PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک 6600k

Joeviper
08-06-17, 11:07
سلام
من یه 6600k با بورد گیگابایت z170 m3 gaming دارم و مشکلی هس سی پی‌یوم به هیچ وجه تو اورکلاک همکاری نمیکنه
من حتی رو 4.4 هم روی ولتاژ ۱.۳۶ که وحشتناک برای ۴.۴ بالاس استیبل نیستم تو پرایم ۹۵ بعد ۳۰ ثانیه ورکر ۲ کرش میکنه میخواستم بدونم ممکنه چیپ سی پی یوم جزعه چیپ های بد باشه ؟ فنمم hyper 412 هس
رو ۴.۰ میتونم با ۱.۲ ولتاژ کامل استیبل باشه اما یکم بالاتر پشت سره هم کرش میکنه تو بنچ مارکا
دمای idle هم ۴۴ تا ۵۰ و روی ورکلد سنگین مثه پرایم۹۵ روی ۷۰ ۷۵ هست
ممون میشم کمک کنین

AMD>INTEL
08-06-17, 11:15
سلام
من یه 6600k با بورد گیگابایت z170 m3 gaming دارم و مشکلی هس سی پی‌یوم به هیچ وجه تو اورکلاک همکاری نمیکنه
من حتی رو 4.4 هم روی ولتاژ ۱.۳۶ که وحشتناک برای ۴.۴ بالاس استیبل نیستم تو پرایم ۹۵ بعد ۳۰ ثانیه ورکر ۲ کرش میکنه میخواستم بدونم ممکنه چیپ سی پی یوم جزعه چیپ های بد باشه ؟ فنمم hyper 412 هس
رو ۴.۰ میتونم با ۱.۲ ولتاژ کامل استیبل باشه اما یکم بالاتر پشت سره هم کرش میکنه تو بنچ مارکا
ممون میشم کمک کنین

باید کولینگ پردازنده با کیفیت و خوب داشته باشی برای اور کلاک
شما فن بسیار بهتری برای اور بالاتر نیاز داری . 4.4 هم تو اسکای لیک هر پردازنده ای 24/7 گاهی اور نمیشه .یعنی تضمینی نیست که حتی با کولینگ خوب روی 4.4 استیبل باشه

Joeviper
08-06-17, 11:50
سلام دوباره
برای کولینگ Cooler Master MasterLiquid 240 مناسب هس ؟ الان‌رو ۴.۲ تونستم با ۱.۳ استیبل باشم
البته فعلا ۱ ساعته تو پرایم کرش نکرده و دما رو ۸۰عه
بیارم پایین تر یا مشکلی پیش نمیاد؟
بعد اینه تو فروم های خارجی مثله تام هاردور رو کولر هوایی نزدیک ۴.۵ میگیرن روی ۱.۳ بیشتر به شانسه که چیپ خوب افتاده بهشون؟

AMD>INTEL
08-06-17, 12:06
سلام دوباره
برای کولینگ Cooler Master MasterLiquid 240 مناسب هس ؟ الان‌رو ۴.۲ تونستم با ۱.۳ استیبل باشم
البته فعلا ۱ ساعته تو پرایم کرش نکرده و دما رو ۸۰عه
بیارم پایین تر یا مشکلی پیش نمیاد؟
بعد اینه تو فروم های خارجی مثله تام هاردور رو کولر هوایی نزدیک ۴.۵ میگیرن روی ۱.۳ بیشتر به شانسه که چیپ خوب افتاده بهشون؟

بله مناسبه . کولینگ تهیه کنید . خمیر خوب z9 هم بگیرید
80 بالاست عزیز
همه چیز به بچ نامبر پردازنده و یکسری موارد دیگه مثل خنک کننده cpu ربط دارد .

خبات کریمی
08-06-17, 15:13
سلام
ممون میشم کمک کنین
سلام دوست گرامی
اول چک کنید دما خیلی بالا میره یا نه چون کولر فعلی انقد هم بد نیست
ممکنه پردازنده شما پتانسیل اور خوبی نداشته باشه و با ولتاژ خیلی بالا پایدار بشه
پس همینطوری نرید یه کولر دیگه بگیرید

Joeviper
08-06-17, 15:59
سلام
الان با aida 64 حدود ۲۰ دقیقه دارم استرس تست میکنم دما حدود ۷۰ با ۱.۳ ولتاژ و رو ۴.۳ هست ولی وقتی با پرایم ۹۵ تست میکنم فاجعه میشه اکثر اوقات یا کرش میکنه سیستم یا دما به طور غیر واقعی بالاس حدود ۸۲ ۸۳ میرسه
برای کولر هم شما گفتید من فک میکنم کلا کیسم ایر فلو خوبی نداره چون رو حالت idle دما رو ۴۵ تا ۵۰ نوسان داره نمیدونم بازم از کیس هست یا نه چون ۵۰ برا حالت بیکار زیاده
ولتاژ رو تا چند ببرم امنه؟

AMD>INTEL
08-06-17, 16:05
سلام
الان با aida 64 حدود ۲۰ دقیقه دارم استرس تست میکنم دما حدود ۷۰ با ۱.۳ ولتاژ و رو ۴.۳ هست ولی وقتی با پرایم ۹۵ تست میکنم فاجعه میشه اکثر اوقات یا کرش میکنه سیستم یا دما به طور غیر واقعی بالاس حدود ۸۲ ۸۳ میرسه
برای کولر هم شما گفتید من فک میکنم کلا کیسم ایر فلو خوبی نداره چون رو حالت idle دما رو ۴۵ تا ۵۰ نوسان داره نمیدونم بازم از کیس هست یا نه چون ۵۰ برا حالت بیکار زیاده
ولتاژ رو تا چند ببرم امنه؟

کاری به پرایم نداشته باشید . طبق روال کاری خودتان سیستم را زیر لود بگذارید و تست کنید .
خمیر سیلیکون مورد استفاده بسیار مهمه در عملکرد خنک کننده پردازنده

Joeviper
08-06-17, 17:13
روی ۴.۴ و ولتاژ ۱.۳ دارم دمای ۶۲ ۶۳ میگیرم تقریبا ورکلود زیاد مثله بتل ۱ که گرسنه سی پی‌یو هست
فکر میکنم پرایم بدترین حالتو دیگه نشون میده تست اونو گذاشتم کنار
سوال اخرم ولتاژ تا کجا امن به حساب میاد؟ تا ۱.۳۵ مشکلی نیست اگه بخوام بالاتر ببرم کلاکو؟
ممنون بابت پاسختون

AMD>INTEL
08-06-17, 17:31
روی ۴.۴ و ولتاژ ۱.۳ دارم دمای ۶۲ ۶۳ میگیرم تقریبا ورکلود زیاد مثله بتل ۱ که گرسنه سی پی‌یو هست
فکر میکنم پرایم بدترین حالتو دیگه نشون میده تست اونو گذاشتم کنار
سوال اخرم ولتاژ تا کجا امن به حساب میاد؟ تا ۱.۳۵ مشکلی نیست اگه بخوام بالاتر ببرم کلاکو؟
ممنون بابت پاسختون

همون 4.4 فیکس کنید . اورکلاک 24/7 باید استیبل باشه سیستم .