و سپس به پوشه ی TOOLS بروید و فایل DEPLOY.CAB رو درون Desktop خود کپی کنید .
فایل DEPLOY.CAB رو توسط برنامه ی WinRAR یا توسط خود ویندوز یا هر برنامه ی فشرده ساز دیگر باز کنید .
فایل setupmgr.exe رو از درون این فایل به روی دسکتاپ خود استخراج کنید .
فایل setupmgr.exe را باز کنید .
روی Next کلیک کنید .
قسمت Create a new answer file را انتخاب کرده روی Next کلیک کنید .
قسمت Windows Unattended Installation را انتخاب کرده روی Next کلیک کنید .
قسمت Windows XP Professional را انتخاب کرده روی Next کلیک کنید .
قسمت Fully Automated را انتخاب کرده روی Next کلیک کنید .
قسمت No , this answer file will be used to install from a CD را انتخاب کرده روی Next کلیک کنید .
قسمت I accept the terms of License Agreement را فعال کرده روی Next کلیک کنید .
تمامی فرم های مرحله ی بعد رو به طور دلخواه وارد کنید ( وارد کردن سریال صحیح الزامی است ، بعد از پر کردن هر فرم روی Next کلیک کنید ) .
در آخر پنجره ای با نام Windows Setup Manager باز می شود ، روی Browse کلیک کنید .
از قسمت Save as type: گزینه ی All Files (*.*) را انتخاب کنید .
در قسمت File Name کلمه ی winnt.sif را تایپ کرده و روی دکمه ی Save کلیک کنید .
روی دکمه ی OK کلیک کرده و سپس برنامه را ببندید .

نکته : فایل ساخته شده می بایستی winnt.sif باشد نه winnt.sif.txt

اگر از این فایل به طور مستقیم استفاده شود ویندوز عملیات پارتیشن بندی را نیز خود انجام می دهد ، پس برای اینکه عملیات پارتیشن بندی را خود شما انجام دهید فایل winnt.sif را توسط NotePad باز کنید .
در این فایل قسمتی با نام [Data] وجود دارد که زیر آن کلمه ای به اسن AutoPartition=1 قرار دارد ، آن را به AutoPartition=0 تغییر دهید .
قسمت دیگری نیز با نام [Unattended] وجود دارد ، این دستور را در زیر آن وارد کنید :
FileSystem=* ( علامت = بعد از حرف m و علامت * بعد از علامت مساوی می باشد ) .
معمولا برنامه های MSN Explorer و MSN Messenger و MSN Zone Games در ویندوز استفاده نمی شوند بنا براین کلمه ی [Components] را همانند [Data] در آخر این فایل اضافه کرده و این کلمات را در زیر آن اضافه کنید :
msmsgs=off
msnexplr=off
zonegames=off

به منوی File رفته و روی Save کلیک کنید .
در اینجا مراحل ساخت فایل مربوط به نصب اتوماتیک تمام شده است .
فایل winnt.sif ساخته شده را در پوشه ی I386 در سی دی ویندوز کپی شده روی هارد کپی کنید .
اکنون می توانید سی دی کپی شده روی هارد را مجددا بر روی سی دی رایت کنید و استفاده کنید ، ولی مشکل اینجاست که این سی دی Bootable نیست ! ، برای Bootable کردن این سی دی این مراحل را دنبال کنید :

ابتدا این فایل رو دانلود کنید :

Only the registered members can see the link
آن را اجرا کرده و در محلی از درایو های خود نصب کنید .
فایل cdimagegui.exe را از میان فایل های نصب شده اجرا کنید :
از قسمت Please specify the root Dir of your CD پوشه ای که فایل های سی دی ویندوز در آن کپی شده است را مشخص کنید .
از قسمت Please specify a path and filename for the ISO file مسیر فایل ISO بوتیبل ای که قرار است ساخته شود را مشخص کنید .
در سمت چپ برنامه روی Configuration کلیک کنید ، در بالای برنامه روی Boot کلیک کرده و در آن قسمت فایل boot.dat موجود در فایل های نصب شده برنامه ی CDIMAGE_GUI را مشخص کنید .
در سمت چپ برنامه روی Creation کلیک کنید و سپس در سمت راست برنامه روی Start Image Creation کلیک کنید .
در آخر فایل ISO ساخته شده را توسط Nero یا هر برنامه ی دیگری که قابلیت رایت سی دی از فایل ISO را دارد بر روی یک سی دی رایت کنید و از ویندوز XP با نصب اتوماتیک خود لذت ببرید .

ممنون ، ساسان .:1. (3):

mbs_saeed
22-05-09, 14:22
سلام
خسته نباشید
آیا این روش در محصولات دیکه ی مایکروسافت مثله Windows Vista و Seven هم کار میکنه

mbs_saeed
22-05-09, 14:23
ببخشید این" ؟ " یادم رفت

sAsAn.K
22-05-09, 14:33
نه ، احتمالا مال اونا فرق می کنه.

wowpars
22-10-09, 09:04
سلام من روی کامپیوتر 4 تا هارد دارم و هارد پیش فرض رو مثلا سامسونگ 103s گذاشتم و نوع پارتیشن بندی من هم ntfs هست وقتی که ویندوز رو با اطلاعاتی که توی winnt.sif گذاشتم میخواهم نصب کنم ستاپ ویندوز رو توی درایو gبه جای c نصب میکنه لطفا بگید من چکار کنم که وقتی سی دی رفت روی بوت ویندوز رو توی درایو c نصب کنه و درایو c رو هم با سیستم ntfs واسم فرمت کنه ,
یه سوال دیگه چطور میتونم درایور های ویندوز مثلا مث کارت صدا رو توی سی دی ویندوز بزارم که اتو ماتیک موقع نصب واسم نصب کنه

این هم اطلاعات توی winnt.sif

[Data]
AutoPartition=0
MsDosInitiated="0"
UnattendedInstall="Yes"
[Unattended]
FileSystem=*
UnattendMode=FullUnattended
OemSkipEula=Yes
OemPreinstall=No
TargetPath=\WINDOWS
{به جای خط بالا میشه نوشتTargetPath=C:\WINDOWS}
[GuiUnattended]
AdminPassword="..."
EncryptedAdminPassword=NO
OEMSkipRegional=1
TimeZone=160
OemSkipWelcome=1
[UserData]
ProductID=...
FullName="Mohsen"
OrgName="?"
ComputerName=...
[Display]
BitsPerPel=32
Xresolution=1280
YResolution=1024
Vrefresh=70
[TapiLocation]
CountryCode=91
Dialing=Tone
AreaCode=0098
LongDistanceAccess="..."
[RegionalSettings]
LanguageGroup=13,12,11
SystemLocale=00000429
UserLocale=00000429
InputLocale=0409:00000409

[Identification]
JoinWorkgroup=WORKGROUP
[Networking]
InstallDefaultComponents=Yes
[Components]
msmsgs=off
msnexplr=off
zonegames=off

moj53
20-01-10, 18:59
سلام . با تشکر از شما . من برای بوتیبل کردن ویندوز اکس پی مصیبتها کشیدم اما آخرش موفق نشدم . روشش رو در 2 سایت گفتن انجام دادم . اما در مرحله آخر نرم افزار Nero buring rom بجای اینکه رایت کنه یه فایل ایمیج در سیستم میسازه و رایت نمیکنه .

در مورد روشی که شما یاد دادی.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

کد:
از قسمت Please specify the root Dir of your CD پوشه ای که فایل های سی دی ویندوز در آن کپی شده است را مشخص کنید .
از قسمت Please specify a path and filename for the ISO file مسیر فایل ISO بوتیبل ای که قرار است ساخته شود را مشخص کنید .
در سمت چپ برنامه روی Configuration کلیک کنید ، در بالای برنامه روی Boot کلیک کرده و در آن قسمت فایل boot.dat موجود در فایل های نصب شده برنامه ی CDIMAGE_GUI را مشخص کنید .
در سمت چپ برنامه روی Creation کلیک کنید و سپس در سمت راست برنامه روی Start Image Creation کلیک کنید .
در آخر فایل ISO ساخته شده را توسط Nero یا هر برنامه ی دیگری که قابلیت رایت سی دی از فایل ISO را دارد بر روی یک سی دی رایت کنید و از ویندوز XP با نصب اتوماتیک خود لذت ببرید .

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

آیا باید باز هم فایل ایزو ساخت و رایت کرد ؟ آخه فقط فایل آخری که برای بوتیبل کردنه ظاهرا ایزو هست اینطور نیست ؟ مگه قرار نیست که ایزو نباشه ؟ چون مطمئنم فایلهای ایزو نمیتونن بوتیبل باشن و این قابلیت رو از دست میدن . در ضمن این لینکی که برای دانلود دادین ارور میده . اگر ویندوزی داشته باشیم که پوشه SUPPORT نداشته باشه تکلیف چیه ؟
لطفا راهنمایی کنید . الان چند ویندوز دانلود کردم همه ایزو هستند و قابلیت بوتیبل دارند . اما چون ایزو نمیتونه از این قابلیتش استفاده کنه پس بی فایده شدن

nima_hl
20-01-10, 19:08
سلام . با تشکر از شما . من برای بوتیبل کردن ویندوز اکس پی مصیبتها کشیدم اما آخرش موفق نشدم . روشش رو در 2 سایت گفتن انجام دادم . اما در مرحله آخر نرم افزار Nero buring rom بجای اینکه رایت کنه یه فایل ایمیج در سیستم میسازه و رایت نمیکنه .

در مورد روشی که شما یاد دادی.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

کد:

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

آیا باید باز هم فایل ایزو ساخت و رایت کرد ؟ آخه فقط فایل آخری که برای بوتیبل کردنه ظاهرا ایزو هست اینطور نیست ؟ مگه قرار نیست که ایزو نباشه ؟ چون مطمئنم فایلهای ایزو نمیتونن بوتیبل باشن و این قابلیت رو از دست میدن . در ضمن این لینکی که برای دانلود دادین ارور میده . اگر ویندوزی داشته باشیم که پوشه SUPPORT نداشته باشه تکلیف چیه ؟
لطفا راهنمایی کنید . الان چند ویندوز دانلود کردم همه ایزو هستند و قابلیت بوتیبل دارند . اما چون ایزو نمیتونه از این قابلیتش استفاده کنه پس بی فایده شدن

یه برنامه هست که کارش همینه ، دانلود کنید و ازش استفاده کنید

کار باهاش آسونه ولی اگر مشکلی بود بفرمائید

moj53
20-01-10, 19:20
با سلام و تشکر از شما . این نرم افزار چیکار میکنه ؟ باهاش ظاهرا میشه ویندوز ایزو رو بوتیبل کرد !؟ یا اینکه میشه روشی که در بالا دوستمون آموزش دادن رو برای ویندوز با نصب اتوماتیک پیاده کرد ؟ من هدفم فقط تبدیل ویندوز ایزو به بوتیبل هست و چقدر خوب میشه اگه ویندوز ایزو رو بشه اکسترکت کرد با نرم افزار isobuster و بعد بوتیبل کرد . من در قسمت دومش درگیرم . تا الان بیشتر از 10 سی دی هدر دادم . بعد از تبدیل میبینم بوتیبل نشده .

nima_hl
20-01-10, 19:39
با سلام و تشکر از شما . این نرم افزار چیکار میکنه ؟ باهاش ظاهرا میشه ویندوز ایزو رو بوتیبل کرد !؟ یا اینکه میشه روشی که در بالا دوستمون آموزش دادن رو برای ویندوز با نصب اتوماتیک پیاده کرد ؟ من هدفم فقط تبدیل ویندوز ایزو به بوتیبل هست و چقدر خوب میشه اگه ویندوز ایزو رو بشه اکسترکت کرد با نرم افزار isobuster و بعد بوتیبل کرد . من در قسمت دومش درگیرم . تا الان بیشتر از 10 سی دی هدر دادم . بعد از تبدیل میبینم بوتیبل نشده .

فایل ایزو رو اکسترک کنید بدینش دست این برنامه ، هر بلائی خواستین سرش بیارید ( درایور و برنامه کم و زیاد کنید ، سریال و تنظیمات رو عوض کنید و .................. ) بعد این براتون یه ایزو میسازه که هم با خودش میتونید رایت کنید و هم روی هارد بسازید با برنامه دیگه رایت کنید

من زیاد باهاش ایزو ساختم و شاید در مجموع ۱-۲ تا cd بیشتر خراب نکردم که اونم مال تغییرات خیلی زیاد در فایلهای اصلی بود

فکر کنم به آزمایشش بیارزه :great:

moj53
20-01-10, 19:57
سلام مجدد . من این کار رو انجام دادم . پوشه i386 رو بهش دادم . مسیر رو طی کردم . و نکست زدم . در دو مرحله موندم که در تنظیم این مراحل باید چیکار کرد ؟یه مرحله task selection و مرحله دیگه هم که compatibility گزینه هایی نظیر اینترنت اکسپلورر داره و همچنین servis pack که select داره . آیا باید چیزی به نرم افزار معرفی کرد یا مسیری بهش داذ ؟ آیا فایل ایزو میتونه بوتیبل بشه ؟ آیا ایزو نباشه بهتر نیست ؟ در ضمن من الان با پوشه ویندوز اینکار رو کردم . حجم اون حدود 100 مگابایت از فایل ایزوی اصلیش که دانلود کردم کم شده . ممنون از بابا راهنمایی شما .

nima_hl
20-01-10, 20:05
سلام مجدد . من این کار رو انجام دادم . پوشه i386 رو بهش دادم . مسیر رو طی کردم . و نکست زدم . در دو مرحله موندم که در تنظیم این مراحل باید چیکار کرد ؟یه مرحله task selection و مرحله دیگه هم که compatibility گزینه هایی نظیر اینترنت اکسپلورر داره و همچنین servis pack که select داره . آیا باید چیزی به نرم افزار معرفی کرد یا مسیری بهش داذ ؟ آیا فایل ایزو میتونه بوتیبل بشه ؟ آیا ایزو نباشه بهتر نیست ؟ در ضمن من الان با پوشه ویندوز اینکار رو کردم . حجم اون حدود 100 مگابایت از فایل ایزوی اصلیش که دانلود کردم کم شده . ممنون از بابا راهنمایی شما .

اون قسمتها رو دقت کنی کاملا مشخصه مثلا اگه تیک کنار اضافه کردن درایور رو بزنی بعد از نکست کردن یه صفحه به شما میده که میتونید درایورهای سخت افزارتون رو به ایزو اضافه کنید

مثلا میخواهید یه ایزو بسازید که بدون فلاپی کنترلل رید مادربرد شما رو شناسائی کنه و بدون سریال نامبر نصب بشه

سه تا گزینه رو باید تیک کنید ، افزودن درایور ، تنظیمات ویندوز و ساختن ایزو که وقتی که نکست رو میزنید اول از شما درایورها رو میخواد در مرحله بعد میتونید سریال نامبر رو وارد کنید و در آخر ایزو برای شما ساخته میشه

ولی اگر فقط میخواهید یک ایزو بوتیبل بسازید فقط ساختن ایزو رو تیک میکنید و بدون تغییرات براتون یه ایزوی بوتیبل یا cd بوت میسازه :give_rose:

moj53
20-01-10, 20:17
بازم ممنونم . میخواستم عکس بذارم که شما توضیح دادین . الان ایمیج ساختم اما خواستم رایت کنه که رایتش نکرد و فینیش داد. امیدوارم کار کنه . اما چرا فایل ایمیج فعلی از اصلیش کمتر شده یه 5 مگ ؟

esyoo
20-01-10, 20:25
سلام
اگر من بخوام یک سری نرم افزار در حین نصب ویندوز با خود ویندوز نصب بشه باید چکار کنم؟
(مثلا winrar nero firefox
تا بعد از نصب ویندوز این ها هم نصب شده باشند
می دونم کار خوبی نیست ولی توی وقت خیلی صرفه جویی می کنه مخصوصا اگر مسئول آی تی باشی
با تشکر

moj53
20-01-10, 21:07
سلام مجدد . متاسفانه فایل ایزو که ساختم بازهم بوتیبل نشد.

nima_hl
20-01-10, 22:55
سلام مجدد . متاسفانه فایل ایزو که ساختم بازهم بوتیبل نشد.

یه پیشنهاد بهتون میدم

یه برنامه ماشین مجازی ( virtual box , vmware , ......) رو سیستمتون نصب کنید و ایزو رو قبل از رایت با اون چک کنید

اینجوری cd هم نمیسوزونید :give_rose:

moj53
20-01-10, 23:13
ممنون از راهنمایی شما .
آیا این نرم افزار منظورتون هست ؟

VMware Workstation

moj53
20-01-10, 23:43
سوالی که به ذهنم اومده اینه که این نرم افزار nlite قابلیت ساخت ویندوز سفارشی رو داره . اما آیا میتونه بوتیبل هم باشه ؟

nima_hl
21-01-10, 00:46
سوالی که به ذهنم اومده اینه که این نرم افزار nlite قابلیت ساخت ویندوز سفارشی رو داره . اما آیا میتونه بوتیبل هم باشه ؟

دوست عزیز بارها با این برنامه سی دی بوتیبل ساختم و مشکلی نداشته

حتی یک مرتبه هم نشده که بعد از ساخت بوت نشه ، ممکنه تو نصب یا بعد از نصب به دلیل تغییرات مشکل پیش اومده باشه ولی حتما بوت میشه

شما یا ایزوس اصلیتون مشکل داره یا cd درایوتون برای همین گفتم رو ویرچوال ماشین تست کنید

حتی ممکنه cd خام شما هم مشکل داشته باشه چون برای خودم پیش اومده :give_rose:

moj53
21-01-10, 00:51
سلام مجدد . آقا نیما صمیمانه تشکر میکنم که راهنمایی کردید . من بالاخره موفق شدم یک ویندوز رو بوتیبل کنم
اما نکته ایی که هست من ویندوز ایزویی که روش تغییراتی انجام داده بودن و در سایتی خارجی برای دانلود بود رو امتحان کردم نتونستم اون رو بوتیبل کنم . منظورم ویندوزهایی هست که رو ظاهرش تغییراتی انجام میدن و خوشگلش میکنن و تم دار مینکنن . البته یک بار بیشتر با این برنامه امتحان نکردم و اینکه یک اشکالی که کارم داشت یه مرحه همه چک باکسها رو تیک دار میکردم که کلی از برنامه ها رو حذف میکرد واسه همین میدیدم ایزوی جدید که میسازم حجمش کمتر شده . اما اومدم ویندوزی که اونم ایزو بود و بدون تغییر بود یعنی همون ویندوز بدون دست خورده و تغییر ظاهر داده شده رو امتحان کردم دیدم بوتیبل شد . باز هم از شما تشکر میکنم
امیدوارم ویندوزهای تم دار و تغییر یافته رو هم بتونم بوتیبل کنم .

rasol1000
24-01-10, 05:54
با ان لایت کار کردم چگونه بر نامه میتوان اضافه کرد

reza1100
05-02-10, 00:46
ولی با تمام این حرفها ، ما ویندوزی که با انلایت آماده و تنظیم شده بود رو نصب کردیم ولی خیلی مشکل پیدا کرد. ولی با روش کد نویسی ، تونستیم یک ویندوزی درست کنیم که آکروبات ، فونتها ، آفیس 2007 ، آپدیتهای آفیس و ویندوز رو بریزه و مثلا دیفالت آدرس IE رو خودمون تعیین کردیم و ...
ویندوزش هم خیلی خوب در اومد.
کلا ویندوزی که با انلایت آماده بشه و یا با کد نویسی آماده بشه فرقش مثل سایتی میمونه که با فرانت پیج نوشته بشه و سایتی که با کد نویسی نوشته بشه هست. منظورم اینه که سایتی که با کد نوشته بشه ، لودش راحتتره و کلا بهتره.
اما اینکه چجوری تونستیم سی دی رو بوتیبل کنیم رو آماده میکنم و براتون خواهم گذاشت که همگی استفاده کنید.
خوش باشید

zaparat
02-05-11, 20:05
آخرمطالب فایل boot.dat کجاست من پیدانکردم چون برنامه CDIMAGE_GUI.EXE که نصب میشه فقط اجرامیشه وچنین فایلی ساخته نمیشه

STUXNET
10-10-12, 15:16
سلام دوستان ، در این تاپیک قصد دارم نحوه ی ساختن سی دی ویندوز XP به نصب اتوماتیک رو آموزش بدم . ( یعنی نصب بدون سریال ، بدون خواستن مشخصات ، بدون انتخاب زبان و بدون ... ).
خوب بریم سر آموزش :

ابتدا سی دی Windows XP Professional Service Pack 2 را درون سی دی رام قرار دهید .
اگر اتوران باز شد آن را ببندید . به My Computer رفته و روی درایو سی دی رام کلیک کنید و Open رو بزنید .
تمامی محتویات موجود در سی دی ویندوز XP SP2 را انتخاب کرده و درون یک پوشه در یک درایو کپی کنید .
به محل فایل های کپی شده بروید . وارد پوشه ی SUPPORT شده و سپس به پوشه ی TOOLS بروید و فایل DEPLOY.CAB رو درون Desktop خود کپی کنید .
فایل DEPLOY.CAB رو توسط برنامه ی WinRAR یا توسط خود ویندوز یا هر برنامه ی فشرده ساز دیگر باز کنید .
روی Next کلیک کنید .
قسمت No , this answer file will be used to install from a CD را انتخاب کرده روی Next کلیک کنید .
تمامی فرم های مرحله ی بعد رو به طور دلخواه وارد کنید ( وارد کردن سریال صحیح الزامی است ، بعد از پر کردن هر فرم روی Next کلیک کنید ) .
در آخر پنجره ای با نام Windows Setup Manager باز می شود ، روی Browse کلیک کنید .

اگر از این فایل به طور مستقیم استفاده شود ویندوز عملیات پارتیشن بندی را نیز خود انجام می دهد ، پس برای اینکه عملیات پارتیشن بندی را خود شما انجام دهید فایل winnt.sif را توسط NotePad باز کنید .
در این فایل قسمتی با نام [Data] وجود دارد که زیر آن کلمه ای به اسن AutoPartition=1 قرار دارد ، آن را به AutoPartition=0 تغییر دهید .
قسمت دیگری نیز با نام [Unattended] وجود دارد ، این دستور را در زیر آن وارد کنید :
معمولا برنامه های MSN Explorer و MSN Messenger و MSN Zone Games در ویندوز استفاده نمی شوند بنا براین کلمه ی [Components] را همانند [Data] در آخر این فایل اضافه کرده و این کلمات را در زیر آن اضافه کنید :
msmsgs=off
msnexplr=off
zonegames=off

فایل winnt.sif ساخته شده را در پوشه ی I386 در سی دی ویندوز کپی شده روی هارد کپی کنید .
اکنون می توانید سی دی کپی شده روی هارد را مجددا بر روی سی دی رایت کنید و استفاده کنید ، ولی مشکل اینجاست که این سی دی Bootable نیست ! ، برای Bootable کردن این سی دی این مراحل را دنبال کنید :

بسیار ممنون میخواستم ببینم میشه وقتی ویندوز نصب میشه بکگراند دی فالتش رو عوض edit کرد؟؟؟؟؟؟

sAsAn.K
06-03-13, 11:51
بله حتما میشه یه سرچ کوچیک توی Google بکنید .

STUXNET
06-03-13, 12:13
بله حتما میشه یه سرچ کوچیک توی Google بکنید .
با چه عنوانی

vistaweb
21-06-14, 18:47
خوب بریم سر آموزش :

روی Next کلیک کنید .

msmsgs=off
msnexplr=off
zonegames=off

اسم نرم افزار چیه چون فایلش از روی سرور پاک شده .باتشکر