PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره بازی Batman - Arkham Knight

0reza666
08-06-17, 13:58
با سلام.
این چه بازی سنگینی هست.
اونم فقط از نظر رم.
برای همینکه که من در بعضی از تاپیک ها نوشتم بعضی بازی ها گرافیک محور و بعضی بازی ها سی پی یو محوره.
الان این بازی گرافیک و سی پی یو مصرف انچنانی نداره و برای این بازی فقط رم و مصرف رم ببنید. :1. (27):
Only the registered members can see the link
اگه رم 8 گیگ داشتم کم میاورد چون مصرف رم از 8 گیگ به بالاتر زده

یعنی اگه رم 8 گیگ پاینتر داشتم چه اروری میداد داخل بازی. کنجکاوم. نکنه عین سی پی یو و گرافیک تیک مینداخت. اخه میگن برای رم تیک نمیندازه و یه اخطاری مینویسه مثلا مینویسه رم کافی نیست ایا درسته؟

AtrafNET
08-06-17, 17:06
سلام
جناب من همین بازی رو با رم 8 گیگ DDR3 (به صورت 2 تا 4GB) و فرکانس پایین 1333Mhz و کارت گرافیک GTX 1050 Ti و یه مانیتور Full HD براحتی اجرا میکنم و تا حالا کلی هم رفتم.
بازی های جدید اکثراً سیستم شناسایی سخت افزار هوشمندی دارن بازی Batman Arkham Knight رو من بدون هیچ تغییری در تنظیمات اجرا و بازی میکنم و فریم ریت هم تا حالا پایین تر از 40 نیامده.

به نظرم اشتباهه که بگیم بازی سی پی یو محوره یا کارت گرافیک محور چون اکثر بازی هایی که از سازنده ها و ناشر های معروفی باشن و تو جهان صدا کرده باشن بهینه سازی های مورد نیاز برای اجرا در عموم سیستم های گیمینگ متوسط و رده پایین هم انجام میدن تا مثلاً یکی مثل من با GTX 1050 Ti یا حتی یکی دیگه با GTX 750 Ti هم بتونه چنین بازی رو انجام بده فقط با این تفاوت که مثلاً اگه کسی با 1080 بازی رو انجام میده و یه جزئیات خاصی می بینه ممکنه برای کسی که با GTX 1050 Ti یا حتی با GTX 750 Ti بازی میکنه جزئیات گرافیکی متفاوت باشه که اینم آنچنان تفاوتی تو حس گیم به شما نمیده. نمونه اش مثلاً فعال بودن Anti-Alising باعث لبه های نرم و طبیعی اشیاء میشه که در بازی های جدید روی درجه خیلی بالایی هم میشه گذاشت اما حالا همینو فرض کنید Off باشه که خیلی هم تو فریم ریت تاثیر داره تنها چیزی که گیمر با سیستم متوسط و پایین رده از دست میده نرم به نظر نیامدن لبه های بعضی اشیاء بازی هستش که اونم تاثیری تو هیجانات یه بازی نداره.

اینم حداقل سیستم مورد نیاز این بازی:

Minimum System Requirements

OS: Win 7 SP1, Win 8.1 (64-bit Operating System Required)
Processor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz.
Memory: 6 GB RAM.
Graphics Card: NVIDIA GeForce GTX 660.
Graphics Memory: 2 GB.
DirectX®: 11.
Network: Broadband Internet Connection Required.
Hard Drive Space: 45 GB.

منبع: Only the registered members can see the link

همونطور که می بینید در حداقل سیستم مورد نیاز این بازی هم اشاره ای به حتماً 8 گیگ بودن رم یا حتماً داشتن یه کارت گرافیک پرچم دار بالا رده نشده.

0reza666
09-06-17, 03:38
.

بنده ننوشتم که نمیشه با 8 گیگ رم این بازی. بازی کرد تمام جزیات بازی و تنضیمات رزولیشن اخرین درجه باشه دارم میگم رم مصرفش خیلی بالاست در این بازی. تازه من نسخه قدیمی این بازی دارم یعنی سالی که اولین بار امد بیرون اونم بدون استفاده از ابدیت بازی که مشکلات تا حدودی رفع میکرد نه اینکه به تازگی دوباره یه نسخه جدید و بدون مشکلش امده بیرون. تازه این بازی قدیمی بتمن من دارم بازی رو 30 فریم قفله. وگرنه کارت گرافیک بنده دست کم نگیرین هر چی باشه جز 900 به بالاست.
بدترین بازی و سنگینترین بازی هم مافیا3 هست که اونم تمام جزیات بالا و رزولیشن بالا تو فول اچ دی بعضی مراحل جنگلی 30 فریم و بیشتر مراحل 45 فریم میگیرم. در کل بازی نبوده من نداشته باشم و تمام جزیات و رزولیشن بالا بزارم سیستمم زیر 30 فریم بگیره. چه با مانیتور اچ دی 17 اینچ چه با مانیتور تلوزیونم که به کامپیوترم میخوره فول اچ دی 22 اینچ.

برای هر بازی نوشتن سیستم مورد نیاز. یعنی حتما باید مشخصات سیستمی که نوشتن حدعقل داشته باشی تا بتونی بازی. بازی کنم اونم رو تنضیمات پایین low و رزولیشن پایین.
الان بنظرت من با این مشخصات سیستمی که دارم با تنضیمات پایین و رزولیشن پایین بازی میکنم. حالا هربازی میخواد باشه.
من هر بازی دارم اگه بازی تنضیمات Ultra نداشته باشه و High داشته باشه میذارم رو همین حالت و اگه مانیتور 17 اینچم استفاده کنم که اچ دی هست 900 . 1440 میذارم رو همین حالت و اگه مانیتور فول اچ دی استفاده کنم میزارم رو 1080 . 1920 همه چی اخر میزارم بازی میکنم. پس باید مصرف رم انقدر بالا باشه.

اصل سوال و کنجکاویتم برای رم چیزی دیگه ای بود. اوه بی خیال ...

AtrafNET
09-06-17, 08:43
بنده ننوشتم که نمیشه با 8 گیگ رم این بازی. بازی کرد تمام جزیات بازی و تنضیمات رزولیشن اخرین درجه باشه دارم میگم رم مصرفش خیلی بالاست در این بازی. تازه من نسخه قدیمی این بازی دارم یعنی سالی که اولین بار امد بیرون اونم بدون استفاده از ابدیت بازی که مشکلات تا حدودی رفع میکرد نه اینکه به تازگی دوباره یه نسخه جدید و بدون مشکلش امده بیرون. تازه این بازی قدیمی بتمن من دارم بازی رو 30 فریم قفله. وگرنه کارت گرافیک بنده دست کم نگیرین هر چی باشه جز 900 به بالاست.
بدترین بازی و سنگینترین بازی هم مافیا3 هست که اونم تمام جزیات بالا و رزولیشن بالا تو فول اچ دی بعضی مراحل جنگلی 30 فریم و بیشتر مراحل 45 فریم میگیرم. در کل بازی نبوده من نداشته باشم و تمام جزیات و رزولیشن بالا بزارم سیستمم زیر 30 فریم بگیره. چه با مانیتور اچ دی 17 اینچ چه با مانیتور تلوزیونم که به کامپیوترم میخوره فول اچ دی 22 اینچ.

برای هر بازی نوشتن سیستم مورد نیاز. یعنی حتما باید مشخصات سیستمی که نوشتن حدعقل داشته باشی تا بتونی بازی. بازی کنم اونم رو تنضیمات پایین low و رزولیشن پایین.
الان بنظرت من با این مشخصات سیستمی که دارم با تنضیمات پایین و رزولیشن پایین بازی میکنم. حالا هربازی میخواد باشه.
من هر بازی دارم اگه بازی تنضیمات Ultra نداشته باشه و High داشته باشه میذارم رو همین حالت و اگه مانیتور 17 اینچم استفاده کنم که اچ دی هست 900 . 1440 میذارم رو همین حالت و اگه مانیتور فول اچ دی استفاده کنم میزارم رو 1080 . 1920 همه چی اخر میزارم بازی میکنم. پس باید مصرف رم انقدر بالا باشه.

اصل سوال و کنجکاویتم برای رم چیزی دیگه ای بود. اوه بی خیال ...

نه درباره اصل سوال هم هر برنامه یا بازی تو ویندوز اگه رم کم بیاره معمولاً از PageFile ویندوز که رم مجازی ایجاد شده در هارد دیسک هست استفاده میکنه مگر اینکه PageFile ویندوز حالا از لحاظ فضا یا سرعت هارد کارایی خوبی نداشته باشه که نهایت نهایتش خیلی مشکل رم باشه بازی کرش میکنه و میاد بیرون و اگه سازنده بازی برنامه ای برای نمایش خطا داشته باشه احتمالاً می نویسه Out of Memory اما اگر خطا های این چنینی برنامه ریزی نشده باشه به جای خطای با متن واقعی همون خطای Error Reporting ویندوز میاد که میگه برنامه به دلیل نامشخصی بسته شده است.

درباره Batman Arkham Knight هم کلاً تو همه نسخه هاش حتی نسخه جدیدش که من دانلودش کردم فریم ریت پیش فرضش روی 30 قفله که ترفندش رو من از یه جا خوندم که میشه قفلش رو شکست و روی هر فریم ریتی گذاشت.
ترفندش هم اینه که به پوشه نصب بازی برید و وارد پوشه BmGame و سپس Config بشید و فایل BmSystemSettings.ini رو برای ویرایش باز کنید.
بهتره قبلش یه کپی از فایل BmSystemSettings.ini بگیرید تا اگه خراب شد داشته باشید.
وقتی فایل رو باز کردید بگردید دنبال گزینه ای با عنوان MaxFPS که به صورت پیش فرض روی 30.000000 هستش اینجا فقط عدد 30 اولش رو بر اساس هرتز مانیتور خودتون تغییر بدید و فایل رو Save کنید.
مانیتور من 60 هرتز هستش برای همین این عدد رو اینطوری 60.000000 تغییر دادم و فریم ریت تو بازی هم براحتی 60 شد.
با نرم افزار Fraps فریم ریت رو چک میکنم و واقعاً فریم ریت بتمن با این روش تغییر میکنه.

درباره بازی کردن روی High و Ultra هم برتری سیستم شما به سیستم من که تو امضام می بینید به نظرم سی پی یو، رم و هارد دیسک شما هستش سی پی یو و رم که معلومه اما هارد دیسک به خاطر سرعت پایین 5900rpm خودم میگم اما در زمینه کارت گرافیک من یه مدل جدیدتر از شما رو دارم ولی چون مادربوردم قدیمی و PCI-E 2.0 هستش و همچنین با این سی پی یو قدیمی احتمالاً تو بعضی بازی ها باید گلگوگاه هم بشه نمی تونم کارکرد کامل کارت گرافیکم رو بگیرم برای همین معمولآً اکثر بازی ها برای سیستم من به صورت پیشنهادی خودشون روی Medium میذارن ولی من تست کردم روی High یا Ultra هم بذارم بازم میشه بازی کرد اما خب دیگه فریم ریت میاد زیر 60 من چون می خوام همیشه فریم ریت 60 رو بگیرم روی Medium میذارم وگرنه با 30 و 40 هم مسلماً میشه روی High و Ultra بازی کرد.

0reza666
09-06-17, 11:50
درباره Batman Arkham Knight هم کلاً تو همه نسخه هاش حتی نسخه جدیدش که من دانلودش کردم فریم ریت پیش فرضش روی 30 قفله که ترفندش رو من از یه جا خوندم که میشه قفلش رو شکست و روی هر فریم ریتی گذاشت.
ترفندش هم اینه که به پوشه نصب بازی برید و وارد پوشه BmGame و سپس Config بشید و فایل BmSystemSettings.ini رو برای ویرایش باز کنید.
بهتره قبلش یه کپی از فایل BmSystemSettings.ini بگیرید تا اگه خراب شد داشته باشید.
وقتی فایل رو باز کردید بگردید دنبال گزینه ای با عنوان MaxFPS که به صورت پیش فرض روی 30.000000 هستش اینجا فقط عدد 30 اولش رو بر اساس هرتز مانیتور خودتون تغییر بدید و فایل رو Save کنید.
مانیتور من 60 هرتز هستش برای همین این عدد رو اینطوری 60.000000 تغییر دادم و فریم ریت تو بازی هم براحتی 60 شد.

مانیتور من هم 60 و هم 75 هرتز میده. که تو پنل نویدیا رو 75 گذاشتمش.

دستت درست ممنون از راهنمایی

تمام جزییات و رزولیشن بالا و 60 فریم میگیرم:1. (31):

بعضی مراحل یکم بالا پایین میشه که اونم مشکلی نیست. مصرف رم 8 به بالا:1. (27):

0reza666
30-06-17, 11:07
دوستان اینجا باید چیکار کنم هر دکمه ای میزنم نمیشه

راهنمایی لطفا

TechRadar
30-07-17, 20:20